Paczka do USA - tanie przesyłki do Stanów | szybka i bezpieczna wysyłka | AlleKurier.pl

Tanie przesyłki do USA - Paczka już za 122,10 zł!

min czytania

Potrzebujesz nadać przesyłkę do USA? Zrób to z platformą Allekurier.pl! Dzięki nam Twoja paczka do Stanów Zjednoczonych dotrze sprawnie i bezpiecznie, wprost do rąk odbiorcy. Usługi transportowe przesyłek zagranicznych są dla nas priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, by ich dostarczanie stało na jak najwyższym poziomie. Jesteśmy liderem jeśli chodzi o ceny dla ekspresowych przesyłek kurierskich z Polski do Stanów Zjednoczonych (USA). Dbamy o to, aby oferta przesyłek do USA zawsze była atrakcyjna dla naszych Klientów i zachęcała do regularnego korzystania z naszych zasobów.

Co ważne, koszt usługi door-to-door, w przypadku wysyłki do USA zawiera także koszt odprawy celnej. Nadawca zobowiązany jest jedynie zadbać o dokumenty niezbędne do dokonania amerykańskiej odprawy celnej. Czas dostawy paczki do Stanów Zjednoczonych to od 3 do 4 dni roboczych (nie uwzględnia czasu, który może zająć odprawa celna). Jeśli tylko odprawa celna pójdzie pewnie, to czas doręczenia można zdecydowanie zaliczyć do bardzo krótkich, biorąc pod uwagę dystans, jaki musi pokonać nadana przez nas przesyłka.

Paczka do USA - co warto wiedzieć o wysyłce do Stanów Zjednoczonych?

Stany Zjednoczone to kraj, w którym mieszka ponad 9 milionów Polaków. To ogromna liczba, można wręcz powiedzieć, że jest to niemal połowa całej Polonii. Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się przesyłki do USA, a ostatnio także paczki do Anglii. Listy i przesyłki do Stanów Zjednoczonych adresowane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, prowadzące eksport towarów do tamtego odległego rejonu świata. Najczęściej jednak kurier do USA lub kurier do Niemiec przewozi paczki prywatne, adresowane do rodziny i przyjaciół nadawcy. Chcemy zrobić bliskim niespodziankę na święta lub po prostu przesłać im coś kiedy zajdzie taka potrzeba. Wiele osób, które zastanawia się nad wysyłką do USA nie wie, że istnieje o wiele więcej sposobów podania paczki do USA niż za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Można zdecydować się także na usługi licznych firm kurierskich, zaś osoby mieszkające nad morzem mogą przekazać przesyłkę drogą morską. Co ciekawe, nawet sama poczta oferuje dostarczenie przesyłek samolotem oraz drogą morską, więc wybór mamy całkiem spory. Każda z tych usług różni się między sobą nie tylko pod względem formy, ale i ceny oraz czasu potrzebnego do realizacji zlecenia, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić, która oferta jest najkorzystniejsza. Po krótkiej analizie tanie przesyłki staną przed Tobą otworem!

stany zjednoczone - przesyłki

Kurier do USA - jak wysłać paczkę do USA kurierem?

Sposobów na nadanie przesyłki do Stanów Zjednoczonych jest kilka. My chcielibyśmy skupić się na tym, który oferuje solidne i profesjonalne wykonanie zadania, wygodną formę nadania paczki oraz atrakcyjne ceny – oczywiście trzeba liczyć się z tym, że koszt paczki i tak będzie dużo wyższy niż w przypadku przesyłki krajowej, a nawet europejskiej. Wiąże się to przede wszystkim z odległością - punkt docelowy nadanej paczki jest znacznie dalej niż w przypadku paczek wysyłanych na terenie Europy.

Przesyłki do USA kurierem to najwygodniejsza forma dla nadawcy. Podpowiadamy więc, jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych kurierem, co jest banalnie proste. Wystarczy po prostu wypełnić odpowiedni formularz znajdujący się na stronie internetowej wybranej firmy kurierskiej. W formularzu tym należy umieścić swoje dane osobowe, wymiary oraz wagę paczki, a także dane odbiorcy. Na tej podstawie automatycznie zostaje wygenerowana należność do zapłacenia, a po jej uiszczeniu na e-maila nadawcy przychodzi specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć do miejsca doręczenia. Na tym liście znajdują się bowiem informacje odnośnie do przesyłki wraz z adresem, na który ma ona dotrzeć. Jedna kopia tego listu zostaje przy nadawcy, druga w firmie kurierskiej, trzecia natomiast wędruje razem z przesyłką do adresata.

Po złożeniu zamówienia i opłacenia zlecenia, kurier osobiście odbiera paczkę wraz z dwoma egzemplarzami listu przewozowego, a cały proces drogi, jaki paczka musi pokonać, nadawca z odbiorcą mogą śledzić za pomocą strony internetowej kuriera. Jest to bardzo wygodne i pozwala nam na całkowitą kontrolę wysłanej przesyłki. P.S pamiętaj o tym, żeby wpisać prawidłowo kod pocztowy, żeby paczka mogła bez problemu trafić do rąk adresata.

przesyłki do stanów zjednoczonych

Jakie firmy kurierskie podejmują się doręczenia paczek do Stanów?

Transport paczek do Ameryki obsługuje kilka firm kurierskich. Możesz zdecydować się na wysyłkę przez AlleKurier. Na naszej stronie, po wpisaniu odpowiednich danych w formularzu, wyświetlą Ci się dostępni kurierzy. Najbardziej znanymi firmami przewozowymi są Fedex oraz UPS - liderzy w branży kurierskiej, którzy dalekie dystanse doręczenia przesyłek mają w tzw. "małym palcu". Wielu klientów korzysta właśnie z tych firm kurierskich i ceni sobie ich ofertę w zakresie dostawy paczek. Jak zamówić kuriera? Skorzystaj z naszych poradników. Dowiesz się z nich między innymi, ile wynosi koszt nadania przesyłek dla Klienta, jakie dokumenty musisz wypełnić i jakie wymiary powinno mieć pudełko przygotowane do wysłania.

przesyłki do usa

Ile kosztuje paczka do USA? - koszty przesyłki do USA

Przed wysłaniem przesyłki do Stanów z pewnością zastanawiamy się, jakie koszty będziemy musieli ponieść. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile wynosi cena za paczkę do USA lub ile kosztuje paczka do Kanady, która znajduje się bardzo blisko Stanów. Jest to bowiem uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma rodzaj przesyłki – czy jest to list czy paczka – oraz jej waga i gabaryty. Przyjmuje się, że cena paczki nie przekraczającej 1 kg waha się pomiędzy 150 zł, a nawet 550 zł. Ta rozbieżność cenowa jest uzależniona także od drogi, którą przesyłka będzie pokonywać. Ta najniższa cena z pewnością odnosi się do drogi morskiej, ta najwyższa zaś do lotniczej.

Jak widać, płaci się także za to, ile czasu odbiorca będzie czekał na swoją paczkę. W zależności więc od tego, jakim budżetem dysponujemy i na czym nam bardziej zależy - czy na krótszym czasie dostarczenia czy na tym by były to tanie przesyłki.

A co z listami wysyłanymi do Stanów Zjednoczonych? Transport listów jest znacznie tańszy od paczek. Nie oznacza to jednak, że wszystkie przedmioty, które mają niewielkie wymiary uda się nam wysłać w formie tradycyjnego listu. Może się okazać, że kurier takiej koperty po prostu nie przyjmie – np. z obawy o uszkodzenie towaru. W razie wysyłania cennych przedmiotów, warto wybrać ubezpieczenie przesyłki, które wiąże się z dodatkowym kosztem. Dla każdego Klienta jest to gwarancja, że w razie niechcianego wypadku, nie zostanie się z niczym.

nadaj paczkę do usa

Jak najtaniej wysłać przesyłkę do USA? - tanie paczki do Ameryki

Koszty związane z wysłaniem paczki do USA nie należą do najmniejszych i trzeba to otwarcie powiedzieć. I choć wydaje się, że tanie przesyłki do USA, nie są czymś łatwym do załatwienia, my skupimy się na tym, co można zrobić, by jak najmniej zapłacić za możliwość przesłania paczki do USA. Pierwsze wskazówki zostały już mimochodem wypowiedziane. Przede wszystkim, jeśli tylko jest taka możliwość, próbujmy przekazywać przedmioty w formie listu. Co prawda w wielu przypadkach jest to czasami niemożliwe, ale warto próbować korzystać z takiej opcji. Warto także zastanowić się nad tym, jak bardzo pilna jest dana paczka do USA.

Jeśli odbiorca może spokojnie poczekać na przesyłkę nawet kilka tygodni, wówczas tańszym wariantem zdecydowanie okaże się przesyłka nadana przez nas drogą morską. Określmy na samym początku nasze priorytety, by wysyłka paczki do USA nie spędzała nam snu z powiek!

usa - paczka

Czy istnieje możliwość obniżenia kosztów wysyłki do Stanów?

Tak! Jednym ze sposobów na to, by obniżyć cenę przesyłki do USA jest unikanie wszystkiego, co sugeruje, że paczka wysyłana jest jako firmowa (np. firmowe opakowania, taśma zabezpieczająca z logo firmy). Dzięki temu zmniejszą się szanse, że nadawana paczka zostanie podczas podróży do miejsca docelowego poddana kontroli celnej. Warto dodać, że wysokość cła wynosi zwykle od 30 do 35% wartości zawartości paczki, także trzeba na takie mankamenty uważać.

Przesyłka do USA - ile idzie paczka do USA z Polski?

Czas, jaki potrzebuje paczka na to, by dotrzeć do adresata w Stanach Zjednoczonych, jest tak samo złożoną kwestią jak koszt przesyłki. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ odległość z Polski do USA jest naprawdę duża! Najważniejszą kwestią jest to, jak postanowimy przesłać paczkę. Najszybciej uda się to oczywiście lotniczo. Tu można wybrać opcję standardową oraz priorytetową. Opcja standardowa to po prostu poczta lotnicza, w której czas oczekiwania na taką przesyłkę wynosi średnio od jednego do dwóch tygodni.

A jak długo idzie paczka priorytetowa do USA? Paczkę nadaną tym sposobem odbiorcy mogą otrzymać w krótszym czasie niż jeden tydzień, a czas oczekiwania jest tu uzależniony przede wszystkim od tego, do jakiego miasta nadajemy przesyłkę. Jeśli będzie to Waszyngton (kod pocztowy: 1150000) – stolica Stanów Zjednoczonych – lub inne duże miasto, w którym znajduje się międzynarodowe lotnisko, np. Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Houston czy Filadelfia, wówczas paczka może dojść nawet w 3-4 dni! Tak krótki czas dostawy robi wrażenie. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że paczka lotnicza priorytetowa z Polski do USA może kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Prawdopodobnie nie będzie wielu chętnych by skorzystać z takiego rozwiązania, dlatego dobrze jest zaplanować sobie dużo wcześniej termin wysłanie paczki, by dotarła do adresata wtedy, kiedy tego my będziemy chcieli. Warto wtedy wybrać najtańszą z opcji, jaką jest transport morski.

Najdłuższy czas realizacji przesyłki do USA obejmuje paczki idące drogą morską. Tu należy uzbroić się w cierpliwość – przesyłka dociera zwykle po 5-6 tygodniach. Jest to jednocześnie najtańsza opcja, dlatego warto z niej korzystać zawsze wtedy, gdy czas nie gra roli lub tak jak wspomnieliśmy, kiedy zaplanujemy sobie "za wczasu" termin nadania paczki do USA.

przesyłki do ameryki

Paczka do USA - jakie towary możesz wysłać do Ameryki?

Zastanawiasz się co można wysłać w paczce do USA? To pytanie na pewno przechodzi Ci przez głowę, bo nie chcesz, by napotkały Cię jakiekolwiek problemy. W końcu przesyłka będzie miała do pokonania spory kawał drogi! Przede wszystkim należy zacząć od tego, że w przypadku przesyłki do USA trzeba liczyć się z bardziej szczegółową odprawą celną. Podczas takiej odprawy zawartość paczki może być sprawdzana, dlatego należy się dostosować do obowiązujących przepisów (zarówno w naszym kraju, jak i w Stanach), by nadana przez nas paczka mogła iść bezpiecznie dalej i dotrzeć do odbiorcy. P.S zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym opisujemy na co dodatkowo warto zwrócić uwagę przy wysyłce poza granice UE.

Musimy mieć świadomość tego, że poszczególne firmy kurierskie mogą mieć wewnętrzne regulaminy, zabraniające np. przewozu żywności – wówczas nie uda nam się podać za pośrednictwem danego przewoźnika pożądanych polskich wędlin czy słodyczy, choć prawo tego nie zabrania. Zanim więc włożymy ulubione smakołyki dla przyjaciół zza oceanu, sprawdźmy czy wybrany przez nas przewoźnik obliguje się do transportu tego typu rzeczy. Bardziej istotnym jednak aspektem jest to, czego na pewno nie wolno wysyłać do USA.

przesyłki do stanów

Przesyłki kurierskie do USA - czego nie można wysłać w paczce?

To, co zabronione w wysyłce do USA może się wydawać poniekąd oczywiste, gdyż niektóre towary ogólnie przyjęte są na całym świecie za nielegalne. Tutaj w pierwszej kolejności należy wymienić narkotyki oraz inne środki psychotropowe, broń, przedmioty ostre, substancje niebezpieczne i łatwopalne, które stanowiłyby zagrożenie w czasie transportu. Trzeba też liczyć się z zakazem przesyłania żywności, wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Z pewnością nikt nie zamierza wysyłać tego typu towarów, w szczególności tych niebezpiecznych, ale należy wspomnieć także o tym, co grozi za przesyłanie niedozwolonych towarów do USA.

Jeśli pokusimy się o nadanie rzeczy zakazanych, trzeba liczyć się z ogromnymi karami pieniężnymi, które skutecznie mogą zniechęcić do dalszego postępowania w ten sposób. Oczywiście kara pieniężna wiąże się również z cofnięciem wysyłanej paczki do USA. Krótko mówiąc, nie warto ryzykować!

przesyłka do usa z polski

Jak zapakować paczkę do USA? - prosta i sprawna wysyłka

Kiedy mamy już omówione czego na pewno nie powinniśmy wysyłać do Stanów Zjednoczonych oraz w jaki sposób możemy paczkę wysłać, trzeba skupić się na tym, jak ją zapakować! Jedynie dobrze zapakowana przesyłka będzie miała szansę dotrzeć bez żadnego szwanku. Przede wszystkim warto zacząć od przygotowania odpowiedniego opakowania. Dopasujmy wielkość kartonu do gabarytów przesyłanych przedmiotów.

Pudełko nie może być zbyt duże, ponieważ jego zawartość w trakcie drogi może się przemieścić i ulec zniszczeniu. Istotne jest także zabezpieczenie samych przedmiotów. Dobrze jest owinąć je specjalnym papierem i/lub folią bąbelkową w celu zminimalizowania ewentualnych stłuczeń czy innych uszkodzeń. Jeśli w pudełku po włożeniu produktów zostaje wolna przestrzeń, uzupełnijmy ją tzw. wypełniaczami. Kiedy wszystko będzie już szczelnie do siebie "przytulone" możemy zamknąć paczkę i zakleić ją porządnie taśmą. Paczka do USA krok po kroku? Proszę bardzo, jesteśmy do usług!

  1. Wybierz odpowiedniej wielkości karton lub pudełko
  2. Zabezpiecz przesyłane produkty folią bąbelkową, jeśli mogą one ulec zniszczeniu
  3. Uzupełnij wolną przestrzeń w pudełku za pomocą wypełniaczy
  4. Zamknij paczkę i zaklej ją kilkukrotnie taśmą
  5. Owiń paczkę strechtem i ponownie zaklej taśmą
  6. Gotowe! Zaadresuj paczkę i zamów kuriera po odbiór przesyłki!

paczki do ameryki

Przesyłki do USA - co ze spedycją?

Wysyłka do USA dotyczy nie tylko paczek prywatnych oraz firmowych o niewielkiej zawartości. Są także przesyłki nie mieszczące się w zakresie standardowych gabarytach. Z takiej opcji korzystają na przykład polskie sklepy działające w Stanach Zjednoczonych, które w naszym kraju dokonują zamówienia na rodzime produkty, chętnie konsumowane przez lokalną Polonię. W takich przypadkach transport odbywa się najczęściej na palecie. Ta z kolei może dostać się do Stanów Zjednoczonych tymi samymi drogami, co paczka standardowa – czyli samolotem lub statkiem. Ile kosztuje taki transport? Wycena transportu jest w takich przypadkach ustalana indywidualnie z każdym klientem. Planujesz przesyłkę paletową? Poznaj ofertę dla firm i osób prywatnych od Allekurier.pl i wysyłaj śmiało tanie paczki do USA! Skorzystaj z naszych usług już teraz, a na pewno nie będziesz żałować swojego wyboru!

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami