Tania paczka kurierem do Holandii - już od 43,32 zł | AlleKurier.pl

Tania paczka kurierem do Holandii - od 43,32 zł

min czytania

Przyjmujemy do przewozu przesyłki kurierskie od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne bez podpisywania umowy. Aby nadać przesyłkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy, nakleić go i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Holandii to 3 dni robocze. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi.

Paczki do Holandii – jak wygląda procedura

Odkąd Polska weszła do strefy Unii Europejskiej wyraźnie wzrosła ilość Polaków znajdujących się poza granicami swojej ojczyzny. Taka sytuacja dotyczy między innymi Holandii, w której – według statystyk – mieszka ok. 60 tys. osób polskiego pochodzenia. Taka sytuacja oznacza, że codziennie z Polski do Holandii wysyłanych jest wiele listów i paczek, z czego zdecydowana większość trafia tam za pośrednictwem firm kurierskich – są one bowiem nie tylko tańsze niż tradycyjne firmy pocztowe, ale też dużo szybsze, bezpieczniejsze i pewniejsze. Co więcej, samo zamawianie kuriera jest proste, wygodne, szybkie i odbywa się w stu procentach online, czyli za pomocą komputera z dostępem do Internetu.

A jak można zamówić kuriera, by nadać paczki do Holandii? Wystarczy wybrać firmę kurierską, która realizuje przesyłki zagraniczne, w tym do Holandii. Na stronie www takiej firmy znajduje się specjalna aplikacja, dzięki której można złożyć zamówienie na usługi kurierskie, a tym samym zamówić kuriera po odbiór paczki – oczywiście to klient ustala w jaki dzień i o której godzinie życzy sobie takiej wizyty. Korzystając z tej aplikacji, należy podać imię, nazwisko, adres i numer telefonu swój oraz odbiorcy mieszkającego w Holandii. Niezbędne będą też informacje dotyczące samej przesyłki – czy jest to list czy paczka, jakie są jej wymiary oraz ciężar, deklarowana wartość i ewentualne dodatkowe opcje usługi, takie jak ubezpieczenie czy tryb ekspres. Gdy wszystkie te dane zostaną przesłane do systemu, wówczas nastąpi dokładna wycena zamówienia. Po opłaceniu należnych kosztów klient otrzymuje specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by przesyłka została dostarczona pod właściwy adres. List przewozowy umieszcza się bowiem na paczce – znajdują się na nim dane dotyczące przesyłki, czyli nadawca, odbiorca, deklarowana zawartość itp. Drugi taki list zostanie u nadawcy, trzeci z kolei – w firmie kurierskiej. Ważne jest, by przed oddaniem paczki w ręce kuriera upewnić się, czy wszystkie dane umieszczone na międzynarodowym liście przewozowym są poprawne. Później należy już tylko czekać na umówiony przyjazd kuriera po odbiór przesyłki.

To, co dalej dzieje się z paczką, nie musi już interesować nadawcę, aczkolwiek ma on możliwość (odbiorca również) śledzenia statusu realizacji usługi, wpisując w odpowiednim miejscu na stronie internetowej firmy kurierskiej numer międzynarodowego listu przewozowego. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, czy przesyłka dotarła już do odbiorcy, a jeśli nie, to na jakim znajduje się ona etapie. Gdy przesyłka dociera do Holandii, wówczas jest ona przekazywana do partnerskiej firmy kurierskiej obsługującej ten kraj i to ona jest odpowiedzialna za dalsze magazynowanie, sortowanie i dostarczanie przesyłek z Polski do Holandii.

Kurier do Holandii – ile kosztuje i idzie przesyłkach

Czas realizacji oraz koszt przesyłek kurierskich do Holandii to kwestie złożone, które uzależnione są od wielu czynników. Jeśli chodzi o cenę usługi, to największe znaczenie ma to, jaki ciężar oraz jakie wymiary posiada przesyłka. Paczki do Holandii dzielone są zazwyczaj na dwa gabaryty. Wyróżnić można gabaryt A oraz gabaryt B, a każdy z nich to konkretne przedziały wagowe i wymiarowe przesyłki, przy czym gabaryt B jest większy, a tym samym i droższy. Trzeba tu jednak uściślić ważną kwestię. Jeśli dana paczka zalicza się wagowo do gabarytu A, z kolei wymiarowo do gabarytu B - lub odwrotnie – wówczas klienta obowiązywać będzie cena większego z gabarytów. Wyróżnić można także przesyłki ponadgabarytowe, zwane także niesortowanymi, czyli takie, których właściwości nie mieszczą się w ramach tych dwóch gabarytów. W takich przypadkach firma kurierska oczywiście nie odrzuca zamówienia, jednak indywidualnie je wycenia.

Koszt przesyłki z Polski do Holandii zależy także od tego, co jest wysyłane – list, który jest opcją tańszą, czy też paczka (pamiętajmy, że decyduje o tym nie opakowanie, a waga przesyłki). Ponadto ważne jest to, czy klient zdecyduje się na standardowy tryb przesyłki czy też na opcję ekspres, która wiąże się z wyższą ceną. Przesyłki ekspresowe docierają do Holandii samolotem, a więc odbiorca może taką mieć u siebie w domu nawet tego samego dnia, w którym paczka została nadana. W przypadku przesyłek docierających do Holandii w sposób standardowy, czyli drogą lądową, czas na realizację usługi wynosi zwykle do 7 dni roboczych. Ważne jest także to, do jakiego miasta kierowana jest przesyłka. Co prawda nie ma to wpływu na cenę, jednak przesyłki wysyłane do dużych miast – takich jak Amsterdam, Rotterdam, Haga, Utrecht, Eindhoven czy Tilburg są szybciej obsługiwane, gdyż są to główne punkty poszczególnych rewirów firm kurierskich.

Jeszcze jednym czynnikiem wpływającym na cenę usługi jest ubezpieczenie przesyłki. Jego wartość jest uzależniona od tego, czy nadawca zdecyduje się ubezpieczyć paczkę (o ile nie jest to opcja obowiązkowa) oraz od tego, jaka wartość przesyłki zostanie zadeklarowana.

Przewóz paczek do Holandii – czego nie wolno umieszczać w paczce

Holandia jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, a to oznacza, że przewóz paczek z Polski do tego kraju jest ułatwiony – np. nie muszą one przechodzić przez urząd celny. Nie oznacza to jednak, że wolno umieszczać w paczce wszystko to, co nadawca będzie chciał. Istnieją przepisy unijne, które regulują listę przedmiotów zakazanych. Na liście tej znajduje się broń, różnego rodzaju groźne i niebezpieczne substancje – trujące, wybuchowe, łatwopalne, żrące, chemiczne – a także narkotyki. Mimo że z wyrobami tytoniowymi, alkoholem oraz żywymi zwierzętami można pod ściśle określonymi regułami przekroczyć granice państw Unii Europejskiej, to firmy kurierskie w swoim wewnętrznym regulaminie zabraniają przewożenia w paczkach takich rzeczy. Ponadto wśród przedmiotów zakazanych przez firmy kurierskie zwykle znajduje się żywność, produkty z krótkim terminem ważności (łatwo psujące się), martwe zwierzęta, futro naturalne, wyroby z kości słoniowej, leki, spakowane bagaże, a także przedmioty o wyjątkowej wartości materialnej, czyli np. dzieła sztuki czy cenna biżuteria.

Często zakazany przez firmy kurierskie jest także przewóz roślin i nasion, co jest niekomfortowe dla osób decydujących się na import znanych na całym świecie cebulek kwiatowych z Holandii. Na szczęście w przypadku zamówień firmowych – realizowanych na palecie – zasady te bywają bardziej elastyczne, trzeba jedynie zgłosić swoją prośbę do firmy kurierskiej, by ustalić dokładne warunki zlecenia. Holandia jest jednym z najbardziej wiarygodnych i korzystnych państw europejskich pod względem produktów przeznaczonych na eksport. Jeśli zaś chodzi o towary najczęściej eksportowane z Polski do Holandii, w tym także przez firmy kurierskie, to wymienić tu należy przede wszystkim różnego rodzaju maszyny i urządzenia elektryczne, wyroby z metali szlachetnych, z drewna, a także produkty przemysłu chemicznego i wyroby włókiennicze.

Przesyłki do Holandii – wsparcie dla firm

Jak już zdążyliśmy nakreślić, firmy kurierskie bywają wsparciem nie tylko dla osób prywatnych, ale i dla firm eksportujących do Holandii swoje produkty. Tego typu paczki do Holandii (podobnie jak paczki do Armenii, paczki do Azerbejdżanu oraz paczki do Bahjranu) nie są oczywiście liczone według standardowych gabarytów A i B. Są one bowiem przewożone na paletach, zwykle pakowane w specjalny kontener. Ceny tego typu usług są określone w cenniku, warto jednak zaznaczyć, że firmy kurierskie są gotowe na negocjację cen, zwłaszcza jeśli ma zostać nawiązana stała współpraca między klientem a firmą przewozową.

Dobra i rzetelna firma spedycyjna ma ogromne znaczenie dla biznesu firmy zajmującej się eksportem swoich towarów. Warto wybrać takiego partnera, który zajmie się nie tylko samym procesem załadunku i przewozu towarów, ale i dodatkowymi elementami związanymi z magazynowaniem oraz logistyką towarów. Chodzi przede wszystkim o to, by firma nie musiała samodzielnie przywozić swoich towarów do głównej siedziby firmy kurierskiej. W znaczny sposób usprawni to pracę firmy i pomoże odnieść sukces w biznesie.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami