Kurier na kilka sposobów | AlleKurier.pl

Kurier na kilka sposobów

min czytania

Usługi kurierskie cieszą się obecnie ogromną popularnością. Wynika to głównie z faktu, że coraz więcej osób zamawia różne towary przez internet, a to z kolei wiąże się z koniecznością dostarczenia ich. Ponadto przesyłki kurierskie to skuteczny sposób na oszczędność czasu oraz nakładów finansowych. Często dostawa kurierem jest szybsza i tańsza niż inne metody, w tym samodzielne przywiezienie towaru. Nie ma się co dziwić zatem, że tego typu usługi cieszą się coraz większą popularnością. Ponadto firmy kurierskie wprowadzają na rynek nowe rozwiązania, które zaspokajają różne potrzeby konsumentów.

Różne usługi kurierskie

Obecnie usługi kurierskie mocno się rozwinęły i nie ograniczają się tylko do nadania paczki i jej dostarczenia. Firmy kurierskie gwarantują różne rozwiązania, które pozwalają dostarczać przesyłki szybko, sprawnie i dokładnie wtedy, kiedy oczekuje tego klient. Ponadto wdrażane są kolejne udogodnienia oraz nietypowe rozwiązania jak kurier rowerowy, czy miejski. Te wszystkie rozwiązania mają na celu maksymalizację zadowolenia klientów, dostarczenie przesyłek na czas oraz wysoką jakość obsługi. Dzięki takim rozwiązaniom kurierzy mogą dostarczać paczki także wieczorem lub w soboty. Wszystko zależy od preferencji i potrzeb nadających i odbierających paczki. W przyszłości można liczyć na dalsze udogodnienia w tej kwestii.

Kurier sobota — dostawa w sobotę

Większość ludzi pracuje od poniedziałku do piątku. Przez to w ciągu tygodnia wraca późno do domu. Takie osoby bardzo często mają problem z odbiorem paczki przez kuriera, gdyż ten nie może ich zastać. Inni z kolei nadają paczki pod koniec tygodnia i chcieliby je otrzymać na weekend. Rozwiązaniem jest wówczas dostawa w sobotę. Wiele osób będzie zdziwionych, w końcu kurierzy zazwyczaj pracują od poniedziałku do piątku. Nie każdy wie, że w przypadku większości popularnych korporacji kurierskich przesyłki dostarczane są także w sobotę. Warto zaznaczyć, że takie usługi są dodatkowo płatne. Często też taką opcję trzeba uwzględnić już w momencie nadania przesyłki, inaczej dostaniemy ją w standardowym czasie. Dobrze zapoznać się z tym rozwiązaniem i korzystać z niego w razie potrzeby. Jeśli potrzebny nam kurier koszt i dostępne opcje warto poznać wcześniej. 

Kurier wieczór — co to jest?

Jak już wspomniano, niektóre osoby mają kłopot, bo nie są w stanie odebrać paczki od kuriera w ciągu dnia. Oprócz sobotniej dostawy dobrym rozwiązaniem jest tzw. kurier wieczór. Jest to opcja dostępna u wielu korporacji kurierskich, która pozwala na odbiór paczki między godziną 18.00 a 22.00 w miastach, a na pozostałych terenach od 17.00 do 22.00. Wówczas paczka, podobnie jak w przypadku normalnej dostawy, dostarczana jest do domu. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że nie będziemy mogli odebrać paczki podczas nieobecności. Koszt takiej przesyłki jest niewiele większy niż w przypadku innych wysyłek. Wszystko zależy od firmy. Jednak warto liczyć się z tym, że może ona kosztować więcej niż przesyłka standardowa.

Kurier rowerowy

Na terenach miejskich lub tam, gdzie infrastruktura rowerowa jest dobrze rozwinięta, dobrze funkcjonują rozwiązania w postaci kurierów rowerowych. Jest to rozwiązanie bardzo popularne ostatnio oraz doceniane przez osoby, dla których ważne jest dbanie o środowisko. Niejednokrotnie przesyłka, która ma zostać dostarczona do miejsca znajdującego się na terenie miasta, gdzie mieści się sortownia, znacznie szybciej zostanie dostarczona rowerem. Dodatkowo będzie to sposób przyjazny dla środowiska, a przy okazji pozwoli kurierowi ominąć korki itp. Firmy kurierskie także chętnie stawiają na takie rozwiązania. W końcu utrzymanie i eksploatacja roweru kosztuje znacznie mniej niż utrzymanie furgonetki kurierskiej. Można zatem przypuszczać, że w niektórych przypadkach kurierzy rowerowi będą stopniowo zastępować tradycyjne dostawy kurierskie. W końcu warto stawiać na środowisko i ekologiczne rozwiązania.

Kurier miejski

Przesyłki kurierskie to nie tylko przesyłki, które oznaczają krajowy lub międzynarodowy transport na duże odległości. Czasem zdarza się tak, że przesyłki nadawane są na obszarze tego samego miasta. Wówczas warto zainteresować się tzw. kurierem miejskim. Jest to dostarczenie towaru na terenie tego samego miasta w ciągu tego samego dnia. To rozwiązanie ma przewagę nad tradycyjnym kurierem, gdyż jest po pierwsze szybsze, a po drugie jego cena jest podobna lub niższa. Firmy kurierskie oferują różne opcje tego rozwiązania i w zależności od kosztu można zapewnić ekspresowe lub standardowe dostarczenie paczki. Jednak najważniejszym aspektem jest to, że dociera ona tego samego dnia.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami