Paczka do Kazachstanu

Kazachstan to państwo, które odgrywa ważną rolę w historii Polski. Na terenie tego kraju mieszka bowiem spora część Polonii, która została wysłana tam po II Wojnie Światowej. Szacuje się, że znajduje się tam około 100 tysięcy osób polskiego pochodzenia. W związku z tym każdego dnia wysyłana jest z Polskie niejedna paczka do Kazachstanu. Ponieważ Polskę i Kazachstan dzieli ponad 4 tysiące kilometrów, każdy nadawca stara się tak wysłać przesyłkę, by była ona jak najtańsza i jak najszybsza. A takie usługi mogą zapewnić tylko firmy kurierskie. Tym bardziej, że są one nie tylko tanie i szybkie, ale też solidne, bezpieczne i komfortowe zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy. Tanie przesyłki kurierskie do Kazachstanu zrealizuj w AlleKurier - przekonaj się jak to zrobić, sprawdzając nasz poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Kazachstanu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Jak nadać przesyłki do Kazachstanu?

Paczka do Kazachstanu wysyłana drogą kurierską jest w stanie dotrzeć do każdego miejsca w tym odległym państwie. Nie ważne więc, czy odbiorca mieszka w którymś z maleńkich i zapomnianych miasteczek oddalonych od głównych punktów Kazachstanu, czy też w którymś z większych miast, takich jak Astana (obecna stolica Kazachstanu), Ałmaty, Szymkent, Karaganda, Aktobe czy Taraz. W każdym przypadku kurier osobiście przywozi paczkę do drzwi odbiorcy.

Aby zamówić przesyłkę kurierską, nie trzeba wychodzić z domu. Można nawet w środku nocy usiąść wygodnie w fotelu i przez Internet nadać swoją paczkę do Kazachstanu. Cały proces możesz w łatwy i szybki sposób przejść korzystając ze strony allekurier.pl. Zacząć należy od wpisania w wyceniarkę podstawowych danych o przesyłce. Będą to waga, wymiary, a także kraj doręczenia przesyłki. Po wciśnięciu przycisku wyceń przesyłkę, pojawią się firmy kurierskie, które w obrębie wymienionych informacji, są w stanie dostarczyć paczkę do Kazachstanu. Tutaj też ukazany jest szacunkowy czas doręczenia przesyłki oraz koszty przesyłki.

Wybierz tę ofertę, która najbardziej Ci pasuje pod kątem widocznych parametrów.

W dalszej części formularza należy uzupełnić go o dane do wysyłki. Są to informacje dotyczące nadawcy i odbiorcy paczki (dane osobowe, kontaktowe, adresowe). Można też zdecydować się na usługi alternatywne jak np. dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. W formularzu zaznacza się również datę i godzinę odbioru przesyłki przez kuriera. Dzięki temu wiemy, kiedy zjawi się on po naszą przesyłkę i nie musimy czekać całego dnia w domu.

Jednym z ostatnich etapów jest opłacenie przesyłki. Gdy zlecenie zostanie opłacone, na podany adres e-mailowy przychodzi specjalny międzynarodowy list przewozowy – bardzo ważny dokument, który należy wydrukować. Dzięki niemu paczka zyskuje swój indywidualny numer, za pomocą którego może być identyfikowana. Na tym liście przewozowym znajdują się dane dotyczące nadawcy, odbiorcy oraz samej paczki, dlatego przed wydrukowaniem warto sprawdzić, czy wszystkie umieszczone tam informacje zgadzają się ze stanem faktycznym. Taki nr listu pomoże nam w śledzeniu przebiegu realizacji zlecenia - będziemy cały czas wiedzieć co się dzieje z naszą paczką.

Kurier do Kazachstanu – bezpieczna przesyłka

Przygotowując przesyłkę do Kazachstanu, pamiętajmy o tym, by wykorzystywać tylko sztywne kartony oraz kartonowe koperty. Te bąbelkowe może amortyzują wstrząsy, ale mogą łatwo się rozerwać. Opakowanie nie powinno zapadać się pod naciskiem. Folia bąbelkowa sprawdzi się natomiast wewnątrz kartonu – dobrze jest owinąć nią te przedmioty, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia (stłuczenia, zarysowania, pęknięcia itp.). Nie pozwólmy też na to, by zawartość przesyłki latała luźno w paczce. W tym celu zapełnijmy wolną przestrzeń gazetami czy nawet watą. W niektórych przypadkach – zwłaszcza wtedy, gdy chcemy nadać sprzęt elektroniczny – doskonałym zabezpieczeniem może okazać się styropian lub pianka. A na końcu zabezpieczmy oczywiście solidnie karton szeroką taśmą klejącą.

Aby przesyłka kurierska do Kazachstanu mogła zostać uznana za bezpieczną, warto pomyśleć także o tym, by ubezpieczyć ją na wypadek zagubienia oraz uszkodzenia jej zawartości. Jeśli opcja ubezpieczenia nie jest obligatoryjna, można ją wybrać podczas zamawiania usługi kurierskiej. Wysokość ubezpieczenia – a więc i kwota dodatkowego kosztu za tę opcję – jest uzależniona od tego, jaką wartość przesyłki zadeklaruje nadawca.

Jeśli przesyłka jest ubezpieczona, nie zapomnijmy poinformować odbiorcy o tym, by otworzył on paczkę w obecności kuriera (jeszcze przed podpisanej jej odbioru). Tylko w takim przypadku kurier będzie miał podstawy do tego, by wypełnić specjalny protokół reklamacyjny uprawniający do otrzymania rekompensaty za poniesione straty.

Ile trwa wysyłka paczki do Kazachstanu?

Mimo że sam proces zamawiania kuriera zajmuje dosłownie kilka minut, to niestety już dostarczenie paczki przez kuriera do Kazachstanu zajmie więcej czasu. Aby odpowiedzieć na pytanie, ile idzie paczka do Kazachstanu, należy przede wszystkim dokonać rozróżnienia na dwie możliwości dostarczenia przesyłki.

Najszybsze okazują się lotnicze paczki do Kazachstanu– w tym wypadku bowiem przesyłka trafia do rąk odbiorcy maksymalnie w ciągu tygodnia, zwykle jest to jednak termin od 3 do 5 dni roboczych. Wysyłka samolotem to tak zwany priorytet (ekspres). Wysyłka paczek do Kazachstanu realizowana jest ponadto tradycyjną formą, czyli drogą lądową.

Dostarczenie przesyłki kurierskiej to nie tylko sama droga z miejsca A do miejsca B. To także szereg procedur wewnętrznych firmy kurierskiej, takich jak sortowanie przesyłek czy też ich przekazywanie firmie partnerskiej. W przypadku przesyłek międzynarodowych procedura wygląda tak, że polski kurier dostarcza paczki do kraju docelowego, a tam przejmuje je kurierska firma partnerska, która sortuje przesyłki i dostarcza je pod wskazane adresy.

Wysyłając przesyłkę do Kazachstanu z AlleKurier możesz liczyć na szybkie i bezpieczne doręczenie paczki w przeciągu około 3 do 5 dni roboczych. Nie zwlekaj, wyślij już dzisiaj swoją paczkę do Kazachstanu!

Wysyłka towaru do Kazachstanu – odprawa celna

Jeśli wysyłamy paczkę międzynarodową do innego kraju niż do członka Unii Europejskiej, musimy mieć świadomość tego, że będzie musiała przejść ona przez odprawę celną. Każde państwo ma urząd celny z własnymi przepisami procedury odprawy. Na szczęście w przypadku Kazachstanu przepisy te nie są bardzo ostre. Można wręcz powiedzieć, że są one niemal takie same, jak w przypadku państw europejskich.

Przepisy celne w Kazachstanie opierają się na dość powszechnie wykorzystywanych standardach. Oczywiście zabronione jest wwożenie narkotyków, broni, amunicji, substancji niebezpiecznych, w tym wybuchowych, łatwopalnych i trujących. Z kolei wyroby alkoholowe, tytoniowe, leki i zwierzęta można wwozić na teren Kazachstanu tylko pod ściśle określonymi zasadami. Jeśli natomiast ktoś przekracza granicę z większą gotówką, jest zobowiązany do tego, by zgłosić ten fakt podczas odprawy celnej.

Przygotowując paczkę do Kazachstanu, trzeba mieć jednak na uwadze nie tylko tamtejsze przepisy celne, ale również regulamin firmy kurierskiej, który także posiada listę przedmiotów zabronionych. Na tej liście znajdują się nie tylko ogólnie zakazane na odprawach celnych przedmioty. Warto więc zaznajomić się dokładnie z regulaminem, gdyż w razie wykrycia w przesyłce niedozwolonych artykułów paczka zostanie po prostu cofnięta bez zwrotu kosztów jej nadania. Zwykle wśród produktów niedozwolonych znajdują się takie, które są dopuszczalne przez prawo celne w określonych sytuacjach (np. pieniądze, alkohol, wyroby tytoniowe), a także takie, jak rośliny, nasiona, leki, produkty łatwo psujące się, produkty o kończącym się okresie ważności, bagaże i przedmioty o dużej wartości.

Paczka do Kazachstanu - FAQ

Jak długo zajmie dostarczenie paczki do Kazachstanu?

Ile będzie mnie kosztować przesyłka?

Jak wysłać paczkę do Kazachstanu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto