Tani kurier i paczki do Niemiec już od 37,54 zł netto | AlleKurier.pl

Paczki do Niemiec - tani kurier już od 37 zł netto

min czytania

Do pracy za naszą zachodnią granicę wyjeżdża wielu Polaków. Dzięki temu, każdego dnia wysyła się paczki do Niemiec liczone w setkach egzemplarzy. Są to zarówno przesyłki prywatne, jak i firmowe (w tym także takie, które realizowane są na palecie). Możliwości nadania paczki do Niemiec jest przynajmniej kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem tradycyjnej poczty, można skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich, inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską, a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to kurier do niemiec nie bez powodu cieszy się największym zaufaniem klientów. Ceny poczty są dość wygórowane, podobnie jak czas realizacji zlecenia, z kolei prywatni przewoźnicy często nie mają z góry ustalonego cennika, ponadto odbiorca musi być w domu w tym czasie, gdy kierowca przywozi paczkę. Jest to znaczne utrudnienie. Warto więc postawić na sprawdzonego przewoźnika, jakim jest kurier. Z Allekurier.pl możesz za darmo wycenić paczkę do Niemiec klikając przycisk znajdujący się poniżej, a następnie zamówić kuriera po jej odbiór. Szybko, łatwo i wygodnie!

Wyceń swoją przesyłkę do Niemiec za darmo w kilka chwil!

Potrzebujesz wysłać paczki do Niemiec, ale zanim złożysz zamówienie chcesz najpierw sprawdzić ile to będzie kosztować? Nie ma problemu! Skorzystaj z darmowego panelu do wyceny przesyłek! Możesz w każdej chwili wpisać wszystkie niezbędne dane i zobaczyć, jaki będzie koszt nadania przez Ciebie paczki - zarówno tej zagranicznej, jak i krajowej. Kliknik w przycisk poniżej i wypełnij wskazane w formularzu pola. Zajmie Ci to niewiele czasu, warto więc spróbować. Jesteśmy pewni, że nasza oferta przekona Cię całkowicie i tanie paczki do Niemiec wyślesz z Allekurier.pl!

Jak wysłać paczkę do Niemiec? - tani kurier do Niemiec to idealne rozwiązanie!

Jak już wspomnieliśmy, najlepszą formą dostarczenia paczki do Niemiec są usługi firm kurierskich, ze względu na bezpieczeństwo, wygodę oraz najlepsze ceny wysyłek. Dlatego też skupimy się tu na zagadnieniu, w jaki sposób zamawiać przesyłki kurierskie do Niemiec. A trzeba zaznaczyć, że cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu, wszystko robimy przez internet. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do sieci!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak krok po kroku nadać taką przesyłkę to zapoznaj się z naszym poradnikiem: Jak wysłać paczkę do Niemiec? Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci w łatwy sposób przebrnąć przez proces zamawiania kuriera!

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej i znaleźć tam specjalny formularz służący do zamawiania kuriera. W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy w Niemczech, a także informacje na temat paczki – jej wymiary, wagę, zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki. Na podstawie tych danych wyliczana jest cena usługi. Po jej zaakceptowaniu oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail specjalny międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego. Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować ów list. Jeśli ktoś nie ma drukarki, często wystarczy tylko przepisać podany numer listu przewozowego – pozostałe dane firma kurierska będzie miała w swoim systemie. W umówionym czasie kurier osobiście przychodzi po odbiór przesyłki. Od tego momenty i nadawca, i odbiorca mogą śledzić status przesyłki, wpisując numer międzynarodowego listu przewozowego w specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej. Jak widać, nie jest to skomplikowane, a nie wymaga od nas pójścia na pocztę i czekania w długiej kolejce!

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec? - tanie przesyłki na wyciągnięcie ręki!

Kurier do Niemiec jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu AlleKurier.pl, dlatego nie dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny, jaka obowiązuje przy wysyłce do tego państwa Unii Europejskiej. Koszt nadania przesyłki do Niemiec jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników, przez co też trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Niemiec lub paczka do Francji, która jest tak niedaleko Niemiec. Cena bowiem zależy nie tylko od konkretnej firmy kurierskiej, ale także od właściwości samej paczki. Po pierwsze, trzeba tu rozróżnić listy od paczek – te drugie są droższe. Po drugie, wpływ na cenę ma waga przesyłki oraz, w przypadku paczki, jej gabaryty (wymiary). Im większa paczka, tym (co zrozumiałe) większy koszt jej wysłania. Można jednak wskazać minimalny koszt za taką przesyłkę, który wynosi 37 zł netto - jest to najbardziej atrakcyjna cena w całej sieci, warto więc skorzystać z okazji i wysłać przesyłkę do Niemiec już teraz!

Tanie przesyłki do Niemiec - jak uniknąć większych opłat za paczkę?

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy ściśle przestrzegać cennika firmy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, żeby nie okazało się, iż nadana przez nas paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowaną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się ze znacznie wyższymi kosztami. Warto także zawsze wybierać dobrze dopasowane pudełko - karton, do którego będziemy umieszać wysyłane przedmioty. Im mniejsze i ściślej mieszczące towary, tym lepiej dla naszego portfela. Często także na wysokość ceny ma wpływ odległość do pokonania między nadawcą, a odbiorcą przesyłki. Na szczęście odległość między Polską a Niemcami nie jest bardzo duża, zwykle przesyłki można nadawać już od kilkudziesięciu złotych wzwyż, w zależności od wybranego przewoźnika.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec - kurierzy Polska - Niemcy

Paczki międzykrajowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Lublina czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na tym, by paczkę szczególnie ubezpieczyć, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki. Należy jednak pamiętać o tym, że w ramach ewentualnej reklamacji odszkodowanie, jakie otrzymamy będzie wtedy minimalne!

Przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Niemiec. Może się bowiem okazać, że między jedną, a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach. Jeśli chodzi o najlepsze firmy kurieskie, które zajmują się dostarczaniem przesyłek do Niemiec, znajdziesz je w Allekurier.pl. Kurierzy dostarczający paczki na trasie Polska - Niemcy to między innymi GLS, DPD oraz UPS. Z pewnością wszyscy kojarzymy te firmy kurierskie, dlatego warto wybrać jednego z tych przewoźników. Mamy wtedy gwarancję, że nasza przesyłka zostanie dostarczona w profesjonalny i bezpieczny sposób, w określonym czasie.

Ile idzie paczka z Polski do Niemiec? Jaki jest czas dostawy?

Niemcy są krajem sąsiadującym z Polską, dlatego też czas dostarczenia przesyłki do odbiorcy zza zachodniej granicy jest dość krótki. Raczej nie wynosi on więcej niż 48 godzin. Wszystko jednak zależy od tego, o której godzinie przesyłka zostanie zgłoszona i odebrana przez kuriera, a także od tego, gdzie mieszka odbiorca. W przypadku Niemiec, znaczenie ma nie tylko sama odległość, ale i miejsce zamieszkania. Jeśli odbiorca mieszka w stolicy – w Berlinie – lub w innym większym mieście, np. w Hamburgu, Monachium, Kolonii, Frankfurcie czy Stuttgarcie, wówczas odbiorca może otrzymać przesyłkę nieco wcześniej niż osoby mieszkające na prowincjach. Wszystko dlatego, że w dużych miastach znajdują się sortownie dla przesyłek kurierskich, co widocznie skraca czas dostawy.

Sprawdź cenniki firm kurierskich obsługujących paczki do Niemiec

Chcesz wybrać najkorzystniejszą ofertę w atrakcyjnej cenie? Poznaj cenniki naszych przewoźników i wybierz tę firmę kurierską, która Ci najbardziej odpowiada! Nadaj swoje przesyłki do Niemiec z Allekurier.pl - cenionym brokerem usług kurieskich. Wybierając naszą platformę, masz gwarancję bezpiecznego i skutecznego dostarczenia Twojej paczki z punktu A do punktu B!

Cennik GLS Cennik DPD Cennik UPS

Tanie przesyłki do Niemiec - czego nie może zawierać paczka do Niemiec?

Często nie zastanawiamy się nad tym, co może zawierać przesyłka, którą chcemy dostarczyć do bliskich osób mieszkających za granicą. Niektóre z produktów lub przedmiotów niestety nie mogą się w niej znaleźć. Paczka do Niemiec, którą zamierzasz przesłać do siostry czy cioci musi zawierać tylko te rzeczy, których nie obejmuje zakaz. Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie. Czego nie wolno wysyłać w paczce do Niemiec? Sprawdź poniższą listę, żeby nic Cię nie zaskoczyło podczas nadawania przesyłki!

  • broń
  • narkotyki
  • trucizny
  • materiały wybuchowe
  • substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

  • żywych zwierząt
  • żywych roślin
  • żywności
  • leków itp.

Przed zapakowaniem swojej paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Niemiec finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

Paczka do Niemiec - jak przygotować przesyłkę do Niemiec?

Bardzo ważne jest to, by przesyłki kurierskie do Niemiec były odpowiednio i bezpiecznie zapakowane. Wszystko dlatego, że transport narażony jest na wstrząsy i uderzenia, które mogą uszkodzić źle zabezpieczoną zawartość paczki i spowodować niemałe rozczarowanie. Przede wszystkim zabrania się doklejania jednego kartonu do drugiego czy też przedmiotów do kartonu. Jest to bardzo zły pomysł! Paczka musi być tak spakowana, by nic z niej nie wystawało. Karton z kolei musi być mocno – najlepiej kilka razy – owinięty szeroką taśmą klejącą, a jeśli w paczce znajduje się coś delikatnego, dla pewności warto dokleić karteczki z informacją „Uwaga, szkło”. Pamiętajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się w kartonie. Rzeczy delikatne, które mogą się stłuc, połamać czy porysować, owińmy folią bąbelkową, z kolei pojemniki z substancjami, które mogą się wylać, warto dodatkowo umieścić w woreczkach foliowych bądź w innych szczelnych opakowaniach. Warto skupić się nad idealnym zapakowaniem przesyłki, by później nie zastanawiać się czy dotrze do odbiorcy w "jednym kawałku"! Zwłaszcza jeśli wysyłamy ją na sporą odległość, jak chociażby do Niemiec. P.S jeśli chcesz uniknąć problemów podczas wysyłki, sprawdź poradnik o paczkach nadawanych za granicę

Kurier do Niemiec - reklamacja przesyłki do Niemiec

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także przesyłki kurierskie do Niemiec, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. Na szczęście istnieje taka procedura jak reklamacja, która może uratować naszą skórę podczas tego typu problemów. Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania. W przypadku przesyłek do Niemiec często istnieje konieczność poinformowania dwóch firm kurierskich – tej, w której paczka była nadawana oraz firmy partnerskiej, działającej na terenie Niemiec, która paczkę dostarczyła do odbiorcy. Mamy jednak nadzieję, że reklamacje będą dla Ciebie odległym tematem, a wszystkie wysyłane przez Ciebie paczki będą perfekcyjnie docierać do rąk odbiorcy!

Sprawdź dokąd jeszcze przesyłamy Wasze paczki

Poza najbardziej popularnymi kierunkami, Wasze przesyłki mogą pójść z Allekurier.pl także do innych państw z całego świata! Masz ciocię we Włoszech? A może znajomych w Japonii lub Hiszpanii? Wyślij im paczkę i zrób ogromną niespodziankę! Zapoznaj się z naszą ofertą i nadawaj przesyłki kiedy tylko tego chcesz!

Paczki do Włoch Paczki do Holandii Paczki do Australii

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami