Paczka na Węgry

Paczka na Węgry? Nie przepłacaj! Tani kurier do Węgier jest na wyciągnięcie ręki w AlleKurier. Z nami wyślesz przesyłki nawet do 70% taniej! Jak to zrobić? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w poniższym artykule!

Zamów kuriera po odbiór paczki na Węgry na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Czemu warto wybrać paczki do Węgier?

Przesyłki kurierskie kierowane za granicę odznaczają się nie mniejszą popularnością niż krajowe, np. z Lublina do Katowic. Szczególnie często realizowane są te do Europy, a w tym między innymi do Węgier. Konsumentów często odstraszają uciążliwe kolejki, wysokie ceny oraz długi czas oczekiwania na przesyłkę. Na szczęście można wybrać sposób, który jest idealnym rozwiązaniem na tego typu problemy – a są to usługi kurierskie.

Przesyłki do Węgier nadawane drogą kurierską są najlepsze z wielu powodów. Po pierwsze, są one najtańsze i najszybsze, a proces ich nadania jest wręcz dziecinnie prosty – odbywa się przez Internet (online), a więc bez kolejek, siedem dni w tygodniu (również w okresach świątecznych), o dowolnej porze. Te cechy idą w parze z pełnym profesjonalizmem, rzetelnością oraz dbałością o bezpieczeństwo nadawanych przesyłek. Ponadto, warto zaznaczyć, że przesyłki do Węgier są w stanie dotrzeć zarówno do odbiorcy zamieszkującego tamtejsze duże miasta – np. Budapeszt, Debreczyn, Segedyn, Miszkolc, Pecz, Gyor, jak i do osób z maleńkich miejscowości. Klienci korzystający z usług kurierskich mają do wyboru szeroki wachlarz usług kurierskich, co sprawia, że każda przesyłka może być traktowana niemal indywidualnie. Klient płaci tylko ze te opcje, które faktycznie są mu potrzebne.

Za pośrednictwem usług kurierskich nadać można listy i standardowych wymiarów paczki, jak i przesyłki ponadgabarytowe, czyli albo wyjątkowo duże, albo w takiej ilości, która wymaga tego, by towar był wysyłany na palecie. Dzięki temu z tego typu usług mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi, czyli firmy, które zajmują się eksportem swoich produktów do Węgier i innych państw.

Przesyłka do Węgier dla firm

Jak już zaznaczyliśmy wyżej, przesyłki do Węgier chętnie nadają nie tylko osoby prywatne, ale i firmy – zwykle takie, które eksportują swoje wyroby do tego europejskiego kraju. Dobrze wybrana firma kurierska może być w takim przypadku czymś więcej niż spedytorem – może stać się niemal partnerem w prowadzonym biznesie, który dba o to, by profesjonalnie i rzetelnie zostały wykonywane czynności związane z logistyką.

Ceny tego typu usług kurierskich, czyli ponadgabarytowych, nadawanych na palecie, są bardzo często określane indywidualnie. Firma kurierska bierze wówczas pod uwagę wielkość i ilość palet, a także ogólne warunki współpracy z danym klientem. Jeśli więc jest to współpraca stała i owocna, można liczyć na coraz bardziej atrakcyjne ceny za spedycję. Dobrze wybrana firma kurierska zajmie się nie tylko samym transportem – ze swojego magazynu do odbiorcy w Węgrzech. Warto zadbać o to, by do jej kompetencji należała pomoc także w innych czynnościach zaliczających się do szeroko rozumianej logistyki (np. odbiór z magazynu klienta oraz pomoc w załatwianiu formalności związanych z eksportem) – wówczas wysyłka do Węgier staje się procesem sprawnym, solidnym i bezpiecznym.

Tania paczka do Węgier – ubezpieczenie

Co sprawia, że przesyłki kurierskie są uznawane za jedną z najbezpieczniejszych form transportu paczek z Polski do Węgier (oraz do innych miejsc na świecie)? Można tu oczywiście dużo mówić o tym, jak bardzo spedytor dba o to, by każda paczka dotarła do odbiorcy cała i nienaruszona. Jednak kluczową kwestią jest tutaj ubezpieczenie. Bywa ono opcją obligatoryjną, ale w niektórych sytuacjach klient może wybrać, czy chce z takiego ubezpieczenia skorzystać.

Ubezpieczone paczki zagraniczne do Węgier są chronione przed skutkami zagubienia lub uszkodzenia ich zawartości. W takich przypadkach klient otrzymuje odpowiedniej wysokości – uzależnionej od wartości ubezpieczenia – rekompensatę finansową. A w jaki sposób naliczana jest wysokość ubezpieczenia i odszkodowania? Kwota ta wyliczana jest automatycznie przede wszystkim na podstawie tego, jaką wartość przesyłki zadeklaruje nadawca. Warto zaznaczyć, że dodatkowe koszty nadania paczki związane z wykupieniem ubezpieczenia są bardzo niskie, dzięki czemu nie warto rezygnować z tej opcji, tym bardziej, że mimo starań spedytora uszkodzenia paczek na skutek wstrząsów i uderzeń mają miejsce – sporadycznie, ale mają.

Korzystając z ubezpieczenia, należy pamiętać o tym, by przestrzegać odpowiedniej procedury odbioru przesyłki – tylko w tym przypadku będzie podstawa do tego, by móc uzyskać odszkodowanie w razie naruszenia zawartości przesyłki. Chodzi tu o to, by rozpakować i sprawdzić stan paczki w obecności kuriera, i to najlepiej jeszcze przed podpisaniem jej odbioru. Jeśli z przesyłką jest wszystko w porządku – po prostu kwituje się odbiór – jeśli nie, kurier tworzy specjalny i niezbędny do dalszej procedury reklamacyjnej protokół. Pamiętajmy o tym, że kurier ma obowiązek poczekać na to, aż adresat dokładnie skontroluje stan otrzymanej przesyłki.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Węgier?

Przesyłki kurierskie nie bez powodu uznawane są za najtańszy sposób nadania paczek do Węgier i innych państw na świecie. Trudno jednak udzielić jednej i konkretnej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje paczka do Węgier. Jest to bowiem zależne od kilku czynników. Dwa najbardziej istotne (mające największy wpływ na koszt usługi kurierskiej) to gabaryty oraz forma transportu, a więc i czas realizacji zlecenia kurierskiego.

Gabaryty paczki to jej wymiary oraz ciężar. Cennik firm kurierskich zawiera kilka grup gabarytowych, do których przyporządkowane są konkretne zakresy tych właściwości wraz odpowiadającymi im cenami. Warto więc tak spakować swoją przesyłkę, by jej ostateczne wymiary pasowały do jak najniższej grupy gabarytowej odpowiadającej wadze owej paczki. Pamiętajmy bowiem o tym, że gdy te dwie wartości zaliczają się do różnych grup gabarytowych, wówczas klienta obowiązuje cena wyższa.

Forma transportu przesyłek kurierskich, to jednocześnie to, ile idzie paczka do Węgier. Dostępne są dwie metody dostarczenia paczek z Polski do kraju docelowego, a każda z nich to inny czas realizacji zlecenia. Na szczęście droga do Węgier nie jest taka dlatego, dzięki czemu standardowa forma transportu nie trwa zbyt długo – szacuje się, że odbiorca otrzymuje swoją przesyłkę średnio w ciągu 7-10 dni roboczych. W tym wypadku przesyłki trafiają do kraju docelowego drogą lądową. Istnieje także opcja ekspres – czyli przesyłka lotnicza. Paczki dostające się do Węgier samolotem trafiają do odbiorców w okresie do trzech dni roboczych. Oczywiście ta druga opcja wiąże się z wyższym kosztem usługi kurierskiej.

Jak nadać paczkę do Węgier?

Na temat procedury nadania przesyłki kurierskiej, już trochę wspominaliśmy – odbywa się ona za pośrednictwem Internetu, bez kolejek, o dowolnej porze. Cały ten proces nie zajmuje więcej niż 10 minut. Co więcej – gdy zgłosimy już przesyłkę do wysłania, kurier osobiście przyjedzie po to, by ją od nas odebrać (w terminie, który sami wcześniej ustalimy).

A na czym dokładnie polega internetowa procedura nadania listu lub paczki? Jest ona taka sama i w przypadku przesyłek do Węgier, i do innych miejsc, np. gdy nadajemy paczki do Jordanii. Po prostu należy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Tam znajduje się specjalna aplikacja, za pomocą której zapisuje się w systemie przesyłkę do nadania. Należy podać jej gabaryty, szacowaną wartość, miejsce, do którego ma trafić oraz wszelkie opcje wysyłki, z których chce się skorzystać. Gdy to zrobimy, zlecenie zostaje wycenione. Następnie wystarczy już tylko podać dane osobowe, adresowe i kontaktowe nadawcy oraz odbiorcy, ustalić termin przyjazdu kuriera po odbiór przesyłki oraz zapłacić za usługę (można to także uczynić przez Internet). Później pozostaje już tylko odebranie Międzynarodowego Listu Przewozowego, który przychodzi na podany adres w-mailowy. Nadawca musi sprawdzić poprawność wszystkich zawartych w nim danych. Dokument ten jest bowiem niezbędny do tego, by listy i paczki mogły dotrzeć nie tylko do Węgier, ale i pod właściwy adres. Międzynarodowy List Przewozowy potrzebny jest w trzech egzemplarzach – dla nadawcy, dla firmy kurierskiej oraz dla odbiorcy (umieszczony na paczce).

Paczka do Węgier - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Węgier?

Jak wysłać paczkę do Węgier?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Węgier?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto