Paczki do Australii

Paczki do Australii to popularna i chętnie wybierana usługa z naszego portfolio. Dlaczego? Powodem tego stanu rzeczy na pewno jest fakt, że w Australii jest mocna reprezentacja Polonii - szacuje się, że mieszka tam blisko 200 tysięcy osób pochodzenia polskiego.

Paczki do Australii najwygodniej i najtaniej nadaje się na stronach brokerów kurierskich, takiej jak nasza. Oferujemy przesyłki zagraniczne nawet do 70% taniej niż na stronie konkretnego przewoźnika, bo jako broker mamy podpisane umowy z różnymi firmami i udało nam się wynegocjować korzystniejsze stawki. 

Nadaj paczki do Australii na na naszej stronie Zamów Kuriera lub kliknij poniżej.

Rodzaj przesyłki

Paczka do Australii bez zbędnych formalności

Interesuje Cię wysłanie paczki do Australii? Nic prostszego - z nami to możliwe! Platforma brokerska AlleKurier umożliwia nadanie przesyłki do najodleglejszych zakątków - także paczkę do Australii bez umowy i zbędnych formalności. Dbamy o to, by proces nadania paczki był jak najbardziej skrócony i prosty. 

Paczka do Australii i jej cena

Paczka do Australii - cena zależy w dużej mierze od dwóch czynników: wymiarów oraz wagi pakunku. Paczka do Australii - na jej cenę wpływ ma także to, na jakiego zdecydujemy się przewoźnika (np. FedEx lub UPS). Koszt przesyłki do Australii będzie wyższy, gdy osoba nadająca paczkę zdecyduje się na ubezpieczenie lub inne dodatkowo płatne opcje (np. monit windykacyjny czy korektę błędnego adresu). 

zobacz aktualny cennik

Paczka do Australii najtaniej

Każdy, kto szuka opcji, by wysłać paczkę do Australii najtaniej, powinien skorzystać z oferty brokera kurierskiego, jak AlleKurier. W jednym miejscu można znaleźć usługi od przeróżnych przewoźników - nie trzeba samodzielnie porównywać ze sobą ich stawek. 

Wysyłka do Australii dla firm i osób prywatnych

Wysyłka do Australii to coś, czego poszukują osoby prywatne i firmy. Każdy, kto chce wysłać swoim bliskim do Australii prezent lub polski sklep internetowy, oferujący wysyłkę do Australii, może skorzystać z naszych usług. Dla klienta biznesowego proponujemy atrakcyjny, spersonalizowany cennik - jeśli regularnie nadajesz przesyłki międzynarodowe, to skontaktuj się z nami - przygotujemy indywidualną ofertę. 

List do Australii

Na stronie Allekurier do najodleglejszych zakątków całego świata można nadać paczkę, a także list do Australii. Na podstronie z formularzem wystarczy wybrać opcję “Wyceń list”, a następnie sprawdzić, który przewoźnik oferuje takie usługi. Obecnie są to firmy UPS oraz przesyłka ekspresowa AlleKurier. W obydwu wypadkach szacowany czas doręczenia listu do Australii to 3-5 dni roboczych, jednak warto pamiętać, że z uwagi na różne losowe sytuacje czy rekordową liczbę nadań w okresie przedświątecznym, czas ten może się wydłużyć.

Przesyłki do Australii i ich maksymalne wymiary

Czy w przypadku przesyłki do Australii są jakieś ograniczenia odnośnie jej wagi lub wymiarów? Tak. Każdy z przewoźników ma własny regulamin i wytyczne, co uznaje za paczkę standardową, czyli mieszczącą się w standardowym cenniku i do której nie trzeba dopłacać. Limity obowiązują przede wszystkim na paczki wysyłane drogą lotniczą. Przykładowo UPS podaje, że jest to wymiar do 100 centymetrów dłuższego boku i 76 centymetrów krótszego boku, a waga rzeczywista poniżej 32 kilogramów. Najprostszy sposób, by sprawdzić, czy paczka nie przekracza limitów, to uzupełnienie formularza na naszej stronie i wpisanie dokładnej wagi i wymiarów. 

Jeśli przesyłka do Australii ma być większa lub cięższa niż limity przewoźnika, zalecamy podzielenie jej na mniejsze paczki, co pozwoli na uniknięcie niechcianych kłopotów. Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta, a wyjaśnimy Ci jak to zrobić, by transport niewymiarowej lub cięższej przesyłki stał się możliwy.

Paczki do Australii - nadanie i wysyłka krok po kroku

Paczki do Australii krok po kroku

Wysyłanie paczek do Australii jeszcze nigdy nie było takie proste! Wystarczy wypełnić formularz na stronie oraz dokonać wpłaty. Nie jest to skomplikowany proces. Schody mogą zacząć się natomiast nieco później. 

W przypadku wysyłki jako osoba prywatna możesz wysłać tylko przedmioty, które są darowizną. 

W przypadku wysyłki jako firma, czyli zleceniodawca lub innymi słowy eksporter towarów, wymagane jest posiadanie numeru EORI oraz dołączenie dodatkowej dokumentacji wymaganej do odprawy celnej. 

W przypadku braku tej dokumentacji, przesyłka może zostać zatrzymana przez Australijski Urząd Celny do czasu uzupełnienia niezbędnych dokumentów. Na stronie AlleKurier znajdziesz informacje jakie dokumenty powinieneś dołączyć, aby dokonać skutecznej wysyłki paczki z Polski do Australii. 

Jeśli przesyłasz towary podlegające obostrzeniom w Australii, musisz dołączyć do przesyłki dodatkowe dokumenty, które mogą być wymagane ze względu na australijskie przepisy. Przed wysłaniem paczki prześledź wszystko na spokojnie, by nic Cię nie zaskoczyło! Przykładowo całkowicie zabronione jest, by w paczce do Australii znalazły się produkty zawierające azbest, takie jak wkręty, kredki czy płytki. 

Kurier do Australii - którego przewoźnika wybrać?

Która firma oferuje możliwość wysłania kuriera do Australii? Wielu przewoźników obsługuje ten odległy, egzotyczny zakątek. Na naszej stronie z nadawaniem paczek wystarczy wpisać kierunek “Australia”, by sprawdzić, które to firmy. Obecnie na naszej stronie dostępne są aż 3 opcje! Pierwszą jest kurier FedEx, czyli jeden z najbardziej rozpoznawalnych przewoźników, który usługi kurierskie świadczy w wielu państwach na całym świecie. Podobnie jak i firma UPS, o której z pewnością każdy z nas słyszał. Ostatnim - trzecim -  wariantem jest skorzystanie z bezpośredniej oferty od nas, czyli AlleKuriera - brokera kurierskiego z wieloletnim stażem.

Kurier do Australii - którego przewoźnika wybrać?

Niezbędne dokumenty, by wysłać paczkę do Australii

Każda paczka do Australii - zarówno wysłana przez osobę prywatną, jak i firmę - wymaga dołączenia odpowiedniej dokumentacji. Jakiej? W niektórych przypadkach wysyłka paczki przez osobę prywatną może wymagać skanu dowodu osobistego, upoważnienia dla agencji celnej oraz oświadczenia, że przesyłka nie jest efektem transakcji handlowej.

Wysyłka paczki przez firmę może wymagać potwierdzenia numeru REGON, NIP, wpisu do KRS lub CEIDG, numeru EORI oraz upoważnienia dla agencji celnej. Konieczna jest też faktura handlowa.

Pamiętaj! Upoważnienie dla agencji celnej nie jest konieczne, jeśli wysyłasz same dokumenty w kopercie.

Czego nie można umieścić w przesyłce do Australii?

Przed nadaniem przesyłki do Australii warto zapoznać się z listą rzeczy, których nie można umieścić w paczce. Australia posiada spore ograniczenia, jeśli chodzi o możliwość wwozu towarów. Wiąże się to przede wszystkim z dbaniem o zachowanie równowagi biologicznej kontynentu, która jak wiemy jest niezwykle bogata. W efekcie zakazane jest przesyłanie paczek zawierających między innymi:

  • niezapuszkowane produkty mięsne
  • nasiona i orzechy
  • rośliny: korzenie, liście, łodygi, kwiaty, ziemię
  • owoce
  • warzywa
  • nabiał
  • jaja
  • żywe zwierzęta

Nawet drewniane pudełko może sprawić, że paczka zostanie zatrzymana na kwarantannie i nie przejdzie odprawy celnej. Przed nadaniem przesyłki do Australii warto zapoznać się z dokładną listą produktów, których nie można wysyłać (broń, substancje chemiczne i wiele innych - pełna lista znajduje się w formularza nadania przesyłki do Australii w sekcji “Przedmioty, których nie wolno wysyłać”). Wszystko po to, by przygotowana przez nas przesyłka na pewno trafiła w odpowiednie miejsce i ręce.

FAQ - paczka do Australii

Jak nadać paczkę do Australii?

Ile kosztuje przesyłka do Australii?

Jak długo trwa wysyłka paczki do Australii?

Jak zapakować paczkę do Australii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto