Jak wysłać paczkę za pobraniem? - wysyłka paczki za pobraniem 2022

Czy mogę wysłać przesyłkę za pobraniem? Wiele osób zastanawia się właśnie nad tym pytaniem, przed wybraniem stosownego kuriera do wysyłki swojej paczki. Jaka jest na nie odpowiedź? Oczywiście, istnieje możliwość wysyłki paczki za pobraniem. Jest to jednak dodatkowo płatna usługa, a jej koszt można znaleźć w dostępnym cenniku kurierów. W przypadku wybrania takiej opcji zapłaty, niezbędne jest podanie numeru konta bankowego, na które kwota pobrania ma zostać zwrócona. Bez tego ani rusz!

Co zrobić aby wysłać paczkę za pobraniem? Przede wszystkim, by móc wysłać paczkę za pobraniem, należy najpierw zamówić kuriera! W tym celu zachęcamy do skorzystania z naszego formularza na stronie internetowej allekurier.pl - jest to bardzo proste, szybkie i nie wymaga kontaktu telefonicznego. W kilka chwil można samemu złożyć zamówienie na dowolnego kuriera, bez wychodzenia z domu!

Jak wysłać paczkę za pobraniem? - wypełnij prosty formularz!

Czy wysyłka paczki za pobraniem jest trudna? Czy zajmuje więcej czasu? Otóż nie! Cały proces zamawiania kuriera w celu nadania paczki za pobraniem jest prawie identyczny jak w przypadku zwykłej, klasycznej przesyłki. W formularzu nadawania przesyłki należy określić parametry przesyłki czyli jej wymiary i wagę. Bardzo ważnym aspektem jest określenie czy przesyłka kurierska jest standardowa czy nie. Błędne podanie tej informacji może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat. Zwracajmy uwagę na to, czy podaliśmy wszystkie parametry prawidłowo, jeśli nie chcemy niepotrzebnie wydawać pieniędzy!

Dodatkowo można zaznaczyć opcje ubezpieczenia i podać jego kwotę, szczególnie jeśli wysyłamy wartościowy towar. Będzie to dla nas gwarancja, gdyby przydarzyło się coś niespodziewanego i paczka nie dotarła do odbiorcy.

Na koniec dochodzimy do najważniejszego punktu czyli opcji za pobraniem. To właśnie na tym etapie należy zaznaczyć, że chcemy aby nasza przesyłka była przesyłką pobraniową. Oznacza to, że kurier podczas doręczenia paczki do odbiorcy odbierze od niego określoną kwotę pieniędzy, która w kolejnym etapie będzie przekazana do nadawcy. Dlatego przy zamawianiu paczki pobraniowej najważniejsze jest aby podać numer konta,  na które mają zostać przelane pieniądze. Oczywiście nasz formularz zawiera odpowiednie pole do wpisania tego numeru, więc nie musisz mieć obaw o to, że środki nie dojdą do Ciebie w przewidywanym czasie.

wysyłka paczki za pobraniem

Wybierz przewoźnika i wypełnij szczegółowy formularz do wysyłki za pobraniem

Kiedy zdecydujemy się już na konkretnego przewoźnika, to dostajemy skierowanie do bardziej szczegółowego formularza dostawy. Na tym etapie należy zaadresować przesyłkę, czyli podać adres osoby, firmy lub instytucji, do której przesyłka ma dotrzeć oraz podać własne dane czyli dane nadawcy. W tym miejscu określimy również numer konta, na które ma zostać przesłane pobranie uzyskane od adresata. Termin zwrotu tych środków jest różny w zależności od wybranego przewoźnika. Jeśli chcemy, by nastąpił on jak najszybciej, sprawdźmy to na stronie poszczególnych kurierów, który oferuje zwrot w najkrótszym czasie. P.S przesyłki krajowe w AlleKurier.pl obsługuje wiele znanych firm kurierskich. Wybierz najlepszego kuriera dla siebie!

Można również skorzystać z naszych usług dodatkowych w zakresie obsługi pobrania. W przypadku kwoty pobrania poniżej 1000 zł zachęcamy do skorzystania za darmo z opcji Pobranie Express, które pozwala na otrzymanie pieniędzy już 3 dnia roboczego od momentu dostarczenia przesyłki. Oferujemy również opcję Pobrania Natychmiastowego czyli zwrotu środków już następnego dnia roboczego po doręczeniu przesyłki. Zależy Ci na szybkim pobraniu? Zdecyduj się na któreś z podanych rozwiązań!

P.S W przypadku pobrania natychmiastowego, koszt tej usługi wynosi 1% kwoty pobrania i nie może być mniejszy niż 2 złote netto. Miej to na uwadze, jeśli chcesz skorzystać z tego wariantu pobrania! Sprawdź kiedy dokładnie otrzymasz swoje pieniądze z pobrania. Informacje znajdziesz w poradniku o czasie zwrotu środków z pobrania.

Wysyłka paczki za pobraniem - czy pieniądze z pobrania są bezpieczne?

Zapewne większość z nas przed zamówieniem kuriera ma pewne obawy. Czy kurier na pewno odbierze paczkę, czy przesyłka dotrze na czas, czy też co będzie z pieniędzmi, jeśli wybierzemy właśnie opcję za pobraniem. A skoro zajmujemy się tutaj tematem pobrania, to warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze z pobrania są bezpieczne. Oczywiście, że tak! Pieniądze są pobierane przez renomowane firmy kurierskie od odbiorcy. Serwis AlleKurier automatycznie i bezzwłocznie przekazuje otrzymane środki bezpośrednio na konto bankowe nadawcy. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek zawirowania czy zagubienie pieniędzy. Wszystko odbywa się prawidłowo i sprawnie! Nie musisz mieć obaw o to, czy na pewno środki dotrą na Twoje konto.

Gdzie możliwe jest wysłanie paczki za pobraniem? Czy działa za granicą?

Opcja nadania paczki za pobraniem dostępna jest jedynie na terenie Polski. Niestety, ale nie można wysłać za pobraniem paczki do Anglii czy paczki do Niemiec. Z jednej strony na pewno dla części osób może to być utrudnienie, bo nie mamy większego pola do manewru, jeśli chodzi o wysyłkę paczek, ale z drugiej strony, trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo naszej przesyłki. Być może w przyszłości ulegnie to zmianie i będziemy mogli wysyłać paczki za granicę za pobraniem ale na to na pewno musimy jeszcze poczekać. Warto jednak korzystać z tego rozwiązania w Polsce, jeśli mamy taką właśnie potrzebę. Z opcją za pobraniem często można się spotkać chociażby w sklepach internetowych, dzięki czemu za zakupione towary możemy zapłacić dopiero podczas odbierania paczki, co daje dużą wygodę. Zwłaszcza, jeśli kurier dostarczy paczkę, a zamówione rzeczy po sprawdzeniu okazują się być np. uszkodzone.

wysyłka paczki za pobraniem

Ile kosztuje wysyłka paczki za pobraniem? Ile musimy zapłacić?

Wysyłka paczki za pobraniem może mieć różny koszt. Aby wycenić przesyłkę z usługą za pobraniem, należy podać kwotę pobrania w dostępnym na naszej stronie formularzu Nadaj przesyłkę. Koszt usługi jest zależny od kwoty pobrania. Wpisz niezbędne do wysyłki paczki dane i zobacz, ile będzie kosztować opcja za pobraniem! Pamiętaj, że cena może być większa, jeśli zdecydujesz się na pakiet expresowy lub natychmiastowy. Z reguły (w zależności od wybranego przewoźnika) cena pobrania to niewielki procent z wysokości kwoty pobrania. Na przykład kurier X może wycenić pobranie na 0,7% kwoty pobrania. Często są to po prostu niewielkie sumy pieniędzy, zwłaszcza jeśli sama paczka nie kosztuje dużo. Drugim rozwiązaniem na określenie stawki za pobranie przez firmy kurierskie, jest ustalenie z góry ceny za pobranie za X zł kwoty wysyłki. Tutaj, możemy podać przykład, że firma kurierska X pobiera 6zł za kwotę wysyłki do 10 000 zł.

Wysłanie za pobraniem krok po kroku - jak to zrobić?

Dla uproszczenia i ułatwienia wysyłki paczki za pobraniem, przygotowaliśmy schemat jej zamówienia krok po kroku. Od teraz cały proces będzie dla Ciebie jeszcze bardziej jasny i klarowny! To jak? Od czego zacząć? Sprawdź to pod spodem!

1. Wejdź na stronę AlleKurier.pl

2. Wybierz z górnego menu opcję zamów kuriera

3. Określ wagę oraz wymiary swojej paczki

4. Określ miejsce doręczenia (Polska)

5. Kliknij wyceń przesyłkę

6. Wybierz najlepszego dla Ciebie przewoźnika

7. Wprowadź wszystkie, niezbędne dane

8. W polu "usługi dodatkowe" zaznacz pobranie

9. Określ kwotę pobrania

10. Wpisz numer konta do zwrotu pobrania

11. Zaakceptuj regulamin i wyślij zlecenie!

I...gotowe! Teraz pozostaje czekać na odbiór nadanej przesyłki przez kuriera i dostarczenie jej do odbiorcy! Jesteśmy przekonani, że poszło Ci świetnie i bardzo szybko! 

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto