Paczka do Wietnamu

Paczka do Wietnamu? Z pewnością przyda się tutaj tani kurier! Najlepszą ofertę na wysyłkę do Wietnamu znajdziesz w AlleKurier. Z nami nadasz przesyłkę do 70% taniej! Zobacz, w jaki sposób możesz szybko i tanio wysłać paczki do Wietnamu. Pomoże Ci w tym poniższy poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Wietnamu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Wietnamu - jak wysłać?

Wietnam jest krajem oddalonym od Polski o kilkanaście tysięcy kilometrów. A jednak każdego dnia wysyłanych tam z naszego kraju wiele różnego rodzaju przesyłek. Nie bez powodu coraz więcej osób wybiera w tym celu usługi kurierskie. Wszystko dlatego, że jest to obecnie najlepszy i najbardziej korzystny sposób na to, by nadać przesyłkę – nie tylko do Wietnamu, również inne zagraniczne. Dlaczego usługi kurierskie są najbardziej polecane? Wśród szerokiego wachlarzu ich zalet, wymienić warto przede wszystkim niską cenę, szybki czas dostawy przesyłki,maksymalny profesjonalizm, bezpieczeństwo zleceń, a także wygoda związana z procedurą nadania listów i paczek, która odbywa się online i nie trwa dłużej niż kilka minut. Mówiąc o procedurze, warto tu zaznaczyć, że w Wietnamie przesyłki odbiera tamtejsza partnerska firma kurierska, dzięki czemu paczki może odebrać zarówno osoba mieszkająca w większym mieście, takim jak np. Ho Chi Minh, Hanoi, Hajfong, Nha Trang, Can Tho, Quy Nhorn, jak i odbiorca, który mieszka w małej miejscowości, oddalonej od strategicznych miast.

Za pomocą usług kurierskich można nadać różnego rodzaju przesyłki do Wietnamu. Są wśród nich oczywiście listy i standardowe paczki za granicę, ale można też wysłać tam z Polski przesyłki ponadgabarytowe, które zwykle umieszcza się na palecie. Wśród dostępnych opcji wysyłki klienci mają do wyboru wiele opcji, które pozwalają tak zrealizować zlecenie, by faktycznie spełniało one wszystkie potrzeby klienta.

Co może zawierać paczka do Wietnamu?

Każde państwo na świecie posiada swoje procedury celne, których trzeba przestrzegać, chcąc przekroczyć granicę danego kraju. Nie inaczej jest z Wietnamem – zawartość wysyłanych tam paczek musi być taka, by Urząd Celny nie zatrzymał przesyłki. Zatrzymanie paczki jest najłagodniejszą z konsekwencji – za łamanie prawa granicznego może grozić także wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności, a nawet – w przypadku narkotyków – może to być kara śmierci. Dlatego też przed nadaniem paczki warto zapoznać się ze szczegółowymi zasadami panującymi na granicy Wietnamu. Dobrze też zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej, który także reguluje to, co może zawierać wysyłka do Wietnamu i do innych miejsc na świecie.

Przepisy celne w Wietnamie są najbardziej rozbudowane jeśli chodzi o opłaty celne. Dotyczą one szerokiej grupy produktów i mogą odznaczać się różną wartością oprocentowania. Pamiętajmy o tym, że cło dotyczy tych produktów, które przewożone są w ilości przekraczającej użytek własny, dlatego też te procedury dotyczą przede wszystkim firm, które eksportują do Wietnamu swoje produkty. W deklaracjach celnych należy też zgłaszać przedmioty o dużej wartości oraz gotówkę, jeżeli jej wartość przekracza 3000 USD (lub równowartość tej kwoty w innych walutach). Przede wszystkim jednak trzeba pamiętać o tym, że surowo wzbronione jest umieszczanie w paczkach narkotyków, substancji trujących, materiałów wybuchowych oraz broni. Tak, jak w przypadku większości państw na świecie, ograniczony prawnie jest przewóz zwierząt, roślin oraz wyrobów alkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Regulamin firmy kurierskiej zwykle – w przypadku standardowych przesyłek – zabrania umieszczania w nich i przedmiotów niedozwolonych, i tych podlegających ograniczeniom. Ponadto trzeba uwzględnić, iż regulamin ten zabrania przesyłania przedmiotów o dużej wartości materialnej, np. kosztownej biżuterii, antyków, a także spakowanych bagaży oraz o krótkiej dacie ważności i łatwo psujących się produktów spożywczych. Jeśli klient złamie te reguły, musi liczyć się z tym, że jego paczka nie zostanie przyjęta przez kuriera, bądź też wycofana w trakcie realizacji zlecenia. Nadawca nie odzyskuje wówczas poniesionych wcześniej kosztów nadania.

Tania paczka do Wietnamu – jak spakować?

Aby dostać się z Polski do Wietnamu, należy przebyć grubo ponad dwanaście tysięcy kilometrów. Co więcej, wiele fragmentów trasy odznacza się trudnymi warunkami drogowymi, a konsekwencją tego może być to, że zawartość paczek ulegnie uszkodzeniu. Co prawda spedytor dokłada wszelkich starań, by tak się nie stało, a klienci mogą skorzystać z odszkodowania w ramach ubezpieczenia, gdy jednak paczka zostanie naruszona, warto jednak samemu zadbać o to, by maksymalnie zwiększyć szanse na jej bezpieczne dotarcie do adresata. Aby osiągnąć ten cel, należy pamiętać o tym, by bezpiecznie spakować przesyłkę.

Aby przesyłki kurierskie do Wietnamu były odpowiednio spakowane, należy unikać wszelkich opakowań, które są miękkie i łatwo uginają się nawet pod lekkim naciskiem – np. papieru pakownego i kopert (nawet bąbelkowych). Zamiast takich rozwiązań korzystajmy ze sztywnych kartonów lub też – w przypadku listów – z kartonowych kopert. Ale dobre opakowanie to jeszcze nie wszystko. Delikatne przedmioty dobrze jest owinąć folią bąbelkową, która zabezpieczy je przed pęknięciem, rozbiciem czy połamaniem, amortyzując wstrząsy. Jeśli chodzi o amortyzację, to warto zadbać także o to, by wolna przestrzeń w opakowaniu została wypełniona papierem, pianką, styropianem lub innym materiałem o podobnych właściwościach. Na końcu, oczywiście, owińmy paczkę szczelnie albo szeroką taśmą klejącą, albo specjalną folią przeznaczoną do pakowania. Nie zaszkodzi także – zwłaszcza w przypadku wysyłania delikatnych przedmiotów – umieścić na paczce karteczki z ostrzeżeniem „Uwaga! Szkło” - informację tę najlepiej jest umieścić w kilku wariantach językowych.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Wietnamu?

Osoby zainteresowane wysyłką paczki do Wietnamu muszę mieć świadomość tego, że nie będzie ona kosztować tyle co paczka do Francji czy też paczka krajowa, jednak należy pamiętać o tym, że usługi kurierskie są w stanie wykonać to zlecenie w najbardziej atrakcyjnej cenie. I choć ciężko jest oszacować konkretnie, ile kosztuje paczka do Wietnamu, to warto wiedzieć, od jakich czynników koszt tego zlecenia jest uzależniony.

Jedną z najważniejszych kwestii wpływających na cenę jest sposób transportu przesyłek, a więc i to, ile idzie paczka do Wietnamu. Klient może zamówić albo opcję standardową, czyli lądową. Jest ona tańsza, ale trzeba tu wziąć pod uwagę, że adresat będzie czekać na przesyłkę z całą pewnością więcej niż miesiąc. Dla osób ceniących czas przeznaczona jest opcja ekspres (lotnicza). Paczki docierające do Wietnamu samolotem są droższe, ale szybciej docierają do odbiorcy (do dwóch tygodni).

Gabaryty paczki (waga i wymiary) to druga ważna kwestia decydująca o kosztach usługi kurierskiej. Im mniejsze są owe gabaryty, tym tańsza okazuje się cena. Warto uwzględnić to podczas przygotowywania przesyłki. Na stronie internetowej firmy kurierskiej można znaleźć ceny dla poszczególnych grup gabarytowych standardowych przesyłek – dzięki temu można łatwo oszacować koszt usługi kurierskiej.

Jak nadać paczkę do Wietnamu?

Sposób, w jaki odbywa się nadanie przesyłki kurierskiej, jest jedną z tych zalet, którą wielu klientów ceni sobie najbardziej. Aby móc zgłosić list czy paczkę do wysłania, wystarczy po prostu – we własnym domu, o dowolnej porze, nawet w weekendy i święta – wejść na stronę internetową firmy kurierskiej, a następnie podać informacje dotyczące paczki (gabaryty, opcje wysyłki, szacowany koszt, kraj docelowy) oraz dane odbiorcy i nadawcy (imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer telefonu oraz asdres e-mailowy).

Gdy klient opłaci przesyłkę i wybierze termin, w którym kurier będzie musiał przyjechać po odbiór zgłoszonej paczki, otrzymuje on na podany wcześniej adres e-mailowy specjalny dokument – Międzynarodowy List Przewozowy. To dzięki niemu paczka może dotrzeć do Wietnamu. Rolą nadawcy jest sprawdzenie, czy wszystkie umieszczone na tym dokumencie dane są prawidłowe. Ciekawą opcją jest to, że za pomocą unikalnego numeru Międzynarodowego Listu Przewozowego nadawca i odbiorca przesyłki mogą bardzo łatwo na bieżąco kontrolować przez Internet, na jakim etapie znajduje się ich zlecenie. Ponadto dokument ten służy jako dowód nadanie paczki. Drugi egzemplarz jest dołączany do przesyłki, a trzeci trafia do firmy kurierskiej.

Paczka do Wietnamu - FAQ

Ile idzie paczka do Wietnamu?

Jak wysłać paczkę do Wietnamu?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Wietnamu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto