Paczki do Anglii | Tani kurier już od 47 zł netto | AlleKurier.pl

Paczki do Anglii - Tani kurier Wielka Brytania

4.9 / 5
min czytania
Paczka do Anglii: od 47.00

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia paczki do Anglii to 4-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi. Usługa nie obejmuje wysp offshore oraz terytoriów zamorskich.

paczki do Anglii

Paczka do Anglii

Cena: od 47,00 zł netto

Doręczenie: 1-6 dni roboczych

Typ transportu: drogowy lub lotniczy

Wyceń kuriera do Angli

Paczki Polska-Anglia

Szacuje się, że poza granicami Polski żyje ponad 21 milionów Polaków oraz osób z polskimi korzeniami. Duża część tej Polonii mieszka w Anglii (ok. 500 tys.). Statystyki te nie są jednak dokładne, gdyż wiele osób wyjeżdża na Wyspy Brytyjskie sezonowo. Tak czy inaczej, tak wielka społeczność polska sprawia, że proceder wysyłania paczek na linii Polska-Anglia jest ogromny – każdego dnia setki przesyłek wędruje między tymi dwoma państwami. Paczka do Anglii jest obecnie tak samo popularna, jak niegdyś paczka do USA. Możliwości wysłania paczki do Anglii jest wiele – można zdecydować się na tradycyjną pocztę, na usługi kurierskie, a nawet na przekazanie pakunku za pośrednictwem prywatnych firm przewozowych, transportujących ludzi między Polską a Anglią. Warto także zaznaczyć, że AlleKurier obsługuje również paczki do Irlandii. Wyjazdy odbywają się 5 razy w tygodniu.

Jak wysłać paczkę do Anglii

Spośród wymienionych wyżej sposobów na wysłanie paczki z Polski do Anglii tym najpewniejszym i najkorzystniejszym wydaje się kurier. Dlaczego? Poczta liczy sobie dość duży koszt przesyłki, a do tego czas dostarczenia również pozostawia wiele do życzenia. Co się zaś tyczy korzystania z usług prywatnych przewoźników, to niestety trudno mówić tu o profesjonalizmie. Zwykle nie ma tam jako takiego cennika – płaci się tyle, ile akurat zażyczy sobie kierowca. Paczka co prawda dotrze pod dom odbiorcy, jednak ten musi być w tym czasie w domu, a trudno jest przewidzieć, o której godzinie można spodziewać się przesyłki.

Przesyłki kurierskie do Anglii są ekonomiczne, szybkie oraz bardzo wygodne – zarówno dla nadawcy i odbiorcy. Paczka do Anglii idzie równie szybko jak np. paczka do Francji. Może wydawać się, że cała procedura jest skomplikowana i trudniejsza niż na poczcie, gdzie wystarczy podejść z przesyłką do okienka, dlatego postaramy się przybliżyć, jak wysłać paczkę do UK kurierem. Najważniejsze jest to, że cała procedura nadania przesyłki odbywa się we własnym domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu.

Pierwszym krokiem jest otwarcie strony internetowej wybranej firmy kurierskiej i wypełnienie znajdującego się tam formularza. Gdy podamy dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy, a także szczegóły dotyczące paczki – jej wymiary, ciężar, szacowaną wartość, ewentualne ubezpieczenie przesyłki – wówczas zostaje wygenerowana cena za usługę kurierską. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mailowy nadawcy przychodzi list przewozowy. Należy go wydrukować i podpisać. List przewozowy potrzebny jest w w trzech egzemplarzach – dla nadawcy, dla firmy kurierskiej, do paczki. W przypadku przesyłki do Anglii jest to specjalny międzynarodowy list przewozowy. Należy przed wydrukowaniem listu sprawdzić, czy zgadzają się wszystkie dane, gdyż dalsze losy paczki zależeć będą od ich poprawności. Przesyłkę od nadawcy odbiera osobiście kurier. Od tego momentu można śledzić jej drogę za pomocą specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej danej firmy kurierskiej.

Paczka do Anglii – ile kosztuje

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do UK. Koszt jej transportu zależy bowiem od wielu czynników. Oczywiste jest to, że im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Nie bez znaczenia jest także dokładna odległość do pokonania przez kuriera, a także sposób dostarczenia paczki z Polski do Anglii. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (bus+prom) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem. Jeśli nadawca zdecyduje się ubezpieczyć przesyłkę, także musi liczyć się z dodatkowym kosztem (w niektórych firmach ubezpieczenie paczek międzynarodowych jest obligatoryjne).

Jak tanio wysłać paczkę do Anglii

W przypadku przesyłek międzynarodowych wielu osobom może wydawać się, że takie pojęcie jak „tania paczka” w ogóle nie istnieje. Ze względu na dużą odległość jest oczywiste, że kurier do Anglii będzie dużo droższy niż np. z Warszawy do Szczecina. Nie oznacza to jednak, że nie można postarać się o to, by koszt takiej transakcji okazał się jak najniższy. Trzeba tylko wiedzieć, jak najlepiej wysłać paczkę do Anglii.

Przede wszystkim należy zadbać o jak najbardziej ekonomiczne opakowanie – koszt transportu jest bowiem zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów. Jeśli paczka kilogramowa ma wymiary odpowiadające przesyłkom cięższym, prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić więcej. Dlatego starajmy się tak pomieścić wszystko w paczce, by pudełko okazało się jak najmniejsze, a zwłaszcza, by nie było ono ponadgabarytowe.

Po drugie, zastanówmy się, czy faktycznie zależy nam na ubezpieczeniu paczki. Jeśli wysyłamy zawartość, której nie grozi zniszczenie, a ewentualne zagubienie nie okaże się wielką stratą, zrezygnujmy z tej opcji, a jeśli się nie da, spróbujmy zaniżyć wartość przesyłki, obniżając tym samym wysokość ubezpieczenia (i ewentualnego odszkodowania w razie problemów).

Najważniejsze jednak jest to, by przed wyborem firmy kurierskiej sprawdzić dokładnie i porównać ze sobą oferty kilku z nich. Ich cenniki bowiem różnią się między sobą i zależą np. od przyjętej organizacji wewnątrz firmy czy też od partnera kurierskiego, z którym współpracują w Anglii. A może się okazać, że różnica usług na podobnym poziomie w dwóch firmach może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych.

Ile idzie paczka do Anglii

Podobnie jak nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile trzeba zapłacić za transport paczki, tak trudno odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa przekazanie przesyłki od nadawcy do odbiorcy. Średni czas realizacji standardowego zlecenia wynosi 3-4 dni, ale jest to uzależniony od tego, w jakim okresie paczka jest przekazana kurierowi (np. czy w ciągu tych najbliższych dni jest weekend lub święta) – może się bowiem okazać, że paczka będzie musiała poleżeć dłużej w magazynie. Ponadto nie bez znaczenia jest odległość do miejsca docelowego oraz fakt, czy w jego pobliżu znajduje się sortownia przesyłek należąca do partnera kurierskiego. Dlatego też Londyn – stolica Anglii – czy też inne duże miasta, np. Birmingham, Sheffield, Bradford, Liverpool i Leeds mogą zostać o jeden dzień szybciej obsłużone niż oddalone od nich prowincje.

Paczki do Anglii - co mogą zawierać

Paczki do Anglii najczęściej przysyłane są mieszkającym tam członkom rodziny. Bardzo często umieszcza się więc tam polską żywność – trudno i drogo dostępną w Anglii. Ale zdarza się także, że za pomocą przesyłki kurierskiej wysyła się swoje prywatne przedmioty z Polski, takie jak książki, ubrania czy dokumenty. Zanim jednak przygotuje się paczkę do wysłania, warto zapoznać się z regulaminem konkretnej firmy, który zawsze zawiera listę rzeczy niedozwolonych do przesyłki. Zwykle na liście tej znajdują się narkotyki, alkohol, wyroby tytoniowe, leki, zwierzęta, żywe rośliny, produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące), ale często również wspominana już żywność. W przypadku nadania paczki z takimi przedmiotami, może ona zostać wycofana ze zlecenia bez zwrotu kosztów.

Kurier Polska-Anglia dla firm

Przesyłki do Anglii realizowane drogą kurierską to nie tylko paczki i listy nadawane przez osoby prywatne. Firmy kurierskie to również partnerzy biznesowi dla większych firm, które prowadzą import lub eksport towarów między Polską a Anglią. Tutaj już nie obowiązują takie regulaminy, jak w przypadku przesyłek prywatnych – np. dozwolony jest transport żywności. Zupełnie inaczej są również naliczane koszty za taki transport towarów. Kurier do Anglii, który zajmuje się obsługą partnerów biznesowych przewozi towary w dużo większej ilości, w związku z czym rzadko kiedy transportowane są one w standardowym busie. Często wykorzystuje się w tym celu duże dostawcze samochody, a towary poukładane są na paletach. W przypadku korzystania z tego typu usług spedycyjnych warto zadbać o stałą współpracę z jedną firmą kurierską, obsługującą spedycję. Wówczas można liczyć na współpracę opierającą się na korzystniejszych warunkach finansowych, a ponadto zyska się pewność profesjonalnie wykonywanych usług.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami