Paczki do USA

Paczki do USA wysyłane z Polski cieszą się ogromnym powodzeniem. Dlaczego? Między innymi dlatego, bo Polonia w Stanach Zjednoczonych - rozproszona na tym ogromnym obszarze - liczy sobie blisko 10 milionów osób pochodzenia polskiego. By nie przepłacać za nadawanie paczek do USA, najlepiej skorzystać z naszych usług. Jesteśmy brokerem kurierskim, współpracującym z różnymi przewoźnikami. Udało nam się wynegocjować z kurierami znacznie korzystniejsze stawki niż bezpośrednio na stronie danego przewoźnika - paczki do USA i innych krajów można nadać nawet do 70% taniej. 

Zamów kuriera po odbiór paczki do USA na naszej stronie Nadaj Kuriera lub poniżej.

Rodzaj przesyłki

Na jakie okazje są wysyłane paczki do USA?

Paczki do USA są wysyłane na różne okazje: urodziny, imieniny, rocznice, jubileusze, ale też po prostu bez okazji, by przypomnieć o sobie swoim bliskim. Z AlleKurier wysyłka paczek do USA jest banalnie prosta - intuicyjny formularz pomaga w nadaniu przesyłki. Wystarczy przejść przez wszystkie kroki, by szybko i tanio wysłać paczkę do USA lub list. 

Co zrobić jeśli nie chcesz płacić za nadbagaż w samolocie do USA?

Paczka do USA to także doskonała opcja dla osób, które wybierają się zwiedzać Stany Zjednoczone, a nie chcą płacić za nadbagaż. Można po prostu nadać kuriera z ciężkimi, nieporęcznymi przedmiotami, jak akcesoria dziecięce czy sprzęt sportowy w takim terminie, by dotarły w dniu przylotu do USA.

Paczki do USA - szybko, tanio, bezpiecznie

Paczki do USA od osób prywatnych i firm

Listy i paczki do USA adresowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, prowadzące eksport towarów. Kurier do USA przewozi paczki prywatne, adresowane do rodziny i przyjaciół. Chcemy zrobić bliskim niespodziankę na święta lub po prostu przesłać im coś, kiedy zajdzie taka potrzeba. Wiele osób, zastanawiających się nad wysyłką paczek do USA, nie wie, że istnieje o wiele więcej sposobów podania paczki do USA niż za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Broker kurierski to druga - tańsza - możliwość. 

Paczki do Ameryki od firm

AlleKurier obsługuje nie tylko klientów indywidualnych, bo także firmy. Oferujemy paczki do Ameryki dla przedsiębiorstw różnych wielkości i z różnych sektorów. Każdy podmiot, który regularnie wysyła przesyłki zagraniczne - np. sklep internetowy - w liczbie powyżej kilkudziesięciu miesięcznie, zachęcamy do kontaktu. Przygotujemy indywidualny cennik. 

Ile idzie paczka do USA?

Różne firmy przewozowe podają różne czasy doręczenia paczki do USA. Kurierzy, z którymi umowy ma podpisany AlleKurier  - jak UPS czy FedEx - podają, że szacowane doręczenie to 3-5 lub 3-7 dni roboczych. 

Warto dodać, że przewidywany czas doręczenia nie uwzględnia czasu na ewentualne odprawy celne. Także inne okoliczności - jak pandemia COVID-19 czy duża liczba przesyłek np. w okresie przedświątecznym - może opóźniać dostawy. 

Co może jeszcze wpłynąć na czas dostarczenia paczki do USA? Jednym z takich czynników, który warto wymienić, jest miejsce docelowe w Stanach Zjednoczonych, do którego nadajemy paczkę do USA. Jeśli będzie to Waszyngton (kod pocztowy: 20001-20098, 20201-20599) – stolica Stanów Zjednoczonych – lub inne duże miasto, w którym znajduje się międzynarodowe lotnisko, np. Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Houston czy Filadelfia, wówczas paczka do USA może dojść zdecydowanie szybciej!

Jak wygląda wysyłka paczek do USA krok po kroku?

Wysyłka paczek do USA za pomocą formularza na naszej stronie jest banalnie prosta. 

 1. Pierwszy krok w wysyłce paczki do USA to podanie dokładnej wagi i wymiarów
 2. Drugi krok to wybór miejsce doręczenia, czyli Stany Zjednoczone (USA)
 3. Trzeci - nieobowiązkowy - krok w wysyłce paczki do USA to więcej opcji wyceny - w tym wypadku można ubezpieczyć przesyłkę
 4. Kolejny krok to kliknięcie w przycisk “Wyceń przesyłkę” - poniżej pojawią się wszystkie opcje, jaką wysyłkę paczek do USA wybrać z naszej oferty 
 5. Ostatnie kroki, by wysłać paczkę do USA za pomocą naszej strony, to opłacenie zlecenia i przygotowanie wysyłki do odbioru. Kurier odbierze ją w wybranym terminie.
Paczka do USA - wysyłka krok po kroku

Kurier do USA taniej do 70%

Przesyłki do USA kurierem to najwygodniejsza forma dla nadawcy. Podpowiadamy więc, jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych kurierem, a przy tym zaoszczędzić nawet 70% na wysyłce! Jak to zrobić? Od czego zacząć? Najpierw należy określić wymiary oraz wagę swojej paczki. Następnie, musisz wypełnić prawidłowo formularz znajdujący się na stronie internetowej AlleKurier.pl. W formularzu tym należy umieścić swoje dane osobowe, a także dane odbiorcy oraz inne, niezbędne informacje. Na tej podstawie automatycznie zostaje wygenerowana należność do zapłacenia, a po jej uiszczeniu na e-maila nadawcy przychodzi specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć do miejsca doręczenia. Na tym liście znajdują się bowiem informacje odnośnie do przesyłki wraz z adresem, na który ma ona dotrzeć. Jedna kopia tego listu zostaje przy nadawcy, druga w firmie kurierskiej, trzecia natomiast wędruje razem z przesyłką do adresata.

Po złożeniu zamówienia i opłacenia zlecenia, kurier osobiście odbiera paczkę wraz z dwoma egzemplarzami listu przewozowego, a cały proces drogi, jaki paczka musi pokonać, nadawca z odbiorcą można śledzić za pomocą strony internetowej kuriera, po wpisaniu numeru przesyłki. Jest to bardzo wygodne i pozwala nam na całkowitą kontrolę wysłanej przesyłki. 

PS

Pamiętaj o tym, żeby wpisać prawidłowo kod pocztowy, żeby paczka mogła bez problemu trafić do rąk adresata.

Jaki kurier do USA?

Jakim kurierem do USA można nadać przesyłkę z Polski? Transport paczek do Ameryki obsługuje kilka firm kurierskich. Na stronie AlleKurier, po wpisaniu odpowiednich danych w formularzu, wyświetlą Ci się dostępni kurierzy. Najbardziej znanymi firmami przewozowymi są Fedex oraz UPS - liderzy w branży transportowej, którzy dalekie dystanse doręczenia przesyłek mają w tzw. "małym palcu". Wielu klientów korzysta właśnie z tych firm kurierskich i ceni sobie ich ofertę w zakresie dostawy paczek. 

Kurier do USA i zakres jego usług

Oferujemy pośrednictwo w zamówieniu kuriera do USA, który doręcza przesyłki oraz listy. Firmy, z jakimi mamy podpisane umowy na dostarczanie tam paczek, to FedEx i UPS. Najszybsze doręczenie to przesyłka ekspresowa. W przypadku listów można wybrać wygodną usługę door-to-door, czyli odbiór z całej Polski i doręczenie na terenie do drzwi odbiorcy. Istotne, by podać dokładne wymiary i wagę paczki, by uniknąć dopłat. 

Tani kurier do USA? Szukaj na stronie brokera kurierskiego

Jak znaleźć taniego kuriera do USA? Najlepiej skorzystać z usług brokera kurierskiego, który jest pośrednikiem, prezentującym w jednym miejscu wiele różnych opcji. Atutem brokera kurierskiego są niższe ceny, bo stawki z firmami kurierskimi zostały wynegocjowane w taki sposób, by oferta była atrakcyjniejsza cenowo niż na stronie konkretnego przewoźnika - zobacz aktualny cennik.

Jakie towary może zawierać paczka do USA?

Zastanawiasz się co można wysłać w paczce do USA? To pytanie na pewno przechodzi Ci przez głowę, bo nie chcesz, by napotkały Cię jakiekolwiek problemy. W końcu przesyłka będzie miała do pokonania spory kawał drogi! Przede wszystkim należy zacząć od tego, że w przypadku przesyłki do USA trzeba liczyć się z bardziej szczegółową odprawą celną. Podczas takiej odprawy zawartość paczki może być sprawdzana, dlatego należy się dostosować do obowiązujących przepisów (zarówno w naszym kraju, jak i w Stanach), by nadana przez nas paczka mogła dotrzeć do odbiorcy.

Musimy mieć świadomość tego, że poszczególne firmy kurierskie mogą mieć wewnętrzne regulaminy, zabraniające np. przewozu żywności. Zanim więc włożymy ulubione smakołyki dla przyjaciół zza oceanu, sprawdźmy czy wybrany przez nas przewoźnik obliguje się do transportu tego typu rzeczy. Bardziej istotnym jednak aspektem jest to, czego na pewno nie wolno wysyłać do USA.

Czego nie może zawierać paczka do USA?

Paczka do USA - co oczywiste - nie powinna zawierać nielegalnych substancji czy broni. Wysyłane tam przesyłki przechodzą kontrole celne, dlatego warto wiedzieć, co jeszcze nie może się znaleźć w paczce do USA. A są to:

 • papierosy
 • napoje alkoholowe
 • biżuteria
 • perfumy
 • poroża i skóry dzikich zwierząt 
 • produkty spożywcze, które szybko się psują
 • lekarstwa
 • rośliny

Kwestią sporną są także produkty elektroniczne na baterie. Jeśli produkt ma więcej niż dwie baterie litowe, wymaga specjalnego pakowania i autoryzacji. 

Paczki do USA i ich ceny

Paczki do USA - ceny zależą przede wszystkim od:

 • wagi
 • wymiarów

Inna kwestia, mająca wpływ na paczki do USA i ich ceny, to ubezpieczenie przesyłki. Każdy, kto się zdecyduje na tę dodatkową opcję, musi się liczyć z wyższymi kosztami. 

Tanie paczki do USA i nie tylko - wysyłaj  z AlleKurier!

Tanie paczki do USA można wysłać za pomocą naszej strony. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych - możemy przygotować atrakcyjną i skrojoną na miarę potrzeb ofertę dla e-sklepu wysyłającego do Stanów Zjednoczonych. Tania paczka do USA lub w inny egzotyczny zakątek - Nowa Zelandia, Zambia, Ekwador, Chiny? Z AlleKurierem to możliwe. Poza przesyłkami zagranicznymi do ponad 100 państw z całego świata, oferujemy także atrakcyjne cenowo przesyłki krajowe. 

Przesyłka do Stanów Zjednoczonych a cło

Czy za każdą przesyłkę do Stanów Zjednoczonych należy zapłacić cło? Nie - cło nie zostanie naliczone, jeśli wartość paczki zamawianej na własny użytek nie przekracza 150 euro. Ogólna zasada głosi, że cła nie trzeba płacić wtedy, gdy przewożone towary nie są przeznaczone do celów handlowych lub mają niewielką wartość. 

Kurier do Stanów Zjednoczonych - FAQ

Ile trwa transport przesyłek do USA przez kuriera?

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Czy muszę zapłacić cło za swoją przesyłkę?

Ile kosztuje wysłanie paczki do USA?

Jak zapakować paczkę do USA?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto