Paczka do Australii od 189 zł | Tani kurier Australia | AlleKurier.pl

Paczka do Australii od 189 zł - Tani kurier Australia

min czytania

Interesuje cię wysłanie paczki z Polski do Australii? Nic prostszego. Platforma brokerska AlleKurier umożliwia przesłanie paczki kurierem również do Australii. Bez umowy i zbędnych formalności. Cena zależy od rozmiaru i wagi paczki lecz najtańsza z nich nadasz już za 149 zł. Odbiór przesyłki z dowolnego miejsca z całego kraju. Paczka jest przesyłana transportem lotniczym i może dotrzeć na miejsce już w 3 dni robocze. Kliknij w formularz poniżej i wyceń swoją przesyłkę aby poznać dokładną cenę paczki do Australii. To najtańsza oferta na rynku, bez zbędnych formalności i skomplikowanych umów.

Przesyłki do Australii. Koszt koperty już od 149 zł netto!

Jak wysłać paczkę do Australii?

Procedura zamawiania kuriera do Australii jest prosta - należy wypełnić formularz na stronie oraz dokonać wpłaty. Niestety, przepisy celne Australii wymagają dodatkowej dokumentacji. W przypadku jej braku, przesyłka może zostać zatrzymana przez Australijski Urząd Celny do czasu uzupełnienia dokumentów. Na stronie AlleKurier znajdziesz informacja jaki dokumenty powinieneś dołączyć, aby dokonać wywozu z Polski. Jeśli przesyłasz towary podlegające obostrzeniom w Australii, musisz dołączyć do przesyłki inne dokumenty które mogą być wymagane ze względu na australijskie przepisy.

Wysłanie paczki do Australii - niezbędne dokumenty

W zależności od tego, czy nadawcą przesyłki do Australii jest firma czy osoba prywatna, wymagane są dodatkowe dokumenty:

  • Wysyłka paczki przez osobę prywatną może wymagać skanu dowodu osobistego, upoważnienia dla agencji celnej oraz oświadczenia, że przesyłka nie jest efektem transakcji handlowej. Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów pobierzesz z naszej strony zamawiając kuriera.
  • Wysyłka paczki przez firmę może wymagać potwierdzenia numeru REGON, NIP, wpisu do KRS lub CEIDG, numeru EORI oraz upoważnienia dla agencji celnej. Konieczna jest też faktura handlowa.

Pamiętaj! Upoważnienie dla agencji celnej nie jest konieczne jeśli wysyłasz same dokumenty w kopercie.

Paczki lotnicze do Australii

Przesyłka do Australii może zostać dostarczona drogą morską lub lotniczą. AlleKurier oferuje przesyłki lotnicze do Australii, które są znacznie szybsze niż przewóz paczek drogą morską. Do Australii paczka droga morską może iść do adresata nawet 3-5 miesięcy. Przewóz paczek lotniczych skraca ten czas do 3-5 dni roboczych (bez czasu odprawy celnej). Jest to transport pewniejszy i znacznie szybszy.

Szybka przesyłka do Australii - maksymalny rozmiar paczki

Przy transporcie lotniczym, maksymalna waga pojedynczej paczki nie może przekroczyć 31.5 kg. Paczka nie może być też dłuższa niż 120 cm. Jeśli przesyłka ma być większa lub cięższa zalecamy podzielenie jej na mniejsze paczki. Niewymiarowa bądź ciężka paczka do Australii może również zostać przesłana drogą lotniczą (lub na palecie drogą morską) - skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, a wyjaśnimy Ci jak to zrobić.

Koszt paczki do Australii

Cena paczki do Australii uzależniona jest od kliku zmiennych - przede wszystkim:

  • wagi paczki;
  • rozmiarów paczki;
  • szybkości przesyłki (kurier lotniczy lub fracht morski);
  • niestandardowych elementów paczki bądź usług dodatkowych.

Sprawdź cenniki firm kurierskich realizujących przesyłki do Australii

Cennik FedexCennik UPS

Wbrew powszechnej opinii, przesyłki do Australii mogą być tanie!

Chcesz wiedzieć ile dokładnie kosztuje wysłanie paczki do Australii lub w inne dowolne miejsce w Polsce lub na świecie? Skorzystaj z naszego formularza wyceny i zamów kuriera

Przesyłki do Australii - czego nie wolno przesyłać?

Australia posiada spore ograniczenia jeśli chodzi o możliwość wwozu towarów. Wiąże się to przede wszystkim z dbaniem o zachowanie równowagi biologicznej kontynentu. W efekcie zakazane jest przesyłanie paczek zawierających jakiekolwiek elementy pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Nawet drewniane pudełko może sprawić, że paczka zostanie zatrzymana na kwarantannie i nie przejdzie odprawy celnej.

Sprawdź dokąd jeszcze przesyłamy wasze paczki

Paczki do USAPaczki do AngliiPaczki do Niemiec
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami