Jak wysłać paletę kurierem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paletę kurierem?

Jak wysłać paletę kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena przesyłki paletowej

AlleKurier to tanie przesyłki kurierskie. Nasz formularz sprawi, że bez problemu wyślesz swoją paletę. Wybierz „Wyceń paletę”, a następnie wprowadź kraj nadania i doręczenia. Określ wymiary swojej palety. Wpisz jej wagę oraz wybierz/wprowadź pozostałe dane. Maksymalna wysokość palety to 180 cm, a waga 900 kg. Pamiętaj, że przedmioty znajdujące się na palecie nie mogą wystawać poza jej krawędź. Jeżeli obawiasz się zdarzeń losowych, które mogą wpłynąć na stan Twoje przesyłki, możesz skorzystać z opcji ubezpieczenia. Gdy to odbiorca, jeszcze przed odbiorem, ma zapłacić za wysyłaną przesyłkę, wybierz usługę „Pobranie”. Teraz możesz już kliknąć „Wyceń przesyłkę”.

Wybór najlepszego przewoźnika

Wyświetlą Ci się propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Wybierz jedną z nich. Wybór potwierdzisz za pomocą pomarańczowego przycisku „Wybieram”.


formularz wyceny palety

Wypełnij formularz nadania palety

Za pomocą „Szybkiego wprowadzania” możesz wkleić dane nadawcy bez konieczności wpisywania ich pojedynczo w odpowiednie pola. Musisz jednak najpierw skopiować komplet potrzebnych informacji, a są to: imię i nazwisko, adres (pod który ma przyjechać kurier w celu odebrania palety), adres e-mail i numer telefonu. Teraz wybierz orientacyjną datę i przedział godzinowy, kiedy kurier ma się pojawić we wskazanym miejscu. Nie mamy wpływu na ewentualne opóźnienia, które mogą zaistnieć.


Nadawca - osoba wysyłająca paletę

Odbiorca to osoba upoważniona do odbioru przesyłki. Jej dane możesz wprowadzić poprzez szybkie wprowadzanie lub wpisać je pojedynczo w odpowiednie pola. E-mail i numer telefonu nie są konieczne do wypełnienia, ale ułatwiają kurierowi doręczenie palety.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru palety

Zlecenie przesyłki ma wpływ na utworzenie konta w naszym serwisie. To Ty decydujesz, które dane adresowe będą wykorzystane, aby założyć konto. Mogą to być dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby, a nawet firmy. Jednak pamiętaj, że w przypadku firmy ważny jest numer NIP, który także należy wprowadzić.


wybierz na jakie dane utworzyć konto paleta

Teraz opisz przedmiot wysyłki w odpowiednim polu.

AlleKurier radzi: Przeczytaj koniecznie jakich produktów nie wolno nadawać za pomocą usług kurierskich.

Pamiętaj, że gdy przyjedzie kurier paleta musi być gotowa, aby móc ją załadować. Towar powinien być wystawiony na palecie w takim miejscu, aby samochód mógł tam swobodnie podjechać. Jej zabranie nie powinno być utrudniane przez nieodpowiednie miejsce, gdzie oczekuje na odbiór. Żadne przedmioty nie mogą wystawać poza obrys palety! Jeżeli Twoja nie będzie ona gotowa w miejscu nadania we wskazanym czasie, spowoduje to naliczenie opłaty dodatkowej.

Jeżeli masz ochotę wybierz któreś z wyświetlonych usług dodatkowych. Nie jest to jednak konieczne i można przejść do kolejnego kroku, jakim jest kliknięcie w celu zaakceptowania wszystkich wymaganych zgód. Dopiero teraz można wysłać zlecenie.

Wydruk listu przewozowego i opłata za zlecenie

W przypadku palety, podobnie jak w przypadku paczek, również obowiązkowe jest, aby nadawca zajął się wydrukowaniem listu przewozowego. Następnie należy nakleić go na palecie. Jest to konieczny warunek, aby kurier mógł ją odebrać. Zatem dobrze jest znaleźć czas, aby zrobić to odpowiednio wcześniej.


zatwierdź regulaminy i wyślij paletę

Ostatnim elementem zamawiania kuriera jest opłacenie przesyłki. W tym celu zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie możesz swobodnie dokonać płatności. Najlepiej będzie jeśli zastanowisz się i wybierzesz tę metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Teraz opłać zamówione zlecenie. Aby oszczędzić na czasie, możesz zrobić to za pomocą szybkiego przelewu internetowego. Cały proces zamawiania kuriera został już zakończony. Teraz  jedyne, co musisz zrobić to umieścić paletę w miejscu, gdzie można będzie ją bezproblemowo odebrać, a następnie oczekuj na przyjazd kuriera.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami