Paczka do Kolumbii

Jeszcze do niedawna przesyłki kurierskie zagraniczne kojarzyły się tylko z wysokim kosztem – nierzadko przekraczającym wartość przesyłki – z długim czasem realizacji usługi, a także z uciążliwymi kolejkami, zarówno w celu nadania, jak i odebrania paczki. Na szczęście coraz więcej osób wie, że nie trzeba korzystać już z tradycyjnej drogi pocztowej – można zdecydować się na usługi kurierskie, które są stuprocentowym zaprzeczeniem wymienionych wyżej niedogodności. Wielu osobom kurier kojarzy się tylko z usługami krajowymi, a prawda jest taka, że za jego pośrednictwem można nadać nie tylko przesyłki z Warszawy do Katowic, ale też do wielu innych egzotycznych zakątków za granicą. W tym miejscu chcielibyśmy pokazać Państwu, jak wygląda cały ten proces, gdy interesują nas przesyłki do Kolumbii – kraju oddalonego od Polski o grube tysiące kilometrów, do którego prowadzą nie tylko lądy, ale i wody oceanu. A jednak i tam docierają usługi kurierskie z Polski.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Kolumbii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Kolumbii - jak wysłać?

Wysyłając paczkę do obcego kraju – w tym także do Kolumbii – trzeba zapoznać się z przepisami celnymi obowiązującymi w danym państwie. Może się bowiem okazać, że na teren danego kraju nie można wwozić pewnych produktów, które są dozwolone w Polsce. Ponadto, niektóre produkty mogą podlegać opłatom celnym. Dlatego trzeba tak przygotować przesyłkę, by żaden urząd celny nie dowidział się w niej niczego nieodpowiedniego, a zwłaszcza sprzecznego z tamtejszym prawem.

Na szczęście w przypadku Kolumbii przepisy celne nie odbiegają w wyjątkowy sposób od tych powszechnie stosowanych w większości państw świata. Nie wolno wwozić tam przede wszystkim narkotyków, broni, amunicji oraz substancji i materiałów, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu (wybuchowych, trujących, łatwopalnych itp.). Trzeba mieć świadomość tego, że za próbę wwiezienia narkotyków grozi wysoka grzywna (ponad 50 tys. USD) oraz kara pozbawienia wolności od 8 do 12 lat, i to bez możliwości odbycia jej w Polsce. Oprócz tego, należy zgłosić w deklaracji celnej wwiezienie gotówki większej niż równowartość 10 tysięcy USD, a takie produkty jak wyroby tytoniowe i alkoholowe, leki, zwierzęta i rośliny można przeprowadzić przez granicę tylko pod ściśle określonymi prawnie warunkami.

Warto zapoznać się także z regulaminem firmy kurierskiej, który zawiera jeszcze dłuższą listę produktów zakazanych. Zwykle – poza wyżej wymienionymi produktami, także tymi z ograniczeniami – znajdują się tam także bagaże, przedmioty o dużej wartości materialnej, a także produkty spożywcze o krótkiej dacie ważności oraz takie, które mogą ulec zepsuciu w trakcie długiej drogi do Kolumbii.

Paczka do Kolumbii - wymagane procedury

Paczka nadawana za granicę, także do tak dalekiego kraju jak Kolumbia, musi spełniać określone procedury. Bardzo ważnym dokumentem, który pozwala poruszać się jej po świecie, a w rezultacie trafić pod właściwy adres, jest specjalny Międzynarodowy List Przewozowy, który nadawca otrzymuje aż w trzech egzemplarzach. Często jednak jest to tak praktykowane, że otrzymuje on ów Międzynarodowy List Przewozowy na podany wcześniej adres e-mailowy. W takim przypadku nadawca musi we własnym zakresie wydrukować dokument.

Jedna wersja Międzynarodowego Listu Przewozowego zostaje u nadawcy (będzie ona służyć przede wszystkim jako dowód nadania przesyłki kurierskiej), druga powędruje wraz z paczką do Kolumbii (ta będzie wymagać podpisu nadawcy), ostatnia zaś jest przeznaczona dla firmy kurierskiej. Wysyłka do Kolumbii bez tego dokumentu nie jest możliwa. A jakie informacje znajdują się na Międzynarodowym Liście Przewozowym? Są na nim wszystkie dane niezbędne do tego, by dostarczyć przesyłkę, a więc m.in. dane nadawcy i odbiorcy, informacje odnoszące się do spedytora oraz informacje o przewożonej paczce, wraz z ceną dostawy.

Obowiązkiem nadawcy jest sprawdzenie, czy wszystkie informacje umieszczone na Międzynarodowym Liście Przewozowym są zgodne ze stanem faktycznym. W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z nieprawidłowymi informacjami na tym dokumencie to właśnie nadawca będzie ponosić odpowiedzialność.

Bezpieczna i tania paczka do Kolumbii

W przypadku paczek kurierskich słowo „tania” wcale nie jest jednoznaczne ze złą jakością. Wręcz przeciwnie, usługi kurierskie słyną z tego, że są wykonywane szybko, solidnie i z zachowaniem maksymalnych środków bezpieczeństwa. Nie oznacza to jednak, że nadawca nie może mieć wpływu na to, by wysyłana przez niego przesyłka była jeszcze bardziej bezpieczna. A jak tego dokonać? Wystarczy pamiętać o dwóch kwestiach – o właściwym zapakowaniu przesyłki oraz o jej ubezpieczeniu na wypadek zagubienia lub uszkodzenia.

Jak powinny być spakowane przesyłki kurierskie do Kolumbii, by ich zawartość była jak najbardziej bezpieczna? Z Polski do Kolumbii prowadzi niełatwa trasa, w dodatku lądowo-wodna. Dlatego też ważne jest, by odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę przed wstrząsami i uderzeniami. Na szczęście nie jest to wcale trudne. Podstawowa zasada jest taka, by unikać wszelkich miękkich opakowań, nawet kopert bąbelkowych. Mogą się one bowiem łatwo rozedrzeć i tym samym narazić zawartość przesyłki na uszkodzenie. Dlatego wybierajmy jedynie kartonowe koperty oraz kartonowe pudła. Natomiast ich wolną przestrzeń zapełnijmy styropianem lub nawet papierowymi kulkami, co skutecznie zamortyzuje uderzenia. Jeśli chcemy nadać przesyłkę z delikatnymi rzeczami, na przykład szklanymi, warto dodatkowo owinąć je folią bąbelkową. Nie zaszkodzi także owinięcie paczki kilka razy szeroką taśmą klejącą i doczepienie karteczki informacyjnej z napisem „Uwaga! Szkło” (w różnych językach).

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie, to jego wysokość jest naliczana na podstawie zadeklarowanej przez nadawcę wartości przesyłki. Warunkiem wykorzystania ubezpieczenia jest otwarcie przesyłki w obecności kuriera, który w razie uszkodzenia paczki sporządza specjalny protokół reklamacyjny.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Kolumbii?

Cena usług kurierskich jest wartością elastyczną i uzależnioną od różnych czynników. W związku z tym nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Kolumbii. Niemniej jednak, znając czynniki mające wpływ na koszt przesyłki kurierskiej z Polski do Kolumbii, można postarać się maksymalnie obniżyć ostateczną cenę usługi.

Głównym czynnikiem decydującym o kosztach dostarczenia przesyłki są jej gabaryty – wymiary oraz waga. Im wartości te są mniejsze, tym spedycja przesyłki będzie tańsza. Trudno sprawić, by dwukilogramowa paczka ważyła mniej, można jednak postarać się, by zajmowała ona jak najmniej miejsca. Małe przedmioty, jeśli dają taką możliwość, spróbujmy nadać w kopercie. Jeśli nie będą one zbyt ciężkie, zostaną potraktowane jako list, który jest tańszy w realizacji.

Koszt usługi kurierskiej zależy także od tego, ile idzie paczka do Kolumbii, czyli czy jest ona wysłana standardowym, tańszym sposobem – lądowo-wodnym - czy też w opcji ekspres, a więc samolotem. Druga opcja jest droższa, ale dzięki niej odbiorca dostaje paczkę nawet po 3-4 dniach od nadania.

Jak nadać paczkę do Kolumbii?

Zarówno przesyłki do Kolumbii, jak i paczki do Bangladeszu i do innych zakątków świata, można nadać w prosty i przyjazny dla klienta sposób. Zanim zdradzimy, jak wygląda taka procedura online, zaznaczymy jeszcze, że usługi kurierskie działają na całym terytorium Kolumbii, bez względu na to, czy odbiorca mieszka w dużym mieście, jak np. Bogota, Medellin, Cali, Baranquilla, Cartagena de Indias, Soledad, czy też w maleńkiej, trudno dostępnej na mapie miejscowości.

Aby nadać paczkę, należy wejść na stronę internetową firmy kurierskiej i tam podać informacje o przesyłce (m.in. wymiary, waga, sposób dostawy, wartość) oraz dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy. Ponadto klient decyduje, którego dnia i o jakiej godzinie kurier ma przyjechać do niego po odbiór paczki. Płatność za wybraną usługę także można wykonać przez Internet. Ostatnim krokiem jest odbiór opisywanego wyżej Międzynarodowego Listu Przewozowego, za pomocą którego można także sprawdzać na bieżąco postępy w dostarczaniu paczki do adresata.

Przesyłki do Kolumbii - FAQ

Gdzie mogę wypełnić formalności?

le zapłacę za wysłanie paczki?

Jak długo zajmuje dostarczenie paczki do Kolumbii?

Co może zawierać moja paczka?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto