Paczka do Zambii

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę na inny kontynent? To nic trudnego! Z AlleKurierem Twoja paczka do Zambii dotrze bezpiecznie! Wybierając brokera usług kurierskich sam decydujesz, która z dostępnych ofert jest dla Ciebie najlepsza. Wystarczy skorzystać z prostej i intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz pod linkiem https://allekurier.pl/

Czy opłaca się wysyłać paczki do Zambii?

W przypadku przesyłek kurierskich na duże odległości zdecydowanie ważna jest cena. Tak samo w przypadku wysyłki paczki do Zambii. Jak wiemy ceny przesyłek zagranicznych są o wiele wyższe niż tych krajowych. Dlatego nie często decydujemy się na taki ruch. Jednak tutaj przychodzi nam z pomocą AlleKurier. Wystarczy skorzystać z intuicyjnej wyceniarki lub sprawdzić nasz cennik. Następnie będziesz mógł wybrać najbardziej optymalną dla Ciebie ofertę. Tym sposobem w kilka minut znajdziesz, nadasz i wyślesz paczkę do Zambii. Tak, to takie proste!

Procedury celne dotyczące paczek do Zambii

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Przesyłki do Zambii również. Stąd też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności.

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego.

W pierwszej części formularza opisz przedmiot najdokładniej, jak się da. Najlepiej jest podać kod celny. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określasz ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. 

Przesyłki do Zambii podlegają odprawie celnej, dlatego jak do większości miejsc nie można tam wysyłać: substancji i materiałów niebezpiecznych, broni, materiałów wojskowych, alkoholi, wyrobów tytoniowych oraz żywności o krótkim terminie przydatności.

Jak zabezpieczyć paczkę do Zambii?

Chcąc wysłać paczkę do Zambii, która leży na innym kontynencie obawiamy się o jej bezpieczeństwo. To naturalne, że w trakcie tak długiej drogi jaką ma do przebycia nasza paczka, mogą wydarzyć się sytuacje losowe. Jednak nie powinniśmy się o to zbytnio martwić. W kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. A jak starać się uniknąć zniszczenia naszych przedmiotów? Wystarczy poprawnie zapakować paczkę. Jak to zrobić? Przedmioty należy zapakować do solidnego kartonu, który następnie trzeba wypełnić folią bąbelkową lub gazetami w celu unieruchomienia przedmiotów. Takie pudełko oklejamy taśmą lub stretchem. W widocznym miejscu naklejamy etykietę wysyłkową. To rozwiązanie zdecydowanie pomoże zabezpieczyć paczkę do Zambii!

Poznaj Zambię!

Zambia to oficjalnie Republika Zambii. Państwo znajduje się w południowej Afryce bez dostępu do morza. Nazwa przyjęta od Zambezi - głównej rzeki kraju. Ma prawie 753 tysiące kilometrów kwadratowych. Liczba ludności Zambii wynosi około 18 milionów. Kwacha zambijska to oficjalna waluta Zambii. Stolicą tego kraju jest Lusaka. Ciekawym zjawiskiem jest tam las obok wodospadu Wiktorii, który otrzymuje „deszcz” 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.   

Doręczenie paczki do Zambii

Paczka do Zambii leci samolotem! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. W ofercie AlleKurier masz możliwość wyboru kuriera z najbardziej odpowiadającą Ci ofertą. Paczka jest wysyłana z ubezpieczeniem i odprawą celną w cenie. Jeśli chodzi o przekazanie paczki możesz to zrobić sam! Wystarczy, że zaniesiesz swoją paczkę do jednego z punktów nadawczych. Natomiast jeśli nie masz na to czasu zamów kuriera do domu. Wysyłając paczkę do Zambii za pośrednictwem AlleKurier masz pewność, że doręczymy ją bezpiecznie do dowolnego miejsca. Co więcej, aby zaspokoić twoją ciekawość możesz śledzić swoją przesyłkę na naszej platformie! 

Paczka do Zambii - FAQ

Ile idzie paczka do Zambii?

Ile kosztuje paczka do Zambii?

Co można wysłać kurierem do Zambii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto