Paczka do Bangladeszu

Przesyłki kurierskie to konkurencyjna i bardzo wygodna alternatywa dla osób poszukujących tanich i szybkich sposobów na przesłanie listu lub paczki. Firmy kurierskie realizują zarówno przesyłki krajowe, np. ze Szczecina do Krakowa, jak i zagraniczne, i to nie tylko do państw europejskich, czego przykładem mogą być paczki do Bangladeszu – kraju, który jest przecież oddalony od Polski o niemal 8,5 tysiąca kilometrów niełatwej drogi. Na szczęście do zadań nadawcy należą tylko te proste czynności związane z dostarczaniem przesyłki – a co najlepsze, w celu nadania listu czy paczki nawet nie trzeba wychodzić z domu. Co więcej, można dokonać tego siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Bangladeszu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Bangladeszu - jak wysłać?

Cała procedura, jaka obowiązuje, gdy chcemy nadać kurierskie przesyłki do Bangladeszu, odbywa się przez Internet, czyli online. Siadamy więc wygodnie w ulubionym fotelu, bierzemy laptopa na kolana i wchodzimy na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Za pośrednictwem tej strony www będziemy mieć możliwość nadania paczki. W tym celu należy podać jej wymiary, wagę, dodatkowe opcje wysyłki – jeśli takie chcemy – a także dane osobowe, adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mailowy swój oraz odbiorcy z Bangladeszu. Gdy system otrzyma wszystkie te dane, wówczas następuje dokładna wycena kosztów usługi kurierskiej – można je uiścić także drogą internetową. Gdy wpłata zostanie zaksięgowana, nadawca otrzymuje na swój adres e-mailowy ważny dokument, jakim jest Międzynarodowy List Przewozowy. Dokument ten pozwala na to, by dostarczyć paczkę do nadawcy mieszkającego w Bangladeszu. Ponadto dzięki niemu przesyłka otrzymuje swój unikalny numer, pod którym jest ona identyfikowana. Ów Międzynarodowy List Przewozowy należy wydrukować w trzech egzemplarzach – dla siebie, do paczki (dla odbiorcy) oraz dla firmy kurierskiej. W przypadku braku możliwości druku nie trzeba się martwić – firma przecież posiada w swoim systemie wszelkie potrzebne dane (na Międzynarodowym Liście Przewozowym znajdują się te informacje, które podał nadawca w trakcie zgłaszania przesyłki do systemu).

Potem pozostaje już tylko czekać, aż kurier do Bangladeszu przybędzie we wskazanym czasie (podczas nadawania paczki klient ustala, którego dnia i o jakiej godzinie kurier ma odebrać zgłaszaną paczkę) i osobiście odbiera przesyłkę, by następnie dostarczyć ją do sortowni. Zarówno nadawca, jak i odbiorca, mogą na bieżąco śledzić postępu w realizacji zlecenia kurierskiego. Służy do tego wspominany wyżej unikalny numer Międzynarodowego Listu Przewozowego, który należy przepisać do specjalnej aplikacji znajdującej się na firmowej stronie www przewoźnika, z usług którego korzystamy.

Wysyłka do Bangladeszu – jak przygotować paczkę?

Mimo że w przypadku przesyłek kurierskich możemy mówić o takim zjawisku, jak tania paczka do Bangladeszu, to z pewnością żaden nadawca nie chciałby, by jego przesyłka przepadła, została uszkodzona czy cofnięta na granicy. Aby mieć pewność, że tak się nie stanie, należy podczas przygotowywania paczki zwrócić uwagę na trzy jej aspekty – ubezpieczenie, bezpieczne opakowanie oraz zawartość zgodną z przepisami celnymi Bangladeszu.

Ubezpieczenie nie zawsze jest opcją obligatoryjną. Ale nawet w takich wypadkach nie warto z niego rezygnować, mimo że bez ubezpieczenia koszty nadania przesyłki stają się niższe. Ubezpieczenie gwarantuje rekompensatę finansową za poniesione straty na skutek zagubienia lub zniszczenia przesyłki. Warto wiedzieć, że wysokość ubezpieczenia (a zarazem dodatkowych kosztów, jakie trzeba doliczyć do ceny usługi kurierskiej) jest uzależniona od tego, jaką szacowaną wartość przesyłki zadeklaruje nadawca podczas zgłaszania paczki do systemu firmy kurierskiej.

Paczki do Bangladeszu powinny być także tak spakowane, by na skutek wstrząsów i uderzeń ich zawartość nie została uszkodzona. Nie ważne, jak bardzo kurier będzie starał się zachować wszelkie środki ostrożności. Kurier do Bangladeszu ma do pokonania wiele dni drogi, i to we wcale nie łatwych warunkach. Dlatego też unikajmy miękkich opakowań (nawet kopert bąbelkowych, gdyż te mogą się rozerwać). Używajmy tylko kartonów i kartonowych kopert. Folia bąbelkowa doskonale przyda się natomiast do tego, by owinąć nią delikatne przedmioty. Warto także zamortyzować wstrząsy, wypełniając pustą przestrzeń w kartonie styropianem lub papierem.

Jak wspominaliśmy wyżej, bardzo ważne jest także to, by paczka do Bangladeszu mogła bez problemów przejść przez tamtejszą odprawę celną. W tym celu warto zapoznać się z przepisami celnymi obowiązującymi w tym kraju. Pamiętajmy o tym, że ich złamanie może grozić uciążliwymi sankcjami – długim pobytem w zakładzie karnym (ze względu na długą procedurę karną tam obowiązującą), a nawet karą śmierci w przypadku wwożenia narkotyków. Narkotyki to nie jedyny produkt podlegający ograniczeniom. Warto pamiętać o tym, że niektóre produkty wymagają oclenia. Bez cła można wwieźć – ograniczoną ilość alkoholu i wyrobów tytoniowych, przybory toaletowe, bieliznę, ubrania, buty, a nawet biżuterię, jeśli jej wartość nie przekracza kwoty 3 tysiący BDT (równowartość ok. 50 USD).

Ponadto pamiętajmy o tym, że firmy kurierskie swoim wewnętrznym regulaminem zabraniają umieszczania w paczkach takich produktów, jak: artykuły spożywcze, które mogą się zepsuć, przedmioty o dużej wartości, lekarstwa, zwierzęta, rośliny (także sadzonki, nasiona itp.) oraz bagaże i gotówkę.

Ile kosztują przesyłki do Bangladeszu

Osoby zainteresowane wysłaniem paczki do tego dalekiego kraju z pewnością zastanawiają się, jak najtaniej wysłać paczkę do Bangladeszu. A ponieważ nie ma jednej ceny dla tej usługi, można spróbować choć trochę obniżyć koszty wysyłki, wiedząc od czego one zależą.

Po pierwsze, weźmy pod uwagę to, że przesyłka w formie listu będzie tańsza od paczki, jednak nie tylko koperta decyduje o tym, że coś może być wysłane jako list – liczy się też ciężar. Po drugie, bardzo duże znaczenie mają także wymiary oraz waga przesyłki. Na ciężar wpływu nie mamy, ale możemy postarać się zmieścić całą zawartość paczki w jak najmniejszym – ale oczywiście dobrze zabezpieczonym – kartonie.

Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje paczka do Bangladeszu, nie można pominąć także sposobu jej transportu. Tu należy wybrać, co jest ważniejsze – czas realizacji zlecenia czy też jego koszt. Paczki do Bangladeszu wysłane drogą standardową – a więc lądową – są tańsze (cena zależy od gabarytów przesyłki), ale jednocześnie idą one dłużej do odbiorców. Możemy też zdecydować się na opcję ekspres (priorytet). Wówczas przesyłki trafiają do Bangladeszu samolotem, co wyraźnie skraca czas realizacji usługi kurierskiej, ale też wiąże się ze sporo wyższą ceną. Cena paczki zagranicznej zależy także od ubezpieczenia, a więc w konsekwencji i od tego, jaka jest szacowana wartość paczki lub listu.

Ile idzie paczka do Bangladeszu?

Na to pytanie można odpowiedzieć podobnie, jak na dylemat związany z ceną usługi kurierskiej do tego dalekiego kraju. Zależy to od różnych czynników, choć można podać pewne przedziały zarówno dla opcji standardowej, jak i priorytetowej. Wiedząc, ile idzie przesyłka przy poszczególnych opcjach, będziemy wiedzieć, jak nadać paczkę do Bangladeszu, by mieć pewność, że odbiorca otrzyma ją na czas.

Z Polski do Bangladeszu jedzie się ponad 110 godzin (oczywiście mówimy tu o ciągłej drodze bez postojów). Do tego trzeba oczywiście dodać przerwy, magazynowanie, sortowanie przesyłek, a nawet ich przekazanie do partnerskiej firmy kurierskiej działającej w Bangladeszu, która jest odpowiedzialna za ostateczne dostarczenie przesyłek, czyli prosto do rąk mieszkających tam odbiorców. Dlatego też przesyłki idące drogą lądową docierają do odbiorcy w ciągu ok. sześciu tygodni, z kolei te priorytetowe są zwykle na miejscu w przeciągu siedmiu dni. Pamiętajmy też o tym, że w święta, a czasem i w weekendy, pewne etapy pracy kurierów są niedostępne i to również nie pozostaje bez wpływu na ogólny czas dostarczenia przesyłek. Na szczęście paczkę można wysłać w dowolne miejsce Bangladeszu – i do większych miast, jak np. Dhaka, Cottogram, Khulna, Narajangondżo, Srihotto, Tongi, jak i do prowincji.

Przesyłki do Bangladeszu - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Bangladeszu?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Bangladeszu?

Jak wysłać paczkę do Bangladeszu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto