Jak wysłać paletę za granicę? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paletę za granicę?

min czytania

Jak wysłać paletę za granicę dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena palety za granicę

Jeżeli chcesz wysłać paletę za granicę za pośrednictwem kuriera najlepiej jeżeli udasz się na stronę serwisu AlleKurier.pl i tam dokonasz wyceny takiej przesyłki. Kliknij w zakładkę „Wyceń paletę”. Tam ukaże Ci się kilka pól do wypełnienia. Kraj nadania jest automatycznie zaznaczony jako „Polska”. Teraz musisz wybrać kraj doręczenia palety. Spośród wielu opcji wybierz tę, która odpowiada Twoim wymaganiom. Bardzo ważnymi informacjami, które musisz zawrzeć w formularzu są waga i wymiary palety. Bez nich nie będziesz mógł przejść do kolejnych kroków zamawiania kuriera. Podaj zatem wagę oraz wybierz pozostałe wymiary. Pamiętaj, że wszystkie pola podczas podawania wymiarów muszą być uzupełnione. Możesz też dodatkowo ubezpieczyć paletę lub wybrać usługę jej nadania za pobraniem. Kliknij „Dodaj paletę” aby dodać kolejną paletę do zlecenia. Możesz też wybrać dodatkowe opcje, które Cię satysfakcjonują. Następnie naciśnij „wyceń przesyłkę”.

Jak wysłać paletę za granicę?

Teraz ukażą Ci się różne opcje do wyboru. Musisz zdecydować się na jedną z propozycji firm kurierskich. Możesz kierować się szacowanym terminem doręczenia lub ceną. Gdy dokonasz wyboru, zatwierdź go pomarańczowym przyciskiem „Wybieram”.


formularz wyceny palety za granicę

Jak najtaniej wysłać paletę za granicę?

Czas na wpisanie danych nadawcy w Polsce czyli osoby wysyłającej przesyłkę. Wpisz komplet danych w odpowiednie pola. Obowiązkowe rubryki to te, przy których znajduje się czerwona gwiazdka. Aby zrobić to szybciej możesz kliknąć na „Szybkie wybieranie” i wkleić w rubrykę gotowy adres. Dzięki temu można uniknąć pomyłki przy wpisywaniu danych. Zaznaczając opcję „Zapamiętaj adres w książce adresowej” wpisane dane nadawcy zostaną zapamiętane, co usprawni w przyszłości wysyłkę innych przesyłek.


formularz szybkiego wprowadzania danych do palety za granicę

Teraz określ termin przyjazdu kuriera. Pamiętaj, że jest on orientacyjny i zdarzają się sytuacje, kiedy ulega nieznacznej zmianie. Kurier jednak powinien przyjechać po paletę pod adres nadawcy w dniu, który wybierzesz, w określonym przedziale godzinowym.


Nadawca - osoba wysyłająca paletę za granicę

Kolejny krok związany jest z podaniem danych odbiorcy za granicą. Wpisz komplet danych oznaczonych gwiazdką, jakie są wymagane w przypadku osoby upoważnionej do odbioru przesyłki zagranicznej. W tym przypadku również możesz skorzystać z „Szybkiego wybierania” i wkleić wcześniej przygotowane informacje o odbiorcy zagranicznego.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru palety za granicą

Wiedz, że zlecenie przesyłki palety spowoduje utworzenie konta w serwisie AlleKurier. Do Ciebie należy wybór na jakie dane adresowe ma być założone to konto. Nie musi być ono utworzone na nadawcę lub odbiorcę. Jeśli chcesz, podaj inną osobę lub firmę. Ostatnia opcja wymaga wpisania także numeru NIP.


wybierz na jakie dane utworzyć konto paleta za granice

AlleKurier radzi: Warto wiedzieć, że na zaznaczone powyżej dane adresowe zostanie wystawiona faktura VAT, natomiast dane do logowania w serwisie AlleKurier, dokumenty przewozowe i faktury będą wysyłane na adres e-mail Twojego konta. Dlatego dobrze jest zapamiętać podany wcześniej adres e-mail, bo będzie on jeszcze potrzebny.

Teraz określ, co jest zawartością Twojej przesyłki. W odpowiednią rubrykę wpisz co znajduje się na palecie. Jest to obowiązkowe pole, które musisz wypełnić, aby nadać swoją przesyłkę zagraniczną.

Opłać zlecenie i oczekuj na odbiór swojej palety

Nie da się wysłać zlecenia, jeśli nie zaakceptuje się wszystkich trzech zgód. Dotyczą one potwierdzenia, że nie przesyła się przedmiotów wyłączonych z przewozu. Kolejne dwie odnoszą się do akceptacji regulaminu i polityki prywatności oraz akceptacji ewentualnych kosztów dodatkowych związanych z realizacją zlecenia.


zatwiedź regulaminy i wyślij paletę za granicę

Po opłaceniu usługi, którą zamówiłeś, wystaw towar na palecie w takim miejscu, by transport kurierski mógł ją bezproblemowo zabrać. Pamiętaj też o wydrukowaniu listu przewozowego oraz naklejeniu go na przesyłce, którą nadajesz. Warto mieć na uwadze, że maksymalna wysokość palety to 180 cm, a waga to 900 kg. Ważne jest, aby przedmioty znajdujące się na palecie nie wystawały poza jej krawędzie, gdyż może to uniemożliwić transport.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami