Paczki do Anglii


Paczki do Anglii nie od dziś cieszą się naprawdę dużą popularnością. Skąd ona wynika? Przede wszystkim ze względu na emigrację Polaków do Wielkiej Brytanii, która miała miejsce kilka lat temu i wciąż trwa. Mamy więc szeroką grupę odbiorców takich przesyłek i są to zarówno osoby indywidualne (rodzina, znajomi), jak i firmy. Jeśli więc wysyłka paczek w kierunku Polska Anglia to Twój chleb powszedni, warto postawić na tanie przesyłki do Anglii i nie przepłacać! W nadaniu takich paczek pomoże Ci AlleKurier. Dzięki naszej ofercie w szybki, bezpieczny i tani sposób wyślesz wszystkie swoje paczki do Anglii oraz inne przesyłki międzynarodowe! Na co zwrócić uwagę przy wysyłce? O czym musisz pamiętać? Dowiedz się tego z dalszej części poradnika. Odpowiadamy w nim na najważniejsze zagadnienia związane z wysyłką paczki do UK.

Gdzie nadać paczkę do Anglii?

Chcąc nadać paczkę do Anglii (i nie tylko), przede wszystkim należy wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę. Polecamy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które wybór mogą ułatwić. Pierwszą z nich jest koszt wysyłki do Anglii. W końcu nikt z nas nie chce płacić więcej, jeśli nie jest to konieczne. Warto pochylić się nad tym punktem, by zdecydować się na firmę z naprawdę dobrą, atrakcyjną ceną za przesyłkę. Drugą kwestią jest czas doręczenia takiej paczki.

Im krótszy, tym lepiej - kto lubi oczekiwać w nieskończoność aż przesyłka dotrze na miejsce? Trzecim aspektem, który pomoże nam w wyborze najlepszego rozwiązania jest bezpieczeństwo wysyłki. Można postawić na przewóz paczki do Anglii autokarem, znaleźć ogłoszenie od osoby prywatnej, ale czy będzie to faktycznie sprawdzona opcja? Lepiej nie ryzykować! Co więc połączy nam te 3 istotne warunki?

Odpowiedź to... broker kurierski AlleKurier! Dlaczego? Dzięki wielu firmom kurierskim, z którymi współpracujemy (DPD, DHL, InPost, UPS, GLS, FedEx) możemy zaproponować przesyłki w bardzo korzystnych cenach - nadaj paczkę nawet 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio u przewoźników. A jeśli mowa o cenie, to nie można nie wspomnieć o tym, że dzięki nam nie musisz już porównywać cen każdej z firm kurierskich z osobna. Wszystkie informacje o kosztach znajdziesz w formularzu nadania, po wpisaniu danych dotyczących Twojej przesyłki (o szczegółach dowiesz się poniżej). Szybko więc wybierzesz tego kuriera, który będzie Ci najbardziej odpowiadał!

Podobnie ma się rzecz z czasem doręczenia przesyłki. Te informacje, zebrane dla wszystkich dostępnych przewoźników również znajdziesz podczas wyceny przesyłki. Dzięki temu, proces nadania paczki trwa o wiele krócej, bo od razu widzisz, która firma kurierska w najkrótszym czasie dostarczy wysyłaną paczkę!

Usługi kurierskie dostępne są w AlleKurier już od ponad 10 lat. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu Klientów, a oferta, którą stale rozszerzamy, pozwoliła na wysyłkę wielu paczek (zarówno przesyłek krajowych, jak i przesyłek międzynarodowych).Paczki do Anglii to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wysyłek, dlatego stale trzymamy rękę na pulsie, by zaproponować najbardziej atrakcyjne na rynku ceny. Przekonaj się o tym!

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Paczka do Anglii w bardzo łatwy sposób może zostać nadana dzięki naszej platformie. Jak to zrobić? Zobacz wszystko krok, po kroku i wyślij paczkę do Anglii bez żadnych problemów!

Wejdź na stronę allekurier.pl i podaj kilka podstawowych informacji na temat swojej przesyłki. Potrzebujemy od Ciebie danych dotyczących wagi i wymiarów paczki oraz kraju doręczenia. Tutaj możesz też wybrać czy przesyłka, którą chcesz wysłać jest paczką, paletą lub listem. Jeśli masz już to gotowe, kliknij w przycisk “wyceń przesyłkę”. Pozwoli Ci to przejść do kolejnej części formularza.

W tym miejscu zobaczysz dostępne dla podanych przez Ciebie parametrów firmy kurierskie. Przesyłki do Anglii w AlleKurier realizowane są przez naszą własną, indywidualną usługę, którą możemy śmiało polecić. Tymczasowo niedostępne są przesyłki DPD oraz UPS.

Zaznacz przycisk “wybieram” i uzupełnij pozostałą część formularza. Tutaj istotne jest podanie informacji o nadawcy i odbiorcy przesyłki do Anglii. Wpisz: imię i nazwisko, adres, kod pocztowy, nr telefonu oraz adres email. Pamiętaj, że numer telefonu do odbiorcy powinien być numerem lokalnym (z brytyjskim kodem kierunkowym). Tylko w takim wypadku kurier będzie mógł skontaktować się z adresatem.

Ważnym punktem jest również wybór terminu przyjazdu kuriera. Możesz zadecydować o tym, w jakim dniu oraz przedziale czasowym, kurier powinien odebrać przesyłkę.

Jeśli wysyłasz przedmioty, na których szczególnie Ci zależy, możesz dodatkowo ubezpieczyć swoją przesyłkę do Anglii, zaznaczając opcję “ubezpieczenie” i wpisując kwotę, na jaką chcesz zabezpieczyć paczkę. Podaj taką kwotę, która odpowiada realnej wartości przesyłki. Zaniżenie lub zawyżenie tej wartości, nie wpłynie na Twoją korzyść, dlatego nie polecamy stosować takich kroków.

Na koniec pozostaje już kilka “formalności”. Zaakceptuj oznaczone gwiazdkami zgody i wyślij zlecenie. Obok tego przycisku zobaczysz podsumowanie Twojej wysyłki i całkowity koszt do zapłaty. Opłać przesyłkę wygodnie online i oczekuj na przyjazd kuriera!

Co wpływa na cenę paczki do Anglii?

Na koszt paczki do Anglii wpływa przede wszystkim jej waga oraz wymiary. Nie będzie więc zaskoczeniem to, że cięższe i większe paczki, będą kosztować więcej. Cena przesyłki do Anglii zależy również od tego, czy Twoja paczka, jest przesyłką standardową. Co to oznacza?

Przesyłka standardowa to taka, która spełnia wszystkie wymogi, jakie pojawiają się przy wysyłce kurierskiej. Posiada ona regularny kształt, nie przekracza dopuszczalnej wagi i wymiarów oraz nie jest owinięta z zewnątrz folią stretch. Przesyłka standardowa nie ma też żadnych wystających, ostrych elementów i nie jest złożona z kilku sklejonych części (kartony złączone ze sobą za pomocą taśmy klejącej). Jeśli Twoja przesyłka nosi znamiona któryś z tych cech, możesz spodziewać się dopłaty. Zadbaj jednak o to, żeby jak najlepiej spakować przesyłkę i dostosować ją do ogólnie przyjętych zaleceń.

Ile kosztuje paczka do Anglii?

Paczka do UK nie musi być ogromnym wydatkiem. Dzięki AlleKurier możesz ją wysłać dużo taniej! Mamy najkorzystniejszą ofertę na rynku, przygotowaną specjalnie dla Ciebie! Ile zapłacisz za wysyłkę paczki do UK?

Ceny paczek do Anglii w AlleKurier zaczynają się już od 73,95 zł brutto! Oferta obejmuje również standardową odprawę celną, dzięki czemu nie musisz martwić się o dodatkowe koszty z tym związane. Wygoda i komfort wysyłki - o to także dbamy! A jeśli chcesz poznać ceny dla poszczególnych przedziałów wagowych, poniżej zamieszczamy skrócone zestawienie!

Paczka do Anglii do 1 kg

Koszt przesyłki do Anglii dla paczki o wadze 1 kg, to 73,95 zł brutto. Taka cena obowiązuje dla paczek od 1 do 3 kg.

Paczka do Anglii do 5 kg

Koszt przesyłki do Anglii dla paczki o wadze 3 do 5 kg, to 94,78 zł brutto.

Paczka do Anglii do 10 kg

Koszt przesyłki do Anglii dla paczki o wadze 6 do 10 kg, to 101,73 zł brutto.

Jak długo trwa transport paczki z Polski do Anglii?

Paczki do UK z Polski mają ten jeden “mankament”, że ich doręczenie nie jest już tak błyskawiczne jak miało to miejsce przed Brexitem. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z szeregów Unii Europejskiej, szacunkowy czas dostarczenia paczki do Anglii wydłużył się do około 7 dni roboczych. Na taki termin doręczenia wpływa przede wszystkim odprawa celna w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii.

Jeśli więc zależy Ci, by przesyłka do Anglii dotarła na konkretny dzień, zaplanuj ją odpowiednio wcześniej, biorąc w zapasie kilka dodatkowych dni. Dzięki temu, unikniesz niepotrzebnego stresu, związanego z możliwymi opóźnieniami!

Co może zawierać paczka do Anglii, a co nie jest dozwolone?

Przesyłki do Anglii, a także do innych krajów pewnych przedmiotów i rzeczy zawierać nie mogą. Nie jest więc tak, że do swojej paczki możemy zapakować wszystko, co nam się podoba. A jeśli już ktoś zdecyduje się na taki krok, musi liczyć się z tym, że w razie kontroli przesyłki, może ona po prostu nie zostać doręczona do odbiorcy i zlecenie zostanie wycofane bez zwrotu kosztów.

Przedmioty niedozwolone do transportu w przesyłkach kurierskich można znaleźć w regulaminie poszczególnych przewoźników. Mają one jednak wiele cech wspólnych, dlatego da się wyszczególnić listę najważniejszych rzeczy, których nie wolno wysyłać za granicę. Są to między innymi:

 • narkotyki,
 • alkohol,
 • wyroby tytoniowe,
 • leki,
 • zwierzęta,
 • żywe rośliny,
 • produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące)
 • żywność

Bez problemu wyślemy natomiast przedmioty takie jak: książki, dokumenty, ubrania czy sprzęt elektroniczny. Zachęcamy do tego, by sprawdzić co można, a czego nie wolno wysłać w przesyłce kurierskiej. Taka wiedza działa tylko na naszą korzyść!

Jak wysłać paczkę do Anglii po Brexicie? - aktualizacja na 2021 rok

Wysyłka paczki do Anglii po Brexicie, jak już wspomnieliśmy wcześniej, odbiła się głównie na czasie dostarczania przesyłek. Pojawił się również aspekt odprawy celnej, mający właśnie wpływ na czas wysyłki do Anglii. Z czym dokładnie wiąże się Brexit? O czym należy pamiętać, by paczka z Polski do Anglii mogła bez zawirowań trafić do odbiorcy? Polecamy Ci zapoznać się z naszym poradnikiem - wysyłka paczek po Brexicie. Sprawdź go koniecznie!

FAQ - paczka do UK Anglii

 • Jak nadać paczkę do Anglii?

  Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wysłanie paczki do Anglii przez sprawdzoną firmy kurierskie. Wejdź na allekurier.pl, wpisz wymiary i wagę swojej przesyłki, uzupełnij wszystkie niezbędne dane. Opłać zlecenie bezpiecznie online i oczekuj aż kurier odbierze Twoją przesyłkę!
 • Ile kosztuje przesyłka do Anglii?

  Koszt wysyłki paczki do Wielkiej Brytanii zależny jest od jej wymiarów, wagi oraz wybranej usługi (rodzaj przewoźnika). W AlleKurier nadasz przesyłkę do Anglii już od 73,95 zł brutto!
 • Jak długo trwa wysyłka paczki do Anglii?

  Czas doręczenia różni się w zależności od tego, która z firm kurierskich obsługuje transport Twojej przesyłki. W AlleKurier szacunkowy czas dostawy wynosi około 7 dni roboczych.
 • Jak zapakować paczkę do Anglii?

  Paczka do UK powinna zostać zapakowana starannie. Użyj dobrze dopasowanego kartonu. Jeśli przedmioty mogą się w nim luźno przemieszczać, wypełnij pudełko folią bąbelkową, gazetami lub innym wypełniaczem. Zaklej przesyłkę dokładnie taśmą klejącą. Wydrukuj list przewozowy i umieść go w widocznym miejscu na paczce.
 • Czy po Brexicie można dalej wysyłać paczki do Anglii?

  Tak. Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, zmiany jakie weszły w życie nie spowodowały całkowitego braku możliwości nadania paczek. W AlleKurier dalej możesz wysyłać przesyłki do Anglii - tanio, szybko i bezpiecznie!
info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.