Tanie przesyłki do USA | Paczka do USA już za 129 zł | AlleKurier.pl

Tanie przesyłki do USA - Paczka już za 129 zł!

4.9 / 5
min czytania
Paczka do USA: od 129.00

Ceny dla ekspresowych przesyłek kurierskich z Polski do Stanów Zjednoczonych (USA). Koszt usługi door-to-door, zawiera koszt odprawy celnej. Nadawca zobowiązany jest zadbać o dokumenty niezbędne do dokonania amerykańskiej odprawy celnej. Czas dostawy od 3 do 4 dni roboczych (nie uwzględnia czasu ewentualnych odpraw celnych).

Istnieje możliwość nadawania większych ładunków (30 - 500 kg).

Paczka do USA

Stany Zjednoczone to kraj, w którym mieszka ponad 9 milionów Polaków. To ogromna liczba, można wręcz powiedzieć, że jest to niemal połowa całej Polonii, czyli Polaków mieszkających poza granicami Polski. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się przesyłki do USA, a ostatnio także paczki do Anglii. Listy i paczki do Stanów Zjednoczonych adresowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, prowadzące eksport towarów do tamtego odległego rejonu świata. Najczęściej jednak kurier do USA lub kurier do Niemiec przewozi paczki prywatne, adresowane do rodziny i przyjaciół nadawcy. Wiele osób nie wie, że istnieje o wiele więcej sposobów podania paczki do USA niż za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Można zdecydować się także na usługi licznych firm kurierskich, zaś osoby mieszkające nad morzem mogą przekazać przesyłkę drogą morską. Nawet sama poczta oferuje dostarczenie przesyłek samolotem oraz drogą morską. Każda z tych form różni się między sobą nie tylko pod względem formy, ale i ceny oraz czasu potrzebnego do realizacji zlecenia.

Jak wysłać paczkę do USA kurierem

Jak już wspomnieliśmy, sposobów na nadanie przesyłki do Stanów Zjednoczonych jest kilka. My chcielibyśmy skupić się na tym, który oferuje solidne i profesjonalne wykonanie zadania, wygodną formę nadania paczki oraz atrakcyjne ceny – oczywiście trzeba liczyć się z tym, że koszt paczki i tak będzie dużo wyższy niż w przypadku przesyłki krajowej, a nawet europejskiej.

Przesyłki do USA kurierem to najwygodniejsza forma dla nadawcy. Podpowiadamy więc, jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych lub kurierem - wystarczy po prostu wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie internetowej wybranej firmy kurierskiej. W formularzu tym należy umieścić swoje dane osobowe, wymiary oraz wagę paczki, a także dane odbiorcy. Na tej podstawie automatycznie zostaje wygenerowana należność do zapłacenia, a po jej uiszczeniu na e-maila nadawcy przychodzi specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć do nadawcy. Na tym liście znajdują się bowiem informacje odnośnie do przesyłki wraz z adresem, na który ma ona dotrzeć. Jedna kopia tego listu zostaje przy nadawcy, druga w firmie kurierskiej, trzecia natomiast wędruje razem z przesyłką do odbiorcy. Po złożeniu zamówienia i opłacenia zlecenia, kurier osobiście odbiera paczkę wraz z dwoma egzemplarzami listu przewozowego, a cały proces drogi, jaki paczka musi pokonać, nadawca z odbiorcą mogą śledzić za pomocą strony internetowej kuriera.

Ile kosztuje paczka do USA?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wysłanie paczki do USA lub ile kosztuje paczka do kanady, która jest bardzo blisko USA. Jest to bowiem uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma rodzaj przesyłki – list czy paczka – oraz jej waga i gabaryty. Przyjmuje się, że cena paczki nie przekraczającej 1 kg waha się pomiędzy 150 zł a nawet 550 zł. Ta rozbieżność cenowa jest uzależniona także od drogi, którą przesyłka będzie pokonywać. Ta najniższa cena z pewnością odnosi się do drogi morskiej, ta najwyższa zaś do lotniczej. Jak widać, płaci się także za to, ile czasu odbiorca będzie czekał na swoją paczkę.

Jak już zostało zasygnalizowane, przesyłki listowe są tańsze od paczek. Nie oznacza to jednak, że wszystkie przedmioty o niewielkich rozmiarach uda się wysłać w formie listu. Może się okazać, że kurier takiej koperty po prostu nie przyjmie – np. z obawy o uszkodzenie towaru lub gdy zawierają przedmioty inne lub papier. W przypadku wysyłania cennych przedmiotów, warto wybrać ubezpieczenie przesyłki, które wiąże się z dodatkowym kosztem.

Jak najtaniej wysłać paczkę do USA?

Ponieważ trudno jest w ogóle mówić o takim pojęciu, jak tanie przesyłki do USA, skupimy się po prostu na tym, co można zrobić, by jak najmniej zapłacić za możliwość przesłania paczki. Pierwsze wskazówki zostały już mimochodem wypowiedziane. Przede wszystkim, jeśli tylko jest taka możliwość, próbujmy przekazywać przedmioty w formie listu. Niestety, w wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe. Warto także zastanowić się nad tym, jak bardzo pilna jest dana paczka. Jeśli odbiorca może spokojnie poczekać na przesyłkę nawet kilka tygodni, wówczas tanią opcją okaże się przesyłka drogą morską.

Jednym ze sposobów na to, by obniżyć koszty przesyłki do USA jest unikanie wszystkiego, co sugeruje, że paczka wysyłana jest jako firmowa (np. firmowe opakowania, taśma zabezpieczająca z logo firmy). Dzięki temu zmniejszą się szanse, że dana paczka zostanie oclona, a warto dodać, że wysokość cła wynosi zwykle od 30 do 35% wartości zawartości paczki.

Takie zabiegi stosowane są np. w sytuacji, gdy osoba mieszkająca w USA zamawia coś w polskim sklepie internetowym. Wówczas najlepiej skierować przesyłkę do znajomego z Polski, który następnie ją przepakuje i w formie paczki prywatnej prześle dogodną formą do Stanów Zjednoczonych.

Ile idzie paczka do USA?

Czas, jaki potrzebuje paczka na to, by dotrzeć do odbiorcy w Stanach Zjednoczonych, jest tak samo złożoną kwestią jak cena takiej przesyłki. Najwięcej zależy od tego, jaką drogą postanowimy przesłać paczkę. Najszybciej uda się to drogą lotniczą. Tu można wybrać opcję standardową oraz priorytetową. Opcja standardowa to po prostu poczta lotnicza, w której czas oczekiwania na taką przesyłkę wynosi średnio od jednego do dwóch tygodni. A jak długo idzie paczka priorytetowa? - te odbiorcy mogą otrzymać w krótszym czasie niż jeden tydzień, a czas oczekiwania jest tu uzależniony przede wszystkim od tego, do jakiego miasta nadajemy przesyłkę. Jeśli będzie to Waszyngton – stolica Stanów Zjednoczonych – lub inne duże miasto, w którym znajduje się międzynarodowe lotnisko, np. Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Houston czy Filadelfia, wówczas paczka może dojść nawet w 3 dni. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że paczka lotnicza priorytetowa z Polski może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Najdłuższy czas realizacji przesyłki do USA obejmuje paczki idące drogą morską. Tu należy uzbroić się w cierpliwość – przesyłka dociera zwykle po 5-6 tygodniach. Jest to jednocześnie najtańsza opcja, dlatego warto z niej korzystać zawsze wtedy, gdy czas nie gra roli.

Paczka do USA, co można wysłać

W przypadku paczek do USA trzeba liczyć się z bardziej szczegółową odprawą celną (tej nie ma jedynie w strefie Euro, do której, siłą rzeczy, Stany Zjednoczone nie należą). Dlatego warto przed wysłaniem paczki zwrócić uwagę na to, co można wysłać w paczce do USA.

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że poszczególne firmy kurierskie mogą mieć wewnętrzne regulaminy, zabraniające np. przewozu żywności – wówczas nie uda nam się podać za pośrednictwem danego przewoźnika pożądanych w USA polskich wędlin czy słodyczy, choć prawo tego nie zabrania.

Jest jednak lista produktów zabronionych (nielegalnych) – tutaj wymienić trzeba narkotyki, przedmioty ostre, substancje niebezpieczne oraz łatwopalne. Trzeba też liczyć się z zakazem przesyłania żywności, wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. A co grozi za wysyłkę niedozwolonych towarów do USA? W takich przypadkach trzeba liczyć się z ogromnymi karami pieniężnymi, nie mówiąc już oczywiście o cofnięciu całej wysyłanej paczki.

Przesyłki do USA - spedycja

Wysyłka do USA dotyczy nie tylko paczek prywatnych oraz firmowych o niewielkiej zawartości. Są także przesyłki nie mieszczące się w standardowych gabarytach. Z takiej opcji korzystają na przykład polskie sklepy, które w naszym kraju dokonują zamówienia na rodzime produkty. W takich przypadkach transport odbywa się najczęściej na palecie. Ta z kolei może dostać się do Stanów Zjednoczonych tymi samymi drogami, co paczka standardowa – czyli samolotem lub statkiem. Wycena transportu jest w takich przypadkach ustalana indywidualnie z każdym klientem.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami