Paczka do Andory

Przesyłki kurierskie to bezpieczna i szybka forma dostarczenia twojej paczki do odbiorcy. Jest dużo wygodniejsza i tańsza niż standardowe usługi pocztowe. Dajemy możliwość krajowych i międzynarodowych przesyłek kurierskich w postaci listów i paczek. Codziennie z Polski wysyłamy setki paczek na cały świat. Popularnymi kierunkami są kraje europejskie. Coraz bardziej wzrasta także zainteresowanie Andorą. Korzystając z usług brokera kurierskiego AlleKurier masz możliwość wyboru najlepszej dla siebie oferty przesyłki kurierskiej do Andory!

Wyślij paczkę do Andory szybko i tanio

Użyj naszej intuicyjnej i łatwej w obsłudze wyceniarki, aby wybrać jak najtańszą ofertę transportu twojej przesyłki. Dokonaj dokładnych pomiarów pudełka, wypełnij prosty i krótki formularz, a następnie opłać zamówienie. Sprawdź regulamin przewoźnika, aby mieć pewność, że prawidłowo zapakowałeś wysyłane przedmioty. Wydrukuj list przewozowy i naklej go w widocznym miejscu. Sprawdź, czy paczka jest dobrze zabezpieczona. Nie może się ona otworzyć w trakcie transportu. Najlepiej jeśli ciasno zakleisz ją taśmą. Teraz wystarczy, że zaniesiesz przesyłkę do wybranego przez siebie punktu lub przekażesz ją kurierowi ze swojego domu!

Bezpieczny transport twojej paczki 

Skorzystanie z usług AlleKurier daje ci pewność, że twoja przesyłka dotrze prosto do odbiorcy. Sposób dostarczenia wybierasz sam z dostępnych ofert. Szacunkowy czas transportu twojej paczki wynosi około 3-4 dni. Pamiętaj jednak, że może się on wydłużyć. Jeżeli twoja przesyłka nie będzie skategoryzowana jako standardowa, dokonasz pomyłki przy wypełnianiu formularza lub adresowaniu, wpłynie to na czas doręczenia. Dlatego uniknij niepotrzebnych zawirowań! Po wypełnianiu dokumentów sprawdź dokładnie, czy wpisane dane są poprawne.

Zwróć uwagę na to, że Andora nie jest krajem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego powodu ewentualna odprawa celna może wydłużyć szacunkowy czas doręczenia twojej paczki.

Poznaj Andorę!

Andora jest malutkim państwem leżącym w Pirenejach, całkowicie pokrytym górami. Znajduje się w południowo zachodniej Europie, graniczy z Hiszpanią i Francją. Jego powierzchnia to zaledwie 468 kilometrów kwadratowych, a liczba ludności wynosi około 86 tysięcy osób. Co ciekawe, według prawa Andory w każdym domu powinien być co najmniej jeden karabin na wypadek wojny. Stolica państwa ma taką samą nazwę - Andora. Warto wiedzieć, że państwo to jest monarchią konstytucyjną, a władzę sprawują tam współksiążęta. Andora to jedyny kraj, w którym językiem urzędowym jest kataloński.

Dobrze spakuj swoją przesyłkę do Andory

Zanim przygotujesz przesyłkę do Andory, weź pod uwagę, że jej zawartość zostanie skontrolowana przez służbę celną. Z tego powodu musisz dostosować się do ograniczeń regulowanych przez prawo tego kraju. Przewoźnicy również posiadają swoje regulaminy, w których informują, jakich przedmiotów nie można przewozić. Pamiętaj, że zabroniony jest transport substancji zagrażających zdrowiu i życiu ludzi, broni, amunicji oraz narkotyków. W paczce nie powinieneś także umieszczać zwierząt, roślin, leków, antyków i biżuterii. Nie wysyłaj też artykułów spożywczych, które mogą się szybko zepsuć. Upewnij się, że przedmioty przez ciebie zapakowane są zabezpieczone folią bąbelkową, papierem lub innego rodzaju wypełniaczami. Karton nie powinien zawierać żadnych ostrych elementów. Aby paczka została uznana za standardową nie powinna się też składać z kliku połączonych pudełek ani być owinięta folią stretch.

Procedury celne paczek do Andory

Nadając paczkę do Andory należy liczyć się z odprawą celną. Państwo to nie należy do Unii Europejskiej, jednak ma podpisaną z nią umowę dotyczącą transportu towarów przez granicę. Wysyłanie dokumentów nie podlega odprawie celnej. Jednak nadając inne przedmioty możesz spodziewać się, że zapłacisz cło. Jeżeli wysyłasz towary o wartości niższej niż 22 euro, procedura odprawy celnej będzie uproszczona. W takim przypadku konieczne będą: list przewozowy, faktura proforma i oświadczenia eksportera. Jeśli wartość twoich produktów przekracza 22 euro należy dołączyć upoważnienie do dokonania odprawy celnej. Pamiętaj, że AlleKurier nie odpowiada za wysokość opłat celnych. Jeżeli odbiorca paczki nie dokona płatności za cło, przesyłka zostanie odesłana do nadawcy. W tej sytuacji nadawca ponosi dodatkowe koszty transportu i odprawy celnej importowej.

Paczka do Andory - FAQ

Ile idzie paczka do Andory?

Ile kosztuje przesyłka do Andory?

Co mogę wysłać w paczce do Andory?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto