Paczki do Anglii | Tanie przesyłki do Anglii od 108zł | AlleKurier.pl

Paczki do Anglii - Tanie przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii

4.9 / 5
min czytania
Paczka do Anglii: od 47.00

Wysyłasz regularnie lub co jakiś czas paczki do Anglii? Z Allekurier.pl zrobisz to taniej! Co możemy Ci zaoferować? Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi na naszej platformie dostępne są bez podpisywania umowy i załatwisz wszystkie formalności w kilka chwil! Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są przez kurierów codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia paczki do Anglii to około 14-17 dni roboczych. A jaki jest koszt wysłania przesyłki do Anglii? Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi. Usługa nie obejmuje wysp offshore oraz terytoriów zamorskich, dlatego sprawdź koniecznie czy dostawa paczki pod wskazane miejsce jest możliwa do zrealizowania. Zainteresowała Cię nasza oferta? Zamów kuriera już teraz i wysyłaj śmiało tanie paczki do Anglii kiedy tylko chcesz!

paczki do Anglii

Paczka do Anglii

Cena: od 108,33 zł

Doręczenie: 14-17 dni roboczych

Typ transportu: drogowy lub lotniczy

Wyceń kuriera do Angli

Paczki Polska-Anglia - przesyłki kurierskie do Anglii

Szacuje się, że poza granicami Polski żyje ponad 21 milionów Polaków oraz osób z polskimi korzeniami. Duża część tej Polonii mieszka w Anglii (ok. 500 tys.). Statystyki te nie są jednak dokładne, gdyż wiele osób wyjeżdża do Wielkiej Brytanii sezonowo. Tak czy inaczej, tak wielka społeczność polska sprawia, że proceder wysyłania paczek na linii Polska-Anglia jest ogromny! Każdego dnia setki przesyłek wędruje między tymi dwoma państwami. Paczka do Anglii jest obecnie tak samo popularna, jak niegdyś paczka do USA. Możliwości wysłania paczki do Anglii jest wiele – można zdecydować się na tradycyjną pocztę, na usługi kurierskie, a nawet na przekazanie pakunku za pośrednictwem prywatnych firm przewozowych, transportujących ludzi między Polską, a Anglią. Warto także zaznaczyć, że AlleKurier obsługuje również paczki do Irlandii. Wysyłki paczek do tego kraju odbywają się 5 razy w tygodniu. Jeśli więc potrzebujesz nadać przesyłkę do Wielkiej Brytanii, skorzystaj z zaufanego i sprawdzonego przewoźnika. Najlepszych kurierów w atrakcyjnych cenach znajdziesz w Allekurier.pl

Jak wysłać paczkę do Anglii? - zamów kuriera!

Spośród wymienionych wyżej sposobów na wysłanie paczki z Polski do Anglii tym najpewniejszym i najkorzystniejszym wydaje się być kurier. Dlaczego lepiej skorzystać z firmy kurierskiej? Poczta, z której do tej pory jeszcze sporo osób korzysta liczy, sobie dość duży koszt przesyłki, a do tego czas dostarczenia paczki również pozostawia wiele do życzenia. Co się zaś tyczy korzystania z usług prywatnych przewoźników, to niestety trudno mówić tu o profesjonalizmie. Zwykle nie ma tam jako takiego cennika – płaci się tyle, ile akurat zażyczy sobie kierowca. Paczka co prawda dotrze pod dom odbiorcy, jednak ten musi być w tym czasie w domu, a trudno jest przewidzieć, o której godzinie można spodziewać się przesyłki, dlatego lepiej uniknąć takiej sytuacji i postawić na standardowego, dobrze znanego przewoźnika o ugruntowanej pozycji. W przypadku paczki do Anglii, możemy skorzystać z usługi firmy kurierskiej GLS, DPD czy UPS. Warto przeanalizować zakładkę dotyczącą cennika paczek do UK i wybrać najbardziej pasującą nam opcję!

Przesyłki kurierskie do Anglii są ekonomiczne oraz bardzo wygodne – zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Może wydawać się, że cała procedura jest skomplikowana i trudniejsza niż na poczcie, gdzie wystarczy podejść z przesyłką do okienka, dlatego postaramy się przybliżyć, jak wysłać paczkę do UK kurierem, by wszystko było jasne, klarowne i potrwało niewiele czasu. Najważniejszym atutem tej opcji wysyłki jest to, że cała procedura nadania przesyłki odbywa się we własnym domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu. Robi się to błyskawicznie, a przy okazji unika się stania w długiej kolejce na poczcie!

Pierwszym krokiem jest otwarcie strony internetowej wybranej firmy kurierskiej i wypełnienie znajdującego się tam formularza. Gdy podamy dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy, a także szczegóły dotyczące paczki – jej wymiary, ciężar, szacowaną wartość, ewentualne ubezpieczenie przesyłki – wówczas zostaje wygenerowana cena za usługę kurierską. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mailowy nadawcy przychodzi list przewozowy. Należy go wydrukować i podpisać. List przewozowy potrzebny jest w w trzech egzemplarzach – dla nadawcy, dla firmy kurierskiej, do paczki. W przypadku przesyłki do Anglii jest to specjalny międzynarodowy list przewozowy. Należy przed wydrukowaniem listu sprawdzić, czy zgadzają się wszystkie dane, gdyż dalsze losy paczki zależeć będą od ich poprawności. Przesyłkę od nadawcy odbiera osobiście kurier, co daje zdecydowanie poczucie komfortu i wygody. Od tego momentu można śledzić jej drogę za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej danej firmy kurierskiej. Jeśli chcesz wykonać wszystko prawidłowo i nic nie może Cię zaskoczyć, poznaj krótki poradnik, jak uniknąć problemów z wysyłką paczki za granicę!

Paczka do Anglii – ile kosztuje paczka z Polski do Anglii?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do UK. Koszt jej transportu zależy bowiem od wielu czynników. Oczywiste jest to, że im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki z Polski do Anglii. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (bus+prom) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Jeśli nadawca zdecyduje się ubezpieczyć przesyłkę, także musi liczyć się z dodatkowym kosztem (w niektórych firmach ubezpieczenie paczek międzynarodowych jest obligatoryjne). Do niespodziewanych zmian (chociaż teoretycznie wiadomo było o tym wydarzeniu już od jakiegoś czasu), które mogą wpłynąć na cenę paczki do Anglii należy także Brexit, czyli opuszczenie przez Wielką Brytanię struktury Unii Europejskiej. Wielka Brytania od 31 stycznia 2020 roku nie należy już do UE, w związku z czym transport między innymi przesyłek z zagranicy uległ zmianie. Warto śledzić na bieżąco informacje na temat usług kurierskich do Anglii oraz pozostałych krajów UK, by wiedzieć kiedy i jak nadać swoją paczkę.

Jak tanio wysłać paczkę do Anglii? - tania wysyłka paczek do UK

W przypadku przesyłek międzynarodowych wielu osobom może wydawać się, że takie pojęcie jak „tania paczka” w ogóle nie istnieje. Ze względu na dużą odległość jest oczywiste, że kurier do Anglii będzie dużo droższy niż np. z Warszawy do Szczecina. Nie oznacza to jednak, że nie można postarać się o to, by koszt takiej transakcji okazał się jak najniższy. Trzeba tylko wiedzieć, jak najlepiej wysłać paczkę do Anglii. Poznaj kilka trików, które zdecydowanie wpłyną na zmniejszenie kosztu przesyłki do Anglii. Jesteśmy przekonani, że z takich szybkich i prostych rozwiązań, uda Ci się skorzystać i zrobić wysyłkę paczki do Anglii w atrakcyjnej cenie! 

Przede wszystkim należy zadbać o jak najbardziej ekonomiczne opakowanie – koszt transportu jest bowiem zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów. Jeśli paczka kilogramowa ma wymiary odpowiadające przesyłkom cięższym, prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić więcej. Dlatego starajmy się tak pomieścić wszystko w paczce, by pudełko okazało się jak najmniejsze, a zwłaszcza, by nie było ono ponadgabarytowe. Wyceń swoją paczkę i sprawdź czy przesyłka, którą chcesz wysłać mieści się we wspomnianym zakresie!

Po drugie, zastanówmy się, czy faktycznie zależy nam bardzo na ubezpieczeniu paczki. Jeśli wysyłamy zawartość, której nie grozi zniszczenie lub uszkodzenie, a ewentualne zagubienie jej w transporcie nie okaże się dla nas wielką stratą, zrezygnujmy z po prostu tej opcji. Gdy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, spróbujmy zaniżyć wartość nadawanej przesyłki, obniżając tym samym wysokość ubezpieczenia, jakie przyszłoby nam zapłacić (i ewentualnego odszkodowania w razie problemów). Działa to w dwie strony, więc należy to mocno przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Najważniejsze jednak jest to, by przed wyborem firmy kurierskiej sprawdzić dokładnie i porównać ze sobą oferty kilku z nich. Ich cenniki bowiem różnią się między sobą i zależą np. od przyjętej organizacji wewnątrz firmy czy też od partnera kurierskiego, z którym współpracują na terenie Anglii. Często okazuje się, że różnica usług na podobnym poziomie, w dwóch firmach kurierskich może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych! Sprawdzajmy i wybierajmy tańsze opcje wysyłki do Anglii!

Ile idzie paczka do Anglii? - jaki jest czas dostarczenia przesyłki do Anglii?

Podobnie jak nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile trzeba zapłacić za transport paczki do Anglii, tak trudno odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa przekazanie przesyłki od nadawcy do odbiorcy. Średni czas realizacji standardowego zlecenia wynosi 3-4 dni, ale jest to uzależniony od tego, w jakim okresie paczka jest przekazana kurierowi (np. czy w ciągu tych najbliższych dni jest weekend lub święta) – może się bowiem okazać, że paczka będzie musiała poleżeć dłużej w magazynie. Ponadto nie bez znaczenia jest odległość do miejsca docelowego oraz fakt, czy w jego pobliżu znajduje się sortownia przesyłek należąca do wybranego partnera kurierskiego. Dlatego też Londyn – stolica Anglii – czy też inne duże miasta, np. Birmingham, Sheffield, Bradford, Liverpool i Leeds mogą zostać o jeden dzień szybciej obsłużone niż oddalone od nich prowincje. Jeśli zależy nam na konkretnym terminie dostawy, zawsze weźmy ten jeden dzień "na zapas", w razie ewentualnych opóźnień, by nie denerwować się i nie martwić nie przychodzącą przesyłką.

Paczki do Anglii - co można wysłać w paczce do UK?

Paczki do Anglii najczęściej przysyłane są mieszkającym tam członkom rodziny, którzy wyemigrowali w poszukiwaniu pracy. Bardzo często umieszcza się więc tam polską żywność – trudno i drogo dostępną w Anglii. Ale zdarza się także, że za pomocą przesyłki kurierskiej wysyła się swoje prywatne przedmioty z Polski, takie jak książki, ubrania czy dokumenty. Zanim jednak przygotuje się paczkę do wysłania, warto zapoznać się z regulaminem konkretnej firmy kurierskiej, który zawsze zawiera listę rzeczy niedozwolonych do przesyłki. Zwykle na liście tej znajdują się narkotyki, alkohol, wyroby tytoniowe, leki, zwierzęta, żywe rośliny, produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące), ale często również wspominana już żywność. W przypadku nadania paczki z takimi przedmiotami, może ona zostać wycofana ze zlecenia bez zwrotu kosztów, dlatego zanim nadasz przesyłkę, sprawdź czy wszystko co chcesz wysłać, jest zgodne z obowiązującymi przepisami.

Kurier Polska-Anglia - przesyłki kurierskie do Anglii dla firm

Przesyłki do Anglii realizowane drogą kurierską to nie tylko paczki i listy nadawane przez osoby prywatne. Firmy kurierskie to również partnerzy biznesowi dla większych firm, które prowadzą import lub eksport towarów między Polską a Anglią. Tutaj już nie obowiązują takie regulaminy, jak w przypadku przesyłek prywatnych – np. dozwolony jest transport żywności. Zupełnie inaczej są również naliczane koszty za taki transport towarów. Kurier do Anglii, który zajmuje się obsługą partnerów biznesowych przewozi towary w dużo większej ilości, w związku z czym rzadko kiedy transportowane są one w standardowym busie. Często wykorzystuje się w tym celu duże dostawcze samochody, a towary poukładane są na paletach. W przypadku korzystania z tego typu usług spedycyjnych warto zadbać o stałą współpracę z jedną firmą kurierską, obsługującą spedycję. Wówczas można liczyć na współpracę opierającą się na korzystniejszych warunkach finansowych, a ponadto zyska się pewność profesjonalnie wykonywanych usług. Interesuje Cię także wysyłka do innych krajów na terenie Europy? Sprawdź również ofertę na taniego kuriera do Niemiec!

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami