Paczka na Słowację

Potrzebujesz wysłać paczkę na Słowację? Tanią wysyłkę umożliwi Ci AlleKurier! Poznaj naszą ofertę na tanie przesyłki kurierskie i wysyłaj do 70% taniej! Z takiej okazji nic tylko korzystać! A jeśli chcesz poznać krok po kroku metodę nadania przesyłki na Słowację - przeczytaj dalszą część tego artykułu!

Zamów kuriera po odbiór paczki na Słowację na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki na Słowację – o czym warto wiedzieć?

Paczki zagraniczne wysyłane z Polski cieszą się niewiele mniejszym powodzeniem niż te krajowe. Klienci zainteresowani tego typu zleceniami mają do wyboru kilka środków transportu, ale nie bez powodu stale rosnącym zainteresowaniem cieszą się usługi kurierskie.

Usługi kurierskie to najlepszy sposób na to, by nadać przesyłki na Słowację lub paczkę do Czech. U tego naszego południowego sąsiada zameldowanych jest ponad 3000 osób polskiego pochodzenia. Co więcej, jest to kraj, do którego bardzo chętnie polskie firmy eksportują swoje wyroby. Nic więc dziwnego, że przesyłki kurierskie do tego państwa są zjawiskiem popularnym. Nie ważne, czy ma to być zwykły list, mała paczka czy też duża przesyłka ponadgabarytowa, która zostanie przetransportowana na palecie. Co więcej, firmy kurierskie gwarantują swoim klientom elastyczność usług – klienci mają szeroki wybór różnych opcji wysyłki, dzięki czemu można powiedzieć, że każde zlecenie traktowane jest indywidualnie. Paczka na Słowację może być skierowana zarówno do adresata mieszkającego w dużym mieście, takim jak np. Bratysława, Koszyce, Preszów, Żylina, Bańska Bystrzyca, Nitra, jak i w maleńkiej, prowincjonalnej miejscowości.

Wśród najważniejszych atutów, jakimi mogą pochwalić się firmy kurierskie, wymienić należy przede wszystkim atrakcyjne ceny – zwłaszcza w porównaniu z innymi formami wysyłki paczek i listów – możliwie najkrótszy czas realizacji każdego zlecenia kurierskiego, bezpieczeństwo przesyłek, wygodę i komfort, brak kolejek, a także dostępność do usług o dowolnej porze, nawet w weekendy i okresy świąteczne.

Co może znaleźć się w przesyłce na Słowację?

Słowacja od 2004 r. należy do grona państw Unii Europejskiej. Oznacza to, że procedura celna została znacznie uproszczona i przesyłki wędrujące z innego kraju należącego do UE nie są sprawdzane przez Urząd Celny. Nie znaczy to jednak, że można umieszczać w nich wszystko, na co tylko klient ma ochotę. Istnieją pewne przepisy mówiące wyraźnie, jakich produktów w ogóle nie można przewozić przez granicę, a które podlegają różnorakim ograniczeniom, na przykład ilościowym lub też związanym z odpowiednimi pozwoleniami i dokumentami. Przepisy te są takie same dla wszystkich państw Unii Europejskiej, czyli np. paczka do Niemiec również będzie im podlegać.

Zgodnie z przepisami granicznymi Unii Europejskiej wysyłka na Słowację nie może zawierać narkotyków oraz substancji i materiałów niebezpiecznych – wybuchowych, trujących, łatwopalnych itp. Ograniczeniom podlega kolejna lista, na której znajduje się broń (dozwolona jest tylko taka do celów łowieckich i imprez sportowych z odpowiednim pozwoleniem), wyroby alkoholowe i tytoniowe (w odpowiedniej ilości, na użytek własny), lekarstwa (niezbędne są zaświadczenia lekarskie o potrzebie ich przyjmowania), zwierzęta (muszą być oznaczone i posiadać międzynarodową książeczkę zdrowia). O ile przepisy celne na Słowacji dają jakieś możliwości na wwiezienie tego typu produktów, to wewnętrzny regulamin firmy kurierskiej zwykle zabrania umieszczania w przesyłkach przedmiotów tu wymienionych. Ponadto kurier nie przyjmie paczki, w której znajdują się przedmioty o wysokiej wartości materialnej (chodzi tu o takie rzeczy, jak antyki, dzieła sztuki, złoto itp.), spakowane bagaże oraz produkty spożywcze, u których istnieje podejrzenie, że mogą się one zepsuć w czasie drogi z Polski na Słowację.

Za złamanie przepisów celnych obowiązujących na Słowacji grozi kara grzywny, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności. Z kolei gdy kurier odkryje zawartość niezgodną z regulaminem, ma on prawo nie przyjąć paczki, może ją także wycofać w trakcie realizacji zlecenia i to bez zwrotu nadawcy poniesionych kosztów.

Tania paczka na Słowację – co daje ubezpieczenie?

Firmy kurierskie odznaczają się ogromnym profesjonalizmem oraz dbałością o to, by każde zlecenie zostało wykonane bezpiecznie i bez problemów. Niestety, na skutek warunków drogowych i innych niekorzystnych czynników może dojść do tego, że przesyłki kurierskie na Słowację ulegną uszkodzeniu. Na szczęście można temu zaradzić w dwojaki sposób – po pierwsze, odpowiednio pakując zawartość przesyłki, a po drugie, ubezpieczając ją. Co prawda, samo ubezpieczenie nie ochroni przed uszkodzeniem, ale zrekompensuje poniesione tym sposobem straty.

Ubezpieczenie przesyłek kurierskich – i tych na Słowację, i tych do innych państwa świata – może być opcją dobrowolną lub obligatoryjną, czyli obowiązkową. Warto jednak pamiętać, by w tym pierwszym wypadku nie rezygnować z tej możliwości tylko po to, by zaoszczędzić niewielką, tak naprawdę, ilość pieniędzy. Ubezpieczenie gwarantuje odszkodowanie nie tylko w przypadku uszkodzenia przesyłki, ale także wtedy, gdy ta zostaje zgubiona. Aby jednak móc ubiegać się o takie odszkodowanie, należy przestrzegać procedury reklamacyjnej. Oto, jak ona wygląda. Gdy kurier przywozi odbiorcy paczkę, ten jeszcze przed podpisaniem jej odbioru i w obecności owego kuriera, powinien ją otworzyć w celu skontrolowania stanu zawartości. Kurier ma oczywiście obowiązek poczekać, aż klient wszystko dokładnie sprawdzi. Jeśli wszystko jest ok – adresat po prostu kwituje odbiór przesyłki, a jeśli nie – kurier sporządza niezbędny do dalszej procedury reklamacyjnej protokół. Kolejne kroki są już niezależne od odbiorcy czy nadawcy. Wszystkim zajmuje się firma kurierska.

Jak najtaniej wysłać paczkę na Słowację?

Ceny usług kurierskich – jak zostało wyżej wspomniane – są bardzo elastyczne, a więc zależą od kilku czynników. Klient może więc tak przygotować przesyłkę i wybrać takie opcje jej wysyłki, by móc zapłacić możliwie najmniej. Dlatego też, odpowiadając na pytanie, ile kosztuje paczka na Słowację, wymienimy po prostu najważniejsze dwa czynniki wpływające na koszt takiej usługi.

Jednym z głównych czynników wpływających na cenę paczki jest sposób jej transportu. Są tu dwie opcje – tańsza i droższa. Ta tańsza, ale i dłuższa, to transport przesyłek drogą lądową. Jeśli zaś zdecydujemy się na opcję ekspres, zapłacimy więcej za zlecenie, ale przesyłka dotrze na Słowację samolotem, co znacznie skróci adresatowi czas oczekiwania na list czy paczkę.

Duże znaczenie dla ceny usługi kurierskiej mają też gabaryty paczki – im przesyłka jest mniejsza i jednocześnie lżejsza, tym koszty, które należy opłacić okazują się niższe. Można więc spróbować tak zapakować paczkę, by mogła ona zostać przyporządkowana do jak najniższej, a więc i jak najtańszej, grupy gabarytowej.

Paczka na Słowację - FAQ

Ile idzie paczka na Słowację?

Jak nadać paczkę na Słowację?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto