Paczki do Kanady

Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Kanady to 3-5 dni roboczych (plus czas ewentualnych odpraw celnych). Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi oraz koszt standardowej odprawy celnej w Polsce i Kanadzie. Do przesyłki należy dołączyć dokumenty niezbędne do odprawy celnej (upoważnienie, fakturę, dokumenty firmy lub skan dowodu osobistego).

Zamów kuriera po odbiór paczki do Kanady na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Rodzaj przesyłki

Jak wysłać przesyłkę do Kanady?

Wysyłanie przesyłki po raz pierwszy może wydawać się odrobinę skomplikowane, jednak wcale tak nie jest! Poniżej krótki poradnik dla tych, którzy mają właśnie zamiar wysłać paczkę do jednego z miast Kanady, ale nie wiedzą od czego zacząć.

Cała procedura będzie odbywać się za pośrednictwem Internetu. Wybierając przewoźnika online, możesz porównać ceny dostarczenia przesyłki, gdyż nie wszystkie firmy kurierskie mają do zaoferowania tanie paczki do Kanady. Decydując się na skorzystanie z usługi AlleKurier Eksport, masz zagwarantowaną niską cenę.

Tanie paczki do Kanady

Dziś przesłanie rodzinie mieszkającej w Toronto niewielkiej paczki z prezentem na urodziny, to żaden problem. Rodzina mieszkająca w Polsce, okazuje się bardzo przydatna gdy potrzebujemy produktów, których na próżno szukać w Toronto czy Brampton. Rzecz jasna, przesyłka dotrze najszybciej przy skorzystaniu z usług AlleKurier.

Szybki transport lotniczy w AlleKurier.pl to obecnie najlepsza oferta na wysyłkę kurierem do Kanady - ze względu na ceną jak i krótki czas transportu. Przewóz paczek do kraju, znajdującego się na innym kontynencie kieruje się nieco odmiennymi zasadami niż przesyłka wędrująca po Polsce lub Unii Europejskiej. Pierwszą rzeczą, jaka je odróżnia są – ograniczenia dotyczące wagi i parametrów, a druga dotyczy tego, co można załadować do przesyłki. I tak właśnie nieprzestrzeganie drugiego ograniczenia, powoduje najwięcej problemów.

Paczka do Kanady – zawartość niedozwolona

Przy wysyłce paczki do Kanady, kategorycznie nie wolno umieścić w niej papierosów, alkoholu, narkotyków. Należy także pominąć opakowania w aerozolu, perfumy czy pieniądze. Pamiętaj o przestrzeganiu zarówno przepisów firm kurierskich jak również przepisów kanadyjskich. Nie jest akceptowana żywność, w tym przetwory mięsne, rybne i słodycze, a także skóry z dzikich zwierząt i poroża. Jeśli więc masz znajomego, który wyemigrował do Calgary lub Hamilton, niestety nie prześlesz mu polskich tradycyjnych wyrobów żywnościowych. Niedozwolone jest także przewożenie lekarstw (w tym również suplementów diety i medykamentów bez recepty) i roślin.

Cena paczki do Kanady

Zanim jeszcze wybierzesz już firmę kurierską, zostaniesz poproszony o podanie parametrów paczki: jej wymiarów i wagi. Głównie od tych liczb będzie zależała cena dostawy. Poza tym w odpowiednich polach musisz wpisać własne dane adresowe i odbiorcy. Wskazane jest także, podanie numeru telefonu osoby, do której wysyłasz. Znacznie ułatwi to kurierowi pracę i przyspieszy cały proces. Oprócz tego w kilku zdaniach należy opisać zawartość paczki do Kanady. Jest do konieczne ze względu na procedury celne. Jeśli wysyłasz paczkę jako osoba prywatna musisz wypełnić druk faktury proforma, którą pobierzesz podczas składania zlecenia. Dokument należy wydrukować, podpisać i dołączyć do przesyłki (w środku).

Po podaniu wyżej wymienionych danych, pozostaje ci określenie terminu przybycia kuriera – dokładną datę i godzinę wpisujesz w odpowiednim polu. Po złożeniu zlecenia, musisz opłacić przesyłkę. Masz możliwość zapłaty poprzez przelew bankowy lub szybką płatność internetową. Gdy pieniądze zostaną zaksięgowane, kurier zostanie wysłany pod wskazany przez Ciebie adres w Polsce.

Dokumenty przy wysyłce do Kanady

Dokumenty przewozowe zostaną wysłane na Twój adres e-mail - musisz je wydrukować. Bez nich kurier nie będzie mógł odebrać paczki. W przypadku wysyłki jako firma konieczne jest także załączenie upoważnienia do odrawy celnej, faktury oraz dokumentó firmy.

Pakowanie przesyłki do Kanady

Niezwykle ważną kwestią przy wysyłce, to jej prawidłowe zapakowanie, a więc użycie materiałów pakowych, dostosowanych do rodzaju eksportowanego przedmiotu.

Pakowanie przesyłki spoczywa na twoich barkach. Pomocne okażą się tu darmowe poradniki dostępne za darmo na stronach firm kurierskich.

Pamiętaj, aby zawartość przesyłki nie przemieszczała się wewnątrz pudełka (użyj dużo wypełniaczy). Stosuj tylko trwałe, wielowarstwowe kartony.

 • Kosmetyki i przedmioty szklane
  Delikatne szklane rzeczy wymagają bardzo starannego zapakowania i zabezpieczenia przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zalecane jest umieszczenie w kartonie (przy większych przesyłkach) tektury czy kawałków papieru, które będą stanowić barierę amortyzującą. Gdy mamy do przekazania małą liczbę przedmiotów, idealna będzie koperta z folią bąbelkową. Decydując się na kopertę, dobrze jest zakleić brzegi taśmą, co da ci pewność, że przesyłka dotrze w idealnym stanie.
 • Książki, płyty
  Istotne jest tu pozostawienie wolnej przestrzeni na brzegach opakowania, co zapobiegnie uszkodzeniu materiału, użytego do zapakowania. Przeważnie są to zwykłe pudełka kartonowe lub koperty. Nie jest wymagane zabezpieczenie w postaci foli bąbelkowej lub materiału o zbliżonych właściwościach.
 • Ubrania i buty
  Dobrze zapakowane gwarantują brak uszkodzeń po ich rozpakowaniu. Pudełko kartonowe powinno być wypełnione materiałem amortyzującym, który ochroni wysyłane rzeczy przed wstrząsami i drganiami. Ponadto należy zabezpieczyć każdy przedmiot osobno, na przykład owijając go folią i sklejając taśmą. Karton musi być załadowany na tyle obficie, aby po naciśnięciu na jego wierzch, nie uległ zapadnięciu. Brzegi powinny być równe, a po potrząśnięciu pudełkiem, jedyne co masz usłyszeć to cisza.
 • Sprzęt komputerowy, telefony
  Najodpowiedniejsze jest wysłanie ich w oryginalnym opakowaniu, w przeciwnym wypadku można użyć folii bąbelkowej i kartonu, który także posłuży jako opakowanie zewnętrzne dla świeżo kupionego przedmiotu.

Paczka do Kanady musi być dobrze zaklejona mocną taśmą. W środku, w wolnych przestrzeniach należy umieścić styropian lub pianki.

Przy cięższych przesyłkach, wskazane jest obklejenie nią kilkakrotnie kartonowego pudła. Tak zapakowana przesyłka przetrwa bez szwanku nawet bardzo długi transport.

Odprawa celna paczek do Kanady

Przesyłki międzynarodowe wymagają znacznie większych nakładów na organizację logistyki niż te, odbywające się na terenie kraju lub Unii Europejskiej. Poza tym dochodzi tu kwestia opłaty celnej (cła i podatku VAT), która jest konieczna przy przesyłaniu paczek do kraju, niebędącego członkiem Unii Europejskiej.

Wysyłając paczki do Kanady, do osób mieszkających w Ottawie czy Vancouver, nie ominie Cię odprawa celna, której wysokość będzie zależeć od tego jaka jest wartość zawartości przesyłki.

Towary, których wartość nie przekracza 22 euro podlegają odprawie zbiorowej. Pozostałe natomiast - indywidualnej.Przy odprawie urząd celny zażąda od Ciebie dokumentów, takich jak faktury proforma oraz oświadczenie, że wysyłka nie jest efektem transakcji handlowej (dotczy osób prywatnych). W przypadku braku któregokolwiek z nich zostaniesz odprawiony z kwitkiem.

Jeśli wartość przesyłki jest wyższa niż 22 euro, będą potrzebne dodatkowo faktury handlowe, dokumenty firmy z Polski (zleceniodawcy) i upoważnienie dla Agencji Celnej AlleKurier. Musisz także pamiętać o numerze EORI, który służy identyfikacji podmiotów fizycznych przy operacjach celnych.

Odprawa celna ominie Cię, gdy przesyłka jest listowa. Zawartością może być tylko papier - spakowanie przedmiotu (nawet drobnego) do koperty nie powoduje zwolnienia z odprawy celnej!

Należności celne przy paczce kurierskiej (cło, VAT oraz inne ewentualne opłaty) zawsze opłaca odbiorca przesyłki w Kanadzie.

Śledzenie paczki do Kanady

Dzięki numerowi przesyłki możesz śledzić trasę przesyłki, której dostarczenie odbywa się najczęściej już po kilku dniach. Śledzenie jest możliwe po zalogowaniu w zakładce Przesyłki.

Paczki do Kanady - FAQ

Ile idzie paczka do Kanady?

Ile może ważyć paczka do Kanady?

Jak zapakować paczkę do Kanady?

Ile kosztuje przesyłka do Kanady?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto