Paczka do Emiratów

Paczka do Emiratów? Pomoże Ci w tym tani kurier! Znajdziesz go na allekurier.pl! Dzięki naszej platformie na wysłaniu przesyłki można zaoszczędzić nawet 70%! W jaki sposób najlepiej nadać paczkę? Podpowiedzi do przeczytania w poniższym wpisie! Zobacz go koniecznie już teraz!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Emiratów na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – jak wysłać?

W przypadku łatwego i komfortowego wysyłania paczek nie istnieją żadne granice terytorialne. Można prosto, szybko i niedrogo nadać przesyłkę zarówno krajową, jak i europejską czy też do krajów położonych na innych kontynentach. Warto jednak wybrać najlepsze z oferowanych obecnie rozwiązań, czyli usługi kurierskie. Za ich pośrednictwem możliwe jest zlecenie wysyłki paczki do każdego dowolnego państwa na świecie. W tym miejscu chcieliśmy bliżej przyjrzeć się tym kierowanym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dlaczego najlepsze przesyłki za granicę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to te nadawane za pośrednictwem firmy kurierskiej? O zaletach usług kurierskich można mówić wiele. Niewątpliwie wśród tych najważniejszych wymienić należy atrakcyjny koszt przesyłki, stosunkowo krótki czas potrzebny na jej realizację, zachowanie najwyższych norm bezpieczeństwa, pełną fachowość, profesjonalizm, a także wygodną procedurę nadania przesyłki, która odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu – paczka nadawana jest online, a kurier przyjeżdża po jej odbiór pod wskazany adres. Mimo że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj bardzo od nas odległy, możemy mieć pewność, że każda przesyłka trafi pod właściwy adres – i w większym mieście, jak np. Dubaj, Abu Zabi, Szardża, Al-Ajn, Adżman, Ras aj-Chajma, i w mniejszych miejscowościach. Wszystko dlatego, że polska firma kurierska jedynie dostarcza przesyłki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a tam przejmuje je partnerski kurier z tego pastwa, który doskonale poradzi sobie ze sprawnym przesortowaniem i rozwiezieniem przesyłek.

Przesyłki kurierskie to także elastyczne warunki wysyłki, które można tak dobrać, by każde zlecenie było jak najlepiej dostosowane do potrzeb klienta. Z usług kurierskich mogą korzystać osoby chcące nadać list, standardowe paczki oraz tak zwane przesyłki ponadgabarytowe, czyli przewożone na palecie. Z tej ostatniej opcji najczęściej korzystają firmy eksportujące swoje produkty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Paczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich – przepisy celne

Wszystkie paczki kurierskie, które wysyłane są za granicę, muszą być tak przygotowywane, by ich zawartość była zgodna i z przepisami celnymi obowiązującymi w danym kraju, i z wewnętrznym regulaminem kurierskim. W przypadku Zjednoczonych Emiratów Arabskich urząd celny zwraca szczególną uwagę na narkotyki, środki odurzające oraz wszelkiego rodzaju materiały, które mogą godzić w kulturę muzułmańską oraz zasady Islamu. Tego rodzaju produkty są kategorycznie zabronione, a próba ich wwiezienia może skończyć się nie tylko wysoką karą grzywny, ale też wieloletnim więzieniem). Ponadto należy pamiętać o tym, że ograniczeniom podlegają pieniądze, wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, broń, lekarstwa, zwierzęta oraz rośliny.

Zgodnie z regulaminem firmy kurierskiej w paczkach nie można umieszczać nie tylko produktów surowo zabronionych, ale też tych podlegających różnego rodzaju ograniczeniom. Ponadto wysyłka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie może zawierać produktów spożywczych, które mają krótką datę ważności i łatwo mogą się zepsuć podczas transportu, bagaży oraz przedmiotów o dużej wartości materialnej.

Jeśli klient nie przestrzega regulaminu firmy kurierskiej – którego akceptacja jest warunkiem realizacji usługi – wówczas musi liczyć się on z tym, że kurier po prostu nie przyjmie zlecenie lub też wycofa je z realizacji, nie zwracając przy tym nadawcy poniesionych kosztów.

Bezpieczeństwo a tania paczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

To, że kurierska przesyłka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest tania, nie oznacza, że nie jest ona dostarczana w sposób bezpieczny oraz solidny. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet największe starania spedytora mogą nie uchronić paczki przed jej uszkodzeniem. Można jednak w prosty sposób zadbać o jej bezpieczeństwo. W tym celu wystarczy, po pierwsze, ubezpieczyć swoją przesyłkę, a po drugie, odpowiednio i bezpiecznie ją zapakować.

Ubezpieczone przesyłki kurierskie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są chronione przed skutkami uszkodzenia, a nawet zagubienia. Co prawda, takie sytuacje zdarzają się bardzo sporadycznie, jednak trzeba liczyć się z tym, że sześć tysięcy kilometrów, które oddzielają Polskę od Zjednoczonych Emiratów Arabskich, narażają przesyłki na liczne wstrząsy czy uderzenia. Wysokość ubezpieczenia zależy od tego, jaką wartość paczki zadeklaruje nadawca w systemie firmy kurierskiej. Należy pamiętać o tym, że warunkiem uzyskania odszkodowania finansowego w przypadku uszkodzenia przesyłki, odbiorca musi ją otworzyć i stwierdzić ewentualne uszkodzenie w obecności kuriera, którego obowiązkiem jest wypisanie specjalnego protokołu reklamacyjnego.

Ubezpieczenie jest bardzo ważną opcją, lepiej jednak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, dzięki któremu paczka nie zostanie uszkodzona. W tym celu należy ją po prostu właściwie spakować. Zasady pakowania nie są trudne i każdy klient jest w stanie je łatwo zastosować. Należy wybierać jedynie opakowania sztywne, odporne na nacisk, czyli kartonowe koperty oraz pudełka. Wolną przestrzeń w opakowaniu trzeba wypełnić styropianem, pianką lub nawet zwykłym papierem. Z kolei jeśli wysyłamy delikatne przedmioty – np. takie które mogą się stłuc, zarysować czy połamać – owińmy je folią bąbelkową. Żeby paczka nie otworzyła się na skutek wstrząsów, owińmy ją szeroką taśmą klejącą lub specjalną folią pakowną. Dobrym pomysłem może też okazać się przyklejeniem do paczki karteczki z napisem „Uwaga! Szkło” - nie tylko w wersji polskojęzycznej.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Osoby zainteresowane przesyłkami zagranicznymi zapewne są ciekawe tego, ile kosztuje paczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety, trudno jest udzielić w tej kwestii jednoznacznej odpowiedzi, gdyż koszt takiej usługi jest uzależniony od kilku czynników – przede wszystkich od gabarytów przesyłki oraz od tego, jaką formą transportu trafiają listy i paczki do tego kraju.

W przypadku gabarytów paczki procedura wyceny zlecenia opiera się na zasadzie – im większe wymiary i ciężar paczki, tym więcej trzeba zapłacić za jej dostarczenie. Firma kurierska wyodrębnia konkretne grupy gabarytowe wraz z przypisanymi im cenami. Dzięki temu klient może oszacować koszt swojego zlecenia w przypadku podstawowych opcji wysyłki.

To, ile idzie paczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest drugim czynnikiem wpływającym na koszt usługi. Jeśli nadamy paczkę drogą lądową, zapłacimy mniej, ale odbiorca będzie czekał na przesyłkę kilka tygodni. W przypadku, gdy przesyłki docierają tam samolotem, adresaci otrzymają je w ciągu, średnio, siedmiu dni roboczych, jednak koszt ich nadanie będzie wyższy.

Jak nadać paczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Proces nadania przesyłek kurierskich jest zawsze tak samo przyjazny dla klienta – bez względu na to, czy interesują nas omawiane tu paczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy też paczki na Litwę i do innych państw. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, cała ta procedura odbywa się przez Internet, a dokładnie za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej.

Nadawca musi podać jedynie wszystkie informacje niezbędne do tego, by paczka została nadana, wyceniona, a ostatecznie, by mogła dotrzeć pod właściwy adres. W związku z tym trzeba wypełnić specjalny formularz, podając gabaryty przesyłki, jej szacowaną wartość, wszystkie interesujące nas opcje wysyłki, a także dane adresowe, kontaktowe i osobowe nadawcy oraz odbiorcy (imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania, adres e-mailowy, telefon kontaktowy). Kolejnym krokiem jest dokonanie płatności, a następnie odbiór Międzynarodowego Listu Przewozowego. Jest to bardzo ważny dokument, który zawiera najważniejsze informacje na temat przesyłki, nadawcy i adresata. Dzięki niemu paczka może dotrzeć pod właściwy adres w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a ponadto klient może śledzić online postępy w jej realizacji dzięki unikalnemu numerowi Międzynarodowego Listu Przewozowego.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto