Jak wysłać dużą paczkę? | AlleKurier.pl

Jak wysłać dużą paczkę?

min czytania

Jak wysłać dużą paczkę dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać dużą paczkę

Proces zamawiania usługi kurierskiej stał się znacznie uproszczony, odkąd istnieje serwis AlleKurier.pl. Tam właśnie znajdziesz odpowiedni formularz, który pozwoli Ci na wysłanie paczki. Nawet jeśli potrzebujesz wysłać coś dużego, istnieje taka możliwość. Nie musisz się o nic martwić. Z pomocą naszego formularza, uda Ci się wysłać tę rzecz. Pamiętaj jednak, że maksymalna waga paczki może wynieść 70 kg, długość zaś nie może przekroczyć 270 cm oraz długość + 2 x (szerokość + wysokość) musi być mniejsza niż 320 cm. Jeżeli chcesz wysłać zatem jeszcze większą przesyłkę, możesz to zrobić na palecie lub podzielić zawartość paczki na mniejsze przesyłki kurierskie. Ważne, abyś w formularzu podał dokładną wagę, długość, szerokość i wysokość paczki. Gdy wpisane dane nie będą zgadzały się z rzeczywistymi, przewoźnik może zdecydować się na obciążenie nadawcy za błędne podanie wymiarów. Jeśli już uzupełnisz pierwszy etap formularzu, kliknij „Wyceń przesyłkę”.

Duża paczka - jak wysłać?

Z dostępnej listy ofert firm kurierskich, które Ci się ukazały, wybierz tę usługę, która wydaje Ci się najbardziej satysfakcjonująca. Pamiętaj, że masz kilka opcji do wyboru i to od Ciebie zależy którą zatwierdzisz przyciskiem “wybieram".


formularz wyceny dużej paczki

Jak najlepiej wysłać dużą paczkę

Gdy już to zrobisz, będziesz zobligowany do wpisania w sekcji “Nadawca" jego danych. Będą potrzebne szczegółowe dane osoby, od której kurier ma odebrać paczkę. Podaj zatem imię i nazwisko, dokładny adres oraz adres e-mail i numer telefonu. Konieczne jest wybrania dnia oraz przedziału godzin. To właśnie wtedy kurier przyjedzie po Twoją przesyłkę. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że zdarza się, że termin ten ulega nieznacznej zmianie. Godziny podane są orientacyjnie i może zdarzyć się opóźnienie.


Nadawca - osoba wysyłająca dużą paczkę

Jeżeli wolisz, możesz samodzielnie zawieźć swoją paczkę do oddziału firmy kurierskiej. Jest to dobra opcja dla osób, które z jakiś względów nie mogą oczekiwać na kuriera.

Kolejna sekcja dotyczy odbiorcy. Tu konieczne jest wpisanie jedynie adresu oraz imienia i nazwiska. Jednak dobrze jest też umieścić informację o adresie e-mail i numerze telefonu. Dzięki temu Twoja paczka może dotrzeć na miejsce szybciej.


Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru dużej paczki

AlleKurier radzi: Za pomocą “Szybkiego wprowadzania danych" możesz wkleić wcześniej przygotowane dane niezbędne do wysyłki w odpowiednie miejsce. Zostają one wtedy przyporządkowane do właściwych rubryk, a Ty nie musisz przepisywać wszystkiego osobno.


formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania dużej paczki

Kolejny krok dotyczy wyboru osoby, na którą ma będzie stworzone specjalne konto w naszym serwisie AlleKurier.pl. To Ty wybierasz czy posłużysz się w tym celu danymi nadawcy, odbiorcy lub wprowadzisz może dane innej osoby. Gdy interesuje Cię założenie konta na firmę – nie ma problemu. Wiedz tylko, że musisz podać też numer NIP, aby otrzymywać faktury za zlecone przesyłki.


wybierz na jakie dane utworzyć konto duża paczka

Tak gdzie znajduje się pusta rubryka obok napisu z gwiazdką: “Opisz przedmiot wysyłki", wpisz co przesyłasz za pomocą usługi kurierskiej.

Jeśli Twoja paczka posiada regularne kształty (najlepiej jest prostopadłościanem) i jest opakowana w sztywny karton zaliczać się będzie do przesyłek standardowych. Musisz zdecydować czy sposób zapakowania paczki odpowiada tej definicji. Paczki problematyczne w transporcie zazwyczaj zaliczane są do przesyłek niestandardowych.


różnice między dużą paczką standardową, a niestandardową

Kliknij by dowiedzieć się w jaki sposób określić czy przesyłka jest standardowa czy niestandardowa.

Sprawdź także sekcję dotyczącą usług dodatkowych. Jeśli interesuje Cię któraś z opcji, możesz dodać taką usługę.

Akceptacja regulaminów i opłata za zlecenie

Nie będziesz miał możliwości wysłania zlecenia, jeśli nie zapoznasz się z kompletem stosownych dokumentów. Wymagana jest ich akceptacja przed zamówieniem kuriera.


zatwierdź regulaminy i wyślij dużą paczkę

Gdy to zrobisz, wystarczy, że opłacisz przesyłkę w najbardziej dogodny sposób. Ułatwi Ci to przekierowanie na stronę płatności. Do dokonaniu zapłaty, naklej list przewozowy na paczkę. List należy uprzednio wydrukować. Kiedy cały proces masz już za sobą, oczekuj na kuriera w wyznaczonym terminie.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami