Paczka do Bhutanu

Niewielka część Polaków odwiedziła Bhutan. Ten kto nie był w tym kraju z pewnością może żałować. Piękne górskie widoki, zabytkowe świątynie oraz fortece, poznanie religii buddyjskiej, która stanowi przewagę w Bhutan. A te atrakcje to jeszcze nie wszystko. Jest to jedyny kraj, który mierzy wskaźnik Szczęścia Narodowego. Zbadano, że aż 95% społeczeństwa czuje się szczęśliwa. Zatem czemu jest to nieznany kierunek wakacyjny?

Może zamiast wakacji w tym kraju, chcesz wysłać tam przesyłkę? Wiedz, że dobrze trafiłeś. Nasza firma AlleKurier z łatwością dostarczy twoją paczkę do Bhutanu!

Tania paczka do Bhutanu

AlleKurier wyróżnia się niskimi cenami. Pomimo dalekich dystansów jakie wykonują kurierzy i nasze paczki, gwarantujemy bezpieczeństwo, a co najważniejsze tanie koszty wysyłek. Korzystając z usług AlleKurier zaoszczędzisz aż do 70%, w porównaniu z prywatnymi przewoźnikami. Dzięki nam twoja przesyłka zostanie doręczona w szybkim tempie. Równocześnie kurierzy oferują wysoką jakość swoich usług, a przy tym niewielkie opłaty.

Wysyłka paczki do Bhutanu

Aby mieć pewność, że nasza paczka bez problemu dojdzie do odbiorcy, musimy ją prawidłowo nadać i zaadresować. Jak to zrobić? Dzięki firmie AlleKurier nadanie paczki nigdy nie było łatwiejsze. Rozpoczynamy od wejścia na naszą stronę internetową i wpisujemy informacje o paczce. Do tego posłuży nam wyceniarka. Kolejno uzupełniamy formularz dotyczący naszych danych osobowych oraz odbiorcy. W formularzu wybieramy dzień i godzinę, w której kurier ma odebrać od nas przesyłkę. Pamiętajmy również o poprawnym zaadresowaniu paczki z zewnątrz. Kiedy adresujemy ją ręcznie, zróbmy to jak najbardziej czytelnie. Dzięki temu unikniemy nieporozumień. Zwróćmy uwagę na kraj, do którego nadajemy paczkę. Musi być on napisany również w języku urzędowym Bhutanu. Jest nim język Dzongkha. Przesyłka musi być także odpowiednio zapakowana.

Kiedy już te wszystkie kroki zostały wykonane, czekamy na kuriera, który doręczy naszą przesyłkę.

Odprawa celna obejmuje przesyłki, które nadawane są poza Unię Europejską. Osoby uprawnione do tych działań muszą przestrzegać przepisów związanych z wywozem paczek. Bhutan znajduje się w Azji Południowej, przez co jest objęty odprawą celną. Łączy się to z dodatkowymi kosztami podczas nadawania przesyłek. Jednak dzięki firmie AlleKurier unikniesz wyższych cen, ponieważ odprawa celna jest wliczona w koszta całościowe.

Poznaj Bhutan!

Bhutan jest krajem leżącym w Azji Południowej. Znajduje się w wschodnich Himalajach. Królem Buthanu jest Jigme Khesar Namgyel Wangchuck. Powierzchnia tego kraju wynosi blisko 38,5 tysięcy kilometrów kwadratowych. Liczba mieszkańców to prawie 772 tysiące. Stolicą Buhtanu jest Thimphu. Druk Jul oznacza Królestwo smoka, a biały smok widnieje na fladze Bhutanu. Przez to mieszkańcy nazywają swoje społeczeństwo Druk Pa, czyli ludzie smoków. Walutą jaką się posługują jest Ngultrum. Jedna złotówka w przeliczeniu na walutę Bhutanu to 17,26 Ngultrum.

Jaki jest czas doręczenia paczki do Bhutanu?

Dystans pomiędzy Polską a Bhutanem nie jest ogromny, jednak nie należy on do małych. Odległość między naszym krajem a Bhutanem wynosi około 6,5 tysięcy kilometrów. Podczas wysyłki paczki będzie ona doręczona w praktycznie wszystkich przypadkach drogą lotniczą. Jest to najszybsza i najkorzystniejsza metoda na wysłanie przesyłki. Wybierając usługi AlleKurier Eksport twoja paczka do Bhutanu będzie dostarczona w przeciągu od trzech do pięciu dni roboczych.

Zabronione przedmioty w paczce do Bhutanu

Każdy kraj ma ustalone ograniczenia dotyczące przesyłek.  Najczęściej każdy kraj ma bardzo podobne ograniczenia towarów, których nie można zawierać w paczkach. W tych restrykcjach zawarte są przedmioty, które kojarzą się z handlem bądź z zagrożeniem czyjegoś życia. Zatem jakie przedmioty są zabronione w wysyłce paczek do Bhutanu? Bez wątpliwości są to pieniądze, materiały łatwopalne oraz broń palna. Nie można również wysyłać niektórych leków, alkoholu oraz wyrobów tytoniowych. Aby dowiedzieć się jaka jest konkretna lista towarów objętych zakazem wysyłki sprawdź regulamin na naszej stronie.

Paczka do Bhutanu - FAQ

Ile kosztuje wysłanie przesyłki do Bhutanu?

Czy muszę ubezpieczać paczkę do Bhutanu?

Jak zapakować paczkę do Bhutanu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto