5 pomysłów na prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca to święto, które ma charakter międzynarodowy. Niemal na całym świecie corocznie celebrowany Dzień Taty ma być dodatkową okazją do tego, by okazać szacunek, wdzięczność i miłość rodzicowi oraz podziękować za wychowanie, opiekę i troskę. W Polsce zwyczaj celebrowania Dnia Ojca funkcjonuje już od lat 60. ubiegłego wieku, ale mimo upływu tak długiego czasu, Dzień Taty wydaje się mniej rozpowszechnioną tradycją niż np. Dzień Matki. Tym bardziej warto pielęgnować ten zaniedbywany nieco zwyczaj i poprzez symboliczny podarunek, do którego dołączone są płynące prosto z serca życzenia, okazać swemu ojcu wdzięczność i szacunek. Warto o Dniu Ojca pamiętać i o nim przypominać, bo czy ojcowie nie potrafią być wspaniali? Dla wielu z nas Tato, Tatuś, Ojczulek to mistrz, wzór, opiekun i najlepszy przyjaciel. Warto mu o tym przypomnieć w dniu jego święta, a najlepiej jeszcze częściej.

Kiedy obchodzimy Dzień Ojca?

Dzień Taty to coroczne święto znane w wielu krajach. Dzień Ojca obchodzą Francuzi, Włosi, Czesi, Anglicy, ale i Kanadyjczycy i Amerykanie. Zresztą, to właśnie z USA zwyczaj obchodów Dnia Taty zawędrował do Europy. Nie w każdym miejscu okazja ta jednak jest świętowania w tym samym czasie. Na przykład w Portugalii i Hiszpanii prezent na Dzień Ojca wręcza się już w marcu, a w niektórych krajach Dzień Taty ma nawet charakter ruchomy, co oznacza, że nie zawsze wypada w tym samym dniu kalendarza. Święto Ojca w Polsce obchodzimy niespełna miesiąc po Dniu Matki

prezent na dzień ojca

Spraw, by Dzień Taty był naprawdę wyjątkowy

Zgodnie z tradycją Dzień Taty to czas składania życzeń, którym towarzyszą drobne upominki. O ile dzieci w wieku szkolnym zwykle przygotowują na 23 czerwca własnoręcznie zdobione laurki, te dorosłe muszą poszukiwać innych dróg na uczczenie zasług ojca. Na pewno Dzień Ojca nie może obyć się bez życzeń. Najlepiej składanych osobiście, twarzą w twarz, choć dziś nie będzie także niczym mniej odpowiednim, gdy wyrazy szacunku i ciepłe słowa popłyną do ojca w trakcie video połączenia czy rozmowy na komunikatorze internetowym. Również prezent na Dzień Ojca, jeśli nie może być wręczony osobiście, ma aktualnie szansę bezproblemowo trafić do rąk rodzica na czas.

Najlepszym rozwiązaniem, na które coraz częściej z się decydujemy, będzie wówczas przesyłka kurierska. Prezent na dzień Ojca możesz szybko, tanio i wygodnie nadać korzystając z serwisu AlleKurier.pl. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, który w swoim zapleczu ma wiele renomowanych firm kurierskich, a ceny za nadawanie przesyłek są bardzo atrakcyjne - nawet 70% taniej niż bezpośrednio u przewoźników (poznaj dokładne ceny zawarte w naszym cenniku przesyłek). Jeśli kurier ma dostarczyć Twoją przesyłkę, to postaw na AlleKurier! A co zapakować do paczki? Oto 5 pomysłów, które zawsze sprawdzą się w roli daru na Dzień Ojca.

A jeśli interesują Cię lifestylowe poradniki, zapraszamy na bloga AlleKurier! Słyniemy nie tylko z tego, że tani kurier wybrany z naszej oferty odbierze Twoją przesyłkę, lecz również z artykułów dotyczących wielu różnych branż i tematów. Zapraszamy!

prezent na dzień taty

Trafiony prezent na Dzień Ojca – 5 najciekawszych inspiracji

Prezent na Dzień Ojca związany z hobby to zawsze strzał w dziesiątkę. Twój ojciec wędkuje albo spędza całe dnie na działce, pielęgnując rabaty? Dobry sprzęt do wędkowania czy nowe narzędzia ogrodnicze to podarunek, który z pewnością sprawi mu przyjemność. Jeśli natomiast jest tak zapalonym pasjonatem, że wszystkie potrzebne gadżety i akcesoria już ma, możesz uczcić Dzień Taty prezentem, który zainspiruje go do odkrywania nowych zainteresowań.

Może to być książka lub sprzęt sportowy, które zachęcą go do biegania, majsterkowania albo nauczą obsługi programu komputerowego… Jeśli jednak obawiasz się, że tego rodzaju prezent na Dzień Ojca może okazać się nietrafiony, możesz też postawić na prawdziwy pewniak – gadżet o charakterze sentymentalnym. Może to być fotoksiążka z rodzinnymi zdjęciami, kufel z grawerem lub inne spersonalizowane akcesorium, które odwoła się do waszych wspólnych wspomnień lub przeszłości ojca.

Nie ma też chyba mężczyzny, którego nie ucieszyłby kolejny dobrej jakości gadżet elektroniczny. Zegarek, bezprzewodowa ładowarka do telefonu, videorejestrator do samochodu – lista jest długa i dla każdego taty da się coś odpowiedniego w tej kategorii znaleźć. No i mamy na koniec jeszcze prezenty na Dzień Ojca związane z degustacją. Każdy z nas ma jakieś ulubione smakołyki.

Twój tata na pewno nie jest tu wyjątkiem. Jeśli chcesz sprawić ojcu przyjemność, dobrym sposobem będzie np. podesłanie mu paczki z łakociami. Mogą to być przesyłka z czekoladkami bądź kawą, a może samodzielnie przyrządzonymi konfiturami? W tej kategorii też jest w czym wybierać, więc prawdopodobieństwo, że prezent na Dzień Ojca okaże się idealnym, graniczy w zasadzie z pewnością.

prezent na dzień ojca
Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto