Paczka do Demokratycznej Republiki Konga

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę na inny kontynent? A szczególnie jak wysłać paczkę do Demokratycznej Republiki Konga? Szukasz sprawdzonych usług kurierskich? Zależy Ci na szybkości oraz gwarancji dostawy? Z odpowiedzią przychodzi AlleKurier! To broker usług kurierskich. Ty sam decydujesz, którą ofertę wybierasz. A co z ceną? Przecież też jest ważna. Z pewnością nie chcemy przepłacać. Mamy na to rozwiązanie! Skorzystaj z naszej prostej i intuicyjnej wyceniarki paczek, a cena nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Znajdziesz ją na naszej stronie.

Czy opłaca się wysyłać paczki do Demokratycznej Republiki Konga?

Wysyłając paczkę na tak dużą odległość zastanawiamy się co zrobić, aby przesyłka była jak najtańsza? Tak samo jest w przypadku paczki do Demokratycznej Republiki Konga. Tu z pomocą przychodzi AlleKurier! Dzięki wyceniarce znajdującej się na tej platformie już przed wysyłką wiemy ile wyniesie nas taka usługa. Co więcej, możemy wybrać najtańszą wśród dostępnych ofert. Ale to nie wszystko! Powiemy Ci też jak uniknąć dodatkowych kosztów. Wystarczy, że dopilnujesz wszystkich formalności związanych z wysyłką i podasz prawidłowe wymiary paczki. Tym sposobem przyspieszysz też odprawę celną i samo doręczenie paczki. Już wiesz co zrobić, aby paczka do Demokratycznej Republiki Konga była tania.

Procedury celne dotyczące paczek do Demokratycznej Republiki Konga

Jak wiadomo przesyłki międzynarodowe muszą przejść przez odprawę celną. Nie inaczej jest w przypadku Demokratycznej Republiki Konga. Dlatego wypełniając formularz nadawczy należy dopełnić pewnych formalności. Wystarczy go dokładnie przeczytać, aby dowiedzieć się jak mamy postąpić z naszą paczką.

Szczególnie ważny jest tutaj opis przedmiotu, który wysyłamy oraz faktura do zgłoszenia celnego. Należy dokładnie uzupełnić te informacje, ponieważ przyspieszy to całą odprawę.

W pierwszej części formularza opisujemy przedmiot najdokładniej, jak się da. Jeśli znamy kod celny (HS) to również powinniśmy go podać. W dalszej części podajemy nazwę wysyłanego przedmiotu. Najlepiej po polsku i po angielsku. Następnie określamy ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę.

Przesyłki do Demokratycznej Republiki Konga podlegają odprawie celnej. Dlatego nie można tam wysyłać: substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów oraz żywności z krótkim terminem przydatności.

Jak zabezpieczyć paczkę do Demokratycznej Republiki Konga?

Często nie chcemy wysyłać paczek na tak duże odległości, ponieważ obawiamy się ich zniszczenia podczas transportu. To prawda, że paczka wysłana na inny kontynent ma do przebycia długą drogę. Ale bez obaw! AlleKurier korzysta z usług tylko sprawdzonych przewoźników. Co więcej w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Czy możemy jeszcze coś zrobić, aby uniknąć uszkodzenia paczki? Tak! I to najważniejszą rzecz. Musimy dobrze zabezpieczyć nasze przedmioty. Jak to zrobić? Nasze przedmioty muszą być nieruchome, dlatego w tym celu umieśćmy je w kartonie wypełnionym folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub gazetami. Taki karton najlepiej owinąć stretchem lub taśmą klejącą. Nie możemy też zapomnieć o etykiecie nadawczej, którą musimy nakleić w widocznym miejscu. W ten sposób nasza paczka do Demokratycznej Republiki Konga powinna dotrzeć bez żadnych uszkodzeń.

Poznaj Demokratyczną Republikę Konga!

Demokratyczna Republika Konga to drugie pod względem powierzchni, a trzecie pod względem liczby ludności państwo Afryki, położone w jej środkowej części. Ma ponad 2,3 miliony kilometrów kwadratowych. Liczba ludności Demokratycznej Republiki Konga wynosi około 90 milionów. Frank kongijski jest tam obowiązującą walutą. Stolicą tego kraju jest Kinszasa. Językiem urzędowym jest francuski. 

Doręczenie paczki do Demokratycznej Republiki Konga

Paczka do Demokratycznej Republiki Konga leci samolotem. To najszybsza forma wysyłki! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. Paczka do Demokratycznej Republiki Konga jest dostarczana w przeciągu 3-5 dni roboczych. Zadbaj o to, aby przesyłka została na pewno zakwalifikowana jako standardowa. Wtedy jest ona najtańsza, a także najszybciej można ją sortować. Co więcej, aby zaspokoić twoją ciekawość możesz śledzić swoją przesyłkę na naszej platformie!  

Paczka do Demokratycznej Republiki Konga - FAQ

Ile idzie paczka do Demokratycznej Republiki Konga?

W jaki sposób zostanie dostarczona paczka do Demokratycznej Republiki Konga?

Czego nie można wysłać kurierem do Demokratycznej Republiki Konga?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto