Paczka do Chorwacji

Przesyłki kurierskie to usługa proponowana wszystkim osobom zainteresowanym tanimi przesyłkami kurierskimi krajowymi i zagranicznymi – zarówno listami, jak i paczkami czy paletami. W porównaniu z tradycyjnymi usługami pocztowymi charakteryzują się one krótszym czasem realizacji zlecenia, atrakcyjną ceną oraz ogromną wygodą, którą odczuwa i nadawca, i odbiorca. Każdego dnia z Polski do obcych krajów – zwłaszcza europejskich – wysyłanych są setki przesyłek. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi paczki do Chorwacji, nadawane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy, które korzystają z takiej opcji jak spedycja, by eksportować za granicę swoje produkty.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Chorwacji na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Chorwacji - jak wysłać?

Przygotowując przesyłki do Chorwacji, należy wziąć pod uwagę to mogą one zostać skontrolowane pod kątem przewożonych przedmiotów. Na szczęście – z racji tego, że Chorwacja znajduje się wśród krajów Unii Europejskiej – nie obowiązuje nas takie zjawisko jak opłaty celne. Niemniej jednak, musimy liczyć się z tym, że pewnych produktów po prostu nie można wwozić na teren tego kraju, niektóre zaś podlegają różnego rodzaju ograniczeniom. Przepisy celne obowiązujące w Chorwacji stawiają ograniczenia, jeśli chodzi o takie produkty, jak kawa, herbata, mięso, wyroby alkoholowe i wyroby tytoniowe. Oczywiście – tak jak i w innych państwach europejskich – nie wolno na teren Chorwacji wwozić substancji, które mogłyby zagrażać życiu lub zdrowiu, broni, amunicji oraz narkotyków.

Zawartość paczek musi być przystosowana nie tylko do przepisów prawnych obowiązujących w państwie docelowym, ale również do regulaminu, jakim dysponuje wybrany kurier do Chorwacji. Ów regulamin posiada listę przedmiotów zakazanych, w której przede wszystkim znajdują się wszystkie wyżej wymienione produkty. Ponadto nie pozwala ona na to, by paczki do Chorwacji mieściły w sobie inne przedmioty, które mogą w jakikolwiek sposób utrudnić proces dostarczenia przesyłek. Chodzi tu przede wszystkim o takie artykuły, jak lekarstwa, zwierzęta, rośliny, bagaże, gotówkę, dzieła sztuki, antyki, biżuterię i inne przedmioty o dużej wartości materialnej, a także produkty spożywcze, które mogą łatwo się popsuć lub kończy im się termin ważności.

Warto przed nadaniem przesyłki dokładnie zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej, by nie okazało się, że paczka zostanie wycofana bez zwrotu kosztów poniesionych przez nadawcę.

Bezpieczna wysyłka do Chorwacji

Paczki z Polski do Chorwacji mają do pokonania całkiem dużą odległość, która wynosi ponad tysiąc kilometrów. Tak długa trasa, do tego odbywająca się po drogach o różnej jakości, sprawia, że przesyłki narażone są na wstrząsy, a tym samym na uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o bezpieczne przygotowanie nadawanej paczki. A jak tego dokonać? Bardzo prosto – wystarczy tylko pamiętać o dwóch ważnych kwestiach. Jedną z nich jest odpowiednie zapakowanie zawartości, drugą zaś ubezpieczenie przesyłki.

Paczki do Chorwacji najlepiej jest pakować w takie opakowania, które nie uginają się pod wpływem nacisków. Dlatego też dobrze jest korzystać z kartonów, a w przypadku listów – ze specjalnych kartonowych kopert. Pomocna może okazać się także folia bąbelkowa, którą warto zabezpieczyć przedmioty narażone na takie uszkodzenia, jak zarysowanie, połamanie czy stłuczenie. Ponadto wszystko, należy zadbać o to, by przedmioty w paczce nie przemieszczały się i nie uderzały o siebie w momencie wstrząsów. W tym celu dobrze jest wypełnić wolną przestrzeń w kartonie za pomocą takich materiałów, jak styropian, pianka, gąbka czy nawet zwykły papier.

Bezpieczna paczka to także taka, która jest ubezpieczona. Nie każda firma kurierska traktuje tę opcję jako obligatoryjną, jednak nie warto jest z niej rezygnować w imię oszczędności. Wszystko dlatego, że w przypadku zagubienia bądź zniszczenia zawartości paczki ubezpieczenie pozwala na to, by sporządzić specjalny protokół reklamacyjnego, na podstawie którego klient może otrzymać odpowiedniej wysokości rekompensatę finansową za zaistniałe straty.

Ile idzie tania paczka do Chorwacji?

Wiele mówi się o tym, że przesyłki kurierskie są szybsze niż tradycyjne usługi pocztowe. Jeśli jednak ktoś oczekuje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długo idą przesyłki kurierskie do Chorwacji, ten może jej nie uzyskać. Można jedynie udzielić odpowiedzi w pewnych przybliżeniach.

Przede wszystkim czas realizacji usługi zależy od tego, jaką drogą paczka zostanie nadana. Tu do wyboru są dwie możliwości. Tą podstawową jest droga lądowa. W tym wypadku odbiorca może oczekiwać na swoją przesyłkę mniej więcej przez okres 7-10 dni. Jeśli ktoś nie chce lub nie może tyle czekać, może zdecydować się na usługę wykonywaną samolotem. Wówczas paczka dotrze raczej nie później niż po trzech dnia od jej nadania.

Łatwo można policzyć, że sama droga z Polski do Chorwacji nie zajmuje aż tyle czasu. Jednak trzeba uwzględnić w tym wszystkim również i inne czynności wykonywane przez firmy kurierskiej. Gdy paczka zostaje odebrana od nadawcy, trafia do magazynu i tam przechodzi przez sortowanie. Dopiero potem trafia do busa i jedzie do Chorwacji. Tam przejmuje ją chorwacka firma kurierska, współpracująca z tą polską. Następnie przesyłka przechodzi przez kolejne magazynowania i sortowania, by ostatecznie trafić już prosto w ręce odbiorcy. Pamiętajmy także o tym, że w weekendy czy święta niektóre etapy realizacji usług kurierskich są zawieszone.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Chorwacji?

W przypadku pytania, ile kosztuje paczka do Chorwacji, wniosek jest analogiczny do kwestii czasu realizacji usługi kurierskiej – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wyliczyć można szereg czynników, od których koszt, który ponosi nadawca, jest uzależniony. Jeśli jednak będziemy wiedzieć, co ma wpływ na cenę, będziemy mogli tak przygotować przesyłkę, by jak najbardziej ograniczyć ponoszone koszty.

Po pierwsze, zadbajmy o to, by paczka charakteryzowała się jak najmniejszymi gabarytami. Trudno mieć wpływ na wagę przesyłki, ale można spróbować zapewnić jej jak najmniejsze opakowanie. W firmach kurierskich działa to tak – wyodrębniają one określone grupy gabarytowe, do których przydzielone są konkretne przedziały wagowe, wymiarowe i cenowe. Dzięki temu wystarczy tylko przyrównać właściwości swojej paczki do cennika, by oszacować koszty podstawowego wariantu przesyłki.

Jeśli już jesteśmy przy wariantach przesyłki, miejmy na uwadze to, że koszt zależeć będzie także od tego, ile idzie paczka do Chorwacji, a więc czy nadajemy ją standardową drogą lądową czy też samolotem (czyli w opcji ekspres). Oczywiście, mniej zapłaci się za pierwszą możliwość, która jest jednocześnie dłuższa. Warto więc pomyśleć, co jest priorytetem – czas realizacji usługi kurierskiej czy też ponoszone koszty.

Jak nadać paczkę do Chorwacji?

Paczki do Chorwacji drogą kurierską można wysyłać do dowolnego miejsca tego kraju. Odbiorca może więc zamieszkiwać zarówno małe, nawet nieoznaczane na mapach miejsca, jak i duże i strategiczne miasta, takie jak Zagrzeb (stolica kraju), Split, Rijeka, Osijek, Zadar czy Pula. Wiemy już więc, że przesyłki kurierskie są najtańsze, najszybsze, najbezpieczniejsze, docierające w dowolne miejsce, ale trzeba do tej listy dodać jeszcze fakt, że są one bardzo wygodne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nadawca nie musi nawet wychodzić z domu, by wysłać paczkę – jeśli tylko posiada komputer z dostępem do Internetu.

Aby nadać paczkę do Chorwacji, należy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Tam trzeba podać następujące informacje: swoje i nadawcy imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mailowy, a także dane charakteryzujące przesyłkę – jej wymiary, wagę i dodatkowe opcje wysyłki. Ponadto, określamy, kiedy kurier ma przyjechać odebrać od nas przesyłkę. Ostatnim krokiem jest wydrukowanie Międzynarodowego Listu Przewozowego, który firma kurierska wysyła na adres e-mailowy nadawcy, gdy ten dokona zapłaty za zamawianą usługę. Ten list jest potrzebny do tego, by paczka mogła dotrzeć pod właściwy adres w Chorwacji, a także do tego, by można było sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja danej usługi kurierskiej.

Przesyłki do Chorwacji - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Chorwacji?

Jak wysłać paczkę do Chorwacji?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Chorwacji?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto