Przesyłki Zagraniczne - Przesyłki Międzynarodowe


Przesyłki zagraniczne wysyłane są każdego dnia z wielu miejsc na całym świecie. Umożliwiają szybkie dostarczenie tego, co potrzebne, bez konieczności osobistego dowozu czy odbioru. Są ogromnym ułatwieniem tak naprawdę dla wszystkich, bo przesyłki międzynarodowe mogą być nadawane w różnych celach. Zarówno osobistych, jak i biznesowych. Korzystamy z nich, kiedy chcemy wysłać coś do swoich bliskich lub znajomych mieszkających za granicą, a firmy zajmujące się sprzedażą, mogą bez problemu doręczyć towar do swoich Klientów.

Odległość nie jest już w tym momencie żadną barierą - mamy do dyspozycji przesyłki międzynarodowe ekspresowe, które w krótkim czasie pozwalają na dostarczenie paczki nawet na drugi koniec świata. A jeśli nic nas nie ogranicza, to możemy pozwolić sobie na wybór najbardziej atrakcyjnej oferty, która idealnie odpowie naszym potrzebom. Jak najlepiej wysłać paczkę za granicę? Na co zwrócić uwagę? O tym przeczytasz już za chwilę!

Wybierz kraj dostarczenia przesyłki

Jak wysłać paczkę za granicę?

Sposobów na wysyłkę paczki za granicę mamy kilka. Warto ją rozpatrzyć pod różnymi względami, by wybrać dla siebie jak najlepszą opcję. Rozkładamy przesyłki zagraniczne na czynniki pierwsze, dlatego koniecznie sprawdź wszystkie wskazówki!

Rodzaj transportu przesyłek

Przesyłki zagraniczne mogą być wysłane klasycznie, poprzez pocztę polską. Na pewno plusem jest tutaj fakt, że pocztę mamy w zasadzie na każdym większym osiedlu w mieście i stosunkowo łatwo się tam dostać. Minusów jest jednak sporo więcej. Zarówno czas poświęcony wysyłce (czas nadania przesyłki oraz czas jej doręczenia), jak i koszt przesyłki pozostawiają wiele do życzenia.

Drugim sposobem, jest nadanie przesyłki poprzez prywatnego przewoźnika. Najczęściej są to busy kursujące do państw europejskich, które za odpowiednią kwotę, podejmą się przewozu paczki. Nie jest to jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie i wcale też nie takie tanie.

Warto więc skłonić się ku trzeciemu wariantowi, jakim są przesyłki kurierskie. Przede wszystkim dlatego, że firmy kurierskie zajmują się wysyłkami zawodowo i profesjonalnie. Zapewniają też wysyłkę do państw na całym świecie, w dodatku w dużo lepszych cenach. Wybierając znanego przewoźnika, nie boimy się również o bezpieczeństwo naszej przesyłki.

Przesyłki międzynarodowe cennik

Cena odgrywa bardzo ważną rolę przy wyborze wysyłki za granicę. Szkoda przepłacać i marnować pieniądze na drogie paczki, jeśli można je wysłać zdecydowanie taniej. W przypadku przesyłek kurierskich, które w poprzednim podziale wypadają najkorzystniej, zakres cen może być zróżnicowany. Różni przewoźnicy mają różne ceny przesyłek i w zależności np. od kierunku wysyłki, raz jedna firma kurierska może być górą, a raz druga.

Dobrze jest mieć możliwość sprawnego porównania cen za wysyłkę, a to oferuje broker kurierski - AlleKurier. Dzięki stronie brokera od razu widzisz ceny wszystkich firm przewozowych, które mogą doręczyć przesyłkę o wpisanych gabarytach do konkretnego kraju. Wszystko więc odbywa się szybko i bez problemów.

Najszybsze przesyłki zagraniczne

Jeśli zamierzamy wysłać coś za granicę, z pewnością zależy nam na jak najkrótszym czasie transportu. Także pod tym kątem przesyłka kurierska będzie najlepszym rozwiązaniem. W grę wchodzą przesyłki wysyłane drogą lądową oraz przesyłki zagraniczne ekspresowe, czyli lotnicze. W zależności od wybranego kraju doręczenia, pojawiają się wszystkie możliwe do wybrania opcje. W przypadku państw, które znajdują się naprawdę daleko i przesyłki zagraniczne z Polski musiałyby pokonać tysiące kilometrów, zazwyczaj do wyboru będzie jedynie przesyłka ekspresowa. Co tak naprawdę nie powinno dziwić. Wysyłka za granicę do chociażby Rosji czy Chin, drogą lądową docierałaby do odbiorcy tygodniami.

Jak najtaniej wysłać paczkę za granicę?

Tanie przesyłki zagraniczne nie są wcale czymś trudnym do zdobycia! W AlleKurier możesz je mieć na wyciągnięcie ręki! Wybierając nasz serwis, wyślesz swoje paczki nawet 70% taniej! Jak działa usługa kurier międzynarodowy w AlleKurier i skąd takie niskie ceny?

Działając jako broker kurierski, współpracujemy z wieloma firmami kurierskimi. Pozwala nam to na zaoferowanie najlepszych cen za przesyłki międzynarodowe. I co ważne, wszystkie ceny możesz porównać od razu, po wpisaniu parametrów Twojej paczki! Nie musisz już wchodzić na każdą stronę www z osobna i sprawdzać, czy kurier X jest tańszy od kuriera Y. U nas od razu zauważysz, która wysyłka będzie dla Ciebie bardziej korzystna! Nie tylko oszczędzasz pieniądze, wybierając tanią przesyłkę kurierską, lecz również czas, którego nie poświęcasz na wertowanie Internetu. Komfort, wygoda, niskie ceny i wysoka jakość usług - to nasze atuty!

Jak nadać paczkę za granicę?

Pierwszym krokiem jest wpisanie parametrów dotyczących wysyłanej przesyłki. Musisz podać informacje takie jak: waga, wymiar oraz kraj, do którego ma zostać doręczona paczka. Państwo wybierzesz z rozwijalnej listy - do Twojej dyspozycji jest prawie 100 krajów, nawet tych egzotycznych! Dane wpisane? Kliknij w przycisk “wyceń przesyłkę”.

Kolejnym etapem jest uzupełnienie dalszej części formularza. Tutaj musisz podać informacje dotyczące nadawcy oraz odbiorcy paczki za granicę. Należą do nich między innymi: imię i nazwisko, adres odbioru oraz doręczenia przesyłki, a także adres e-mail. Polecamy również podać numer telefonu odbiorcy, z lokalnym kodem wyjściowym. Nr telefoniczny z kodem +48 (Polski), nie będzie brany pod uwagę przez kuriera, który dostarczy paczkę do odbiorcy - warto o tym pamiętać.

W formularzu możesz wybrać, w którym dniu oraz w jakim przedziale godzinowym kurier powinien zjawić się po Twoją przesyłkę. Określ też co zawiera Twoja przesyłka - sprawdź, czy nie ma w niej przedmiotów, które są zakazane w przypadku wysyłki przesyłki międzynarodowej.

Zatwierdź wymagane zgody i opłać przesyłkę wygodnie online. Teraz pozostaje Ci tylko porządnie zapakować Twoją paczkę i wręczyć ją w wyznaczonym terminie kurierowi! A skoro mowa o pakowaniu, to na pewno warto o tym powiedzieć słów kilka!

Jak zapakować paczkę za granicę?

Jeśli nie chcemy przysparzać sobie dodatkowych kosztów, paczka za granicę powinna zostać odpowiednio zapakowana. Co to oznacza? Nie może ona posiadać cech, które będą kategoryzować ją jako przesyłkę niestandardową.

Paczka zagraniczna powinna mieć kształt prostopadłościanu, nie może zawierać wystających ani ostrych elementów, a także być oklejona z zewnątrz folią stretch. Nie jest dopuszczalne również doklejanie do głównego kartonu innych kartonów i łączenie ich ze sobą. Ciężar przesyłki musi być także równolegle rozłożony.

W razie gdyby Twoja przesyłka charakteryzowała się którąś z tych cech, możesz zostać obciążony dodatkowymi kosztami. Jeśli mamy tylko możliwość zapakować ją standardowo, zróbmy to, wtedy kurier za granicę bez problemu doręczy przesyłkę do rąk odbiorcy!

Pamiętaj też o tym, żeby zabezpieczyć wysyłane przedmioty stosując odpowiednie wypełniacze. Może to być folia bąbelkowa, plastikowe poduszeczki wypełnione powietrzem czy nawet gazety. Ważne, żeby zawartość paczki nie poruszała się swobodnie wewnątrz kartonu. Zaklej od zewnątrz pudełko mocną taśmą klejącą, by w trakcie transportu paczka się nie otworzyła. Naklej w widocznym miejscu list przewozowy. I gotowe! Paczka zagraniczna może zostać wysłana!

Ile kosztuje wysłanie paczki za granicę?

Przesyłki zagraniczne tanio wyślesz z AlleKurier, ale o tym już wiesz! Co na pewno można powiedzieć o cenach przesyłek międzynarodowych? Koszt paczki uzależniony jest przede wszystkim od kraju, do którego chcesz wysłać przesyłkę.

Można założyć, że im dalszy kierunek, tym większa będzie cena. Wiąże się to również z rodzajem transportu. Wysyłka drogą lądową jest z reguły tańsza, niż przesyłka międzynarodowa lotnicza.

Kluczowa jest również waga oraz rozmiar przesyłki. Im większą nadasz paczkę, tym wyższy będzie koszt jej wysłania. Tutaj należy wspomnieć też o rodzaju paczki zagranicznej. List to najtańsza forma, ale musi mieć określone parametry. Kurier za granicę niekoniecznie zabierze przesyłkę, jeśli będzie ona wykraczać poza normę.

Do tych 3 podstawowych elementów dochodzą również usługi dodatkowe, z których możemy, ale nie musimy skorzystać. Przykładem będzie dodatkowe ubezpieczenie paczki zagranicznej. Jeśli się na nie zdecydujemy, będziemy musieli powiększyć cenę przesyłki o kwotę ubezpieczenia.

Przesyłki zagraniczne cennik mają różny, co już można wysnuć na podstawie powyższych punktów, ale dla przykładu warto podać szacunkowe ceny przesyłek do najpopularniejszych krajów! Są to ceny dostępne dla paczek wysyłanych z AlleKurier!

 • przesyłki zagraniczne do Niemiec - paczka od 46,17 zł brutto
 • przesyłki zagraniczne do Anglii - paczka od 73,95 zł brutto
 • przesyłki zagraniczne do USA - paczka od 119,99 zł brutto

Przesyłki międzynarodowe najtaniej wychodzą w AlleKurier. Przekonaj się i wyślij swoją paczkę już teraz!

Ile idzie paczka priorytetowa za granicę?

Paczka za granicę, w zależności od kraju, do którego jest wysyłana może mieć różny czas doręczenia. Przede wszystkim zależy on od odległości, jaką pokonuje przesyłka zagraniczna, by dotrzeć do odbiorcy. Można przyjąć, że paczki, które nadane są do krajów w obrębie Unii Europejskiej dotrą znacznie szybciej, niż paczki zagraniczne poza UE, a zwłaszcza na dalszy kontynent np. do Ameryki czy Azji.

W przypadku, gdy przesyłka międzynarodowa zostaje wysłana do kraju w UE, szacunkowy czas jej doręczenia drogą lądową to średnio od 2 do 6-7 dni roboczych. Paczka priorytetowa, czyli lotnicza, skraca ten czas do nawet ok. 1-2 dni roboczych. Jeśli więc zależy nam na krótkim terminie doręczenia, opcja kurier międzynarodowy ekspres będzie świetnym rozwiązaniem.

Wysyłka za granicę do krajów o znacznej odległości od Polski potrwa na pewno dłużej. Tutaj nie zawsze istnieje możliwość postawienia na przesyłkę drogą lądową i zostaje nam przesyłka lotnicza. A na taką przesyłkę musimy poczekać od około 3 do 7 dni roboczych.

Pamiętajmy, że szacunkowy czas doręczenia przesyłki, nie uwzględnia czasu ewentualnych odpraw celnych! Jeśli Twoja paczka powinna dotrzeć w konkretnym terminie, warto wysłać ją z zapasem czasu na ewentualne opóźnienia.

Które przesyłki międzynarodowe obejmuje odprawa celna?

Wysyłka paczki za granicę wiąże się z odprawami celnymi, ale nie w każdym przypadku. Odprawa celna dotyczy tych przesyłek, które wysyłane są poza Unię Europejską. Warto przypomnieć, że mimo iż Wielka Brytania znajduje się w Europie, nie należy już do Unii Europejskiej, a to oznacza, że możesz spodziewać się odprawy celnej wysyłając paczki do Anglii. Nie unikniemy jej również wysyłając paczki do USA.

Na szczęście, korzystając z usług AlleKurier możesz mieć mniej zmartwień na głowie, a to dlatego, że koszt standardowej odprawy celnej masz już wliczony w cenę paczki zagranicznej! To duże ułatwienie i jasna, przejrzysta oferta - bez gwiazdek i drobnych druczków!

Przesyłka międzynarodowa - jak zaadresować paczkę za granicę?

Ważnym krokiem, bez którego paczka z pewnością nie zostanie doręczona, jest poprawne zaadresowanie przesyłki. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy nadajemy paczki zagraniczne. Skoro nasza przesyłka ma przebyć dużo dłuższą drogę i trafić z rąk nadawcy do rąk odbiorcy, musimy poprawnie wpisać wszystkie dane. Zasadniczo adresowanie paczek za granicę nie różni się bardzo od tych wysyłanych po Polsce. W tym przypadku jest jednak jeden szczegół, na który należy zwrócić uwagę, a mianowicie na nazwę kraju, do którego przesyłka będzie wysłana.

Przyjmuje się, że nazwę państwa powinno napisać się nie tylko w języku polskim. Najczęściej stosuje się tutaj język angielski (najprostsze rozwiązanie) lub można zapisać ją również w języku urzędowym danego kraju. Nie zapomnijmy także wpisać nazwy kraju, z którego sami wysyłamy paczkę za granicę, czyli nazwę państwa nadawcy. W lewym, górnym rogu będą więc nasze dane (dane nadawcy) wraz z nazwą kraju, natomiast po prawej stronie, dane odbiorcy, do którego chcemy dostarczyć przesyłkę.

Jeśli adresujemy przesyłkę ręcznie, zapiszmy wszystko najczytelniej jak tylko potrafimy. Z kolei w przypadku drukowania informacji, sprawdź przed wydrukowaniem czy nie popełniłeś błędu pisząc szybko na klawiaturze. Unikniemy wtedy z pewnością zamieszania!

Czego nie może zawierać przesyłka międzynarodowa?

Wydawać by się mogło, że w przesyłki kurierskie mogą zawierać dosłownie wszystko, ale nie jest to prawda. Niektóre z przedmiotów z zakazem przesyłki mogą być dla niektórych nawet zaskakujące. Czego więc nie wolno wysyłać za granicę? Aby zapewnić wysoką jakość usług, a przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonym za granicę towarom, firmy kurierskie udostępniają listę towarów wyłączonych z przewozu. Obejmuje ona wiele towarów oraz substancji, których transport jest problematyczny lub wręcz niebezpieczny. Ich wykluczenie z przewozu eliminuje zagrożenie dla innych standardowych paczek, które mają dotrzeć do odbiorcy. Jakie są to przedmioty? Oto lista z kluczowymi przykładami:

 • narkotyki,
 • alkohol,
 • wyroby tytoniowe,
 • leki,
 • zwierzęta,
 • żywe rośliny,
 • produkty niebezpieczne (broń, trucizny, substancje łatwopalne, żrące)
 • żywność

Pozostałe informacje znajdziesz w poradniku o przedmiotach wyłączonych z przewozu. Pamiętaj o tym, żeby sprawdzić czy Twoja przesyłka na pewno nie zawiera jednego z nich!

FAQ - paczka za granicę

 • Jak nadać paczkę zagraniczną?

Paczki zagraniczne szybko, tanio i bezpiecznie nadasz w AlleKurier. Wpisz wagę i wymiary przesyłki w wyceniarce, określ kraj doręczenia i wyceń przesyłkę. Uzupełnij dane personalne w formularzu, określ termin odbioru paczki i opłać przesyłkę. Wydrukuj list przewozowy i umieść go na paczce.

 • Ile kosztuje przesyłka za granicę?

Koszt przesyłek międzynarodowych uzależniony jest od wagi i wymiarów paczki, kraju doręczenia oraz rodzaju przesyłki (przesyłka lądowa lub przesyłka lotnicza). Wyceń przesyłkę na naszej stronie allekurier.pl i zobacz jak tanie są u nas przesyłki zagraniczne!

 • Jak szybko paczka za granicę zostanie doręczona do adresata?

Czas doręczenia zależny jest od kraju, do którego ma trafić przesyłka oraz rodzaju przesyłki. Przesyłki do UE drogą lądową trafiają do adresata w przeciągu ok. 2-7 dni roboczych, a drogą lotniczą ok. 1-2 dni roboczych. Wysyłka za granicę poza UE, drogą lotniczą trwa od ok. 3 do 7 dni roboczych (czas doręczenia nie uwzględnia możliwej odprawy celnej).

 • Jakim kurierem wysłać paczkę za granicę?

W AlleKurier przesyłka międzynarodowa może zostać zrealizowana przez wiele firm kurierskich. Wśród nich należy wymienić: DPD, UPS, Fedex, GLS oraz ofertę AlleKurier Europa.

 • Jak śledzić wysłaną przesyłkę zagraniczną?

Przesyłki międzynarodowe śledzenie mają z reguły udostępnione od momentu, w którym przesyłka zostanie nadana i zarejestrowana w systemie. Wystarczy wpisać na stronie odpowiadającej śledzeniu paczek, swój numer przesyłki. Powinniśmy wtedy zobaczyć, na jakim etapie znajduje się wysłana przez nas paczka.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.