Paczka do Niemiec


Do pracy za naszą zachodnią granicę wyjeżdża wielu Polaków. Dzięki temu, każdego dnia wysyła się paczki do Niemiec liczone w setkach egzemplarzy. Są to zarówno przesyłki prywatne, jak i firmowe (w tym także takie, które realizowane są na palecie). Możliwości nadania paczki do Niemiec jest przynajmniej kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem tradycyjnej poczty, skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich, inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską, a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to kurier do Niemiec nie bez powodu cieszy się największym zaufaniem klientów. Z Allekurier.pl możesz za darmo wycenić paczkę do Niemiec klikając przycisk znajdujący się poniżej, a następnie zamówić kuriera po jej odbiór. Szybko, łatwo i wygodnie!

Wyceń swoją paczkę do Niemiec za darmo w kilka chwil!

Potrzebujesz wysłać paczki do Niemiec, ale zanim złożysz zamówienie chcesz najpierw sprawdzić ile to będzie kosztować? Skorzystaj z darmowego panelu do wyceny przesyłek! Możesz w każdej chwili wpisać wszystkie niezbędne dane i zobaczyć, jaki będzie koszt nadania przez Ciebie paczki - zarówno paczki za granicę, jak i krajowej. Wypełnij wskazane w formularzu pola. Zajmie Ci to niewiele czasu, warto więc spróbować. Jesteśmy pewni, że nasza oferta przekona Cię całkowicie i tanie paczki do Niemiec wyślesz z Allekurier.pl!

Jak wysłać paczkę do Niemiec? - tani kurier do Niemiec to idealne rozwiązanie!

Jak już wspomnieliśmy, najlepszą formą dostarczenia paczki do Niemiec są usługi firm kurierskich, ze względu na bezpieczeństwo, wygodę oraz najlepsze ceny wysyłek. W jaki sposób zamawiać przesyłki kurierskie do Niemiec? Cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu, wszystko robimy przez internet. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do sieci! Jeśli chcesz wiedzieć, jak zamówić kuriera z Polski do Niemiec, to koniecznie sprawdź poniżej rozpiskę działań - krok po kroku!

Przesyłki do Niemiec - jak nadać?

Wejdź na główną stronę Allekurier.pl i wypełnij parametry dotyczące przesyłki: waga kg, wymiar oraz kraj doręczenia, czyli w tym wypadku Niemcy. Po kliknięciu w przycisk wyceń przesyłkę wyświetlą Ci się dostępne dla wpisanych danych oferty firm kurierskich(np. GLS, DPD, UPS). Znajdziesz tutaj takie informacje jak szacunkowy czas doręczenia oraz cenę za transport. Wybierz dla siebie najlepszą propozycję i przejdź do dalszej części formularza.

W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe nadawcy oraz odbiorcy w Niemczech zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość paczki, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki. Na podstawie tych danych wyliczana jest całkowita cena usługi.

Po jej zaakceptowaniu oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego. Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować ów list.

W umówionym czasie kurier odbierze od nadawcy paczkę. Od tego momenty i nadawca i odbiorca mogą śledzić status przesyłki.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec?

Przesyłki do Niemiec są jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu AlleKurier.pl. Koszt nadania paczki do Niemiec jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników, przez co też trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Niemiec. Cena bowiem zależy nie tylko od konkretnej firmy kurierskiej, ale także od właściwości samej paczki przeznaczonej do transportu.

Po drugie, wpływ na cenę ma waga przesyłki oraz, w przypadku paczki, jej gabaryty (wymiary). Im większa paczka, tym (co zrozumiałe) większy koszt jej wysłania. Można jednak wskazać minimalny koszt za taką przesyłkę, który wynosi 46,17 zł brutto (37,54 zł netto). To się opłaca! Skorzystaj już teraz i nadaj paczkę na stronie internetowej allekurier.pl!

Przesyłki do Niemiec - jak uniknąć większych opłat za paczkę?

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy ściśle przestrzegać zasad wysyłki danej firmy kurierskiej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, żeby nie okazało się, iż nadana przez nas paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowaną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się ze znacznie wyższymi kosztami. Warto także zawsze wybierać dobrze dopasowane pudełko - karton, do którego będziemy umieszczać wysyłane przedmioty. Im mniejsze i ściślej mieszczące towary, tym lepiej dla naszego portfela. Często także na wysokość ceny ma wpływ odległość do pokonania między nadawcą, a odbiorcą przesyłki.

Większe koszty są także związane z dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli nie wysyłasz nic, co mogłoby się uszkodzić lub jest dla Ciebie bardzo wartościowe, nie musisz z niego korzystać. Należy jednak pamiętać o tym, że w ramach ewentualnej reklamacji, odszkodowanie jakie możliwe jest do odzyskania, będzie wtedy minimalne!

Sprawdźmy też, jaki jest najtańszy kurier do Niemiec. Może się bowiem okazać, że między jedną, a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach. Jeśli chodzi o najlepsze firmy kurierskie, które zajmują się dostarczaniem przesyłek do Niemiec, znajdziesz je w Allekurier.pl. Kurierzy dostarczający paczki na trasie Polska - Niemcy to między innymi kurier DPD GLS oraz UPS. Z pewnością wszyscy kojarzymy tych przewoźników! Możesz zdecydować się na tego, który dla określonych przez Ciebie parametrów, ma najlepszą ofertę. Wszystko w jednym miejscu - nie musisz wchodzić na każdą stronę firmy kurierskiej z osobna. U nas masz je pod ręką!

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec? - kurierzy Polska - Niemcy

Przesyłki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy w kraju. Na szczęście w AlleKurier można nadać tanie przesyłki do Niemiec! Dzięki współpracy z wieloma przewoźnikami, możemy zaoferować atrakcyjne ceny za przesyłki zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla firm. Skorzystanie z naszej oferty pozwoli Ci nadać wiele paczek do Niemiec (i innych krajów) dużo taniej, szybko i bezpiecznie. Polecamy śledzić również nasze newslettery, w których często pojawiają się informacje o promocjach i rabatach na wysyłki! Dzięki temu, nic co warte uwagi Cię nie ominie!

Ile idzie paczka do Niemiec? Jaki jest czas doręczenia?

Niemcy są krajem sąsiadującym z Polską, dlatego też czas dostarczenia przesyłki do odbiorcy zza zachodniej granicy jest dość krótki. Raczej nie wynosi on więcej niż 2 dni robocze. Wszystko jednak zależy od tego, o której godzinie przesyłka zostanie zgłoszona i odebrana przez kuriera od nadawcy, a także od tego, gdzie mieszka odbiorca. W przypadku Niemiec, znaczenie ma nie tylko sama odległość, ale i miejsce zamieszkania.

Jeśli odbiorca mieszka w stolicy – w Berlinie – lub w innym większym mieście, np. w Hamburgu, Monachium, Kolonii, Frankfurcie czy Stuttgarcie, wówczas odbiorca może spodziewać się doręczenia przesyłki nieco wcześniej niż osoby mieszkające na prowincjach. Wszystko dlatego, że w dużych miastach znajdują się sortownie dla przesyłek kurierskich, co widocznie skraca czas dostawy do odbiorcy.

Paczki do Niemiec - jakim kurierem można wysłać?

Chcesz wybrać najkorzystniejszą ofertę w atrakcyjnej cenie? Poznaj cennik przesyłek naszych przewoźników i wybierz tę firmę kurierską, która Ci najbardziej odpowiada! Nadaj swoje przesyłki do Niemiec z Allekurier.pl - cenionym brokerem usług kurierskich. Wybierając naszą platformę, masz gwarancję bezpiecznego i skutecznego doręczenia Twojej paczki z punktu A do punktu B!

Tanie przesyłki do Niemiec - czego nie może zawierać paczka do Niemiec?

Często nie zastanawiamy się nad tym, co może zawierać przesyłka, którą chcemy dostarczyć do bliskich osób mieszkających za granicą. Niektóre z produktów lub przedmiotów niestety nie mogą się w niej znaleźć. Paczka do Niemiec, którą zamierzasz przesłać do siostry czy cioci musi zawierać tylko te rzeczy, których nie obejmuje zakaz. Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie. Czego nie wolno wysyłać w paczce do Niemiec? Sprawdź poniższą listę, żeby nic Cię nie zaskoczyło podczas nadawania przesyłki!

 • broń
 • narkotyki
 • trucizny
 • materiały wybuchowe
 • substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

 • żywych zwierząt
 • żywych roślin
 • żywności
 • leków itp.

Przed zapakowaniem swojej paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Niemiec finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

paczka do Niemiec

Paczka do Niemiec - jak przygotować przesyłkę do Niemiec?

Bardzo ważne jest to, by przesyłki kurierskie do Niemiec były odpowiednio i bezpiecznie zapakowane. Wszystko dlatego, że transport narażony jest na wstrząsy i uderzenia, które mogą uszkodzić źle zabezpieczoną zawartość paczki i spowodować niemałe rozczarowanie. Przede wszystkim zabrania się doklejania jednego kartonu do drugiego czy też przedmiotów do kartonu.

Paczka musi być tak spakowana, by nic z niej nie wystawało. Karton z kolei musi być mocno – najlepiej kilka razy – owinięty szeroką taśmą klejącą, a jeśli w paczce znajduje się coś delikatnego, dla pewności warto dokleić karteczki z informacją „Uwaga, szkło”. Będzie to wtedy jednak paczka niestandardowa, wymagająca dodatkowej opłaty. Pamiętajmy także o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się w kartonie.

Rzeczy delikatne, które mogą się stłuc, połamać czy porysować, owińmy folią bąbelkową. Warto skupić się nad idealnym zapakowaniem przesyłki, by później nie zastanawiać się czy dotrze do odbiorcy w "jednym kawałku"! Zwłaszcza jeśli wysyłamy ją na sporą odległość, jak chociażby do Niemiec.

Sprawdź dokąd jeszcze możesz wysłać swoje paczki!

Poza najbardziej popularnymi kierunkami, Wasze przesyłki mogą pójść z Allekurier.pl także do innych państw z całego świata! Masz ciocię we Włoszech? A może znajomych w Japonii lub Hiszpanii? Wyślij im paczkę i zrób ogromną niespodziankę! Zapoznaj się z naszą ofertą i nadawaj paczki z Polski kiedy tylko tego chcesz!

paczki do Niemiec

FAQ - paczka do Niemiec

 • Jak najtaniej wysłać paczkę z Polski do Niemiec?

Najlepszą opcją jest skorzystanie z oferty brokera AlleKurier ze względu na niskie ceny za przesyłki (nawet 70% taniej niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika). Sprawdzone firmy kurierskie w jednym miejscu, duży wybór i bezpieczne wysyłki. Zamów kuriera już teraz!

 • Jaki jest czas doręczenia przesyłki do Niemiec?

Czas doręczenia zależny jest od wybranego przewoźnika, rodzaju transportu oraz trybu wysyłki - np. wariant express. Przy opcji standardowej, czyli wysyłce drogą lądową, szacowany czas doręczenia wynosi około 2-3 dni roboczych. Transport express (samolot) pozwala na doręczenie przesyłki nawet w 1 dzień roboczy.

 • Ile kosztuje przesyłka do Niemiec?

Koszt wysyłki zależny jest od wagi i rozmiarów paczki oraz od rodzaju wybranej usługi. Na koszt wpływają również dodatkowe opcje, jak np. ubezpieczenie. Ceny paczek do Niemiec w AlleKurier zaczynają się już od 45,50 zł brutto (36,99 zł netto).

 • Jak zapakować paczkę do Niemiec?

Przesyłka do Niemiec musi być zapakowana we właściwy sposób. Wybierz standardowy karton w kształcie prostopadłościanu. Dopasuj jego rozmiar do przedmiotów, które zamierzasz wysłać. Jeśli w pudełku jest wolna przestrzeń i przedmioty przesuwają się w kartonie, dodaj wypełniacz (np. folię bąbelkową). Szczelnie zaklej pudełko taśmą klejącą, by nie otworzyło się w trakcie transportu. Naklej list przewozowy na wierzch kartonu.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.