Jak wysłać paczkę kurierem? Jak nadać paczkę online?

Jak wysłać paczkę kurierem? To pytanie wiele osób sobie zadaje kiedy zamierza nadać przesyłkę. Aby zamówić kuriera po odbiór paczki należy wykonać kilka prostych kroków. Wysyłka kurierem zaczyna się od strony internetowej! Wchodząc na Allekurier.pl bez problemu wypełnisz formularz, który umożliwi Ci wysłanie paczki kurierem do wybranego odbiorcy. Jak nadać paczkę kurierem? Co jest do tego potrzebne? Zobacz dalszą część poradnika, w której odpowiemy na te najczęstsze pytania związane z wysyłką przez Internet. Kto jeszcze nie wie od czego zacząć, niech koniecznie zostanie tutaj do końca!

Jak wysłać paczkę kurierem? - zacznij od określenia swojej przesyłki

Na stronie nadawania przesyłki podajemy podstawowe parametry na temat przesyłki, którą chcemy wysłać kurierem: rodzaj przesyłki (paczka, paleta, list), kraj nadania i doręczenia, wagę oraz wymiary. W tym miejscu możemy także zdecydować czy przesyłka ma być za pobraniem (płatność po otrzymaniu przesyłki) oraz określić kwotę ubezpieczenia, jeśli będziemy go potrzebować. Bardzo istotne jest to, żeby podać rzetelne informacje o przesyłce, na tyle odzwierciedlające jej parametry, na ile jest to możliwe. Zaniżanie danych, może niestety przynieść konsekwencje w postaci dopłat, a tego na pewno chcielibyśmy uniknąć. A z AlleKurier nie musisz bać się cen za przesyłki! Nawet duże paczki wyślesz tanio i szybko! Chcesz wiedzieć ile będzie kosztować wysyłka kurierem? Sprawdź nasz cennik przesyłek! Jeśli chodzi o samą paczkę, to zwróć uwagę na to, w jaki sposób ją zapakujesz. Odpowiednie pakowanie przesyłek, pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z niestandardową przesyłką, a także zabezpieczy przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. Pamiętając o tych kilku rzeczach, możemy być pewni, że wysyłka kurierem pójdzie znakomicie!

jak wysłać paczkę kurierem

Jak nadać paczkę kurierem? - znajdź dla siebie najlepszego przewoźnika

Wysłanie paczki kurierem wiąże się oczywiście z wyborem przewoźnika, który dostarczy przesyłkę odbiorcy. Wszystkie dostępne firmy kurierskie dla podanych wymiarów Twojej paczki ukażą Ci się po wciśnięciu przycisku "wyceń przesyłkę". Przy liście znajdziesz także opisy oferty poszczególnych przewoźników oraz ceny za wysłanie paczki kurierem. Na pewno w dużym stopniu pozwoli Ci to ułatwić wybór i nadać paczkę w taki sposób, w jaki będzie dla Ciebie najdogodniejszy. W AlleKurier dostępne są dla Ciebie najlepsze firmy kurierskie, o których niezawodność nie trzeba się martwić. Wśród najbardziej rozpoznawalnych kurierów na pewno należy wymienić DPD, DHL czy InPost. Na którego z nich postawisz i z kim wyślesz swoją paczkę?

Wysłanie paczki kurierem - dane adresowe i usługi dodatkowe

  • Pola oznaczone czerwoną gwiazdką * są wymagane.
  • Zalecamy podanie numeru telefonu do odbiorcy gdy tylko jest to możliwe.
  • Podaj numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy gdy wysyłasz przesyłkę za pobraniem.
  • Opisz krótko zawartość przesyłki np. odtwarzacz DVD, elektronika, laptop itd.
  • Uzupełnij pole referencje, aby lepiej identyfikować przesyłkę (np. numer aukcji, zamówienia, faktury).
  • Wybierz usługi dodatkowe (np. zwrot potwierdzonych dokumentów, dostawa na określoną godzinę itd.).

Przy kolejnych przesyłkach nadawanych przez naszą platformę, dane nadawcy będą automatycznie wczytywane oraz będziesz miał możliwość skorzystania z wcześniej podanych danych. Wystarczy, że zaczniesz wpisywać tekst w polu odbiorcy (AlleKurier będzie starał się dopasować nazwę do wcześniej wprowadzonych informacji). Jest to znaczne ułatwienie, dzięki któremu zdecydowanie szybciej przebrniesz przez cały proces związany z wysłaniem paczki kurierem.

Korzystaj z funkcji wklejania danych ze schowka! To naprawdę bardzo pomocne rozwiązanie! Jeśli posiadasz dane adresowe np. z powiadomienia o sprzedaży, wiadomości na mailu bądź innego źródła, po prostu skopiuj je wszystkie do schowka, a następnie po otwarciu okienka "Używasz funkcji Kopiuj i Wklej?" wklej je. System automatycznie wstawi odpowiednie informacje do poszczególnych pól. Zobacz poniżej, jak może wyglądać przykładowy adres.

Firma Handlowa Kupowanie
Jan Kowalski
ul. Przemysłowa 34/2
00-212 Warszawa
tel. (0-22) 341 25 23
kontakt@kupujtaniejsklep.pl

Po potwierdzeniu danych, dokonaj ostatecznej korekty, gdyby rozpoznanie nie było do końca poprawne. Zawsze należy sprawdzić wszystkie informacje dla zwiększenia pewności, że nie popełniliśmy błędu. Źle nadana paczka nie dotrze do odbiorcy!

Wysłanie przesyłki kurierem - kiedy kurier przyjedzie po paczkę?

Określ kiedy kurier ma przyjechać po odbiór przesyłki. Przesyłka kurierska będzie odbierana pod adresem nadawcy. Określ dzień i godzinę kiedy towar będzie spakowany i gotowy do wysyłki kurierem. Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze chwilę na dokonanie płatności i wydrukowanie dokumentów. Różni przewoźnicy mają różne godziny odbiorów oraz minimalny przedział czasowy (który standardowo wynosi od 2 do 3 godzin). Przykładowo przesyłka będzie gotowa na godzinę 11, więc ustal czas przyjazdu między 11, a 14 lub później.

Godziny odbiorów zależą od kodu pocztowego nadawcy. Po wpisaniu AlleKurier wyświetli możliwe terminy. Wybierz opcję Nie zamawiam kuriera jeśli np. tworzysz kolejną przesyłkę, a kurier został już wcześniej zamówiony.

Opcję "sam dostarczę przesyłkę do punktu" wybierz wtedy, jeśli chcesz samodzielnie zanieść przesyłkę do terminalu/punktu przewoźnika. Ten wariant przyda się w sytuacji, gdy jest zbyt późno aby kurier mógł przyjechać po przesyłkę tego samego dnia, a koniecznie chcesz ją jeszcze nadać. Możesz wtedy samodzielnie dowieźć przesyłkę do oddziału (ich lista oraz godziny przyjmowania są do znalezienia na stronach przewoźników). Zazwyczaj godzina, do której przesyłki są przyjmowane w oddziale to 18 lub 19.

Gdy wprowadzisz niezbędne dane do wysyłki kurierem kliknij przycisk WYŚLIJ ZLECENIE. Jeśli wszystkie pola zostały poprawnie wypełnione zostaniesz po chwili przeniesiony do strony potwierdzenia. Jeśli pojawią się komunikaty popraw błędy i ponownie wyślij zlecenie. Bez tego nie uda się zrealizować Twojej paczki!

Termin przyjazdu zależy od wybranej usługi oraz adresu nadawania. Ważne jest także to czy nadajesz paczkę zagraniczną (np. paczki Polska Holandia) czy paczkę krajową

Jak zapłacić za przesyłkę, którą wysyłasz kurierem?

jak wysłać paczkę kurierem

Wysyłka kurierem kończy się ostatnim etapem, jakim jest opłacenie paczki. Kiedy Twoje zlecenie zostało przyjęte należy umieścić płatność. W jaki sposób można zapłacić za wysłanie paczki kurierem? Pierwszą z opcji jest możliwość zapłaty przy pomocy szybkich przelewów on-line. Informacja o wpłacie dotrze do nas po kilku minutach i zamówienie zostanie automatycznie przekazane do firmy kurierskiej. Bardzo szybko i sprawnie! Ta forma płatności jest obecnie najczęściej wybierana, ponieważ pozwala na błyskawiczną realizację zlecenia.

Drugim rozwiązaniem jest opłacenie wysyłki kurierem także zwykłym przelewem bankowym. Każdy użytkownik AlleKurier-a posiada własny numer konta do wpłat. Księgowanie przelewu trwa od jednego do dwóch dni roboczych (wynika to ze specyfiki systemu bankowym, na który nie mamy wpływu). Jeśli czas nie gra roli, to można zdecydować się właśnie na tę opcję, ale zdecydowanie prostsze jest wykonanie szybkiego przelewu.

Jeśli jest to Twoja pierwsza przesyłka, na adres e-mail nadawcy zostanie wysłana wiadomość zawierająca hasło dostępu do AlleKurier. Logowanie możliwe jest po podaniu tego hasła oraz adresu e-mail. Po autoryzacji użytkownik ma możliwość śledzenia przesyłek oraz korzystania z innych przydatnych narzędzi.

Odbiór przesyłki wysyłanej kurierem - jak to wygląda?

Gdy płatność za Twoje zlecenie wysłania paczki kurierem wpłynie na nasze konto, kurier powiadamiany jest o przesyłce do odbioru. Równocześnie jest to dobry moment na to, żeby wydrukować niezbędne dokumenty przewozowe. Są one automatycznie wysyłane na adres e-mail nadawcy. Można je także pobrać po zalogowaniu ze strony AlleKurier.pl. 

Wydrukowanie dokumentów jest bardzo ważne i pozwala skorzystać z preferencyjnych cen. W przypadku gdy nadawca nie posiada wydrukowanego listu przewozowego kurier nie odbierze przesyłki. Nie zapomnijmy o tym!

Przypominamy, że przesyłka musi być odpowiednio przygotowana do transportu. Zapoznaj się najlepszymi metodami pakowania, które pozwalają zminimalizować ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Pamiętaj, że po stronie nadawcy leży obowiązek należytego zabezpieczenia na czas dostawy. W przypadku niedostatecznego zabezpieczenia przesyłki przewoźnik ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

Jak śledzić przesyłkę wysłaną kurierem?

jak wysłać paczkę kurierem

Wysyłając przesyłkę kurierem, chcemy mieć możliwość sprawdzenia, na jakim etapie transportu do odbiorcy się ona znajduje. Istotna dla nas informacja jest taka, że kurier w momencie odbioru przesyłki od nadawcy skanuje kod kreskowy znajdujący się na wydrukowanym liście. Jest to informacja o fizycznym wprowadzeniu przesyłki do systemu przewozowego. Informacja o zmianie statusu przesyłki już po kilkunastu minutach (maksymalnie do godziny) trafia do systemu AlleKurier. Również kolejne etapy dostawy takie jak wejście na sortowanie, wydanie kurierowi doręczającemu czy też samo doręczenie do adresata są widoczne w panelu po zalogowaniu. Jeśli zalogujesz się na swoje konto, bez problemu sprawdzisz gdzie jest Twoja paczka! Śledzenie przesyłki? Z AlleKurier zrobisz to w mig!

Wysyłka paczki kurierem - kiedy przesyłka zostanie doręczona?

Paczka wysłana kurierem? To teraz trzeba czekać na jej odbiór przez adresata! Ile to trwa? Doręczenie przesyłki zależy od wybranej usługi. Zazwyczaj jest to następnego dnia roboczego po nadaniu (lub w sobotę, jeśli wybrano taką usługę). Czas dostawy przesyłki wysyłanej kurierem możesz sprawdzić na etapie wyboru przewoźnika. Przy każdym z nich udostępniony jest szacowany czas dostarczenia paczek. Jeśli zależy Ci na szybkim dostarczeniu przesyłki do odbiorcy, wybierz firmę kurierską, która ma podany najkrótszy czas.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto