Orlen Paczka - nawet do 70% taniej

Paczki Orlen pojawiły się z początkiem września i wiele wskazuje na to, że udogodnienia, które wprowadza Orlen Paczka, czyli nowa usługa Orlenu, spodobają się klientom i zachęcą do korzystania z nowej oferty koncernu paliwowego. Co nowego wprowadza Orlen Paczka? W jaki sposób będzie wyglądała nowa usługa nadawania i odbierania paczek w sieci tworzonej przez Orlen?

Paczki Orlen zastąpią Paczkę w Ruchu i zaoferują większą sieć punktów odbioru

Paczka Orlen zgodnie z zapowiedziami włodarzy Orlenu ma zastąpić oferowaną dotąd przez Ruch usługę Paczka w Ruchu i wprowadzić nowoczesne i atrakcyjne cenowo usługi kurierskie dla dynamicznie rozwijającego się rynku, zwłaszcza branży e-commerce. Orlen zapowiada m.in., że usługa Orlen paczka oznaczała będzie skrócenie czasu dostawy przesyłek do miejsca odbioru do 1-2 dni oraz znaczący rozrost sieci punktów, w których będzie możliwy odbiór i nadanie przesyłki. Do końca 2021 roku Paczki Orlen będzie można nadać i odebrać w ponad 5,5 tysiąca punktów.

Dodatkowo na ulicach wielu polskich miast pojawią się nowe automaty paczkowe znane wcześniej z usług InPost i Allegro. Paczkomaty Orlenu już we wrześniu pojawią się w 200 lokalizacjach na terenie polskich miast, a docelowo ma ich być nawet 2 tysiące wraz z końcem 2023 roku. Wprowadzenie tego typu zmian w dotychczasowo obowiązującej usłudze Paczka w Ruchu oznaczać będzie istotne zwiększenie ilości punktów odbioru i nadania paczek dostępnych dla usługi Orlen Paczka. Paczki Orlen będzie można odbierać w kioskach Ruchu, na całodobowych orlenowskich stacjach paliw, w punktach partnerskich zlokalizowanych np. w osiedlowych sklepach czy punktach usługowych oraz we wspomnianych automatach.

Nadanie Paczki Orlen na ten moment jest możliwe przez formularz online i wymaga dostarczenia paczki do wyznaczonych kiosków sieci Ruch. Paczki Orlen w wygodnej formule nadania przez internet i w wyjątkowo atrakcyjnej cenie dostępne są również w ofercie AlleKurier.pl.

Orlen Paczka – na czym polega nowa usługa Orlenu?

Orlen Paczka będzie przypominała wcześniejszą usługę Paczka w Ruchu, ale w Regulaminie Świadczenia Usług Pocztowych przez Ruch S.A. pojawiły się również nowe zasady oraz zmodyfikowany cennik. Przede wszystkim jest to wspomniana rozszerzona lista punktów odbioru przesyłek. Skrócony został ponadto czas doręczenia Paczki Orlen do 1-2 dni, a w Regulaminie zadeklarowano dodatkowo, maksymalny czas, w jakim Orlen Paczka dotrze do punktu odbioru – najpóźniej będzie to w 4. dniu roboczym następującym po dniu nadania przesyłki. Nowa usługa pozwala także odebrać paczkę z wyznaczonego punktu w ciągu 3 dni roboczych. Paczki Orlen można też objąć bezpłatnym ubezpieczeniem. Ubezpieczenie Paczki Orlen jest możliwe w przypadku przesyłek, których wartość nie przekracza 500 zł.

Nowy cennik dla usługi Orlen Paczka przewiduje możliwość wysyłania przesyłek o maksymalnej wadze do 20 kg w przypadku klientów indywidualnych, a w przypadku klientów biznesowych Orlen Paczka może ważyć nawet do 25 kg. Cennik Paczki Orlen definiuje ponadto nowe kategorie przesyłek ustalane na podstawie ich wagi i wymiarów.

Orlen Paczka – cena i kategorie przesyłek

Usługa Orlen Paczka przewiduje dwa typy przesyłek do podjęcia w punktach odbioru. Są to: Orlen Paczka Mini o maksymalnej wadze 5 kg i wymiarach do: 20 cm x 20 cm x 30 cm oraz Orlen Paczka Standard o maksymalnej masie do 20 kg i wymiarach: 20 cm x 30 cm x 50 cm. Paczki Orlen dostępne są ponadto w wersji do odbioru na stacjach Orlen i automatach. Tego rodzaju przesyłki oferowane przez Orlen i należący do koncernu Ruch występują w 3 kategoriach. Najmniejsza Paczka Orlen to przesyłka S o wadze do 25 kg i wymiarach: 8 cm x 38 cm x 60 cm. Średnia Paczka Orlen to przesyłka M o maksymalnej wadze do 25 kg oraz długościach boków do: 19 cm x 38 cm x 60 cm. Największa Paczka Orlen, czyli przesyłka Orlen L, może maksymalnie ważyć do 25 kg, a jej wymiary nie mogą przekroczyć: 41 cm x 38 cm x 50 cm.

Jakie inne udogodnienia wprowadza usługa Orlen Paczka?

Paczki Orlen, co z pewnością ucieszy wszystkie osoby korzystające z usług kurierskich, będzie można śledzić przy pomocy dedykowanej aplikacji. Aplikacja mobilna Orlen Paczka umożliwia przy tym bezdotykowy odbiór przesyłki z automatu paczkowego oraz oferuje usługę Radar przypominającą jej użytkownikowi o oczekującej paczce w paczkomacie, gdy ten znajdzie się w jego pobliżu. Paczki Orlen odbierać można w prosty i znany z innych popularnych usług sposób bazujący na kodzie odbioru otrzymywanym w powiadomieniu w wiadomości SMS lub mail. Paczkę Orlen może odebrać nie tylko jej adresat, ale również każda inna osoba, której udostępni on kod odbioru przesyłki.

Paczka Orlen - gdzie nadać?

Żeby odpowiedzieć na pytanie "Paczka Orlen - gdzie nadać?" najpierw musisz odnaleźć stronę Orlen. Z zakładek następnie należy wybrać opcję do paczki firmy. Po najechaniu kursorem na zakładkę wyświetli Ci się dodatkowa opcja o treści "Punkty nadań i odbiorów", w którą musisz wejść.

Po przekierowaniu na stronę, wyświetli Ci się dostęp od informacji przesyłkowych. Dzięki któremu dowiesz się, gdzie nadać Paczkę Orlen. Dodatkowo, znajduje się wyjaśnienie tłumaczące, jak odbierać paczki z automatów.

Jeśli masz problem ze znalezieniem punktu Orlen w swojej okolicy, wystarczy iż klikniesz przycisk "Szukaj punktu", a następnie wpiszesz miasto lub jego kod. Bez tych danych nie jest możliwa lokalizacja Twojego położenia oraz najbliższych do niej punktów nadania.

Dla firm, które często korzystają z usług kurierskich i pocztowych, istotnym udogodnieniem oferowanym przez nową usługęOrlen Paczkajest ponadto możliwość zintegrowania własnej witryny z usługą doręczeń oferowaną przez Orlen. Klient biznesowy może także skorzystać z innych usług Orlen z zakresu dystrybucji i logistyki, również w formule fulfilment.

Przydatne linki

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto