Tania paczka kurierem do Holandii - już od 43,32 zł | AlleKurier.pl

Tania paczka kurierem do Holandii - od 43,32 zł

min czytania

Planujesz wysyłkę paczki do Holandii? W AlleKurier przyjmujemy do przewozu przesyłki kurierskie zarówno od osób indywidualnych, jak i od firm. Nasze usługi dostępne są dla Ciebie bez podpisywania umowy! Aby nadać paczkę do Holandii wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy, nakleić go i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Szacowany czas doręczenia z Polski do Holandii to około 3 - 4 dni robocze. Co warto wiedzieć o wysyłce do tego kraju?

wycena paczki do Holandii

Paczki do Holandii – skąd ich popularność?

Odkąd Polska weszła do UE wyraźnie wzrosła ilość Polaków znajdujących się poza granicami swojej ojczyzny. Taka sytuacja dotyczy między innymi Holandii, w której – według statystyk – mieszka ok. 60 tys. osób polskiego pochodzenia. Łatwo można więc stwierdzić, że codziennie z Polski do Holandii wysyłanych jest wiele listów i paczek, z czego zdecydowana większość trafia tam za pośrednictwem firm kurierskich – są one bowiem nie tylko tańsze niż tradycyjna poczta, ale też dużo szybsze, bezpieczniejsze i pewniejsze. Co więcej, samo zamawianie kuriera jest proste, wygodne i odbywa się w 100% online!

nadaj paczkę do Holandii

Jak można zamówić kuriera, by nadać paczki do Holandii?

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego AlleKurier. Swoją paczkę możesz wysłać w kilka chwil, dzięki prostemu w obsłudze formularzowi. Dlaczego broker będzie lepszym rozwiązaniem? Przede wszystkim dlatego, że AlleKurier w swojej ofercie posiada najlepszych przewoźników (Fedex, UPS, DPD, DHL, GLS), dostępnych w jednym miejscu. Nie musisz porównywać ceny za przesyłkę w każdej firmie kurierskiej z osobna.

U nas znajdziesz te informacje od razu po wycenieniu paczki. Pojawi Ci się informacja, którzy przewoźnicy dla wpisanych parametrów, będą w stanie dokonać wysyłki Twojej paczki! Czy wycena paczki coś kosztuje? Oczywiście, że nie! Zamów kuriera już dzisiaj i przekonaj się o tym!

do Holandii paczki z Polski

Tani kurier do Holandii - czym wysłać paczkę?

Kiedy przez stronę AlleKurier wybierzesz już przewoźnika (np. będzie to kurier GLS), musisz przejść do dalszej realizacji wysyłki. Na tym etapie będziemy Cię prosić o uzupełnienie wszystkich niezbędnych danych, które umożliwią bezproblemowe doręczenie paczki z Polski do Holandii. Zanim to jednak zrobisz, sprawdź czy wcześniej podałeś nam dane podstawowe takie jak: waga paczki, jej wymiary oraz kraj doręczenia, czyli Holandii. Jeśli już masz to za sobą, możesz wpisać w formularzu imię i nazwisko nadawcy, odbiorcy, adresy oraz numer telefonu do osoby, która będzie odbierać paczkę od kuriera.

W tym miejscu ustalasz również w jaki dzień i o której godzinie powinien zjawić się kurier po odbiór paczki gotowej do transportu. A sam transport i doręczenie paczki powinien zająć od około 3-4 dni do 7 dni roboczych. A jaki kurier dostarcza paczki na trasie Polska Holandia? Przesyłki do Holandii zrealizujesz kurierem DPD, UPS, GLS oraz AlleKurier Europa. Sprawdź koniecznie jak należy wysyłać paczki z Polski do różnych krajów. Odpowiedzi możesz znaleźć w poradnikach! Wysyłka jest bardzo sprawna!

zamów kuriera do Holandii

Kurier do Holandii - jak sprawdzić gdzie jest paczka?

Po opłaceniu należnych kosztów za przesyłkę otrzymasz specjalny, międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by przesyłka została dostarczona pod właściwy adres. Ważne jest, by przed oddaniem paczki w ręce kuriera upewnić się, czy wszystkie dane umieszczone na liście są poprawne. Później wystarczy już tylko czekać na przyjazd kuriera po odbiór przesyłki.

Pamiętaj, że swoją paczkę możesz na bieżąco śledzić na stronie przewoźnika! Pomoże Ci w tym status przesyłek. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, czy przesyłka dotarła już do odbiorcy, a jeśli nie, to na jakim znajduje się ona etapie. Gdy paczka dociera do Holandii, wówczas jest przekazywana do partnerskiej firmy kurierskiej obsługującej ten kraj i to ona jest odpowiedzialna za dalszy transport, magazynowanie, sortowanie i dostarczanie przesyłek z Polski do Holandii.

tani kurier - paczka Polska Holandia

Przesyłki do Holandii – ile kosztuje i idzie przesyłka?

Czas realizacji oraz koszt przesyłek kurierskich do Holandii to kwestie złożone, które uzależnione są od wielu czynników. Jeśli chodzi o cenę usługi, to największe znaczenie ma to, jaki ciężar oraz jakie wymiary posiada przesyłka. Ceny nadania paczki do Holandii znajdziesz na stronie AlleKurier.pl! Sprawdź go koniecznie, zanim wyślesz kurierem przesyłkę z Polski. Paczki do Holandii dzielone są zazwyczaj na dwa gabaryty.

Wyróżnić można gabaryt A oraz gabaryt B, a każdy z nich to konkretne przedziały wagowe i wymiarowe paczki, przy czym gabaryt B jest większy, a tym samym i droższy. Trzeba tu jednak uściślić ważną kwestię. Jeśli dana paczka zalicza się wagowo do gabarytu A, z kolei wymiarowo do gabarytu B - lub odwrotnie – wówczas klienta obowiązywać będzie cena większego z gabarytów.

Wyróżniamy także przesyłki kurierskie ponadgabarytowe, zwane także niesortowanymi, czyli takie, których właściwości nie mieszczą się w ramach tych dwóch gabarytów. W takich przypadkach firma kurierska oczywiście nie odrzuca zamówienia, jednak indywidualnie je wycenia, co może nie okazać się takie tanie.

kurier do Holandii - ceny wysyłki

Przesyłki Holandia - co wpływa na koszt paczki?

Ile kosztuje paczka do Holandii? Ceny za przesyłki z Polski do Holandii zależą także od tego, co jest wysyłane – list, który jest opcją tańszą, czy też paczka (decyduje o tym waga przesyłki). Ważne jest to, czy zdecydujesz się na standardowy tryb czy też na opcję ekspres, wiążącą się z tym, że ceny są znacznie wyższe.

Paczki ekspresowe docierają do Holandii samolotem, więc odbiorca może ją mieć u siebie nawet tego samego dnia, w którym paczka została nadana. W przypadku przesyłek docierających do Holandii w sposób standardowy, czyli drogą lądową, czas na realizację wynosi zwykle do 7 dni roboczych. Istotne jest także to, do jakiego miasta w Holandii kierowana jest przesyłka. Co prawda nie ma to wpływu na ceny, jednak przesyłki wysyłane do dużych miast – takich jak Amsterdam, Rotterdam, Haga, Utrecht, Eindhoven są szybciej obsługiwane, gdyż są to główne punkty poszczególnych rewirów firm kurierskich.

Jeszcze jednym czynnikiem wpływającym na cenę nadania paczki na trasie Polska Holandia, jest ubezpieczenie przesyłki. Jego wysokość jest uzależniona od tego, czy nadawca zdecyduje się ubezpieczyć paczkę oraz od tego, jaka wartość przesyłki do transportu zostanie zadeklarowana.

kurier do Holandii

Paczka do Holandii – czego nie wolno umieszczać w paczce?

Holandia jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, a to oznacza, że przewóz paczek z Polski do tego kraju jest ułatwiony – np. nie muszą one przechodzić przez urząd celny. Nie oznacza to jednak, że wolno umieszczać w paczce wszystko, co chcemy.

Istnieją przepisy unijne, które regulują listę przedmiotów zakazanych. Na liście tej znajduje się broń, różnego rodzaju niebezpieczne substancje – wybuchowe, łatwopalne, żrące, chemiczne – a także narkotyki. Mimo że z wyrobami tytoniowymi, alkoholem oraz żywymi zwierzętami można pod ściśle określonymi regułami przekroczyć granice państw Unii Europejskiej, to firmy kurierskie w swoim wewnętrznym regulaminie zabraniają przewożenia w paczkach takich rzeczy.

Ponadto wśród przedmiotów zakazanych przez firmy przewozowe zwykle znajduje się żywność, produkty z krótkim terminem ważności, martwe zwierzęta, futro naturalne, wyroby z kości słoniowej, leki, spakowane bagaże, a także przedmioty o wyjątkowej wartości materialnej, czyli np. dzieła sztuki czy cenna biżuteria.

paczka do Holandii - zakazane towary

Co jeszcze zakazane jest w transporcie do Holandii?

Często zakazany do transportu jest także przewóz roślin i nasion, co jest niekomfortowe dla osób decydujących się na import znanych na całym świecie cebulek kwiatowych z Holandii. Na szczęście w przypadku zamówień firmowych – realizowanych na palecie – zasady te bywają bardziej elastyczne, trzeba jedynie zgłosić swoją prośbę do firmy kurierskiej, by ustalić dokładne warunki zlecenia. Holandia jest jednym z najbardziej wiarygodnych i korzystnych państw europejskich pod względem produktów przeznaczonych na eksport.

Jeśli zaś chodzi o towary najczęściej eksportowane z Polski do Holandii, w tym także przez firmy kurierskie, to wymienić tu należy przede wszystkim różnego rodzaju maszyny i urządzenia elektryczne, wyroby z metali szlachetnych, z drewna, a także produkty przemysłu chemicznego i wyroby włókiennicze.

wysyłka przesyłek do Holandii - zakazane towary

Tani kurier do Holandii – wsparcie dla firm

Jak już zdążyliśmy nakreślić, firmy kurierskie bywają wsparciem nie tylko dla osób prywatnych, ale i dla firm eksportujących do Holandii swoje produkty. Tego typu przesyłki do Holandii nie są oczywiście liczone według standardowych gabarytów A i B. Są one bowiem przewożone na paletach, zwykle pakowane w specjalny kontener. Ceny tego typu usług są określone w cenniku, który znajdziesz na stronie AlleKurier.pl!

Cennik DPD Cennik UPS Cennik Fedex

Dobra i rzetelna firma spedycyjna ma ogromne znaczenie dla biznesu zajmującego się eksportem swoich towarów. Warto wybrać takiego partnera, który zajmie się nie tylko samym procesem załadunku i przewozu towarów, ale i dodatkowymi elementami związanymi z magazynowaniem oraz logistyką towarów. W znaczny sposób usprawni to pracę i pomoże odnieść sukces!

A w czym jeszcze pomoże Ci AlleKurier? Holandia to nie jedyny kraj, do którego można wysyłać paczki! Możliwość transportu przesyłek do wielu państw na całym świecie, to na pewno nasz duży atut! Do jakiego kraju interesuje Cię wysyłka? Zobacz najpopularniejsze kierunki!
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami