Paczka do Jordanii

Przesyłki kurierskie cieszą się stale rosnącą popularnością. Nie bez powodu. Realizują one bowiem nie tylko przesyłki krajowe, na przykład z Zamościa do Radomia, ale również zagraniczne. Dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele każdego dnia wysyłanych jest z Polski paczek zagranicznych, w tym takich, które są kierowane do dalekich i obcych kulturowo państw. Wymienić tu można między innymi przesyłki do Jordanii– do kraju, który może się wydawać rzadko wybierany przez polskich nadawców.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Jordanii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Jordanii - jak wysłać?

Każda paczka powinna być odpowiednio przygotowana. Odpowiednio, czyli w taki sposób, by była ona bezpieczna, dobrze chroniona przed uszkodzeniami, a także zgodna z prawem. Dotyczy to zwłaszcza przesyłek międzynarodowych, które mają do pokonania nie tylko ogrom kilometrów, ale i przygraniczne agencje celne. Dlatego też, przygotowując przesyłkę do Jordanii, zwróćmy uwagę na dwa jej aspekty – zawartość, którą musi zatwierdzić urząd celny w Jordanii oraz bezpieczne zapakowanie.

Kurier do Jordanii nie przyjmie przesyłki, która zawiera artykuły niezgodne z przepisami celnymi tego kraju. Ponadto, niedozwolone są nawet te artykuły, na które pozwala urząd celny, ale pod określonymi warunkami. Ale to jeszcze nie wszystko – wewnętrzny regulamin firmy kurierskiej wyodrębnia także inne produkty, których nadawcom nie wolno umieszczać w paczkach. Spójrzmy, jak to wszystko wygląda w praktyce.

Przepisy celne Jordanii - mimo że jest to tak odległy i obco kulturowy dla nas kraj – praktycznie nie odbiegają od tych, które można zaobserwować u większości państw europejskich. Jedyną różnicę mogą stanowić tutaj pontony gumowe, których nie wolno wwozić na teren Jordanii. Ponadto, tak jak i w innych miejscach, zabronione jest wwożenie broni, amunicji, narkotyków i leków psychotropowych. Z kolei różnorakim ograniczeniom podlega przewóz gotówki, zwierząt, roślin, leków, wyrobów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Jeśli zaś chodzi o przedmioty dodatkowe, zabronione z punktu widzenia firmy kurierskiej, to zwykle należy tu wymienić bagaże, żywność o krótkim terminie przydatności oraz taka, która może łatwo się zepsuć w trakcie transportu, a także przedmioty cenne, takie jak np. biżuteria, złoto czy antyki.

Jeśli organizowana przez nas wysyłka do Jordanii zawiera któryś z niedozwolonych produktów, wówczas należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. W najlepszym wypadku będzie to po prostu cofnięcie przesyłki (ale bez rekompensaty poniesionych przez nadawcę kosztów), w najgorszym zaś może to być kara grzywny lub pozbawienia wolności.

A na co należy zwracać uwagę, gdy chcemy bezpiecznie zapakować naszą przesyłkę? Najważniejsze jest tu opakowanie, które powinno być mocne i sztywne, najlepiej takie, które nie ugina się pod naciskiem. Nawet jeśli chcemy skorzystać z koperty, najlepsza okaże się nie bąbelkowa, a kartonowa. Ponadto, warto zamortyzować wstrząsy mające miejsce w czasie jazdy, wypełniając wolną przestrzeń w kartonie papierem, gąbką, styropianem, a nawet skrawkami materiału. Nie bez znaczenia może także mieć naklejenie ostrzegającej karteczki z napisem „Uwaga! Szkło” - nie zapomnijmy o tym, by napis ten dostępny był także w obcych językach, w tym po angielsku.

Tania paczka do Jordanii – ile idzie?

Przesyłki kurierskie cieszą się popularnością między innymi z powodu krótkich terminów realizacji. Oczywiście nie można spodziewać się tego, że paczka z Polski do Jordanii dotrze tak szybko, jak z Zakopanego do Gdańska, czy nawet z Polski do Francji, jednak w porównaniu z tradycyjnymi usługami pocztowymi termin jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny. Niestety, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo idą przesyłki kurierskie do Jordanii. Trzeba tu bowiem uwzględnić kilka czynników, spośród których największe znaczenie ma to, jaką drogą transportowane są przesyłki do Jordanii. Można bowiem wybrać drogę standardową, czyli lądowo-wodną, lub też opcję ekspres, zgodnie z którą przesyłki lecą do Jordanii samolotem. Zdecydowanie szybsza jest druga alternatywa, gdyż w jej przypadku adresat otrzymuje swoją przesyłkę mniej więcej w ciągu 7-10 dni od jej nadania. Z kolei tradycyjna forma transportu – i zarazem tańsza – może sprawić, że paczka dotrze na miejsce dopiero po 6-7 tygodniach.

Nie trudno się domyślić, że pokonanie nawet tak dużej odległości, która dzieli Polskę od Jordanii nie wymaga aż tylu dni transportu. Dlatego też warto wiedzieć, że realizacja usługi kurierskiej to nie tylko przewiezienie przesyłek z jednego miejsca na drugie. To także szereg innych czynności, a zwłaszcza magazynowanie i sortowanie. A trzeba zaznaczyć, że mają one miejsce przynajmniej dwa razy – na terenie Polski oraz w państwie docelowym, w tym wypadku w Jordanii.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Jordanii?

Wspomnieliśmy już wyżej, że czas realizacji usług kurierskich jest kwestią złożoną i niejednoznaczną. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku próby odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje paczka do Jordanii. Cena jest tu bowiem uzależniona od kilku czynników. Osoby, które będą świadome tego ,co ma wpływ na koszt paczki z Polski do Jordanii, z pewnością będą potrafiły tak przygotować i nadać paczkę, by jak najbardziej ograniczyć jej koszty.

Przygotowując paczkę do Jordanii, warto mieć na uwadze to, że tańszy w dostarczeniu jest list niż paczka. Jest to dobra wiadomość dla osób, które mają do wysłania mały przedmiot. Wystarczy tylko umieścić go w kopercie i nadać jako list. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że jeśli waga takiej przesyłki będzie zbyt duża, to i tak zostanie ona potraktowana jako paczka.

Skoro jesteśmy już przy gabarytach przesyłki, to pamiętajmy o tym, że im większa i cięższa jest nasza przesyłka, tym, siłą rzeczy, z większymi kosztami wysyłki trzeba się liczyć. Jeśli dobrze przyjrzymy się cennikowi umieszczonemu na stronie internetowej firmy kurierskiej, wówczas zobaczymy, że wyszczególniono tam konkretne grupy gabarytowe wraz z przyporządkowanymi im cenami. Tu trzeba mieć na uwadze, że jeśli ciężar paczki można przyporządkować do grupy gabarytowej A, z kolei wymiary do grupy gabarytowej B (większej i droższej), to obowiązywać będzie nadawcę wyższa z dwóch cen. Dlatego właśnie warto tak pakować zawartość przesyłki, by mogła się ona zmieścić w jak najmniejszym kartonie.

Na cenę zlecenia ma także wpływ to, ile idzie paczka do Jordanii. O tym dokładniej była mowa wyżej. Tania przesyłka to taka, która jest dostarczona do Jordanii drogą lądowo-wodną, z kolei opcja ekspres (lotnicza) wiąże się nie tylko szybszym czasem realizacji zlecenia, ale też z wyższymi kosztami usługi.

Jak nadać paczkę do Jordanii?

Wiemy już, że paczki z Polski do Jordanii są tanie, szybkie i bezpieczne. Co więcej, nie musimy martwić się tym, czy odbiorca mieszka w jednym z głównych i strategicznych miast, jak np. Amman (stolica kraju), Az-Zarka, Irbid, Ar-Rusajfa, Al-Kuwajsima, Wadi as-Sir, czy też w maleńkiej, raczej nie oznaczanej na mapie, miejscowości. Ale to nie wszystko. Przesyłki kurierskie – i paczki do opisywanej Jordanii, i paczki do Arabii Saudyjskiej oraz innych państw świata – można nadać w szybki, prosty i bardzo wygodny sposób, korzystając tylko i wyłącznie z Internetu. Dzięki temu można nadać przesyłkę, będąc we własnym domu, o dowolnej godzinie, i to nawet w weekendy i święta.

W celu nadania zagranicznej przesyłki kurierskiej należy wejść na stronę internetową wybranej firmy realizującej takie usługi. Tam trzeba już tylko podać informacje charakteryzujące przesyłkę, a więc jej wymiary, ciężar oraz wybrane opcje wysyłki, w tym kraj docelowy. Te informacje są podstawą do tego, by system mógł wycenić koszt takiej usługi. Po zaakceptowaniu należy wprowadzić dane swoje oraz odbiorcy (chodzi tu o imię nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mailowy). Ostatnim krokiem jest ustalenie, kiedy ma przyjechać kurier po odbiór nadanej już paczki oraz Międzynarodowy List Przewozowy, który przychodzi na adres e-mailowy nadawcy – jest on niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć za granicę pod właściwy adres.

Paczki do Jordanii - FAQ

Ile idzie paczka do Jordanii?

Jaki jest koszt wysłania paczki do Jordanii?

Czy mogę śledzić swoją paczkę?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto