Jak wysłać paczkę za pobraniem? | AlleKurier.pl

Jak wysłać paczkę za pobraniem?

min czytania

Czy mogę wysłać przesyłkę za pobraniem? Tak, jest to dodatkowo płatna usług wg cennika. Niezbędne jest podanie numeru konta bankowego na które pobrania ma zostać zwrócone.

Aby wysłać paczkę za pobraniem, należy najpierw zamówić kuriera. W tym celu należy skorzystać z naszego formularza na stronie internetowej - jest to bardzo proste, szybkie i nie wymaga dzwonienia.


Wypełnij prosty formularz

Cały proces zamawiania kuriera w celu nadania paczki za pobraniem jest prawie identyczny jak w przypadku zwykłej przesyłki. W formularzu nadawania przesyłki należy określić parametry przesyłki czyli jej wymiary i wagę. Bardzo ważnym aspektem jest określenie czy przesyłka jest standardowa czy nie. Błędne podanie tej informacji może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat.

Dodatkowo można zaznaczyć opcje ubezpieczenia i podać jego kwotę, szczególnie jeśli wysyłamy wartościowy towar.

Na koniec dochodzimy do najważniejszego punktu czyli opcji za pobraniem. To własnie na tym etapie należy zaznaczyć, że chcemy aby przesyłka była pobraniowa. Oznacza to, że kurier podczas doręczenia paczki do adresata odbierze od niego określoną kwotę pieniędzy, która w kolejnym etapie będzie przekazana do nadawcy. Dlatego przy zamawianiu paczki pobraniowej najważniejsze jest aby podać numer konta na które mają zostać przelane pieniądze. Oczywiście nasz formularz zawiera odpowiednie pole do wpisania tego numeru.

Wybór przewoźnika i wypełnienie szczegółowego formularza

Kiedy zdecydujemy się już na konkretnego przewoźnika to zostajemy skierowanie do szczegółowego formularza dostawy. Na tym etapie należy zaadresować przesyłkę czyli podać adres osoby, firmy lub instytucji, do której przesyłka ma dotrzeć oraz podać własne dane czyli dane nadawcy. W tym miejscu określimy również numer konta, na które ma zostać przesłane pobranie uzyskane od adresata. Termin zwrotu tych środków jest różny w zależności od wybranego przewoźnika.

Można również skorzystać z naszych usług dodatkowych w zakresie obsługi pobrania. W przypadku kwoty pobrania poniżej 1000 zł można skorzystać za darmo z opcji Pobranie Express i otrzymać pieniądze już 3 dnia roboczego od momentu dostarczenia przesyłki. Oferujemy również opcję Pobrania Natychmiastowego czyli zwrotu środków już następnego dnia roboczego po doręczeniu przesyłki.

W takim wypadku jednak koszt takiej usługi wynosi 1% kwoty pobrania i nie może być mniejszy niż 2 złote netto. Sprawdź kiedy dokładnie otrzymasz swoje pieniądze z pobrania

Czy pieniądze z pobrania są bezpieczne?

Tak. Pieniądze są pobierane przez renomowane firmy kurierskie od odbiorcy. Serwis AlleKurier automatycznie i bezzwłocznie przekazuje otrzymane środki bezpośrednio na konto bankowe nadawcy.

Jaka jest opłata za usługę pobrania gotówki przy odbiorze?

Aby wycenić przesyłkę z usługą za pobraniem, należy podać kwotę pobrania w formularzu Nadaj przesyłkę. Koszt usługi jest zależny od kwoty pobrania.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami