Paczki do Szwecji

Kraje skandynawskie cieszą się sporym zainteresowaniem Polaków – szacuje się, że w samej Szwecji przebywa ok. stutysięczna Polonia. W związku z tym przesyłki z Polski do Szwecji są dość często spotykane. Tani kurier do Szwecji? To możliwe! Z AlleKurier możesz wysłać paczki do Szwecji nie tylko tanio, ale też szybko i przede wszystkim bezpiecznie. Bez żadnych problemów. Jak najłatwiej nadać swoją przesyłkę do Szwecji? Przekonaj się o tym już teraz z przygotowanego dla Ciebie poradnika!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Szwecji na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub kliknij w przycisk poniżej:

Paczka do Szwecji – jak nadać?

Zamawianie kuriera jest tak naprawdę dziecinnie proste. Cała procedura odbywa się bowiem online – a więc bez wychodzenia z domu. Potrzebny jest jedynie komputer oraz Internet. Zacznij od wejścia na stronę allekurier.pl. W wyceniarce wpisz podstawowe dane dotyczące Twojej przesyłki - wagę, wymiary i kraj, do którego ma zostać dostarczona. Kliknij w przycisk wyceń przesyłkę, by przejść do dalszej części formularza.

Pojawią się firmy kurierskie, które są w stanie dostarczyć Twoją paczkę do wybranego kraju. Obok firm kurierskich znajduje się informacja o cenie przesyłek, a także szacunkowy czas ich doręczenia. Wybierz tę ofertę, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania!

Pozostaje uzupełnić formularz do końca, czyli wpisać dane osobowe, adresowe i kontaktowe do nadawcy i odbiorcy. W formularzu możesz wybrać również usługi dodatkowe, jak chociażby ubezpieczenie przesyłki. W odpowiednim polu zaznacz również, w jakim dniu i w jakich godzinach kurier powinien pojawić się po odbiór Twojej przesyłki.

Ostatni krok - opłać przesyłkę! Gdy należność zostaje uiszczona, otrzymasz na adres e-mailowy specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest niezbędny do tego, by paczka trafiła w odpowiednie miejsce. Na tym dokumencie znajdują się bowiem dane nadawcy, odbiorcy oraz najważniejsze informacje o przesyłce. Na podstawie numeru tegoż listu zarówno nadawca, jak i odbiorca, mogą śledzić postęp w transporcie paczki.

Kurier do Szwecji – jak długo idzie paczka?

Przesyłki zagraniczne przemierzają wiele kilometrów, dlatego czas ich doręczenia nie należy do najkrótszych. Na szczęście w AlleKurier dbamy o to, by czas doręczenia paczek do Szwecji był możliwie jak najkrótszy!

Przyjmuje się, że średni czas potrzebny na to, by dostarczyć przesyłkę kurierską z Polski do Szwecji wynosi od 4 do 6 dni, oczywiście roboczych. Jeśli więc nadamy paczkę tuż przed świętami czy weekendem, musimy spodziewać się tego, że nieco więcej czasu spędzi ona w magazynie. Jeśli jednak klientowi wyjątkowo zależy na czasie, może zdecydować się na opcję expres, która realizowana jest nie transportem drogowym, a samolotem. Tak nadana paczka dociera do odbiorcy nawet w ciągu 24 godzin. Oczywiście trzeba mieć świadomość tego, że cena przesyłki priorytetowej będzie wyższa niż tej standardowej.

Czas realizacji zlecenia zależy także od tego, do jakiego miasta kierowana jest paczka. Duże miasta – takie jak Sztokholm, stolica tego kraju, czy też Goteborg, Malmo, Uppsala, Vasteras czy Orebro – to zwykle główne punkty poszczególnych rewirów, do których trafiają przesortowane już przesyłki kurierskie. Dlatego też to tam w pierwszej kolejności docierają paczki, nieco później natomiast są one dostarczane do mniejszych miejscowości, zwłaszcza tych dość znacznie oddalonych od głównego punktu rewiru.

Przesyłki do Szwecji – spedycja

Paczka do Szwecji cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim osób prywatnych. Ważną jednak częścią kontrahentów są także firmy, których produkty są eksportowane do Szwecji. Takie zlecenia są dużo większe niż pojedyncze paczki przesyłane przez klientów prywatnych. Zwykle więc ładunek trafia do odbiorcy na palecie, a także kontenerem. Przesyłki paletowe oczywiście również muszą spełniać określone przed daną firmę kurierską normy odnośnie do wymiarów i ciężaru zamówienia.

Przesyłki kurierskie do Szwecji – co wolno przewozić?

Zawartość przesyłek międzynarodowych jest o wiele bardziej kontrolowana niż tych krajowych. I choć pomiędzy krajami Unii Europejskiej nie obowiązują należności celne, to nadal trzeba liczyć się z tym, ze zawartość przesyłki może zostać skontrolowana pod kątem przedmiotów zakazanych prawem unijnym. Z listą takich przedmiotów zakazanych można bardzo łatwo zapoznać się choćby za pomocą Internetu. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że poszczególne firmy przewozowe mają bardziej rygorystyczne zasady odnośnie do tego, co może posiadać wewnątrz paczka do Szwecji. Zanim więc zgłosimy chęć nadania przesyłki międzynarodowej, zapoznajmy się dokładnie z wewnętrznym regulaminem danej firmy kurierskiej, który na pewno określa, jakie produkty są zabronione do przewożenia w paczce. Warto przestrzegać tych zasad, gdyż w najlepszym wypadku kurier po prostu nie przyjmie paczki, w najgorszym zaś zostanie ona cofnięta bez zwrotu kosztów nadania. A jakie artykuły zwykle znajdują się na liście tych zakazanych? Z całą pewnością są tam produkty zabronione prawnie, czyli przede wszystkim środki chemiczne, wybuchowe, odurzające (w tym narkotyki), żrące, leki, a także różnego rodzaju broń.

Ponadto większość firm kurierskich nie życzy sobie, by w paczkach znajdowały się zwierzęta (zarówno żywe, jak i martwe), żywność, rośliny i nasiona, produkty z krótkim terminem ważności, przedmioty szczególnie delikatne oraz wysokiej wartości (takie jak dzieła sztuki, kamienie szlachetne, złoto itp.). Wiele firm nie zgadza się także na transport przesyłek osobistych takich jak bagaże. W przesyłkach kurierskich zabronione jest także przewożenie wyrobów tytoniowych i alkoholowych.

Ile kosztuje paczka do Szwecji?

Koszt do Szwecji zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważne jest to, czy przesyłka ma status listu czy też paczki. List oczywiście jest tańszy w dostarczeniu. Tu jednak należy mieć na uwadze, że nie zawsze to, co jest umieszczone w kopercie, jest przez kuriera traktowane jako list. Jeśli tak zapakowana przesyłka jest zbyt ciężka lub też grozi łatwym uszkodzeniem zawartości, wówczas kurier może odmówić przyjęcia zlecenia. Gabaryty oraz ciężar paczki do zdecydowanie najbardziej kluczowe kwestie wpływające na cenę usługi kurierskiej. Na cenę usługi transportu przesyłek z Polski do Szwecji mają także wpływ opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie paczki oraz priorytet.

W AlleKurier możesz wysłać tanio swoją paczkę do Szwecji. Dzięki skorzystaniu z naszej platformy możesz zaoszczędzić nawet 70% na wysyłce - warto więc wybrać Allekurier i nie przepłacać!

Paczki do Szwecji - FAQ

Ile kosztuje paczka do Szwecji?

Ile idzie paczka do Szwecji?

Jak zapakować paczkę do Szwecji?

Ile może ważyć paczka do Szwecji?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto