Jak wysłać list kurierem?

Jak wysłać list kurierem dowiesz się z naszego filmiku lub przeczytasz poniżej.

Jak wysłać list kurierem?

Pierwszym etapem, jaki należy wykonać, aby móc zamówić kuriera, który odbierze list, jaki chcesz nadać za pomocą takiej usługi, będzie wycena Twojej przesyłki. Jeżeli zależy Ci na czasie i pewności dostarczenia przesyłki, bezpieczną i wygodną opcją bez wątpienia będzie wybór przesyłki kurierskiej. To duże ułatwienie, bo już nie musisz udawać się na pocztę, aby nadać list. Aby mieć pewność, że Twój list zostanie nadany zgodnie z wyceną, musisz widzieć, że powinien on być zapakowany w kopertę przewoźnika. Jeśli nie dysponujesz taką kopertą, możesz zapytać o nią kuriera, przekaże Ci ją bezpłatnie. Pamiętaj jednak, że kurier nie zawsze będzie miał taką kopertę przy sobie, dlatego dobrze jest umieścić dokumenty w standardowej papierowej kopercie. Wszystko, co musisz zrobić to tylko zapakowanie w nią listu i określenie kraju nadania oraz doręczenia przesyłki. Konieczne jest także podanie jej wagi. Jeśli to odbiorca ma pokryć koszty wysyłki, możesz skorzystać z możliwości „Pobranie”. Powiększ zatem o stosowną kwotę wartość pobrania. Gdy postąpisz zgodnie z tymi krokami kliknij pomarańczowy przycisk „Wyceń przesyłkę”.

jak wysłać list kurierem

Jak nadać list kurierem?

Teraz ukaże Ci się kilka opcji różnych firm kurierskich, które mogę zrealizować usługę, którą chcesz zlecić. Za pomocą pomarańczowego przycisku z napisem „Wybieram” możesz zdecydować się na jedną z tych propozycji. Sam wybierz tę, która jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Możesz kierować się szacowanym czasem doręczenia lub ceną.

formularz nadania listu

Jak wysłać przesyłkę listową kurierem?

Zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie najpierw musisz wpisać dane osoby wysyłanej przesyłkę czyli nadawcy. Możesz je wkleić za pomocą „szybkiego wybierania” w odpowiednie pole i zostaną one przyporządkowane do właściwych rubryk. Można też wpisać je pojedynczo. Nie zapomnij o podaniu imienia, nazwiska, adresu (w to miejsce przyjedzie kurier, aby odebrać Twój list). Konieczne jest także podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu.

Nadawca - osoba wysyłająca list

AlleKurier radzi: Jeżeli natomiast z jakiś względów nie możesz czekać na kuriera, wiedz, że istnieje możliwość samodzielnego dostarczenia swojego listu do firmy kurierskiej.

Jednak, gdy zdecydujesz się na zamówienie kuriera po odbiór przesyłki, musisz określić jeszcze szacowany czas, w którym ma pojawić kurier odbierający nadaną przesyłkę. Zaznacz datę i przedział godzinowy. Może on jednak ulec nieznacznej zmianie. Pamiętaj, że jest to czas jedynie orientacyjny.

Teraz czas na wpisanie danych odbiorcy czyli osoby upoważnionej do odbioru przesyłki. Konieczne jest tu podanie jej imienia i nazwiska oraz adresu. Jeśli chcesz, aby kurier bezproblemowo dostarczył list możesz wypełnić także nieobowiązkowe pola i dodatkowo wpisać adres e-mail oraz numer kontaktowy odbiorcy.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru listu

Poniżej jest miejsce na dokonanie wyboru, na jaką osobę na zostać utworzone konto w systemie AlleKurier. Mogą to być dane nadawcy lub odbiorcy. Jeżeli wolisz, aby były to dane innej osoby lub firmy – również możesz je wprowadzić. Miej na uwadze, że w przypadku wpisywania danych firmy, konieczne jest podanie numeru NIP, który pozwala na wystawianie faktur.

wybierz na jakie dane utworzyć konto list

Kolejnej rubryki z napisem „Co jest zawartością przesyłki?” nie musisz wypełniać. W przypadku listu są tam na stałe wpisane „dokumenty”.

Zaakceptuj regulamin i opłać przesyłkę listową

Teraz zaakceptuj wszystkie wymagane zgody i wyślij zlecenie.

zatwierdź regulaminy i wyślij list

Jeśli te kroki masz już za sobą, teraz zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Wybierz tę metodę, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Aby zlecenie było przyjęte do realizacji, musisz je opłacić. Najlepiej zrób to szybkim przelewem internetowym. Po opłacie za nadanie listu możesz już oczekiwać na kuriera, który w określonym czasie przyjedzie, aby odebrać przesyłkę. Pamiętaj też, że kurier nie może odebrać przesyłki bez odpowiednich dokumentów. Jeśli nie wydrukujesz listu przewozowego i nie nakleisz go na przesyłce – nie możesz jej nadać.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto