Paczka do USA - jak wysłać najtaniej? | AlleKurier.pl

Tanie przesyłki do USA - jak wysłać?

min czytania

Potrzebujesz nadać przesyłkę do USA? Zrób to z platformą Allekurier.pl! Dzięki nam Twoja paczka do Stanów Zjednoczonych dotrze sprawnie i bezpiecznie, wprost do rąk odbiorcy. Usługi transportowe przesyłek zagranicznych są dla nas priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by ich dostarczanie stało na jak najwyższym poziomie. Dbamy o to, aby oferta przesyłek do USA zawsze była atrakcyjna dla naszych Klientów i zachęcała do regularnego korzystania z naszych zasobów.

Co ważne, koszt usługi door-to-door, w przypadku wysyłki do USA zawiera także koszt odprawy celnej. Szacunkowy czas dostawy paczki do Stanów Zjednoczonych to od 3 do 5 dni roboczych (nie uwzględnia czasu, który może zająć odprawa celna). Jeśli tylko odprawa celna pójdzie sprawnie, to czas doręczenia można zdecydowanie zaliczyć do bardzo krótkich, biorąc pod uwagę dystans, jaki musi pokonać nadana przez nas przesyłka kurierska.

Co warto wiedzieć o wysyłce do paczki do USA?

Stany Zjednoczone to kraj, w którym mieszka ponad 9 milionów Polaków. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się przesyłki do USA, a ostatnio także paczki do Anglii. Listy i przesyłki do Stanów Zjednoczonych adresowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, prowadzące eksport towarów. Najczęściej jednak kurier do USA przewozi paczki prywatne, adresowane do rodziny i przyjaciół. Chcemy zrobić bliskim niespodziankę na święta lub po prostu przesłać im coś kiedy zajdzie taka potrzeba. Wiele osób, które zastanawia się nad wysyłką do USA nie wie, że istnieje o wiele więcej sposobów podania paczki do USA niż za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Można zdecydować się także na usługi licznych firm kurierskich. Każda z tych usług różni się między sobą nie tylko pod względem formy, ale i ceny oraz czasu potrzebnego do realizacji zlecenia, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza. Po krótkiej analizie tanie przesyłki staną przed Tobą otworem!

stany zjednoczone - przesyłki

Jak wysłać paczkę do USA kurierem?

Sposobów na nadanie przesyłki do Stanów Zjednoczonych jest kilka. My chcielibyśmy skupić się na tych, które oferują solidne i profesjonalne wykonanie zadania, wygodną formę nadania paczki oraz atrakcyjne ceny – oczywiście trzeba liczyć się z tym, że koszt paczki i tak będzie dużo wyższy niż w przypadku przesyłki krajowej. Wiąże się to przede wszystkim z odległością - punkt docelowy nadanej paczki jest znacznie dalej niż w przypadku paczek wysyłanych na terenie Europy.

Przesyłki do USA kurierem to najwygodniejsza forma dla nadawcy. Podpowiadamy więc, jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych kurierem, a przy tym zaoszczędzić nawet 70% na wysyłce! Jak to zrobić? Od czego zacząć? Najpierw należy określić wymiary oraz wagę swojej paczki. Następnie, musisz wypełnić prawidłowo formularz znajdujący się na stronie internetowej AlleKurier.pl. W formularzu tym należy umieścić swoje dane osobowe, a także dane odbiorcy oraz inne, niezbędne informacje. Na tej podstawie automatycznie zostaje wygenerowana należność do zapłacenia, a po jej uiszczeniu na e-maila nadawcy przychodzi specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć do miejsca doręczenia. Na tym liście znajdują się bowiem informacje odnośnie do przesyłki wraz z adresem, na który ma ona dotrzeć. Jedna kopia tego listu zostaje przy nadawcy, druga w firmie kurierskiej, trzecia natomiast wędruje razem z przesyłką do adresata.

Po złożeniu zamówienia i opłacenia zlecenia, kurier osobiście odbiera paczkę wraz z dwoma egzemplarzami listu przewozowego, a cały proces drogi, jaki paczka musi pokonać, nadawca z odbiorcą można śledzić za pomocą strony internetowej kuriera, po wpisaniu numeru przesyłki. Jest to bardzo wygodne i pozwala nam na całkowitą kontrolę wysłanej przesyłki. P.S pamiętaj o tym, żeby wpisać prawidłowo kod pocztowy, żeby paczka mogła bez problemu trafić do rąk adresata.

przesyłki do stanów zjednoczonych

Jakie firmy kurierskie podejmują się doręczenia paczki do USA?

Transport paczek do Ameryki obsługuje kilka firm kurierskich. Na stronie Allekurier, po wpisaniu odpowiednich danych w formularzu, wyświetlą Ci się dostępni kurierzy. Najbardziej znanymi firmami przewozowymi są Fedex oraz UPS - liderzy w branży transportowej, którzy dalekie dystanse doręczenia przesyłek mają w tzw. "małym palcu". Wielu klientów korzysta właśnie z tych firm kurierskich i ceni sobie ich ofertę w zakresie dostawy paczek. Jak zamówić kuriera? Skorzystaj z naszych poradników. Dowiesz się z nich między innymi, ile wynosi koszt nadania przesyłek dla Klienta, jakie dokumenty musisz wypełnić i jakie wymiary powinno mieć pudełko przygotowane do wysłania.

przesyłki do usa

Ile kosztuje paczka do USA? Jakie są koszty przesyłki do USA?

Przed wysłaniem przesyłki do Stanów z pewnością zastanawiamy się, jakie koszty będziemy musieli ponieść. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile wynosi cena za paczkę do USA. Jest to bowiem uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma rodzaj przesyłki – czy jest to list czy paczka – oraz jej waga i gabaryty. W AlleKurier ceny za przesyłki do USA zaczynają się już od 133 zł brutto - jest to bardzo atrakcyjna kwota za przesyłkę ekspresową do Stanów, dlatego zdecydowanie warto skorzystać z oferty i nie zwlekać z nadaniem swojej paczki!

A co z listami wysyłanymi do Stanów Zjednoczonych? Transport listów jest znacznie tańszy. Nie oznacza to jednak, że wszystkie przedmioty, które mają niewielkie wymiary uda się nam wysłać w formie tradycyjnego listu. Może się okazać, że kurier takiej koperty po prostu nie przyjmie – np. z obawy o uszkodzenie towaru. W razie wysyłania cennych przedmiotów, warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. Przy niespodziewanych sytuacjach, może być ono niezwykle przydatne i pomóc nam w odzyskaniu utraconych środków.

nadaj paczkę do usa

Jak najtaniej wysłać przesyłkę do USA?

Paczki do USA można nadać tanio i bezpiecznie korzystając z AlleKurier. W naszym serwisie znajdziesz renomowane firmy kurierskie, które specjalizują się w wysyłce za Ocean (i nie tylko). Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w allekurier tanie przesyłki do USA zaczynają się już od 133 zł, więc naprawdę jest to bardzo atrakcyjna oferta. Możesz zapłacić nawet 70% mniej niż w przypadku nadawania przesyłek bezpośrednio na stronie przewoźników. Nie musisz też porównywać cen z osobna, w każdej firmie kurierskiej. U nas po wpisaniu parametrów dotyczących Twojej przesyłki od razu wyświetlą Ci się konkretne firmy kurierskie realizujące wysyłki do USA oraz koszt przesyłki, jaki będzie trzeba ponieść. Wygodnie, szybko i bez żadnych problemów zamówisz kuriera po odbiór swojej paczki do Stanów.

usa - paczka

Ile idzie paczka do USA z Polski?

Czas, jaki potrzebuje paczka na to, by dotrzeć do adresata w Stanach Zjednoczonych, jest tak samo złożoną kwestią jak koszt przesyłki. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ odległość z Polski do USA jest naprawdę duża! Najważniejszą jednak kwestią jest to, jak postanowimy przesłać paczkę. Najszybciej uda się to oczywiście drogą lotniczą, którą zdecydowanie polecamy. Szacowany czas dostarczenia przesyłki do USA z Polski, to w przypadku korzystania z serwisu AlleKurier od 3 do 5 dni roboczych. Przewidywany czas doręczenia nie uwzględnia czasu ewentualnych odpraw celnych, dlatego warto to mieć na uwadze, jeśli zależy nam, by paczka do USA została wręczona adresatowi w konkretnym terminie, bez opóźnień. Nawet jeśli jednak zdarzyłoby się jakieś delikatne przesunięcie w czasie, i tak jest to lepsze rozwiązanie niż wysyłka drogą morską, która zajmuje nawet kilka tygodni.

Co może jeszcze wpłynąć na czas dostarczenia przesyłki? Jednym z takich czynników, który warto wymienić jest miejsce docelowe w Stanach Zjednoczonych, do którego nadajemy przesyłkę. Jeśli będzie to Waszyngton (kod pocztowy: 1150000) – stolica Stanów Zjednoczonych – lub inne duże miasto, w którym znajduje się międzynarodowe lotnisko, np. Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Houston czy Filadelfia, wówczas paczka może dojść zdecydowanie szybciej!

przesyłki do ameryki

Jakie towary może zawierać paczka do USA?

Zastanawiasz się co można wysłać w paczce do USA? To pytanie na pewno przechodzi Ci przez głowę, bo nie chcesz, by napotkały Cię jakiekolwiek problemy. W końcu przesyłka będzie miała do pokonania spory kawał drogi! Przede wszystkim należy zacząć od tego, że w przypadku przesyłki do USA trzeba liczyć się z bardziej szczegółową odprawą celną. Podczas takiej odprawy zawartość paczki może być sprawdzana, dlatego należy się dostosować do obowiązujących przepisów (zarówno w naszym kraju, jak i w Stanach), by nadana przez nas paczka mogła dotrzeć do odbiorcy.

Musimy mieć świadomość tego, że poszczególne firmy kurierskie mogą mieć wewnętrzne regulaminy, zabraniające np. przewozu żywności. Zanim więc włożymy ulubione smakołyki dla przyjaciół zza oceanu, sprawdźmy czy wybrany przez nas przewoźnik obliguje się do transportu tego typu rzeczy. Bardziej istotnym jednak aspektem jest to, czego na pewno nie wolno wysyłać do USA.

przesyłki do stanów

Czego nie można wysłać w przesyłce do USA?

To, co zabronione w wysyłce do USA może się wydawać poniekąd oczywiste, gdyż niektóre towary ogólnie przyjęte są na całym świecie za nielegalne. Tutaj w pierwszej kolejności należy wymienić narkotyki oraz inne środki psychotropowe, broń, przedmioty ostre, substancje niebezpieczne i łatwopalne, które stanowiłyby zagrożenie w czasie transportu. Trzeba też liczyć się z zakazem przesyłania żywności, wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Z pewnością nikt nie zamierza wysyłać tego typu towarów, w szczególności tych niebezpiecznych, ale należy wspomnieć także o tym, co grozi za przesyłanie niedozwolonych towarów do USA.

Jeśli pokusimy się o nadanie rzeczy zakazanych, trzeba liczyć się z ogromnymi karami pieniężnymi, które skutecznie mogą zniechęcić do dalszego postępowania w ten sposób. Oczywiście kara pieniężna wiąże się również z cofnięciem wysyłanej paczki do USA. Krótko mówiąc, nie warto ryzykować!

przesyłka do usa z polski

Jak zapakować paczkę do USA?

Kiedy mamy już omówione czego na pewno nie powinniśmy wysyłać do Stanów Zjednoczonych oraz w jaki sposób możemy paczkę wysłać, trzeba skupić się na tym, jak ją zapakować! Jedynie dobrze zapakowana przesyłka będzie miała szansę dotrzeć bez żadnego szwanku. Przede wszystkim warto zacząć od przygotowania odpowiedniego opakowania. Dopasujmy wielkość kartonu do gabarytów przesyłanych przedmiotów.

Pudełko nie może być zbyt duże, ponieważ jego zawartość w trakcie drogi może się przemieścić i ulec zniszczeniu. Istotne jest także zabezpieczenie samych przedmiotów. Dobrze jest owinąć je specjalnym papierem i/lub folią bąbelkową w celu zminimalizowania ewentualnych stłuczeń czy innych uszkodzeń. Jeśli w pudełku po włożeniu produktów zostaje wolna przestrzeń, uzupełnijmy ją tzw. wypełniaczami. Kiedy wszystko będzie już szczelnie do siebie "przytulone" możemy zamknąć paczkę i zakleić ją porządnie taśmą. Paczka do USA krok po kroku? Proszę bardzo, jesteśmy do usług!

 1. Wybierz odpowiedniej wielkości karton lub pudełko
 2. Zabezpiecz przesyłane produkty folią bąbelkową, jeśli mogą one ulec zniszczeniu
 3. Uzupełnij wolną przestrzeń w pudełku za pomocą wypełniaczy
 4. Zamknij paczkę i zaklej ją kilkukrotnie taśmą
 5. Sprawdź jaka jest waga i wymiary paczki (długość szerokość wysokość) do doręczenia
 6. Gotowe! Zaadresuj paczkę i zamów kuriera po odbiór przesyłki!

paczki do ameryki

Co ze spedycją paczek do USA?

Wysyłka do USA dotyczy nie tylko paczek prywatnych oraz firmowych o niewielkiej zawartości. Są także przesyłki nie mieszczące się w zakresie standardowych gabarytach. W takich przypadkach transport odbywa się najczęściej na palecie. Ta z kolei może dostać się do Stanów Zjednoczonych tymi samymi drogami, co paczka standardowa – czyli samolotem lub statkiem. Ile kosztuje taki transport? Koszt transportu sprawdzisz bez problemu w naszym cenniku przesyłek. Planujesz przesyłkę paletową? Poznaj ofertę od Allekurier.pl i wysyłaj śmiało tanie paczki do USA! Skorzystaj z naszych usług już teraz, a na pewno nie będziesz żałować swojego wyboru!

FAQ - USA przesyłki

 • Ile trwa transport przesyłek do USA przez kuriera?
  Przesyłki nadawane na Stany Zjednoczone z AlleKurier dostarczane są w przeciągu 3 do 5 dni roboczych (czas ten nie uwzględnia możliwej odprawy celnej).
 • Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?
  Skorzystaj z usług Allekurier. Wejdź na allekurier.pl i w formularzu określ parametry swojej paczki. Przejdź do wyceny przesyłki, wybierz kuriera (np. Fedex lub UPS), opłać zlecenie i przygotuj wysyłkę do odbioru. Kurier odbierze ją w wybranym terminie.
 • Czy muszę zapłacić cło za swoją przesyłkę?
  Cło do Stanów Zjednoczonych jest naliczane, gdy przewożony towar jest przeznaczony do celów handlowych oraz jeśli jego wartość przekracza 150 euro. Opłaty nakładane są na towary takie jak: alkohol, wyroby z tytoniu, perfumy i wody toaletowe. Jeśli przesyłka jest nadawana przez osobę prywatną i będzie przeznaczona do użytku własnego lub dla bliskich, wtedy cło nie powinno zostać naliczone.
 • Ile kosztuje wysłanie paczki do USA?
  Ceny wysyłek do Stanów Zjednoczonych zależne są od wymiarów i wagi paczki oraz wybranej oferty. W AlleKurier wyślesz paczki do USA już od 133,08 zł brutto!
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami