Przesyłki Zagraniczne - Kurier Międzynarodowy | AlleKurier.pl

Przesyłki Zagraniczne - Kurier Międzynarodowy

min czytania

Przesyłki zagraniczne - atrakcyjna oferta wysyłek za granicę

Serwis AlleKurier.pl to broker usług kurierskich, który pośredniczy przy nadawaniu przesyłek za pośrednictwem największych i najbardziej znanych firm transportowych w Polsce i na Świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z szerokim wachlarzem firm kurierskich, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom bardzo atrakcyjne ceny na przesyłki zagraniczne i nie tylko. Dzięki podpisanym korzystnym umowom z przewoźnikami, jesteśmy w stanie świadczyć usługi przesyłek zagranicznych dla naszych klientów po najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku. Pozwala to na wysyłkę za granicę o rozsądnej kwocie, bez obciążania domowego budżetu. Przekonaj się o tym już teraz i wyceń przesyłkę do dowolnego, wybranego przez Ciebie miejsca, którą zrealizujesz błyskawicznie przez allekurier.pl!

 

zamów kuriera

 

Przesyłki międzynarodowe - jak nadawać paczki za granicę?

Za pośrednictwem platformy AlleKurier możesz w łatwy i bardzo szybki sposób nadać paczkę do wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz wielu innych z całego Świata. Udostępniamy niezwykle intuicyjny w obsłudze formularz do wyceniania przesyłek międzynarodowych. Za jego pomocą można wycenić różnego rodzaju przesyłki. Od kopert, przez klasyczne paczki, a nawet gabarytowe palety. W celu otrzymania naszej świetnej oferty cenowej na przesyłki międzynarodowe należy podać wymiary oraz wagę przesyłki zagranicznej, a także kraj docelowy jej dostawy. Nasza specjalna wyceniarka w mgnieniu oka przedstawi Ci doprecyzowaną ofertę. Zapraszamy do zapoznania sie z treścią naszego poradnika, w którym dokładnie tłumaczymy, jak krok po kroku wysłać paczkę kurierem międzynarodowym. Nic bardziej prostego! Z pewnością po tej krótkiej, acz wyczerpującej lekturze od razu z łatwością zamówisz kuriera, a nadana paczka dotrze do adresata!

Przesyłka zagraniczna - gwarancja jakości i bezproblemowej wysyłki paczek

Wysyłając paczki za granicę chcemy, by na każdym etapie jej drogi do odbiorcy wszystko przebiegło prawidłowo i bez żadnych problemów. Zależy nam, żeby przygotowana przez nas przesyłka dotarła w odpowiednie miejsce i na czas, jaki zaplanowaliśmy. Nic więc dziwnego, że sprawdzamy każdą możliwą stronę, by znaleźć tego najlepszego, sprawdzonego przewoźnika. Przesyłka zagraniczna za pośrednictwem serwisu AlleKurier to gwarancja jakości i satysfakcji klienta. Zaufało nam już wiele osób, a ich zadowolenie odzwierciedla się wieloma pozytywnymi opiniami na nasz temat, które można w kilka sekund zweryfikować. Przesyłki zagraniczne wysyłane poprzez naszą platformę, czy to zewnętrznymi firmami przewozowymi czy własnym transportem AlleKurier Europa to pewność, że paczka dojdzie do odbiorcy nieuszkodzona i w wyznaczonym terminie. Czegóż chcieć więcej?

Przesyłka za granicę - termin dostawy paczki za granicę

Termin dostawy przesyłki za granicę uwarunkowany jest od odległości jaką pokonać musi kurier przewożący nadaną przez Ciebie przesyłkę zagraniczną. Inny będzie czas przesyłki do Niemiec, a inny przesyłki do USA czy Australii, dlatego zanim wyślesz paczkę, warto wstępnie sprawdzić ile czasu zajmie przesyłka i nadać ją w odpowiednim momencie (zwłaszcza jeśli powinna ona dotrzeć do odbiorcy na konkretny termin). Przesyłki kurierskie do krajów będących blisko Polski idą z reguły szybko - nawet do 48 godzin, czyli zaledwie 2 dni roboczych. W przypadku wysyłek "za ocean" termin dostawy przesyłki będzie wyraźnie dłuższy i często zależny chociażby od wielkości - gabarytów nadawanej paczki. Do większości krajów Unii Europejskiej oferujemy jeden z najkrótszych czasów dostawy transportem drogowym. Jednakowo, na tych samych trasach oraz na trasach do krajów położonych najdalej względem Polski, oferujemy ekspresową usługę przesyłki za granicę transportem lotniczym. Ich cena jest nieco wyższa, natomiast czas dostawy wyraźnie krótszy. Jeśli więc zależy Ci na czasie, warto przemyśleć skorzystanie z tego rodzaju usługi. Pozwoli Ci to na mniej zmartwień i krótsze odliczanie do momentu aż paczka dotrze na miejsce!

Kurier międzynarodowy - własna oferta AlleKurier Europa

Czym jeszcze możemy się pochwalić jeśli chodzi o przesyłki zagraniczne? AlleKurier świadczy również dla swoich klientów chcących nadać przesyłkę zagraniczną własna usługę kurierską, która jest dostępna na wielu trasach międzynarodowych do różnych krajów na Świecie. Najwyższej klasy specjaliści w Polsce i krajach docelowych są gotowi do wzmożonej pracy przy realizacji przesyłek międzynarodowych, które będą przez Ciebie nadawane. Dzięki nim, paczki zagraniczne za pośrednictwem serwisu AlleKurier.pl są w stanie dotrzeć do najdalszych zakątków Świata w tempie ekspresowym przy zachowaniu wysokiej jakości całej usługi. Kurier międzynarodowy AlleKurier Europa to usługa, którą warto rozważyć w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy. Pozwala ona na oszczędność nawet do 70% na kosztach przesyłki kurierskiej zagranicznej. Jeśli komukolwiek potrzebny jest kurier, który przewiezie paczkę za granicę to najrozsądniejszym wyborem jest serwis AlleKurier.pl. Poznaj szczegóły naszej oferty i przesyłaj bezproblemowo paczki po całym świecie!

 

zamów kuriera

 

Kurier za granicę - który kurier dostarczy przesyłki zagraniczne?

Firm kurieskich, które zajmują się transportem przesyłek zagranicznych jest naprawdę sporo, więc wybór mamy ogromny. W naszej ofercie znajdują się tacy potentaci rynku przesyłek zagranicznych jak DPD, DHL, UPS, FedEX, Geis czy GLS. Taki kurier za granicę to również gwarancja satysfakcji oraz bezpieczeństwa (naszą paczkę transportuje rozpoznawalna i ceniona firma kurierska). Firmy te posiadają niezliczoną ilość oddziałów na całym świecie, co sprawia, że przesyłki dotrą nawet do bardzo dalekich zakątków. Na trasach między nimi codziennie przewożone są setki tysięcy przesyłek zagranicznych oraz krajowych. Dzięki temu mamy pewność, że ludzie obsługujący takie połączenia są ekspertami w swojej dziedzinie pracy i nic ich nie może zaskoczyć. Przesyłki międzynarodowe są obsługiwane szybko, kompleksowo i trafiają zawsze do celu. Warto się o tym przekonać na własną rękę i przetestować którąś z dostępnych opcji. Jesteśmy przekonani, że wybrany przez Ciebie kurier stanie na wysokości zadania i wysłaną przez Ciebie przesyłkę międzynarodową dostarczy wprost do drzwi adresata.

Kurier zagraniczny - cennik przesyłek międzynarodowych

Równie ważnym czynnikiem, poza czasem dostawy, na który zwracamy uwagę przed wysłaniem przesyłki międzynarodowej jest koszt jej wysłania. Cena kuriera zagranicznego zależy od miejsca docelowego dostawy przesyłki zagranicznej. Im dalej kraj docelowy znajduje się od Polski, czyli najczęstszego kraju nadawania dla naszych klientów, tym droższa jest przesyłka międzynarodowa. Ma na to wpływ poziom skomplikowania różnych form transportu, jakie wymagane są aby dotrzeć do danego państwa. Dlatego też paczki do krajów Unii Europejskiej będa stosunkowo najtańsze, a przesyłka międzynarodowa może do każdego z nich dotrze drogą lądową. Po drugiej stronie bieguna poziomu trudności dostawy znajdują się kraje na innych kontynentach oddzielone od Europy oceanem. W wielu przypadkach kurier zagraniczny do takiego kraju musi posiłkować się nie tylko transportem lądowym, ale także morskim czy lotniczym. Poza samą odległością, na cenę ma także wpływ rozmiar przesyłki oraz jej rodzaj. List będzie tańszy niż paczka, a im większy jej rozmiar i ciężar, tym większy koszt jej nadania. Wszystkie te aspekty mają wpływ na wysokość ceny usługi kuriera zagranicznego.

Cennik Polska Anglia | Cennik Polska USA | Cennik Polska Niemcy

Przesyłki międzynarodowe - gdzie można wysłać paczkę?

Dokąd można wysyłać paczki zagraniczne? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, bo w zasadzie do większości krajów zarówno w Unii Europejskiej, jak i na całym świecie. Oczywiście istnieją bardziej lub mniej popularne kierunki nadawania przesyłek, ale w obecnych czasach już naprawdę niewiele nas ogranicza, jeśli chodzi o transport i podróżowanie. Gdzie najczęściej wysyłane są paczki? Z reguły są to kraje, do których ludność emigruje w poszukiwaniu pracy. Nie powinno więc dziwić, iż najwięcej przesyłek zagranicznych idzie do Anglii, Niemiec, Usa czy Holandii. Rozpoznanie tych kierunków jako najbardziej rozchwytywanych, pozwoliło dostosować rynek usług kurierskich i stworzyć atrakcyjne oferty na wysyłki paczek zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm oraz przedsiębiorców. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wysłać paczkę do dalekiej Australii, Kanady czy Chin. Mimo iż wydają się to być kierunki, z których częściej przychodzą do nas paczki niż są wysyłane, to mamy możliwość nadania przesyłek międzynarodowych także i tam, w zaskakująco dobrych cenach. Masz znajomych lub rodzinę za granicą? Wyślij im paczkę za pomocą serwisu Allekurier.pl!

Przesyłka międzynarodowa - jak zaadresować paczkę za granicę?

Ważnym krokiem, bez którego paczka z pewnością nie zostanie doręczona, jest poprawne zaadresowanie przesyłki. Jest to szczególnie istotne w przypadku przesyłek zagranicznych. Skoro nasza paczka ma przebyć dużo dłuższą drogę i trafić do rąk odbiorcy, musimy poprawnie wpisać wszystkie dane. Zasadniczo adresowanie paczek za granicę nie różni się bardzo od tych wysyłanych po Polsce. Jest jednak jeden szczegół, na który należy zwrócić uwagę, a mianowicie na nazwę kraju, do którego przesyłka będzie wysłana. Przyjmuje się, że nazwę państwa powinno napisać się nie tylko w języku polskim. Najczęściej stosuje się tutaj język angielski (najprostsze rozwiązanie) lub można zapisać ją również w języku urzędowym danego kraju. Wtedy będziemy mieć pewność, że paczka trafi pod wskazany adres. Nie zapomnijmy także wpisać nazwy kraju, z którego sami wysyłamy paczkę za granicę. W lewym, górnym rogu będą więc nasze dane wraz z nazwą kraju, natomiast po prawej stronie, dane osoby, do której chcemy dostarczyć przesyłkę. Jeśli adresujemy dane ręcznie, zapiszmy je najczytelniej jak tylko potrafimy. Z kolei w przypadku drukowania informacji, sprawdźmy przed wydrukowaniem czy nie popełniliśmy błędu pisząc szybko na klawiaturze. Unikniemy wtedy z pewnością zamieszania!

Przesyłki zagraniczne a COVID - co warto wiedzieć?

Odkąd Covid-19 zapanował nad otaczającą nas rzeczywistością, także w transporcie przesyłek zrobił niemałe zamieszanie. Przez jakiś czas wyłączone były przesyłki międzynarodowe do takich krajów jak Anglia czy Szwecja, o krajach niebędących w UE już nie wspominając. Zamknięcie szlaków transportowych to znaczne utrudnienie, przez które wysyłki zagraniczne nie mogą dojść do wielu różnych miejsc. Ma to ogromny wpływ na wszelkiego rodzaju biznesy, gospodarkę, aż po losy pojedynczych jednostek. Sytuacja zmienia się w tym przypadku bardzo dynamicznie, w zasadzie z dnia na dzień, dlatego dobrze jest być cały czas na bieżąco. Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie nadać przesyłkę za granicę, sprawdź na stronach informacyjnych, czy wysyłka do wybranego przez Ciebie kraju jest w tym momencie możliwa, by się nie rozczarować. Warto również śledzić newsy, które będą uaktualniać firmy kurierskie. Z nich dowiemy się czy dany przewoźnik będzie w stanie doręczyć paczkę do wybranego przez nas miejsca oraz jaki będzie czas jej doręczenia. Musimy brać pod uwagę to, że te dodatkowe, niekorzystne czynniki mogą wpłynąć na wydłużenie dostawy. Bądźmy więc uzbrojeni w cierpliwość!

Paczka zagraniczna - na co zwrócić uwagę przed wysłaniem paczki?

Zanim zdecydujesz się na wysyłkę paczki za granicę zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim warto sprawdzić oferty różnych przewoźników, by móc wybrać tego, który prezentuje najlepszą i najbardziej atrakcyjną ofertę. Zapoznaj się z terminem przewidywanej dostawy oraz ceną za usługę, by nic Cię nie zaskoczyło. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego, mającego pod swoimi skrzydłami wiele firm kurierskich, które można ze sobą szybko porównać. Paczka zagraniczna wysłana za pośrednictwem serwisu AlleKurier to gwarancja satysfakcji. Nasz sztab specjalistów z dziedziny transportu i logistyki jest odpowiedzialny za zadowolenie naszych klientów. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala na zachowanie wysokiej jakości usług przesyłek zagranicznych oraz pewność, że wybrany przez Ciebie kurier międzynarodowy dowiezie przesyłkę w idealnym stanie oraz punktualnie na czas. Aby być zawsze spokojnym o losy swojej przesyłki międzynarodowej oraz mieć nad nią stałą kontrolę podczas jej transportu umożliwiamy śledzenie przesyłek na każdym etapie doręczenia. Sprawdź jakie są procedury i formalności celne przy przesyłkach międzynarodowych.

 

zamów kuriera

 

Przesyłki międzynarodowe - czego nie możesz wysłać za granicę?

Wydawać by się mogło, że w paczce można przesłać wszystko, ale nie jest to prawda. Niektóre z przedmiotów z zakazem przesyłki mogą być nawet zaskakujące. Czego więc nie wolno wysyłać za granicę? Aby zapewnić wysoką jakość usług, a przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonym za granicę towarom, firmy kurierskie udostępniają listę towarów wyłączonych z przewozu. Obejmuje ona wiele towarów oraz substancji, których transport jest problematyczny lub wręcz niebezpieczny. Ich wykluczenie z przewozu eliminuje zagrożenie dla innych standardowych paczek. Do głównych zagrożeń zalicza się substancje i materiały, które mogą się rozlać i zanieczyścić lub skazić inne paczki. Są to także materiały mogące stanowić zagrożenie dla pracowników firm przewozowych. Wykluczone z transportu są również przedmioty prawnie zakazane w różnych krajach, jak broń czy narkotyki. Takie procedury mają również na celu wyeliminowanie z transportu w paczkach zagranicznych żywych stworzeń. Zanim zdecydujesz się na wysłanie przesyłki międzynarodowej, sprawdź koniecznie czy rzecz, którą potrzebujesz nadać, nie znajduje się na liście przedmiotów zabronionych!

Paczki międzynarodowe - eksport przesyłek za granicę

O ile przesyłki zagraniczne do krajów Unii Europejskiej mogą się "swobodnie" przemieszczać z punktu A do B, o tyle przesyłki "za ocean", czy chociażby do Chin, nie mają już tak lekko. Nadając paczkę międzynarodową poza granice Unii Europejskiej obowiązują określone procedury celne. Takie przesyłki międzynarodowe podlegają odprawie celnej oraz wymagane jest dołączenie do nich dodatkowych dokumentów, bez których paczka nie pójdzie dalej. W związku z takimi procedurami należy przygotować się na możliwe delikatne wydłużenie szacowanego terminu doręczenia przesyłki o czas związany z ewentualną odprawą. Warto to mieć na uwadze, jeśli zależy nam na czasie. Wysyłając przesyłkę poza UE dołóż do standardowego czasu dostawy jeszcze kilka dni na wszelki wypadek.

Paczki za granicę - import przesyłek zagranicznych

Podobnie jak przy eksporcie przesyłek zagranicznych, także i import przesyłek obwarowany jest odprawą celną. W przypadku wysłania paczki za granicę Unii Europejskiej istnieją również dodatkowe procedury celne. Jak już wspomnieliśmy, ewentualna odprawa celna przesyłki zagranicznej w kraju docelowym może wydłużyć szacowany czas doręczenia paczki. Warto więc brać zawsze termin dostawy na "zapas". Czas trwania odprawy celnej zależny jest głównie od rodzaju towaru i przedmiotów, które znajdują się w przesyłce, a także od tego, czy będziesz mieć przygotowane wszystkie, niezbędne dokumenty, weryfikowane podczas kontroli. Jeśli zamierzasz importować produkty z krajów nie należących do UE np. z Chin, zapoznaj się koniecznie z naszym artykułem o przesyłkach importowanych, w których rozprawiamy na temat sprawnego i bezproblemowego transportu przesyłek.

Sprawdź cenniki firm kurierskich i wybierz najlepszą opcję

Cennik InPost   Cennik Fedex   Cennik DHL   Cennik GLS   Cennik DPD   Cennik UPS   Cennik Paczka w Ruchu   Cennik Paczkomatów

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami