Jak wysłać paletę za granicę?

Jak wysłać paletę za granicę dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Wycena palety za granicę

W przypadku wysyłki towarów o dużych gabarytach konieczne jest nadanie przesyłki paletowej, przykładem będzie sprzęt AGD. Standardowa europaleta ma wymiary 120×80 cm. Trzeba mieć na uwadze to, aby nie przekroczyć dopuszczalnej maksymalnej wysokości palety wraz z ładunkiem. Istotne jest to, żeby wysokość palety nie przekraczała 180 cm, a waga mieściła się w granicy 900 kg. Ponadto żadne elementy nie mogą wystawać poza krawędź palety. Pora poznać praktyczny poradnik dotyczący tego, jak wysłać paletę za granicę krok po kroku.

Jak wysłać paletę za granicę?

Podczas pakowania przesyłki paletowej należy sprawdzić w pierwszej kolejności stan platformy. Nie można przewozić towarów na niesprawnej, niestabilnej palecie. Kolejną kwestią jest to, aby dokładnie przyczepić paczkę z towarem do drewnianego podłoża, nic nie może się samoczynnie przesuwać w transporcie. Najbezpieczniej będzie użyć w tym celu folii stretch lub taśmy bindującej.

Zadbać należy również o to, aby wyważyć środek ciężkości. Powinien być on ulokowany w centrum palety. Każda firma kurierska może mieć własny regulamin dotyczący wymagań wymiarowych i wagowych odnośnie przesyłek paletowych, dlatego trzeba się z nim najpierw zapoznać, aby nie popełnić błędu.

Nadawca - osoba wysyłająca paletę za granicę

Jak najtaniej wysłać paletę za granicę?

Przekroczenie maksymalnych wymiarów i wagi to niestety prosta droga do nałożenia dodatkowych opłat. Ponadto istnieje spore ryzyko, że przewoźnik nie odbierze takiej przesyłki, więc lepiej dopilnować tej kwestii i uchronić się przed niepotrzebnym stresem. Bardzo ważne jest to, aby na górze palety znajdowały się zawsze najmniejsze i najlżejsze paczki. Dopilnować trzeba również tego, aby nie wystawały żadne elementy poza paletę.

Standardowe palety euro mają długość 120 cm i szerokość 80 cm. Z kolei palety przemysłowe mogą mieć wymiary 120 cm x 120 cm lub 120 cm x 100 cm. Bardzo ważną kwestią podczas wysyłania przesyłki paletowej jest to, aby była ona już gotowa do transportu w momencie przyjazdu kuriera. Należy wobec tego wystawić towar na palecie w takim miejscu, żeby kurier mógł podjechać samochodem i ją bez problemu załadować.

jak wysłać paletę za granicę

Opłać zlecenie i oczekuj na odbiór swojej palety

Wysyłka palety za granicę nie musi wiązać się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Na AlleKurier ceny są bardzo atrakcyjne i nie dotyczy to przesyłek wyłącznie krajowych, ale też zagranicznych. Możliwe jest nadawanie palet do krajów europejskich i tych znajdujących się poza UE. Co więcej, nie trzeba nawiązywać współpracy z firmą kurierską ani podpisywać z nią umowy. Wystarczy zarejestrować się w serwisie AlleKurier, po czym można przejść do wyceny przesyłki. Zanim jednak się to zrobi, należy poznać dokładne wymiary i wagę przesyłki.

Jest to niezbędne do jej wycenienia. Potrzebne są następujące dane: szerokość, wysokość, długość, waga, kraj nadania i doręczenia wraz z kodami pocztowymi. Następnym krokiem jest wybranie jednego z wielu dostępnych przewoźników. AlleKurier współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i niezawodnymi firmami kurierskimi. Można też wpisać kwotę ubezpieczenia i ewentualnie pobrania. Na liście zostaną wyświetleni przewoźnicy, którzy będą w stanie bezproblemowo dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres, zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy. Możliwa jest także masowa wysyłka palet, wystarczy dodać kolejną w tym samym formularzu.

Po wybraniu firmy przewozowej należy przystąpić do wypełnienia formularza online, podając dokładne dane teleadresowe osoby wysyłającej przesyłkę i jej odbiorcy (imię i nazwisko, ulica i numer, kod i miasto, e-mail, numer telefonu). W formularzu należy też zaznaczyć to, że zamawia się kuriera po odbiór przesyłki i dzień, w którym ma to nastąpić. Trzeba jeszcze opisać krótko, co znajduje się w przesyłce paletowej.

Na koniec pozostaje zaakceptować wszystkie zgody wymagane przez serwis, aby móc wysłać zlecenie. W podsumowaniu wyświetli się całkowity koszt, czyli kwota do zapłaty. Nadawca przesyłki jest też zobligowany do wydrukowania listu przewozowego i naklejenia go na nią. Dokumenty przewozowe zostaną automatycznie wysłane na podany w formularzu adres e-mail.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto