Europaleta i półpaleta - wymiary, cena, wysyłka

Europaleta jest to typ palety która posiada cztery wejścia. Konstrukcja takiej palety składa się z połączonych bloków deskami (w środku i na brzegach). Z dwóch stron palety wejście znajduje się pomiędzy deskami, a z pozostałych dwóch jest całkowicie otwarte. Wymiary europalety są standardowo określone i wynoszą 1200 na 800 mm. Dzięki temu pasują do hal i magazynów różnych wielkości, które są z założenia projektowane i dostosowywane właśnie do tych wymiarów i pod ten typ palet.

Jedną z najważniejszych cech europalet jest to, że pasują do wszystkich rodzajów wózków widłowych co sprawia, że są bardzo uniwersalne i mało problematyczne. Cena europalety zależy od jej stanu i wieku.

Za pośrednictwem serwisu AlleKurier mogą Państwo nadać zarówno europaletę jak i palety o innych wymiarach. Wystarczy wypełnić krótki formularz aby uzyskać wycenę swojego zlecenia:

Europaleta - wymiary, cena, wysyłka

Wycena europalety, ale także każdej innej przebiega w bardzo prosty i szybki sposób. Najważniejsze przy wypełnianiu formularza wyceny jest podanie miejsca odbioru i doręczenia palety. W przypadku wysyłki palety na terenie Polski należy podać dokładny kod pocztowy zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Dodatkowo serwis AlleKurier.pl posiada w swojej ofercie usługi przesyłek paletowych zagranicznych do większości krajów Unii Europejskiej. Aby wysłać europaletę niezbędne jest spełnienie pewnych wymagań narzuconych przez przewoźników. Najważniejsze jest aby maksymalna wysokość palety nie przekraczała 180 cm a jej waga 900 kg. Dodatkowo towar powinien być przygotowany, ułożony na palecie i zabezpieczony przed przyjazdem kuriera. W przeciwnym wypadku mogą być naliczone dodatkowe opłaty. Ponadto kurier nie posiada ze sobą europalety do udostępnienia klientowi. Cały proces pakowania leży więc w obowiązku wysyłającego. Należy również pamiętać, żeby żadne części przesyłki nie wystawały poza obrys palety.

Półpaleta - wysyłka mniejszych produktów

Często zdarza się sytuacja, kiedy to mamy zbyt duży gabaryt przesyłki, aby wysłać ją w formie standardowej. Jednakże wysyłka paletowa to sposób, który nie zawsze jest dobrym wyborem. Ciekawą możliwością w wysyłce przedmiotów jest półpaleta.

Półpaleta - waga

Ile waży półpaleta? Jest to zależne od materiału, z jakiego jest wykonana konstrukcja. Konstrukcje plastikowe są zazwyczaj lżejsze niż te wykonane z drewna. Za to półpalety z kopolimeru mogą osiągać nawet 5 kg. Jeśli chodzi o udźwig półpalety to jest to kwestia do doinformowania się u producenta konstrukcji.

Półpaleta - wymiary i cena

Półpaleta to określenie używane dla przesyłki w formacie połowy przesyłki paletowej o wymiarach 60 x 80 cm. Półpaleta jest nieodłącznym elementem transportu wewnętrznego i międzynarodowego. Pomimo mniejszych rozmiarów jest to bezpieczny produkt, który z pewnością zabezpieczy twój towar. Nowa półpaleta to koszt około 40 złotych za sztukę.

Półpaleta - wysyłka nawet o 70% taniej

Wysyłka półpalety nie jest czymś skomplikowanym. Procedura wygląda w taki sam sposób jak w przypadku innych przesyłek. Wybierz serwis brokera kurierskiego AlleKurier, który pomoże ci bez problemu wysłać półpaletę do kraju bądź za granicę. Koszty są uzależnione od wielu czynników, dlatego też warto sprawdzić aktualną ofertę firm kurierskich za pomocą intuicyjnej wyceniarki. Spośród wszystkich dostępnych kurierów wybierz przewoźnika, który będzie dla Ciebie najatrakcyjniejszy.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto