Usługi kurierskie dla każdego | AlleKurier.pl

Usługi kurierskie dla każdego

min czytania

Obecnie przesyłanie paczek kurierem jest już na porządku dziennym - korzystamy z takiej możliwości często, gdyż daje ona szansę dostarczenia produktu w najszybszym, możliwym czasie. Co warto wiedzieć o usługach kurierskich?

Ile kosztuje kurier?

Aby móc oszacować cenę usługi kurierskiej, można skorzystać z kalkulatora wyceny, gdzie należy wprowadzić wagę przesyłki, a także jej wymiary. W przypadku porównania cen dla paczki o wadze 5 kg i wymiarach 30 cm szerokości, 30 cm wysokości i 30 cm długości, najtańszą opcją jest kurier Inpost, gdzie usługa kosztuje 14,99 zł brutto. Drugim z kolei przewoźnikiem pod względem ceny jest Geis Parcel, gdzie zapłacimy 17,90 zł brutto. Za kuriera DPD zapłacimy 18,75 zł brutto, a za FedEx 19,50 zł. Najdroższy w zestawieniu jest kurier DHL, który za dostarczenie paczki pobierze opłatę 24,30 zł brutto. 

Kurier online

Kurier jak zamówić, aby paczka szybko mogła dotrzeć do odbiorcy? Ogromną wygodą dla klienta jest to, że może zamówić usługę kurierską bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu. Wystarczy na jednej ze stron internetowych wybrać, jaki kurier nas interesuje, a także podać wszystkie niezbędne dane adresowe. Konieczne jest też dokładne wprowadzenie wymiarów paczki oraz jej wagi, mając na uwagę fakt, że ich zaniżenie i tak może skutkować dopłatą za usługę już po jej wykonaniu. Zazwyczaj, po wprowadzeniu wszelkich danych koszt nadania przesyłki wyliczy się nam sam. Zamówienie kuriera do domu jest wygodne, ale jeśli chcielibyśmy zaoszczędzić - w niektórych przypadkach można zawieść paczkę do punktu nadawczego danego przewoźnika, jeśli taki mamy w najbliższej okolicy.

Co się dzieje z paczka nie odebrana od kuriera?

Opcji jest kilka w zależności od przewoźnika. Jeśli kurier się z nami skontaktuje, możemy umówić się na inny, możliwy termin odbioru, a kurier może spróbować podjąć drugą próbę dostarczenia przesyłki. Najczęściej jednak paczka zostaje skierowana do centrali lub konkretnego punktu danego przewoźnika, a my otrzymamy informację, że pozostanie tam np. przez okres 2 tygodni po to, abyśmy mogli ją z tego punktu odebrać. Jeśli nie zostanie odebrana, zostanie odesłana do nadawcy.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami