Paczki do Anglii

Paczki do Anglii nie od dziś cieszą się naprawdę dużą popularnością. Skąd ona wynika? Przede wszystkim ze względu na masową emigrację Polaków do Wielkiej Brytanii. Mamy więc szeroką grupę odbiorców takich przesyłek i są to zarówno osoby indywidualne (rodzina, znajomi), jak i firmy. Paczki do Anglii najlepiej wysłać za pomocą brokera kurierskiego, np. AlleKurier. Dlaczego? Bo proponujemy korzystniejsze stawki niż bezpośrednio na stronie danego przewoźnika - paczki do Anglii i innych egzotycznych zakątków można nadać nawet do 70% taniej. 

Zamów kuriera po odbiór paczki do Anglii na podstronie Zamów kuriera lub poniżej.

Rodzaj przesyłki

Tanie paczki do Anglii tylko z AlleKurier!

Nadajesz dużo paczek na trasie Polska Anglia? Warto postawić na tanie paczki do Anglii i nie przepłacać! W nadaniu takich paczek pomoże Ci AlleKurier. Dzięki naszej ofercie w szybki, bezpieczny i tani sposób wyślesz wszystkie swoje paczki do Anglii oraz inne przesyłki międzynarodowe! Klientom biznesowym możemy zaproponować spersonalizowany, atrakcyjny cennik - wystarczy skontaktować się z nami, a przygotujemy ofertę. 

Na co zwrócić uwagę przy wysyłce? O czym musisz pamiętać? Dowiedz się tego z dalszej części poradnika. Odpowiadamy w nim na najważniejsze zagadnienia związane z wysyłką tanich paczek do Anglii. 

Paczka do Anglii i jej cena

Paczka do Anglii - cena takiej usługi zależy przede wszystkim od wymiarów i wagi paczki. Ponadto też są inne, dodatkowo płatne opcje, jak ubezpieczenie czy niestandardowy wymiar. Koszty stale się zmieniają w wyniku inflacji i innych zawirowań w Polsce oraz na świecie. 

Gdzie nadać paczkę do Anglii?

Chcąc nadać paczkę do Anglii (i nie tylko), przede wszystkim należy wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę. Polecamy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które wybór mogą ułatwić. 

Koszt paczki z Polski do UK

Pierwszą z nich jest koszt paczki z Polski do UK. W końcu nikt z nas nie chce płacić więcej, jeśli nie jest to konieczne. Warto pochylić się nad tym punktem, by zdecydować się na firmę z naprawdę dobrą, atrakcyjną ceną za przesyłkę. 

Czas doręczenia paczki z Polski do UK

Drugą kwestią jest czas doręczenia paczki z Polski do UK. Im krótszy, tym lepiej - kto lubi oczekiwać w nieskończoność aż przesyłka dotrze na miejsce? 

Bezpieczeństwo paczki z Polski do UK

Trzecim aspektem, który pomoże nam w wyborze najlepszego rozwiązania, jest bezpieczeństwo paczki z Polski do UK. Można postawić na przewóz paczki do Anglii autokarem, znaleźć ogłoszenie od osoby prywatnej, ale czy będzie to faktycznie sprawdzona opcja? Lepiej nie ryzykować!

Paczka z Polski do UK - wszystko na jej temat

Kurier Polska Anglia czy broker kurierski - co wybrać?

Co więc połączy nam te 3 istotne warunki: niski koszt, szybki czas doręczenia oraz bezpieczeństwo paczki nadanej kurierem Polska Anglia? Odpowiedź to... broker kurierski AlleKurier! Dlaczego? Dzięki wielu firmom kurierskim, z którymi współpracujemy (DPD, DHL, InPost, UPS, GLS, FedEx) możemy zaproponować przesyłki w bardzo korzystnych cenach - nadaj paczkę nawet 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio u przewoźników. A jeśli mowa o cenie, to nie można nie wspomnieć o tym, że dzięki nam nie musisz już porównywać cen każdej z firm kurierskich z osobna. Wszystkie informacje o kosztach znajdziesz w formularzu nadania, po wpisaniu danych dotyczących Twojej przesyłki (o szczegółach dowiesz się poniżej). Szybko więc wybierzesz tego kuriera, który będzie Ci najbardziej odpowiadał!

Jak długo idzie paczka Polska Anglia?

Podobnie ma się rzecz z czasem doręczenia paczki Polska Anglia. Te informacje, zebrane dla wszystkich dostępnych przewoźników również znajdziesz podczas wyceny przesyłki. Dzięki temu, proces nadania paczki do Anglii trwa o wiele krócej, bo od razu widzisz, która firma kurierska w najkrótszym czasie dostarczy wysłaną paczkę!

Na stronach przewoźników najczęściej przewijają się informacje, że paczka Polska Anglia idzie 1-2 lub 3-4 dni robocze. 

Nadaj paczkę z Polski do UK z AlleKurier!

Usługi kurierskie dostępne są w AlleKurier już od ponad 10 lat. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu Klientów, a oferta, którą stale rozszerzamy, pozwoliła na wysyłkę wielu paczek (zarówno przesyłek krajowych, jak i przesyłek międzynarodowych).Paczka z Polski do UK to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wysyłek, dlatego stale trzymamy rękę na pulsie, by zaproponować najbardziej atrakcyjne na rynku ceny. Przekonaj się o tym!

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Paczka do Anglii w bardzo łatwy sposób może zostać nadana dzięki naszej platformie. Jak to zrobić? Zobacz wszystko krok, po kroku i wyślij paczkę do Anglii bez żadnych problemów!

Wejdź na stronę allekurier.pl i podaj kilka podstawowych informacji na temat swojej przesyłki. Potrzebujemy od Ciebie danych dotyczących wagi i wymiarów paczki oraz kraju doręczenia. Tutaj możesz też wybrać czy przesyłka, którą chcesz wysłać jest paczką, paletą lub listem. Jeśli masz już to gotowe, kliknij w przycisk “wyceń przesyłkę”. Pozwoli Ci to przejść do kolejnej części formularza.

W tym miejscu zobaczysz dostępne dla podanych przez Ciebie parametrów firmy kurierskie. Przesyłki do Anglii w AlleKurier realizowane są przez naszą własną, indywidualną usługę, którą możemy śmiało polecić. Tymczasowo niedostępne są przesyłki DPD oraz UPS.

Zaznacz przycisk “wybieram” i uzupełnij pozostałą część formularza. Tutaj istotne jest podanie informacji o nadawcy i odbiorcy przesyłki do Anglii. Wpisz: imię i nazwisko, adres, kod pocztowy, nr telefonu oraz adres email. Pamiętaj, że numer telefonu do odbiorcy powinien być numerem lokalnym (z brytyjskim kodem kierunkowym). Tylko w takim wypadku kurier będzie mógł skontaktować się z adresatem.

Paczki do Anglii - zamów na stronie brokera kurierskiego

Ważnym punktem jest również wybór terminu przyjazdu kuriera. Możesz zadecydować o tym, w jakim dniu oraz przedziale czasowym kurier powinien odebrać przesyłkę.

Jeśli wysyłasz przedmioty, na których szczególnie Ci zależy, możesz dodatkowo ubezpieczyć swoją przesyłkę do Anglii, zaznaczając opcję “ubezpieczenie” i wpisując kwotę, na jaką chcesz zabezpieczyć paczkę. Podaj taką kwotę, która odpowiada realnej wartości przesyłki. Zaniżenie lub zawyżenie tej wartości, nie wpłynie na Twoją korzyść, dlatego nie polecamy stosować takich kroków.

Na koniec pozostaje już kilka “formalności”. Zaakceptuj oznaczone gwiazdkami zgody i wyślij zlecenie. Obok tego przycisku zobaczysz podsumowanie Twojej wysyłki i całkowity koszt do zapłaty. Opłać przesyłkę wygodnie online i oczekuj na przyjazd kuriera!

Co wpływa na cenę paczki do UK?

Na finalny koszt paczki do UK wpływa przede wszystkim jej waga oraz wymiary. Nie będzie więc zaskoczeniem to, że cięższe i większe paczki, będą kosztować więcej. Cena przesyłki do Anglii zależy również od tego, czy Twoja paczka jest przesyłką standardową. Co to oznacza?

Przesyłka standardowa to taka, która spełnia wszystkie wymogi, jakie pojawiają się przy wysyłce kurierskiej. Posiada ona regularny kształt, nie przekracza dopuszczalnej wagi i wymiarów oraz nie jest owinięta z zewnątrz folią stretch. Przesyłka standardowa nie ma też żadnych wystających, ostrych elementów i nie jest złożona z kilku sklejonych części (kartony złączone ze sobą za pomocą taśmy klejącej). Jeśli Twoja przesyłka nosi znamiona któryś z tych cech, możesz spodziewać się dopłaty. Zadbaj jednak o to, żeby jak najlepiej spakować przesyłkę i dostosować ją do ogólnie przyjętych zaleceń.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Paczka do UK nie musi być ogromnym wydatkiem. Dzięki AlleKurier możesz ją wysłać dużo taniej niż na stronie konkretnego przewoźnika! Mamy najkorzystniejszą ofertę na rynku, przygotowaną specjalnie dla Ciebie! Ile zapłacisz za wysyłkę paczki do UK?

Ceny paczek do Anglii w AlleKurier są bardzo atrakcyjne, jednak trudno podać dokładny koszt - ceny zmieniają się z uwagi na inflację i inne czynniki geopolityczne. Najlepiej sprawdzić aktualny cennik, do którego link znajduje się w początkowej części tego tekstu. 

Jak długo trwa transport paczki z Polski do Anglii?

Paczki do UK z Polski mają ten jeden “mankament”, że ich doręczenie nie jest już tak błyskawiczne, jak miało to miejsce przed Brexitem. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej, szacunkowy czas dostarczenia paczki do Anglii wydłużył się do około 7 dni roboczych. Na taki termin doręczenia wpływa przede wszystkim odprawa celna w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Jeśli więc zależy Ci, by przesyłka do Anglii dotarła na konkretny dzień, zaplanuj ją odpowiednio wcześniej, biorąc w zapasie kilka dodatkowych dni. Dzięki temu, unikniesz niepotrzebnego stresu, związanego z możliwymi opóźnieniami!

Co może zawierać paczka do Anglii?

Paczka do Anglii, a także do innych krajów, pewnych przedmiotów i rzeczy zawierać nie może. Nie jest więc tak, że do swojej paczki możemy zapakować wszystko, co nam się podoba. A jeśli już ktoś zdecyduje się na taki krok, musi liczyć się z tym, że w razie kontroli przesyłki, może ona po prostu nie zostać doręczona do odbiorcy i zlecenie zostanie wycofane bez zwrotu kosztów.

Bez problemu wyślemy przedmioty, takie jak: książki, dokumenty, ubrania czy sprzęt elektroniczny. Zachęcamy do tego, by sprawdzić co można, a czego nie wolno wysłać w przesyłce kurierskiej. Taka wiedza działa tylko na naszą korzyść.

Czego nie może zawierać paczka do Anglii?

Przedmioty niedozwolone do transportu w paczkach do Anglii i innych zagranicznych krajów można znaleźć w regulaminie poszczególnych przewoźników. Mają one jednak wiele cech wspólnych, dlatego da się wyszczególnić listę najważniejszych rzeczy, których nie wolno wysyłać za granicę. Są to między innymi:

  • narkotyki
  • alkohol
  • wyroby tytoniowe
  • leki
  • zwierzęta
  • żywe rośliny
  • produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące)
  • żywność

Paczka do Anglii po Brexicie - jakie zaszły zmiany?

Wysyłka paczki do Anglii po Brexicie, jak już wspomnieliśmy wcześniej, odbiła się głównie na czasie dostarczania przesyłek. Pojawił się również aspekt odprawy celnej, mający właśnie wpływ na czas wysyłki do Anglii. Z czym dokładnie wiąże się Brexit? O czym należy pamiętać, by paczka z Polski do Anglii mogła bez zawirowań trafić do odbiorcy? Polecamy Ci zapoznać się z naszym poradnikiem - wysyłka paczek po Brexicie. Sprawdź go koniecznie!

FAQ - paczka do Anglii

Jak nadać paczkę do Anglii?

Ile kosztuje przesyłka do Anglii?

Jak długo trwa wysyłka paczki do Anglii?

Jak zapakować paczkę do Anglii?

Czy da się wysłać paczkę do Anglii po Brexicie?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto