Przesyłka pobraniowa

Przesyłka pobraniowa, inaczej COD (Cash On Delivery) to usługa polegająca na dostarczeniu paczki do wskazanego w liście przewozowym odbiorcy i pobranie od niego ustalonej wcześniej kwoty. Przesyłka za pobraniem to bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza podczas zakupów online, jeśli z wybranego sklepu internetowego korzystamy po raz pierwszy i nie chcemy się "naciąć". Przesyłkę pobraniową oferuje wielu przewoźników, dostępnych w serwisie AlleKurier.pl, dlatego zanim zamówisz kuriera, sprawdź, który z nich ma najniższą opcję za pobraniem!

Paczka za pobraniem - jak zwracane są pieniądze z pobrania?

Co z pieniędzmi z pobrania? Jak są zwracane? W przypadku wysyłania przesyłki pobraniowej za pośrednictwem platformy AlleKurier.pl zwrot środków pobranych przez kuriera od odbiorcy dokonywany jest na wskazane przy generowaniu listu przewozowego konto bankowe, dlatego ważne jest to, żeby podać prawidłowy numer konta. Tylko dobrze wprowadzony numer konta, będzie gwarantował zwrot środków. Sprawdź go dokładnie zanim zamówisz kuriera! Pamiętaj także o tym, że nie ma możliwości zwrotu za pomocą przekazu pocztowego bądź w innej formie.

Dla kogo przesyłka za pobraniem będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wysyłka kurierem za pobraniem najczęściej jest wykorzystywana przez sprzedawców internetowych, którzy chcą umożliwić swoim klientom płatność za towar w momencie odbioru paczki. Równie często można się spotkać z tą opcją na portalach aukcyjnych lub portalach ogłoszeniowych. Dla osób korzystających z tych miejsc regularnie jest to wygodne rozwiązanie, jeśli nie chcą wykonywać przelewu online. Jak też wspomnieliśmy na początku, przesyłka pobraniowa w przypadku nowych klientów, którzy dopiero zdobywają zaufanie do sklepu, zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Trudno jest się więc dziwić, że z opcji za pobraniem korzysta wiele osób.

Dzięki wybraniu platformy AlleKurier możesz nadać przesyłkę pobraniową w szybki sposób. Należy tylko wypełnić formularz zamówienia kuriera, opłacić przesyłkę, wydrukować przesłane dokumenty przewozowe i nakleić je na przesyłkę. P.S. wszystkie kroki, jakie należy wykonać (punkt po punkcie), znajdziesz w naszym artykule "Jak wysłać paczkę pobraniową". Zachęcamy do jego sprawdzenia, bo może nieco ułatwić sprawę!

Kurier za pobraniem - które firmy kurierskie świadczą usługę za pobraniem?

Decydując się na przesyłki pobraniowe, chcemy wybrać najbardziej atrakcyjną opcję, czyli najtańszego kuriera. Który kurier posiada przesyłkę za pobraniem? W zasadzie niemal wszystkie firmy kurierskie oferują usługę pobrania. Czym jest pobranie? To nic innego jak płatność za dostarczony towar dopiero u kuriera, w momencie odbierania paczki, co jest bardzo wygodne i bezpieczne. Kurierowi, który przyjedzie z paczką do odbioru, możesz zapłacić kartą lub gotówką (sprawdź jednak czy wybrany przez Ciebie przewoźnik daje możliwość płatności kartą).

Czy jest możliwe sprawdzenie paczki przy kurierze?

Według polskiego prawa aby otworzyć paczkę należy najpierw dokonać płatności. Sprawdzenie paczki przy kurierze przed podpisaniem dokumentu pokwitowania odbioru nie jest możliwe. Do momentu podpisania dokumentu za stan przesyłki odpowiada firma która ją dostarcza. Prawo nie definiuje tego czy kurier jest zobowiązany do poczekania na otwarcie przesyłki. W związku z tym sprawdzanie zawartości paczki przy kurierze może być problematyczne. W sytuacji gdy przesyłka na pierwszy rzut oka wygląda na zniszczoną, sprawdzanie zawartości paczki przy kurierze jest uzasadnione. Podpisywany jest wtedy protokół szkody oraz sprawdzenie paczki przy kurierze, który także bierze udział w wypełnianiu protokołu.

Cennik paczki za pobraniem - koszt wysyłki za pobraniem

Przesyłka za pobraniem jest usługą dodatkową i jej koszt jest doliczany do ceny za przesyłkę kurierską. Maksymalna wartość dla przesyłki pobraniowej wynosi 11 000 zł. Sposób naliczania tej opłaty jest uzależniony od firmy kurierskiej, którą wybierze nadawca. W przypadku firmy UPS za pobranie do kwoty 700 zł należy zapłacić 5 zł. Powyżej tej kwoty opłata wynosi 0,5% wartości pobrania. Dla przesyłek realizowanych przez DPD opłata wynosi 5 zł niezależnie od kwoty. Warto zaznaczyć, że w DHL Express odbiór paczek pobraniowych wartości powyżej 5500 zł możliwy jest tylko w oddziale przewoźnika. Należność za usługę realizowaną przez DHL wynosi 10 zł + 0,5% wartości kwoty pobrania. Nadając przesyłkę za pobraniem jest ona automatycznie ubezpieczana na kwotę pobrania. Ceny ubezpieczenia przesyłek znajdują się tutaj → https://allekurier.pl/cennik

Przesyłki kurierskie za pobraniem - zalety przesyłki za pobraniem

Dlaczego warto postawić na przesyłki pobraniowe? Jakie są zalety paczki pobraniowej? Niejednokrotnie zdarza się, że zamawiasz kuriera za pobraniem. W dobie płatności internetowych ten typ przesyłek jest nadal bardzo popularny i trudno się temu dziwić. Większość firm kurierskich oferuje usługi typu kurier pobranie, mamy więc łatwy dostęp do skorzystania z tego wariantu przesyłki. Przesyłka za pobraniem jest również prostszą metodą dla osób, które nie posiadają konta bankowego, są to szczególnie osoby starsze. Oznacza to, że nie mogą w łatwy sposób zapłacić poprzez płatności internetowe i szukają alternatywy.

Kurier za pobraniem - czy kurierowi można płacić kartą przy odbiorze?

Wysyłka pobraniowa często wiąże się z zapytaniem, w jaki sposób można zapłacić kurierowi za przesyłkę. Czy koniecznie musi to być gotówka czy można pokusić się o zapłacenie kartą. Często trafiają do nas pytania - czy u kuriera DPD można płacić kartą? Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Kurierowi DPD można zapłacić kartą przy odbiorze paczki. W zdecydowanej większości kurierzy, niezależnie od firmy posiadają terminal transakcyjny, dzięki temu kurierowi można płacić kartą. Jak to wygląda, kiedy kurier zjawi się pod domem lub pracą? Płatność za pobraniem kartą u kuriera wygląda tak samo jak płatność kartą w sklepie. Wystarczy, że zbliżysz kartę do terminala. Raz, dwa i gotowe! Trwa to często szybciej niż w przypadku przechodzenia przez kolejne etapy płatności online, dlatego warto rozważyć opcję przesyłek pobraniowych!

UPS i płatność kartą

Na rynku jest dostępnych wiele firm kurierskich i nie każdy kurier jest wyposażony w terminal. Dlatego jeśli zamawiasz za pobraniem, warto sprawdzić czy na pewno będziesz mieć możliwość płatności kartą. Na przykład w przypadku firmy UPS płatność kartą przy odbiorze wciąż nie jest możliwa. Możliwość zapłacenia kurierowi za przesyłkę kartą wiele ułatwia, ponieważ nie trzeba dbać o dokładnie odliczoną kwotę, a wystarczy przyłożyć kartę do terminala. Dlaczego u kuriera w firmie UPS płatność kartą nie została jeszcze wprowadzona? Ciężko powiedzieć, bo przecież jest to ogromne ułatwienie zarówno dla klientów jak i kurierów.

Zagraniczna przesyłka za pobraniem - co warto wiedzieć?

Dużo paczek wysyłanych jest nie tylko w Polsce, ale także za granicę. Niestety opcja doręczenia wraz z pobraniem gotówki dostępna jest tylko dla przesyłek w Polsce. Wiemy, że może to być bardzo duże utrudnienie, ale póki co, żadna z firm kurierskich nie zdecydowała się na wystartowanie z tego typu usługą dla Klientów. Korzystajmy jednak do woli z przesyłek krajowych za pobraniem, bo to duża wygoda!

Paczka za pobraniem - jak przyspieszyć zwrot środków z pobrań?

Pieniądze z pobrania zwracane są na konto podane w zleceniu w czasie od pięciu do dziesięciu dni roboczych, co wydaje się być bardzo długim i odległym terminem. Czas zwrotu środków uzależniony jest od terminu jaki wyznaczyła firma kurierska, która została wybrana do dostarczenia paczki. Jest jednak i na to rada, jeśli bardzo zależy nam na czasie dostarczenia pieniędzy na konto. Użytkownicy AlleKurier.pl mogą skorzystać z usługi polegającej na przyspieszeniu zwrotu pobrania, dzięki czemu znacznie szybciej mogą obracać swoimi pieniędzmi. Do dyspozycji są dwa rodzaje rozwiązań, o których szerzej przeczytasz poniżej! Zachęcamy do ich sprawdzenia!

Pobranie Express - zwrot pobrania w 3 dni robocze!

Szybkie pobranie? Mamy dla Ciebie extra rozwiązanie! Usługa oferowana przez platformę AlleKurier.pl, jaką jest Pobranie Express skraca czas zwrotu pobrania do 3 dni roboczych po dniu doręczeniu przesyłki. Jest to naprawdę krótki termin, dlatego warto rozważyć wybór i skorzystać z expresowego zwrotu! A ile kosztuje taka opcja?

Usługa ta dla przesyłek za pobraniem DPD, UPS w kwocie do 1000 zł kosztuje 0 zł!

Dla większych kwot tj. do 3000 zł opłata wynosi 10 zł netto, natomiast do 5000 zł jest to 20 zł netto.

Pobranie Natychmiastowe - zwrot pobrania następnego dnia roboczego

3 dni to za dużo? Mamy dla Ciebie coś naprawdę błyskawicznego! Wybierz pobranie natychmiastowe, a środki pobrane przez firmę kurierską zostaną zwrócone już następnego dnia roboczego po dniu doręczenia przesyłki. Jest to również usługa oferowana przez platformę AlleKurier.pl w cenie 1% kwoty pobrania netto (minimum 2 zł). Należy pamiętać, że potwierdzona informacja o doręczeniu musi znaleźć się w systemie informatycznym przewoźnika, ponieważ to ona jest podstawą do szybszego otrzymania środków na konto.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto