Tania paczka do Wielkiej Brytanii

Tania paczka do Wielkiej Brytanii to jedna z naszych podstawowych i najpopularniejszych usług. Ceny zaczynają się od 48,70 zł netto a przesyłki doręczane są w około 4-6 dni roboczych. Sprawdź naszą ofertę.

Wyceń paczkę
Wyceń paletę
Wyceń list
Waga i wymiary
kg
x cm
x cm
x cm
Dodaj paczkę +
Doręczenie

Przesyłki kurierskie do Anglii

Spośród wymienionych wyżej sposobów najpewniejszym i najkorzystniejszym wydaje się kurier, ponieważ poczta liczy sobie dość duży koszt przesyłki oraz trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania, z kolei w przypadku korzystania z usług prywatnych przewoźników niestety nie można mówić o profesjonalizmie. AlleKurier przyjmuje do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Czas doręczenia przesyłki to 4-5 dni roboczych. Wyjazdy odbywają się 5 razy w tygodniu, a usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularz zamówienia na stronie internetowej, wydrukować i podpisać list przewozowy, a następnie przekazać przesyłkę kurierowi, który zgłosi się po nią osobiście. Przesyłki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski, a ich dalszą drogę można śledzić za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej.

Co może zawierać przesyłka do Wielkiej Brytanii?

Ze względu na fakt, że paczki do Anglii najczęściej przysyłane są mieszkającym tam członkom rodziny, często umieszcza się więc tam polską żywność. Zdarza się także, że za pomocą przesyłki kurierskiej wysyła się prywatne przedmioty, takie jak książki, ubrania czy dokumenty. Zanim jednak przygotuje się paczkę, warto zapoznać się z regulaminem konkretnej firmy, na której znajduje się lista rzeczy niedozwolonych. Zwykle na niej znajdują się narkotyki, alkohol, wyroby tytoniowe, leki, zwierzęta, żywe rośliny, produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące), ale często również wspominana już żywność. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ przypadku nadania paczki z takimi przedmiotami, może ona zostać wycofana ze zlecenia bez zwrotu kosztów.

Anglia - Wielka Brytania na mapie

Kurier Wielka Brytania

Prawie pół miliona Polaków mieszka obecnie na Wyspach Brytyjskich, a ponadto wiele osób wyjeżdża tam podjąć sezonową pracę. Nic więc dziwnego, że na linii Polska-Wielka Brytania każdego dnia wędrują setki przesyłek. Możliwości wysłania paczki do Anglii jest wiele - przez pocztę tradycyjną, usługi kurierskie lub za pośrednictwem prywatnym firm przewozowych.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Wielkiej Brytanii?

Koszt transportu przesyłki zależy od wielu czynników, z których najważniejsze to waga paczki i jej rozmiar. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość, którą musi pokonać kurier, a także sposób dostarczenia paczki z Polski do Anglii. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (bus+prom) na pewno będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Jeśli nadawca zdecyduje się na ubezpieczenie przesyłki również musi liczyć się z dodatkowym kosztem.

Usługi dla firm

Firmy kurierskie to także partnerzy biznesowi dla większych firm, które prowadzą import lub eksport towarów między Polską a Anglią. W tym wypadku nie obowiązują tak rygorystyczne regulaminy, jak w przypadku przesyłek prywatnych – np. dozwolony jest transport żywności. Również inaczej są naliczane koszty za transport towarów. Kurier do Wielkiej Brytanii, który zajmuje się obsługą partnerów biznesowych przewozi towary w dużo większej ilości, w związku z czym często zamiast busów wykorzystuje się w tym celu duże dostawcze samochody, w których towary poukładane są na paletach.

Zobacz jak zamówić kuriera do Anglii

Janek
18 Sierpień 2017
5.0/5
Wszystko Ok. Bardzo fajne zestawienie wszystkich firm kurierskich i orientacyjne ceny. Nie trzeba samemu szukać dzwonić po kurierach, wszystko można załatwić online.
Małgorzata
17 Sierpień 2017
5.0/5
Pierwszy raz korzystaliśmy z usług tej Firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni - Kurier po odbiór i przesyłka - wszystko na czas. Firma godna zaufania - polecamy!!!
Leszek
11 Sierpień 2017
5.0/5
Obsługa świetna, dostawa paczki bardzo szybka. Bez wychodzenia z domu, przez Internet załatwiłem sprawnie wysyłkę paczki, która dotarła w ciągu 27h do odbiorcy oddalonego o ponad 500km. Gorąco polecam!!!
Wojtek
06 Sierpień 2017
5.0/5
Wysyłka ceramiki do US, Karolina Północna. W niecały tydzień towar na miejscu, nieuszkodzony za super pieniądze. Polecam! Ja będę korzystał regularnie
96%
 klientów poleca naszą firmę
Poznaj historie naszych klientów
Przesyłka do nadania? Kurier odbierze ją od Ciebie. Doręczenie następnego dnia!

Oszczędność nawet do 70%

Dzięki AlleKurier.pl oszczędzisz nawet 70% ceny w porównaniu do standardowej oferty firm kurierskich.

Wygoda
kurier przyjedzie po przesyłkę

Zamówisz kuriera bez wychodzenia z domu. Kurier odbierze przesyłkę od Ciebie i dostarczy ją pod wskazany adres.

Bezpieczeństwo
sprawdzone firmy kurierskie

W naszej ofercie znajdziesz najlepszych przewoźników, tj. UPS, DHL, DPD czy Geis Parcel.
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło