Jak wysłać paletę kurierem? - szybka wysyłka

Jak wysłać paletę kurierem? Tę kwestię na pewno warto poruszyć, jeśli zamierzasz nadać przesyłkę o znacznych gabarytach. Z racji dużego rozmiaru nie można jej wysłać w sposób standardowy, dlatego należy wysłać ją na palecie. Jak to zrobić? O tym dowiesz się z naszego filmiku lub z przygotowanego przez nas poradnika. Na wysyłaniu palet znamy się świetnie, dlatego koniecznie zostań tutaj do końca i sprawdź jak dobrze przygotować się na szybką wysyłkę paletową kurierem! Z AlleKurier.pl to zadanie banalnie proste!

Wycena przesyłki paletowej - jaki będzie koszt wysłania palety?

Przesyłka paletowa jest znacznie większa niż ta klasyczna, dlatego też nie ma co się dziwić, iż więcej ona kosztuje. Na szczęście na oszczędność pozwoli Ci AlleKurier! Naszym atutem są tanie przesyłki kurierskie, dzięki którym masz pewność, że wysyłasz swoje paczki w naprawdę dobrej i atrakcyjnej cenie. Więc, ile kosztuje przesyłka paletowa? Zobacz cennik przesyłek i przekonaj się, jak niewiele zapłacisz! Formularz dostępny na stronie allekurier.pl sprawi, że bez problemu wyślesz swoją paletę. Co musisz zrobić? Wybierz „Wyceń paletę”, a następnie wprowadź kraj nadania i doręczenia. Określ wymiary swojej palety. Wpisz jej wagę oraz wybierz/wprowadź pozostałe dane. Maksymalna wysokość palety to 180 cm, a waga 900 kg. Pamiętaj, że przedmioty znajdujące się na palecie nie mogą wystawać poza jej krawędź. Jeżeli obawiasz się zdarzeń losowych, które mogą wpłynąć na stan Twojej przesyłki, możesz skorzystać z opcji ubezpieczenia. Gdy to odbiorca, jeszcze przed odbiorem, ma zapłacić za wysyłaną przesyłkę paletową, wybierz usługę „Pobranie”. Teraz możesz już kliknąć „Wyceń przesyłkę”. Gotowe! Szybko i bez żadnych problemów!

Koszt wysyłki palety w Polsce i za granicę

Ile kosztuje przesyłka paletowa międzynarodowa w porównania do wysyłki krajowej? Koszt wysyłki palety w Polsce jest z pewnością tańszy niż ten, gdy chcemy wysyłać paletę za granicę. Dlaczego tak się dzieje? Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, takimi jak paliwo, ewentualny koszt cła czy pensja pracowników. Szukając oszczędności, zaleca się korzystanie z brokera kurierskiego, jakim jest np. AlleKurier. Gdyż wtedy w jednym miejscu mamy umieszczone oferty różnych przewoźników, co pozwala na sprawne porównanie cen i wybranie tej najkorzystniejszej dla nas.

Czym wysłać paletę? - wybierz najlepszego przewoźnika!

Przewozem palet zajmują się różne firmy kurierskie. W AlleKurier.pl do Twojej dyspozycji są najlepsi przewoźnicy, których usług jesteśmy pewni. Będą to zarówno kurierzy znani z transportu mniejszych paczek, jak i duże firmy świadczące usługi przewozowe. Skąd będziesz wiedzieć jaki kurier przewiezie Twoją paletę? Wszystkie propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy wyświetlą Ci się po wpisaniu wymiarów paczki. Znajdziesz całą listę, spośród której musisz wybrać dla siebie najlepszego kuriera. Swój wybór uzależnij od kosztu wysyłki oraz czasu dostawy (najważniejszych punktów wysyłki), żeby być zadowolonym i nie martwić się o transport palety do miejsca docelowego. Zaznaczoną opcję potwierdź w formularzu za pomocą pomarańczowego przycisku „Wybieram”. Jest to bardzo intuicyjne działanie i nie zabiera dużo czasu, dlatego każdy sobie z tym zadaniem z łatwością poradzi!

formularz wyceny palety

Jak wysłać paletę kurierem? - po pierwsze, wypełnij formularz nadania palety!

Formularz nadania na AlleKurier.pl pozwoli Ci na błyskawiczne dodanie Twoich danych. Za pomocą „Szybkiego wprowadzania” możesz wkleić dane nadawcy bez konieczności wpisywania ich pojedynczo w odpowiednie pola. To zdecydowanie upraszcza cały proces wysyłania palety i warto z niego korzystać. Co do tego będzie potrzebne? Musisz najpierw skopiować komplet potrzebnych informacji, a są to: imię i nazwisko, adres (pod który ma przyjechać kurier w celu odebrania palety), adres e-mail i numer telefonu. Teraz wybierz orientacyjną datę i przedział godzinowy, kiedy kurier ma się pojawić we wskazanym miejscu. Pamiętaj, że nie mamy wpływu na ewentualne opóźnienia, które mogą zaistnieć. Kurier czasami przyjeżdża o innej porze, niż jest to planowane, a może to wyniknąć z wielu czynników.

Zawsze dobrze jest brać odrobinę "zapasu" czasowego, jeśli zależy nam, żeby paleta została dostarczona w konkretnym terminie. Pozwoli nam to na uniknięcie stresu, w razie gdyby faktycznie z jakiegoś powodu doszło do opóźnienia odbioru wysyłki paletowej.

Nadawca - osoba wysyłająca paletę

Jakie dane musisz podać jeśli chcesz wysłać paletę?

Poza wymiarami przesyłki, niezbędne jest podanie danych odbiorcy, co wydaje się być oczywiste! Odbiorca to osoba upoważniona do odbioru przesyłki. Jej dane możesz wprowadzić poprzez szybkie wprowadzanie lub wpisać je pojedynczo w odpowiednie pola. E-mail i numer telefonu nie są konieczne do wypełnienia, ale ułatwiają kurierowi doręczenie palety. Gdy już uzupełnimy wszystkie luki w formularzu, sprawdźmy czy na pewno nie ma żadnych błędów. Czasami drobna literówka może być na naszą niekorzyść i przesyłka nie dojdzie w wyznaczone miejsce. Pilnujmy tego bardzo uważnie, jeśli nie chcemy się później przejmować!

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru palety

Utworzenie zlecenia na transport palet, a założenie konta w AlleKurier.pl

Zlecenie przesyłki ma wpływ na utworzenie konta w naszym serwisie. To Ty decydujesz, które dane adresowe będą wykorzystane, aby założyć konto. Mogą to być dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby, a nawet firmy. Jednak pamiętaj, że w przypadku firmy ważny jest numer NIP, który także należy wprowadzić. Założenie konta pozwoli Ci na późniejsze szybsze sprawdzanie co się dzieje z przesyłką i na sprawniejsze zamawianie kuriera po odbiór kolejnych paczek, które zamierzasz wysłać. Jest więc to duże ułatwienie zarówno dla Ciebie, jak i dla nas, gdyż w razie ewentualnych zapytań, będziemy w stanie od razu Ci pomóc. Załóż konto na AlleKurier.pl i wysyłaj paczki bez limitu!

wybierz na jakie dane utworzyć konto paleta

AlleKurier radzi: Przeczytaj koniecznie jakich towarów nie wolno nadawać za pomocą usług kurierskich. Pozwoli Ci to od razu na wstępie wyeliminować te rzeczy, których na pewno nie uda Ci się wysłać. Lepiej zorientować się w tym momencie nadawania przesyłki, niż zostać później niemile zaskoczonym! Przesyłka z zabronionymi towarami może nie zostać wysłana!

Oczekiwanie na kuriera - jak wysłać paletę?

Pamiętaj, że gdy przyjedzie kurier paleta musi być gotowa, aby móc ją bez problemu załadować. Towar powinien być wystawiony na palecie w takim miejscu, aby samochód mógł tam swobodnie pod nią podjechać. Jej zabranie nie powinno być utrudniane przez nieodpowiednie miejsce, gdzie oczekuje na odbiór od kuriera. Ważne! Żadne przedmioty nie mogą wystawać poza obrys palety! Przysparza to wiele trudności, a przy tym zostanie ona potraktowana jako przesyłka niestandardowa. Jeżeli Twoja paleta do wysyłki nie będzie gotowa w miejscu nadania we wskazanym czasie, spowoduje to naliczenie opłaty dodatkowej. Zadbaj o to, by wszystko przebiegło tak, jak należy!

P.S. Jeżeli masz ochotę wybierz którąś z wyświetlonych usług dodatkowych. Nie jest to jednak konieczne i można przejść do kolejnego kroku, jakim jest kliknięcie w celu zaakceptowania wszystkich wymaganych zgód. Dopiero teraz można wysłać zlecenie.

jak wysłać paletę kurierem

Wydrukuj list przewozowy oraz umieść opłatę za zlecenie

wysyłce palety, podobnie jak w przypadku paczek, również obowiązkowe jest, aby nadawca zajął się wydrukowaniem listu przewozowego. Następnie należy nakleić go na palecie. Jest to konieczny warunek, aby kurier mógł ją odebrać. Zatem dobrze jest znaleźć czas, aby zrobić to odpowiednio wcześniej. Ostatnim elementem zamawiania kuriera jest opłacenie przesyłki. W tym celu zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możesz swobodnie dokonać płatności. Najlepiej będzie jeśli zastanowisz się i wybierzesz tę metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Teraz opłać zamówione zlecenie. Aby oszczędzić na czasie, możesz zrobić to za pomocą szybkiego przelewu internetowego. Cały proces zamawiania kuriera został już zakończony. Teraz jedyne, co musisz zrobić to umieścić paletę w miejscu, gdzie można będzie ją bezproblemowo odebrać, a następnie oczekuj na przyjazd kuriera. Swoją paletę możesz wysłać nie tylko w kraju, ale także i za granicą! Przesyłki do Anglii czy kurier do Niemiec? Z AlleKurier wyślesz je tam, gdzie tego potrzebujesz!

zatwierdź regulaminy i wyślij paletę

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto