Profesjonalne usługi kurierskie online | AlleKurier.pl

Profesjonalne usługi kurierskie online

min czytania

Platforma Allekurier to najłatwiejsze rozwiązanie na rynku. Pozwala zamówić kuriera bez umowy, przez Internet. Całość procesu jest banalnie prosta. Co ważne serwis AlleKurier współpracuje z największymi firmami kurierskimi w Polsce. W łatwy sposób możesz porównać ceny różnych korporacji kurierskich, i zdecydować się na tą która najbardziej spełnia oczekiwania.

Kurier bez umowy

Nadawanie przesyłek kurierskich nie musi wiązać się z podpisywaniem umów z firmami kurierskimi. Wraz z rozwojem usług kurierskich oraz dużym zainteresowaniem klientów przesyłkami kurierskimi wprowadziliśmy możliwość zamawiania kuriera bez umowy. Daje to możliwość nadawanie przesyłek kurierskich bez konieczności deklarowania konkretnych ilości wysyłanych przesyłek.

 

Kurier duże gabaryty

W transporcie kurierskim zdarzają się przesyłki które mają duże gabaryty. Często też występują przesyłki o niestandardowych wymiarach. Niezależnie od tych czynników korporacje kurierskie decydują się na transport takich przesyłek.

W większości przypadków za zamówienie kuriera, który ma odebrać paczkę o dużych gabarytach należy zapłacić nieco więcej. Wynika to z konieczności zapewnienia samochodu kurierskiego wraz z windą oraz ręcznego sortowania takich przesyłek w sortowaniach kurierskich. Niemniej jednak duże gabaryty przesyłek nie są problemem dla firm kurierskich. W sortowniach kurierskich przesyłki tego typu są sortowane w  ręczny sposób, minimalizując tym samym ryzyku uszkodzenia przesyłki.

Czas doręczenia przez kuriera przysyłek o dużych gabarytach nie różni się od standardowej przesyłki. Duże gabaryty dla kuriera nie powinny stanowić większego problemu. Zarówno samochody kurierskie jak i sortowanie przystosowane są do obsługi takich przesyłek.

Wysyłanie kurierem dużych gabarytów jest powszechne w przypadku wysyłania np. mebli. Zarówno meble spakowane w opakowania kartonowe, jak i mniejsze meble już złożone. Warto mieć na uwadze, że meble które wysyłane są w formie złożonej muszą zostać w odpowiedni sposób zapakowane. Opakowanie powinno stanowić zabezpieczenie na czas transportu.

Kurier gabaryty - jak wysłać dużą paczkę kurierem?

W transporcie kurierskim jest przyjmowane wiele rodzajów gabarytów przesyłek. Jakie gabaryty przyjmie kurier? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ większość przesyłek o regularnych kształtach jest bezproblemowo przyjmowana przez kurierów. Aby mieć całkowitą pewność czy kurier przyjmie dany gabaryt, należy skorzystać z formularza wyceny.

W przypadku gdy przesyłka przekroczy maksymalne gabaryty zdeklarowane dla danego przewoźnika, oferta po prostu nie będzie dostępna.

Co w takim przypadku?

Jeżeli gabaryty przesyłki uniemożliwiają wysłanie jej jako paczki możesz rozważyć kilka opcji. Pierwsza i najczęściej stosowana to podzielnie przesyłek na kilka mniejszych. Następuje wtedy nadanie wielopaczkowe. Gdy nie ma możliwości podziału przesyłki warto rozważyć wysyłkę paletową. Co prawda oferta ta jest droższa ale umożliwia szybkie przesłanie przesyłki do miejsca docelowego.

W każdym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na pakowanie przesyłki. Niezależnie od gabarytów, przesyłka musi być tak zabezpieczona, aby w trakcie transportu nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli nie zabezpieczysz przesyłki w dostateczny sposób kurier może odmówić przyjęcie przesyłki do transportu.

Kurier odbiór z domu

Zamawiając kuriera warto wybrać opcje odbioru z domu. Kurier może przyjechać do twojego domu po przesyłkę, która chcesz nadać. Kurier odbiór z domu jest bardzo popularną usługą wśród wszystkich firm kurierskich. Większość przesyłek, które zostają nadane przez osoby prywatne to przesyłki, po  które kurier przyjeżdża do domu. Nadawanie przesyłek w ten sposób to najbardziej wygodna opcja. Nie musisz tracić czasu aby stać w kolekcjach czy dojeżdżać do sortowani kurierskich. Jedynie co musisz zrobić to zapakować przesyłkę w odpowiedni sposób, tak aby mogła być dalej bezpiecznie transportowana przez kuriera po odbiorze z domu.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami