Shein zwroty - jak działają i ile masz na to czasu?

Planując zakup w internetowym sklepie, często nie możemy być pewni, czy wybrany produkt przypadnie nam do gustu. W takich sytuacjach warto porozmawiać z obsługą sklepu lub zająć się tematem zwrotów. Jak postępować, gdy zakupione ubrania okazują się odmienne od naszych wyobrażeń lub zdjęć na stronie? Na szczęście firma Shein oferuje swoim klientom możliwość zwrotu towaru. Dowiedz się, jak działa procedura Shein zwroty oraz ile masz na to czasu.

Dowiedz się więcej o zwrotach towarów - poznaj nasze nowe rozwiązanie Wygodne Zwroty, klikając w przycisk poniżej.

Kiedy można dokonywać zwrotów w Shein?

Najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać, jeśli chcesz dokonać zwrotu na Shein? Jest to stan towaru. Ubrania i akcesoria muszą posiadać nieodciętą metkę, oryginalne etykiety i nie mogą nosić śladów użytkowania. Możliwe jest jedynie ich przymierzenie, w innym wypadku sklep nie przyjmie zwrotu. Zwrócić można też oczywiście przedmiot, który przyszedł do nas już uszkodzony.

Istnieją też produkty, których nie można zwrócić. Zalicza się do nich bielizna, body, akcesoria dla zwierząt, biżuteria oraz kosmetyki, które zostały rozpakowane, akcesoria imprezowe i artykuły dla majsterkowiczów. 

Kolejnymi przedmiotami, które nie mogą być odesłane są wszelkie prezenty od firmy, darmowe produkty oraz przedmioty oznaczone jako bezzwrotne. 

Kiedy można dokonywać zwrotów w Shein?

Ile jest czasu na zwrot paczki i kiedy zwrot środków?

Chcąc odesłać paczkę, warto wiedzieć, ile jest czasu na zwrot towaru. Zwroty Shein można dokonać aż 45 dni od daty uzyskania przesyłki. Przez cały ten okres masz możliwość zapakowania przesyłki zwrotnej i odesłanie firmie jej numeru. Gdy paczka dojdzie do odbiorcy, otrzymasz swoje pieniądze do 5 dni. 

Warto wiedzieć, że opłata za wysyłkę jest we własnym zakresie. 

W przypadku wysyłki InPost lub Pocztą Polską pierwsza etykieta jest darmowa, kolejne jednak to koszt 19 złotych. Gdy dokonujesz zwrotu na własną rękę, koszty nie wracają do Ciebie.

Shein zwroty - jak odesłać przesyłkę?

Aby zwrócić przedmioty w sklepie Shein, należy przejść przez kilka kroków:

  • najpierw należy zalogować się na swoje konto, a następnie kliknąć przycisk "Rozpocznij Zwrot" na dole strony.
  • w kolejnym kroku należy wybrać przedmioty, które chcesz zwrócić. W tym kroku musisz wskazać powody, które muszą uzasadnić chęć zwrotu i wysłać zgłoszenie. 
  • kolejnym krokiem jest wybranie jednej z dostępnych metod wysyłki przesyłki. Jeśli wybrano opcję wysyłki przez Pocztę Polską, należy wydrukować etykietę zwrotną i przykleić ją na zewnątrz paczki w taki sposób, aby umożliwić skan kodu pracownikowi poczty. Z tak przygotowaną paczką możesz udać się do najbliższego punktu pocztowego. 

Gdzie znaleźć wygenerowaną etykietę? Wejdź w zakładkę “Moje zamówienia”, następnie kliknij “Szczegóły zamówienia”, w kolejnym kroku naciśnij “Zwroty” i w prawym górnym rogu “Zobacz”. Etykieta zostanie pobrana i będzie gotowa do druku. W przypadku wybrania opcji wysyłki InPost, nie ma potrzeby drukowania etykiety zwrotnej. Wystarczy wpisać kod dostawy w najbliższym paczkomacie, a kurier zajmie się resztą. Jeśli wybrano opcję wysyłki na własny koszt, należy wpisać adres zwrotny na zewnątrz paczki i odesłać ją w punkcie pocztowym, samodzielnie uiszczając należną za to opłatę. 

Zalety możliwości zwrotu towaru

W wszystkich sklepach internetowych, takich jak Shein lub z innych branż, bezproblemowe zwroty to atut, wabik i coś, co wpływa pozytywnie na odczucia klienta. Najważniejszą zaletą jest bez wątpienia gwarancja satysfakcji - zwrot towaru daje klientowi pewność, że w przypadku, gdyby produkt okazał się nieodpowiedni, może go zwrócić i otrzymać swoje pieniądze z powrotem. 

Możliwość odesłania produktów to też większa swoboda zakupów, które buduje zaufanie do sprzedawcy. Kolejną zaletą jest ochrona klienta przed ryzykiem, że produkt może nie spełnić oczekiwań, nie działać prawidłowo lub nie pasować do potrzeb osoby zamawiającej. Taka możliwość to więc korzyści zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego - w tym wypadku Shein.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto