Przesyłki paletowe kurierem do 70% taniej

Zastanawiasz się, co to jest przesyłka paletowa i ile ona idzie? Wysyłka palet oferowana przez platformę AlleKurier stanowi idealną ofertę dla firm lub osób zainteresowanych transportem większej ilości towaru na palecie. Jeśli więc masz do wysłania paletę lub kilka, zdecydowanie wybierz naszą platformę i nadawaj paczki taniej!

Co nas wyróżnia? Na platformie AlleKurier nadawcy nadają tanie przesyłki kurierskie bez umowy oraz bez deklarowania ilości miesięcznie nadawanych palet. Wystarczy wypełnić formularz na stronie (nie jest wymagana rejestracja), dokonać płatności, a kurier przyjedzie tego samego (jeśli zlecenie zostało złożone rano) lub następnego dnia roboczego. Nie masz żadnych zobowiązań i wysyłasz przesyłki wtedy, kiedy tego potrzebujesz! Co ważne, robisz to naprawdę tanio! Tania wysyłka paletowa? Tylko z AlleKurier.pl!

Przesyłka paletowa do 700 kg

Cena: od 141,57 zł netto
Przesyłka paletowa (euro) na terenie Polski.
Waga do 700 kg, wysokość do 180 cm.

Przesyłka paletowa - co to?

Przesyłka paletowa - co to? Jest to przesyłka, która umieszczona jest na drewnianej, metalowej bądź plastikowej konstrukcji, która służy do ułatwienia transportu. Umieszcza się na niej towar, który ze względu na swoje gabaryty czy wagę lepiej jest przechowywać i transportować właśnie na palecie. Dodatkowym plusem tej konstrukcji jest późniejszy łatwiejszy rozładunek towaru.

Wysyłka palety kurierem - co musisz wiedzieć o przesyłkach paletowych?

Wysłanie palety w serwisie AlleKurier.pl jest niezwykle proste i można to zrobić, korzystając z naszego formularza. Wystarczy wybrać rodzaj przesyłanej palety (Europaleta lub paleta przemysłowa) oraz wypełnić podstawowe jej dane jak waga oraz wysokość. Należy pamiętać, że podając zarówno wagę, jak i wysokość trzeba uwzględnić paletę. Jeśli przykładowo mamy do transportu 500 kg towaru to powinniśmy doliczyć jeszcze wagę samej palety.

Ile waży paleta?

Ile waży paleta? Uzależnione jest to od jej wielkości, materiału z jakiego jest wykonana, a w przypadku palet drewnianych znaczenie ma także stopień wilgotności materiału. Najpopularniejsza w Europie paleta „euro” (EPAL) waży przeciętnie około 25 kg. Podając wysokość ładunku, należy zmierzyć go od płaszczyzny, na której stoi do najwyższego punktu. Wysokość samej podstawy palety to przeważnie 14,4 cm. Te dane na pewno warto mieć na uwadze podczas wysyłki na palecie.

Wysyłka palety najtaniej - tanie palety z AlleKurier.pl

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania w kwestii transportu paletowego powinieneś zwrócić uwagę na ofertę AlleKurier.pl. W kwestii przesyłek paletowych nasz serwis oferuje dwie usługi: „DPD Paleta” oraz „Geis PL”. Są to dwaj najlepsi przewoźnicy, jeśli chodzi o wysyłkę dużych gabarytów, co odzwierciedla się w pozytywnych opiniach naszych Klientów. Co warto wiedzieć o tych przewoźnikach i jakie przesyłki paletowe można u nich nadawać? Sprawdź to poniżej!

DPD Paleta - wysyłka paletowa nawet 70% taniej!

Dlaczego warto skorzystać z opcji DPD paleta? Na naszej stronie zamówisz przesyłkę paletową DPD nawet 70% taniej niż w na stronie DPD cennik palet! Broker paletowy, jakim jest AlleKurier skupia wielu nadawców, dzięki czemu może oferować tanie przesyłki paletowe bez rejestracji. Łatwo, prosto i sprawnie! Dla kogo będzie to najlepsza opcja? Usługa paletowa DPD jest dedykowana dla cięższych przesyłek umieszczonych na palecie euro (epal), a maksymalna waga tego rodzaju przesyłki wynosi 500 kilo (kg). W przypadku realizacji przez kuriera paletowego DPD, aby zamówić samochód z windą, należy zaznaczyć tą usługę (bezpłatnie) w czasie generowania zlecenia. Tylko wtedy będzie ona obowiązywać.

Podstawą ceny przesyłki paletowej jest w tym przypadku waga palety z towarem, a nie odległość jaką przesyłka ma do pokonania. Stawki w cenniku podane są dla palet o wadze do 300, 500 oraz 700 kg. Jeśli więc chcesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztować wysyłka palety, sprawdź przede wszystkim jej wagę!

Tani kurier paletowy - wysyłka na palecie w ofercie AlleKurier Paleta

AlleKurier.pl oferuje również najtańszą wysyłkę palet realizowaną kurierem wyspecjalizowanym w dużych ładunkach. Jak to się odbywa? Odbiór palety nadanej usługą AlleKurier Paleta wykonywany jest tylko dużymi samochodzami ciężarowymi, dzięki czemu nie ma problemu z załadunkiem większej ilości towaru. Jest to świetne rozwiązanie dla większych firm, które mają do przewiezienia dużą ilość towaru. Należy pamiętać, że nadawca musi umożliwić sprawny podjazd (plac lub rampa załadowcza) samochodowi ciężarowemu.

AlleKurier paleta”, to usługa adresowana dla osób mających znaczne ilości towaru do przewiezienia, które nie zmieściłyby się w standardowym samochodzie kurierskim. W przypadku tej usługi na paletę można załadować aż 700 kg towaru (waga liczona wraz z paletą). Tu podstawą do wyceny jest odległość w km, a także strefy przez jakie towar będzie musiał być przewożony. Najlepszym sposobem na sprawdzenie ile będzie kosztować poszczególny transport jest wypełnienie odpowiednich pól w formularzu na stronie allekurier.pl/nadaj/palete. Wtedy wszystko na pewno okaże się jasne i czytelne!

Transport palety - czym można przewozić przesyłki paletowe?

W przypadku firmy DPD Polska obsługiwane są:

 • przesyłki na paletach euro 120 cm x 80 cm, wysokości do 180 cm i wadze do 700 kg.

Usługa Geis PL Paleta obejmuje:

 • Usługa GEIS Paleta realizowana za pośrednictwem AlleKurier obejmuje: przesyłki na paletach 120x80 cm, 120x100 cm, 120x120 cm wysokości do 200 cm i wadze do 900 kg

Należy pamiętać, że wysokość przesyłki i waga liczone są razem z paletą, dlatego dobrze jest wszystkie wymiary sprawdzić prawidłowo, żeby nie być zaskoczonym ewentualnymi dopłatami lub brakiem możliwości wysyłki, ze względu na zbyt duży gabaryt. 

Palety krajowe i zagraniczne - wysyłaj tanie palety także za granicę!

Gdzie można wysyłać palety? AlleKurier oferuje przesyłki na paletach na terenie Polski oraz do wszystkich krajów Unii Europejskiej, co daje wiele możliwości. Za naszym pośrednictwem możesz nadać paczkę paletową do krajów takich jak Niemcy czy Francja po bardzo atrakcyjnych cenach. Zainteresowanych taką przesyłką paletową zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem: Jak wysłać paletę za granicę? Dzięki niemu, można krok po kroku prześledzić, w jaki sposób łatwo nadawać palety i o czym trzeba pamiętać.

Wybierz jeden z wielu dostępnych kierunków palet zagranicznych:

PALETA DO ANGLII PALETA DO FRANCJI PALETA DO NIEMIEC PALETA DO HOLANDII

Tani kurier paleta - ile kosztuje wysyłka paletowa?

AlleKurier jako broker usług transportowych skupia wiele firm kurierskich i dzięki temu oferuje tanie przesyłki paletowe (dostępne bez podpisywania umów i zbędnych formalności). Jak wygląda koszt przesyłki paletowej dla poszczególnych przewoźników i ich usług? Zobacz poniżej!

Dla usługi DPD Paleta obowiązuje cennik zależny od wagi przesyłki. Funkcjonują trzy przedziały wagowe (do 300 kg, do 500 kg oraz do 700 kg). Najtańsza jest wysyłka palety do 300 kg, kolejne przedziały wagowe są nieznacznie droższe. Stawka za transport nie jest zależna od odległości między nadawcą a odbiorcą (nie ma znaczenia, czy transport jest realizowany z Krakowa do Warszawy czy z Gdańska do Wrocławia). Usługa polecana jest dla ładunków transportowanych na większe odległości.

Przewóz palet usługą AlleKurier jest korzystny dla nadawcy, ponieważ waga ładunku nie wpływa na koszt transportu. Maksymalna waga jednej palety to 800 kg. W tym wypadku pod uwagę brana jest rzeczywista odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, ustalana na podstawie kodów pocztowych w formularzu wyceny. Obowiązują inne ceny dla palet euro oraz dla palet przemysłowych. Przejdź na cennik przesyłek paletowych aby sprawdzić dokładną cenę za transport.

Zamawianie kuriera paletowego - jak zamówić kuriera po przesyłki paletowe?

Dla usługi AlleKurier Paleta zamówienie oraz opłacenie usługi musi nastąpić do godziny 16 dnia roboczego, aby kurier przyjechał w następnym dniu roboczym. Wynika to z faktu, że transport realizowany jest przez typową firmę przewozową, która obsługuje tylko i wyłącznie przesyłki paletowe. Dział logistyczny dzień wcześniej planuje trasy przejazdu dla kierowców uwzględniając wszystkie miejsca załadunku i rozładunku oraz dostępne miejsca paletowe. Zastanawiasz się, ile idzie przesyłka paletowa? Odpowiedź znajdziesz w nagłówku poniżej.

Firma DPD Polska, która jest typową firmą kurierską (obsługuje przede wszystkim przesyłki paczkowe i kopertowe), jest w stanie przyjąć zlecenie odbioru palety nawet w ten sam dzień, jednak nie jest to termin gwarantowany. Możliwe godziny odbioru przesyłki będą dostępne w formularzu zamawiania kuriera po podaniu kodu pocztowego nadawcy.

Palety kurier - ile trwa dostawa przesyłki paletowej?

Ile idzie przesyłka paletowa? Czas dostawy wiąże się z wieloma czynnikami. Transport palet oferowany na platformie AlleKurier obejmuje odbiór ładunku od nadawcy i doręczenie go do odbiorcy w standardowym terminie od 1 do 5 dni roboczych. W wielu przypadkach doręczenie następuje następnego dnia roboczego po nadaniu. Jest to naprawdę krótki czas dostawy, więc jeśli zależy nam na konkretnym terminie, to można z łatwością oszacować, kiedy nadać przesyłkę paletową, by była ona dostarczona wtedy, kiedy tego będziemy potrzebować. Chcesz wiedzieć dokładnie jak to zrobić? Poznaj poradnik jak wysłać paletę!

Przewóz palet - jak dokonać płatności za usługę?

W serwisie AlleKurier obowiązuje przedpłata z góry za realizowane przesyłki. Wynika to z obowiązujących umów pomiędzy platformą, a firmami transportowymi. W związku z tym nie ma możliwości zapłaty za transport kurierowi przy nadawaniu przesyłki lub na podstawie faktury VAT z odroczonym terminem płatności.

Platforma AlleKurier wystawia faktury zbiorcze za wszystkie zrealizowane przesyłki w danym miesiącu. Faktura w formacie elektronicznym wysyłana jest automatycznie pierwszego dnia każdego miesiąca wraz z zestawieniem na podany w zleceniu adres e-mail zgodnie z wymogami Ministra Finansów.

Ważne zasady przy nadawaniu palet

Zamawiając usługę przewozu palety należy pamiętać o kilku rzeczach dotyczących pakowania palet:

 • kurier nie przywozi palety, nadawca musi sam o nią zadbać,
 • do obowiązków nadawcy należy przygotowanie przesyłki do transportu. W momencie przyjazdu kuriera, towar musi być przygotowany na palecie oraz odpowiednio zabezpieczony do transportu (owinięty folią strecz lub spięty odpowiednimi taśmami),
 • paleta musi być umieszczona w miejscu do którego możliwy jest bezproblemowy podjazd samochodem ciężarowym (o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony) i sprawny załadunek np. rampa załadowcza czy parking lub podjazd przed firmą. Nie jest możliwe nadanie przesyłki paletowej z bloku mieszkalnego (np. z 3 piętra) lub z miejsca gdzie nie można podjechać samochodem (np. zaplecze bez utwardzonego podjazdu),
 • palety muszą być w dobrym stanie, nie mogą być uszkodzone lub przegnite. W razie uszkodzenia towaru wysyłanego na niepełnowartościowej palecie, fakt ten może być podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania przez przewoźnika,
 • do transportu można stosować palety drewniane (nie jest wymagany znaczek EUR) lub wykonane z tworzywa sztucznego,
 • nadawca musi wydrukować przesłaną etykietę transportową i umieścić ją na przesyłce (jeśli palet jest więcej, dotyczy to każdej palety). Etykieta po opłaceniu transportu w formacie PDF jest dostępna do pobrania w panelu zarządzania przesyłkami AlleKurier oraz jest wysyłana na adres e-mail podany w zleceniu.

Informujemy o nowej definicji przesyłki paletowej niestandardowej

 • paleta zawierająca towar o nieregularnych kształtach (nie stanowiących prostopadłościanu)
 • paleta, której ładunek nie jest przymocowany do nośnika (np. za pomocą folii, pasów lub taśm bindujących)
 • paleta zawierająca wielkogabarytowy sprzęt AGD (lodówka, pralka itp.); z zastrzeżeniem, iż paleta niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów palety wraz z konstrukcją, na której jest umieszczony ładunek, tj:

- waga rzeczywista – 700 kg;

- wymiary podstawy Palety – 120 cm x 80 cm;

- wysokość Palety ≤ 180 cm;

Doręczenie takich Palet możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto