Paczka do Niemiec

Paczka do Niemiec to jedna z najpopularniejszych pozycji w portfolio naszych usług. Jej ogromna popularność niewątpliwie wiąże się z faktem, że w tym kraju według różnych danych mieszka od 1,5 nawet do 2 milionów Polaków, osób polskiego pochodzenia lub wywodzących się z Polski. Paczka do Niemiec to zatem idealny sposób na przesłanie swoim bliskim prezentu z lub bez okazji, ale też atrakcyjna cenowo opcja dla firm, które nadają w tym kierunku dużo paczek (np. sklepy internetowe). 

Zamów kuriera po odbiór paczki do Niemiec na tej stronie https://allekurier.pl/nadaj lub skorzystaj z poniższej wyceniarki:

Rodzaj przesyłki

Paczka do Niemiec szybko i tanio

Każdy, kto chce wysłać paczkę do Niemiec szybko i tanio, powinien skorzystać z usług brokera kurierskiego - np. AlleKuriera. Niegdyś przesyłki międzynarodowe były drogie i szły bardzo długo, obecnie przeróżne procesy logistyczne zostały zautomatyzowane i usprawnione. Paczka do Niemiec to dziś wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, zatem niemal na każdą kieszeń.

Paczka do Niemiec, by nie dopłacać za nadbagaż

Paczka do Niemiec to też sprytny patent dla osób, które wybierają się do Niemiec, ale mają ze sobą dużo bagażu. Sprzęt sportowy czy akcesoria dla niemowlaka zajmują dużo miejsca i ważą niemało. Pomysłem, jak uniknąć przepłacania w tanich liniach lotniczych, jest wysyłka paczki do Niemiec z większymi rzeczami, które nie są potrzebne od ręki. Termin nadania najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem, by przesyłka trafiła pod wskazany adres - np. hotelu - we właściwym czasie. Paczka do Niemiec to też pomysł dla osób podróżujących drogą lądową - prywatnym samochodem lub pociągiem. Bagażnik pojazdu osobowego ma spore ograniczenia, należy też przestrzegać maksymalnej nośności dla danego modelu. 

Jak nadaje się paczki do Niemiec?

Nadawanie paczek do Niemiec za pomocą naszej strony jest banalnie proste. Jak wygląda ten proces? Składa się z kilku kroków, a są to:

 1. Wejdź na stronę https://allekurier.pl/nadaj/paczke/pl/de  
 2. Wpisz dokładną wagę i wymiary przesyłki
 3. Kliknij przycisk “Wyceń przesyłkę”
 4. Zobacz, jakie firmy przewozowe wysyłają paczki do Niemiec
 5. Zdecyduj się na którąś z opcji
 6. Uzupełnij formularz
 7. Czekaj na kuriera, który przyjedzie odebrać przesyłkę

Paczka do Niemiec - cena

Paczka do Niemiec - cena za zrealizowanie takiej usługi zależy od:

 • wymiarów 
 • wagi 
 • innych, dodatkowo płatnych opcji (np. ubezpieczenia)

Paczka do Niemiec - cena zależy też od tego, na jakiego przewoźnika się zdecydujemy. Obecnie w portfolio naszych usług znajdują się opcje, jak GLS, DPD, UPS. Zazwyczaj dopłaca się także za szybsze doręczenie - usługi ekspresowe są droższe niż standardowe.

List do Niemiec - cena

List do Niemiec - jaka cena? Okazuje się, że w tym wypadku nie ma znaczenia waga - zarówno list ważący 0,1, jak i 0,3 kg kosztuje dokładnie tyle samo. Warto pamiętać, by list do Niemiec zapakować w kopertę. 

Paczka do Niemiec szybko i tanio

Jak zamówić kuriera do Niemiec bez wychodzenia z domu?

Kuriera do Niemiec bez wychodzenia z domu można zamówić na stronie konkretnego przewoźnika lub na stronie brokera kurierskiego. Dlaczego druga opcja jest korzystniejsza? Bo kurier do Niemiec kosztuje mniej niż na stronie konkretnego kuriera, o czym piszemy więcej poniżej. 

Istnieją dwie możliwości:

 1. Zamawiam kuriera po odbiór przesyłki
 2. Dostarczam przesyłkę do punktu przewoźnika

Pierwszy scenariusz, by zamówić kuriera do Niemiec, to opcja dla osób, które cenią sobie swój wolny czas lub nie mają w pobliżu swojego miejsca zamieszkania punktu odbioru. Wystarczy uzupełnić formularz na naszej stronie i dokonać wpłaty, a kurier przyjedzie po przesyłkę pod wskazany adres nadawcy. 

Wysyłka do Niemiec najlepiej z brokerem kurierskim

Tania, szybka i bezpieczna wysyłka do Niemiec to coś, co gwarantują strony brokerów kurierskich, jak nasza. Jak to możliwe, że nasze ceny są niższe niż ceny na stronie konkretnego przewoźnika, jak DPD czy UPS? Jako broker mamy podpisane umowy z większością wiodących firm kurierskich. Wynegocjowaliśmy atrakcyjne stawki, które są niższe niż gdyby osoba prywatna chciała nadać paczkę za pomocą formularza na stronie danego przewoźnika. 

Wybór brokera kurierskiego to też brak formalności i konieczności podpisywania umów. Oszczędza się pieniądze oraz czas. Nie trzeba porównywać ze sobą ofert różnych firm kurierskich - wszystko jest w jednym miejscu w czytelnym zestawieniu cen i czasów doręczenia. Umożliwiamy także wybór dodatkowych opcji, jak ubezpieczenie.

Nadawaj paczki do Niemiec bez wychodzenia z domu

Tanie paczki do Niemiec? Przesyłki standardowe!

Na stronie AlleKuriera można nadać tanie paczki do Niemiec o różnych wymiarach, wadze i gabarytach. Tanie paczki do Niemiec to przede wszystkim przesyłki standardowe, czyli zapakowane w sztywne pudełka kartonowe o kształcie regularnego prostopadłościanu. Przesyłka standardowa jest najtańsza w wysyłce, a ponadto również najłatwiej ją sortować w sortowniach kurierskich. 

Istnieje też możliwość nadania przesyłki niestandardowej, czyli takiej, która z uwagi na swój kształt lub sposób pakowania, wymaga ręcznego sortowania. Jest to droższe i trudniejsze dla pracowników sortowni kurierskiej. Przykłady przesyłki niestandardowej to sklejka kartonowa, paczka owinięta folią stretch, opony lub felgi niezapakowane w pudełko kartonowe. 

Wysyłka do Niemiec dla firm

Z naszych usług korzystają osoby prywatne oraz firmy. Wysyłka do Niemiec dla stałych nadawców może być jeszcze tańsza - zachęcamy do kontaktu telefonicznego 12 345 06 25 lub mailowego oferta@allekurier.pl w sprawie aktywowania oferty biznesowej. Ceny dla firm, regularnie nadających przesyłki międzynarodowe, pozwolą zaoszczędzić nawet do 30% kosztów wysyłki! 

Kurier Polska Niemcy - szacowany czas doręczenia

Jak szybko kurier Polska Niemcy doręczy przesyłkę? Można spojrzeć na szacowane czasy doręczenia, jakie podają różne firmy przewozowe z portfolio naszych usług. Kurier Polska Niemcy doręcza paczkę od 1 do 6 dni roboczych, list w 1 dzień roboczy. 

Uwaga: są to tylko szacunkowe czasy, które mogą ulec zmianie i wydłużeniu np. z uwagi na pandemię czy gorący, przedświąteczny czas, kiedy wiele osób korzysta z usług brokerów kurierskich i kurierów. 

Co może zawierać przesyłka do Niemiec?

Co może się znaleźć w przesyłce do Niemiec? Książki, zabawki bez baterii, dodatki do aranżacji wnętrz i inne bibeloty. Przesyłka do Niemiec może zawierać kosmetyki w formie stałej lub kremie, ale ze specyfikami w płynie jest już większy problem - zakazane są m.in. perfumy na bazie alkoholu. 

Wysyłka paczki do Niemiec - czego nie można wysłać? 

Wszystkie firmy kurierskie mają listę zakazanych rzeczy, których nie da się wysyłać. Nie inaczej wygląda sprawa wysyłki paczki do Niemiec. Co nie może się znaleźć we wnętrzu paczki nadanej w tym kierunku? Są to m.in.:

 • broń
 • materiały łatwopalne 
 • leki
 • żywe zwierzęta
 • materiały ADR i inne łatwopalne
 • akumulatory, baterie litowo-jonowe oraz innego rodzaju baterie

Wysyłka paczki do Niemiec będzie na czas, jeśli będziemy przestrzegać regulaminu. Precyzyjne wymierzenie paczki, zważenie jej, staranne spakowanie do wysyłki i uzupełnienie danych, jak kod pocztowy i adres - to wszystko ma wpływ na czas doręczenia paczki. W przypadku błędów może zdarzyć się dopłata, a w najgorszym wypadku nawet doręczenie pod zły adres.

Każdy przewoźnik może mieć własny, autorski wykaz rzeczy, których nie transportuje. Przykładowo FedEx zabrania wysyłki znaczków pocztowych, kuponów loteryjnych, urządzeń hazardowych. Aktualne listy wszystkich towarów wyłączonych z przewozu dostępne są na stronach przewoźników, z którymi mamy podpisane umowy.

Kurier Niemcy - z usług jakiej firmy skorzystać?

Wielkim atutem stron brokerów kurierskich, takich jak nasza, jest mnogość przewoźników do wyboru. Nie trzeba samodzielnie wertować stron danego kuriera i zestawiać cen oraz czasów realizacji - wystarczy skorzystać z naszej wyceniarki, by dowiedzieć się, jaki kurier Niemcy może doręczyć naszą paczkę szybko i tanio. Obecnie w portfolio naszej usługi kurier Niemcy znajduje się GLS, UPS, DPD oraz AlleKurier Express, czyli nasza autorski, błyskawiczny pomysł na szybkie i tanie zagraniczne paczki. 

Jak pakować przesyłki do Niemiec? Użyteczne wskazówki

Warto dowiedzieć się, jak pakować przesyłki do Niemiec lub innego odległego zakątka. Większość przewoźników ma podobne zasady, odnośnie tego jak zabezpieczyć - szczególnie cenną - zawartość. Przesyłki do Niemiec najlepiej spakować do sztywnych pudełek kartonowych o kształcie regularnego prostopadłościanu. Jeśli przesyłki do Niemiec zawierają ruchomą zawartość, warto skorzystać z papieru, styropianu lub specjalnych wypełniaczy, by załadować przestrzeń w opakowaniu i zabezpieczyć zawartość paczki. 

Paczka do Niemiec - FAQ

Ile idzie paczka do Niemiec?

Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Co można wysłać kurierem do Niemiec?

Czego nie można wysłać w paczce do Niemiec?

Sprawdź również

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki