Jak wysłać dużą paczkę?

Jak wysłać dużą paczkę? Dowiesz się tego z naszego filmiku lub znajdziesz informacje w poniższym wpisie blogowym!

Jak wysłać dużą paczkę

Jak wysłać paczkę kurierem? Proces zamawiania usługi kurierskiej stał się znacznie uproszczony, odkąd istnieje serwis AlleKurier.pl. Tam właśnie znajdziesz odpowiedni formularz, który pozwoli Ci na wysłanie paczki. Nawet jeśli potrzebujesz wysłać coś dużego, istnieje taka możliwość. Nie musisz się o nic martwić. Z pomocą naszego formularza, uda Ci się wysłać tę rzecz. Pamiętaj jednak, że maksymalna waga paczki może wynieść 70 kg, długość zaś nie może przekroczyć 270 cm oraz długość + 2 x (szerokość + wysokość) musi być mniejsza niż 320 cm. Jeżeli chcesz wysłać zatem jeszcze większą przesyłkę, możesz to zrobić na palecie lub podzielić zawartość paczki na mniejsze przesyłki kurierskie.

Duża paczka - jak wysłać?

Polska branża KEP, czyli segment przesyłek kurierskich, ma zdecydowanie o wiele krótszą historię, niż największe i pierwsze w historii rynki przesyłek w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, gdzie pierwsze firmy oferujące tego typu usługi powstały już w okresie międzywojennym. Niemniej i w Polsce, usługi kurierskie cieszą się niesłabnącą i rosnącą popularnością. Według prognoz naszej rodzimej poczty, kurierzy przewiozą i dostarczą prawie 850 mln przeróżnych gabarytowo paczek, co da wzrost prawie o 50% w stosunku do 2018 roku. Z pewnością krajowe i zagraniczne firmy kurierskie podołają temu zjawisku, a dzięki serwisowi AlleKurier, także i my będziemy wiedzieć jak wysłać dużą paczkę kurierem.

formularz wyceny dużej paczki

Jak najlepiej wysłać dużą paczkę

Większość firm kurierskich dysponuje taryfikatorem dość zbliżonym, jeśli chodzi o wielkość tzw. przesyłek standardowych. Niemniej, zastanawiając się jak wysłać dużą paczkę kurierem, musimy wiedzieć, jak obliczyć gabaryty naszej paczki, a potem sprawdzić – najlepiej na stronie AlleKurier – czy mieścimy się w widełkach poszczególnych przewoźników.

Głównym mechanizmem, jaki stosujemy przy obliczeniach wymiarów paczki jest mnożenie wszystkich jej krawędzi, tak jak przy obliczeniach sześciennych. W następnym kroku wynik dzielimy przez czynnik X, który dla poszczególnych firm, przedstawia się następująco: • dla K-EX będzie to 10000 • dla DPD x to 6000 • według UPS x wynosi 5000 • dla DHL x = 4000 • a dla FedEx x będzie wynosił 5000.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru dużej paczki

W ten sposób firma kurierska oblicza tzw. wagę wymiarową i jednocześnie wycenia swoją usługę. Dla przykładu, przeliczmy ową wagę według przelicznika firmy DPD. Mnożąc długości boków paczki standardowej, ważącej 30 kg, czyli np. 50x50x80 cm, uzyskujemy 200.000, które dzielimy przez współczynnik x=6000. Dzięki temu wiemy już, że za paczkę o realnej wadze 30 kg, będziemy musieli zapłacić jak za paczkę 33,34 kg, według taryfikatora DPD.

Przygotowując się do tego, jak wysłać dużą paczkę kurierem, pamiętajmy także o tym, iż każda z firm określa maksymalną sumę wszystkich boków (sześciennych), do której możemy przesłać tzw. paczkę standardową. DPD przyjęło, iż suma wymiarów (szerokość + długość + wysokość) nie może przekraczać 300 cm. Podobnie przyjęło DHL oraz UPS, natomiast FedEx przy paczkach standardowych określił, iż suma dwóch krawędzi najdłuższych paczki nie może przekraczać 180 cm.

Zwróćmy też szczególną uwagę na wagę maksymalną – każda z firm kurierskich wprowadziła tu własne ograniczenia. Wyszczególnienie wag, połączone z aktualnym kosztorysem, znajdziemy na podstronie AlleKurier z krajowym cennikiem usług. I tak, przykładowo: dla DPD, InPost jest to 50 kg, podczas gdy dla DHL Standard to 35 kg, a dla FedEx Priority 30 kg. Z kolei, przy usłudze UPS Express Saver liczyć możemy na dostarczenie przesyłki o wadze do 20 kg.

różnice między dużą paczką standardową, a niestandardową

Jak wysłać dużą paczkę kurierem? Szybko, sprawnie i tanio tylko z AlleKurier!

Wielkie firmy logistyczne, zajmujące się przemieszczaniem towarów masowych na duże odległości, stosują skomplikowaną logistykę transportu, polegającą na takim łączeniu różnych metod transportu, by zminimalizować koszty. My również możemy zastosować swego rodzaju ekonomikę przewozu naszego pakunku – nie musimy jednak długo szukać, porównywać oferty i wieloetapowo łączyć różne etapy transportu paczki. Zdecydowanie możemy zaoszczędzić, i to zarówno czas, jak i pieniądze, zlecając przewóz naszej paczki poprzez serwis marki AlleKurier.

AlleKurier to doświadczona platforma służąca do łatwego porównania ofert, a także obliczania kosztów, wymiarów oraz nadawania przesyłek kurierskich, nawet do 70% taniej, niż na stronach firmowych pojedynczych przewoźników! Nie zastanawiajmy się więc, jak wysłać dużą paczkę kurierem, tylko pomyślmy, jak dużo możemy zaoszczędzić, korzystając z internetowej platformy, krakowskiej marki AlleKurier.

Potrzebujesz dowiedzieć się jak wysłać konkretne przedmioty kurierem? Zobacz koniecznie nasze artykuły blogowe!

zatwierdź regulaminy i wyślij dużą paczkę

Jak zapakować przedmioty niestandardowe, jak skorzystać z palety transportowej

Raz na jakiś czas zdarza nam się, iż rzeczy, które będziemy chcieli wyprawić w świat z pomocą serwisu AlleKurier są zbyt ciężkie (przekraczają wzmiankowane powyżej wielkości wagi) lub gabarytowo nie przystają do standardowej paczki o kształtach sześcianu lub prostopadłościanu. Jak wysłać dużą paczkę kurierem, by doszła w nienaruszonym, bezpiecznym stanie, a dodatkowo niedrogo i szybko? Już podpowiadamy. Otóż według zasad każdego z kurierów którego usługi są oferowane za pośrednictwem AlleKurier, za przesyłki niestandardowe uznaje się te, których jeden z wymiarów przekracza – najczęściej – od 120 do 150 cm, a poza tym zapakowane przedmioty mają wystające i niedemontowane elementy lub kształt pakunku jest owalny lub cylindryczny.

Informujemy o nowej definicji według której paczka niestandardowa w serwisie krajowym i międzynarodowym (spełniająca minimum jeden z poniższych warunków) to:

 • paczki niesortowalne, które ze względu na swój kształt uniemożliwiają automatyczne sortowanie na sorterze lub które stwarzają ryzyko uszkodzenia innych przesyłek w procesie sortowania
 • paczka o kształcie cylindrycznym, okrągłym, owalnym (np. tuba, wałek z tkaniną)
 • paczka o nieregularnych kształtach, w tym paczki, które nie są zapakowane w karton/opakowanie o regularnych kształtach
 • paczka zawierające wystające poza jej regularny obrys elementy lub zapakowana w materiał, uniemożliwiający swobodne przesuwanie się po sorterze (np. gumę)
 • koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5,00 kg
 • opony zapakowanie niezgodnie z wytycznymi DPD Polska (szczegółowe informacje zawiera Instrukcja prawidłowego pakowania opon w DPD Polska
 • paczka o długości powyżej 150 do 300 cm; z zastrzeżeniem, że suma pozostałych boków nie przekracza 60 cm, lub paczka o wadze rzeczywistej 31,5-50 kg; doręczenie takich paczek możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa
 • paczka składająca się z dwóch lub więcej odrębnych części połączonych w jedną nieregularną całość; z zastrzeżeniem, iż Paczka niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów paczki standardowej, tj:

- waga rzeczywista – 31,5 kg;

- długość – 150 cm;

- suma długości, szerokości oraz wysokości ≤ 300 cm

jak wysłać dużą paczkę

W takich wypadkach, musimy mieć świadomość, iż nasz pakunek zostanie potraktowany jako droższa, przesyłka niestandardowa. Wówczas kwestia, jak wysłać dużą paczkę kurierem, może zostać rozwiązana za pomocą opcji przewozu poprzez transport na palecie.

Pamiętajmy, że także paleta gotowa do transportu podlega pewnym ograniczeniom – przedmioty nie mogą wystawać poza obrys palety, wysokość max. to 180 cm, a waga musi się zmieścić w 900 kg.

Informujemy o nowej definicji przesyłki paletowej niestandardowej

 • paleta zawierająca towar o nieregularnych kształtach (nie stanowiących prostopadłościanu)
 • paleta, której ładunek nie jest przymocowany do nośnika (np. za pomocą folii, pasów lub taśm bindujących)
 • paleta zawierająca wielkogabarytowy sprzęt AGD (lodówka, pralka itp.); z zastrzeżeniem, iż paleta niestandardowa nie przekracza maksymalnych parametrów palety wraz z konstrukcją, na której jest umieszczony ładunek, tj:

- waga rzeczywista – 700 kg;

- wymiary podstawy Palety – 120 cm x 80 cm;

- wysokość Palety ≤ 180 cm;

Doręczenie takich Palet możliwe jest jedynie w systemie rampa-rampa.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto