Paczkomaty InPost - tania paczka do paczkomatu już za 11,73 zł!

Co to jest paczkomat? Paczkomat to układ zautomatyzowanych skrytek pocztowych, w którym można nadawać i odbierać przesyłki kurierskie. Urządzenia tego typu rozlokowane są w większości w łatwo dostępnych miejscach publicznych, szczególnie w pobliżu miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszych (dworce, supermarkety, osiedla mieszkalne, stacje benzynowe, kampusy uniwersyteckie). Główną zaletą Paczkomatów oprócz wspomnianej wcześniej ogólnej dostępności jest możliwość nadawania i odbierania paczek przez 24 godziny na dobę (w większości z nich). Korzystanie z nich jest bardzo proste i przystępne, dlatego coraz więcej osób korzysta właśnie z tej opcji wysyłki paczek. A Ty? Wybierasz paczkomat do nadawania swoich przesyłek czy wolisz pozostałe firmy kurierskie?

Paczkomaty InPost - jak działają?

Korzystanie z paczkomatów InPost jest bardzo prostym procesem. Od czego zacząć? W bardzo dużym skrócie polega to na zdeponowaniu przesyłki w jednej ze skrytek wybranego paczkomatu. Przedmiot wysyłki zapakowany najlepiej w kartonowe, porządne pudełko, należy zarejestrować w systemie. Można to zrobić na dwa sposoby. Bezpośrednio w paczkomacie wprowadzając dane na klawiaturze zintegrowanego komputera lub przez internet na własnym komputerze lub smartfonie. Druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, a przede wszystkim tańsza! Z paczkomatu warto korzystać, bo jego działanie jest naprawdę intuicyjne i każdy sobie poradzi z wysłaniem przez niego swojej paczki. Zastanawiasz się jak nadać paczkę w paczkomacie? Przeczytaj podlinkowany poradnik! Na pewno ułatwi Ci on współpracę z paczkomatem!

O stałych porach nadawane paczki są pobierane z paczkomatów przez kurierów firmy InPost, a na ich miejsce pozostawiane te gotowe do odbioru. Kurierzy 24h na dobę przewożą przesyłki między paczkomatami tak, aby docierały jak najszybciej nawet do najdalszych zakątków w Polsce. Dzięki ich pracy wszystkie paczki błyskawicznie trafiają w nasze ręce! 

Jakie są jeszcze plusy z korzystania z paczkomatów InPost? Na pewno jednym z nich jest to, że cały proces usprawniają powiadomienia SMS informujące na jakim etapie znajduje się nasza paczka i kiedy jest gotowa do odbioru. Telefon praktycznie zawsze mamy pod ręką, więc jest to super rozwiązanie. Pozwoli nam to być zawsze na bieżąco i nigdy nie przegapimy, kiedy trzeba będzie wyruszyć odebrać paczkę. Za to naprawdę można bez dwóch zdań paczkomaty chwalić!

Paczkomaty InPost - najtańsza wysyłka paczkomatem z AlleKurier

Jeśli chcemy zamówić kuriera lub zdecydować się na wysłanie paczki Paczkomatem, to zawsze chcemy to zrobić w miarę możliwości jak najmniejszym kosztem. Nic w tym dziwnego! Zamów usługę Paczkomat InPost za pośrednictwem AlleKurier.pl i zrób to jeszcze taniej! Atrakcyjne ceny za wysyłkę w paczkomacie InPost na pewno są kuszące. Sprawdź cennik i nadawaj przesyłki kurierskie po całej Polsce bez ograniczeń 24h/7! Szybko, bezpiecznie i wygodnie, czyli tak, jak tego chcesz! A w jaki sposób skorzystać z paczkomatu, bez żadnych problemów?

Wystarczy wypełnić formularz wyceny przesyłki kurierskiej, wybrać interesującą nas ofertę i paczkomat, do którego będziemy umieszczać gotową paczkę. Następnie pozostaje opłacić zlecenie najlepiej szybkim przelewem internetowym i zanieść paczkę do paczkomatu. Możliwe jest również śledzenie przesyłek paczkomatu InPost

Taki rodzaj wysyłki jest bardzo wygodny w głównej mierze dlatego, że nie musimy oczekiwać przyjazdu kuriera, który może przyjechać o dowolnej porze i nie zastać nas w domu (znamy ten problem). Paczkę możemy nadać dokładnie wtedy, kiedy nam to pasuje wybierając najbliższy nam paczkomat (często po prostu na osiedlu lub przy sklepie, w którym robimy codzienne zakupy). Możemy nadać paczkę jadąc rano do pracy, wracając po południu do domu czy wieczorem na zakupach. W całej Polsce znajduje się blisko 3000 urządzeń gotowych przyjąć Twoją przesyłkę! Wow! Robi to wrażenie!

InPost Paczkomaty - sprawdź koszt wysyłki paczkomatem

Wybór paczkomatu to pod kątem finansowym na pewno dobra decyzja. Oczywiście koszt wysyłki paczkomatem zależny jest od wielkości paczki, którą chcemy nadać, ale ogólnie rzecz ujmując, jest on jednym z najniższych w porównaniu do usług klasycznych przewoźników paczek. Paczki nadawane do paczkomatów InPost mogą mieć 3 różne gabaryty: A, B oraz C. Gabaryt A to najmniejsza wielkość paczki - 8x38x64 cm, gabaryt B to wymiary - 19x38x64 cm, natomiast największe są paczki o gabarycie C, mające wymiar - 41x38x64 cm. Istnieje także możliwość wysłania paczkomatem większych przesyłek, ale będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami. W panelu z cennikiem Paczkomatów, poznasz dokładny koszt wysyłki paczkomatem za Twoją paczkę. Zerknij tam śmiało i wyceń błyskawicznie swoją przesyłkę!

Paczkomat InPost - w jaki sposób umieścić opłatę?

Decydując się na wybór paczkomatu, zastanawiamy się także nad tym, jak zapłacić za paczkę, którą chcemy wysłać. Tutaj mamy do dyspozycji 3 opcje. Szybką i mało kłopotliwą płatnością jest oczywiście przelew bankowy. Korzystając z tzw. szybkiej płatności przesyłka zostanie opłacona w przeciągu kilku chwil, a my będziemy mogli udać się pod paczkomat InPost z gotową paczką. Drugim rozwiązaniem jest opłata paczki w momencie jej nadania w paczkomacie. Należy jednak pamiętać, że dokonamy tego wyłącznie za pomocą karty. Paczkomat nie przyjmuje gotówki! Wychodząc więc z ładnie zapakowaną przesyłką, nie zapomnij zabrać ze sobą karty płatniczej. Nr 3 to możliwość płatności blikiem. Jest to nowość firmy InPost, którą zachwyceni będą z pewnością wszyscy najbardziej "mobilni". Wygoda płatności blikiem jest naprawdę ogromna. Jeśli tylko masz telefon przy sobie, nie musisz mieć ani karty ani gotówki!

Co poza paczkomatem InPost znajdziesz w AlleKurier.pl jako punkt nadania i odbioru?

Paczkomaty cieszą się bardzo dużą popularnością, ale nie są jedynym takim miejscem, w którym możemy nadać oraz odebrać swoje przesyłki. Na rozpoznawalności zyskuje również paczka w ruchu, która jest swego rodzaju konkurencją dla paczkomatów InPost. Niskie ceny za nadanie paczki oraz możliwość odbioru paczek w atrakcyjnej cenie to oferta warta zdecydowanie rozpatrzenia! Co prawda punktów odbioru i nadania nie jest aż tak dużo, jak w przypadku paczkomatów, ale jeśli mamy akurat punkt w ruchu gdzieś blisko siebie, to można rozważyć skorzystanie właśnie z tej opcji.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto