Paczka do Czech - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Paczka do Czech - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Czech to 3 dni robocze. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi.

Wyceń przesyłkę do Czech

Przesyłki kurierskie do Czech

Czechy to północno-wschodni sąsiad Polski, w którym mieszka wielu naszych rodaków. Jeżeli chcemy im coś przekazać w formie paczki kurierskiej, to - jak się okazuje - jest nie tylko dziecinnie proste, ale przede wszystkim... tanie. Na polskim rynku funkcjonuje wiele różnych firm kurierskich specjalizujących się w tanim dostarczaniu paczek nie tylko do Czechów, ale i innych państw UE.

Jak zapakować paczkę?

Paczka do każdego innego kraju, w tym także paczka do Czech, powinna być zapakowana w odpowiedni sposób. W zależności od rodzaju przesyłki należy zabezpieczyć wszystko, co jest wewnątrz, a następnie włożyć do kartonu.

Pamiętaj, by sam karton zakleić przy pomocy mocnej taśmy. Dzięki temu przesyłka do Czech nie otworzy się podczas przewozu. Jeżeli karton nie jest nowy, znajdują się na nim różne napisy (przykładowo: poprzednia nazwa firmy) to należy dodatkowo owinąć karton szarym lub białym papierem pakownym.

Ile kosztuje transport paczki (czyli kurier do Czech)?

Cena przesyłki do Czech jest bezpośrednio zależna od gabarytów danej paczki. Aby poznać konkretną cenę, zachęcamy do skorzystania z formularza wyceny. Oferta AlleKurier jest jedną z natańszych ofert kurierskich na wysyłkę paczki do Czech.

Przesyłki do Czech - przewóz elementów niestandardowych

Z powodu tak zwanych elementów niestandardowych paczka do Czech może okazać się nieco droższa. Dzieje się tak z powodu nietypowego kształtu przesyłki bądź jej opakowania, przez co są one trudniejsze w przewozie oraz w sortowaniu. Za jakie elementy firma kurierska może naliczyć dodatkową opłatę?

 • jeżeli opakowanie zewnętrzne zrobione jest z drewna bądź metalu
 • przesyłka ma kształt cylindryczny (pod tą dziedzinę podchodzą beczki, bębny, wiadra, które nie są całkiem zamknięte w opakowaniu)
 • wszelakie przedmioty o powierzchni lepkiej – z tego powodu uniemożliwione jest szybki zsuwanie się paczki
 • jeżeli w środku paczki będą znajdować się luźno ciężkie elementy i płyny. Należy zwrócić uwagę na to, że nie każda firma kurierska przyjmie wysyłkę, na której składzie będą znajdować się rzeczy w stanie ciekłym
 • dodatkową opłatą obciążone są także źle zapakowane opony (opakowanie niecałkowite bądź niezgodne z obowiązującym standardem)

Niezbyt tanio wychodzi także nadanie do Czech paczki składającej się z dwóch odrębnych elementów oraz łączenia – stretchem bądź taśmą.

 

Ekspresowa wysyłka do Czech

Potrzebujesz nadać paczkę w tempie jak najszybszym? Możesz zamówić odpowiedniego kuriera online. Dzięki temu nie tylko będziesz mieć dostęp do przesyłki typu express, ale także będziesz mógł znaleźć różne biura danej firmy w Twojej okolicy, oferujących tanie przesyłki do Czech (lub paczki do Bułgarii, paczki do Chorwacji, albo paczki na Cypr.).

Poszukaj znanej firmy – takiej, która ma już doświadczenie w zakresie świadczenia usług celnych. Będą one mieć sporo rozwiązań zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych i korporacji (dla których paczka do Czech konkretnych przedmiotów nie będzie zdarzeniem pojedynczym, a regularnym).

Korzystanie z kurierów online oznacza wyjątkowo sprawne zarządzenie przesyłkami ekspresowymi. Dzięki temu możesz:

 • drukować etykiety
 • zaplanować, kiedy zostanie odebrana przesyłka przez kurierów
 • prześledzić trasę, jaką odbędzie przesyłka oraz to, w jakim obecnie punkcie się znajduje

Zarówno firmy kurierskie jak i (choć powoli) poczta wdrażają minimalizację ilości potrzebnych dokumentów, a sam proces nadawania przesyłki zdecydowanie upraszczają. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko czas, ale i pieniądze.

 

Czego potrzebujesz, by zamówić kuriera online?

Kurier do Czech w obecnych czasach dotrze w miejsce docelowe znacznie szybciej, niż pracownicy poczty. Dlatego też warto korzystać z usług różnych firm wysyłkowych, nie wychodząc przy tym nawet z domu. Do zamówienia kuriera i nadania wysyłki potrzebujesz:

 • aktualnego adresu mailowego
 • komputera z dostępem do sieci internetowej
 • zainstalowania odpowiedniej przeglądarki – na przykład Mozzila Firefox czy Google Chrome
 • drukarki (do wydrukowania nadanego listu przewozowego

 

Spedycja Czechy

Jeżeli chodzi o spedycję międzynarodową to jest ona organizowana przez kilku przedsiębiorców w Polsce. Równocześnie to idealne rozwiązanie dla firm, które przede wszystkim opierają swoją działalność na spedycji międzynarodowej.

Co umożliwiają osoby zajmujące się spedycją?

Przede wszystkim dzięki temu możesz w najmniejszym punkcie zaplanować, jak będzie przebiegał transport towarów do Czech. Można także porozumiewać się przy pomocy serwisów z zagranicznymi kontrahentami (pomimo braku znajomości języka). Sprawdź zatem dany system spedycji i to, co on oznacza. Jeżeli korzystasz z usług specjalnych serwisów, to będziesz mógł uzyskać informacje na temat:

 • tego, jakie pojawiły się nowe zlecenia transportowe z całej Europy
 • na temat wolnych przewoźników, zajmujących się nie tylko transportem krajowym, ale i międzynarodowym, w tym dostarczającym wysyłki do Czech
 • pojawiających się zleceń
 • poznasz nowe kontakty transportowe
 • w przypadku pewnych problemów będziesz mógł skuteczniej i taniej dochodzić swoich praw drogą windykacji – zarówno krajowej, jak i zagranicznej
 • dzięki spedycji oszczędzisz także na rozmowach telefonicznych

 

Jak dostarczyć do Czech przesyłkę w tym samym dniu?

Jeżeli wystąpiła sytuacja, w której musisz natychmiast nadać paczkę do Czech, możesz skorzystać z usług jednej z firm kurierskich. Niektóre oferują bowiem specjalny transport dla tych, którzy pilnie potrzebują wysłać dany ekwipunek do innego kraju:

 • Transport lotniczy – dzięki temu przesyłkę wysyła się natychmiast, pierwszym lotem do wskazanej miejscowości, a czas jest najkrótszy. W tym przypadku wycena transportu paczki jest indywidualna, można cały czas monitorować, gdzie przesyłka aktualnie się znajduje, a tego typu transport ma zasięg globalny.
 • Transport drogowy – tak zwany system „od drzwi do drzwi”, dzięki któremu wysyłka zostaje doręczona w określonym czasie, przy jednoczesnym braku ograniczeń względem parametrów paczki. W większości przypadków ten rodzaj dostarczania przesyłek możliwy jest tylko i wyłącznie na terenie naszego kraju oraz innych krajów Europy – czyli jest to możliwe, jeżeli chcemy wynająć kuriera do Czech
 • Transport bezpieczny – gdy ładunek paczki wymaga zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa. Obowiązuje, jeżeli dany towar musi być traktowany specjalnie przez wzgląd na swoje gabaryty. Wiele firm kurierskich korzysta wówczas z helikopterów, prywatnych odrzutowców, dzięki którym można dostarczyć paczkę do niemalże każdego kraju na całym świecie.

 

Towar niebezpieczny

Niektóre paczki do Czech mogą zawierać towar, który ogólnie uznany jest za niebezpieczny – w związku z tym jego transport jest mocno ograniczony. Jakich towarów nie powinno się przesyłać do Czech bądź też które podlegają specjalnym prawom?

Towary, które są całkowicie zakazane i żadna firma kurierska nie przewiezie ich do Czech to broń oraz odpady po towarach niebezpiecznych. Musisz pamiętać o kilku zasadach:

 • jeżeli przesyłasz towar niebezpieczny – usługa zostanie zrealizowana tylko w przypadku zgody na otrzymanie takiej przesyłki ze strony nadawcy
 • przesyłki takie muszą być przygotowane (zapakowane i oznaczone) w specjalny sposób – zgodnie z przepisami takimi jak IATA/CAO (specjalne regulacje mówiące o transporcie towarów niebezpiecznych)
 • do każdej przesyłki należy dodatkowo dołączyć deklarację o towarach niebezpiecznych

 

Jak zatem widzimy, transport poszczególnych akcesoriów do Czech i zamawianie kuriera nie jest rzeczą szczególnie trudną. Jak zamówić, ile to kosztuje, jak długo będzie to trwało – wszystkiego można dowiedzieć się ze strony Internetowej danej firmy kurierskiej.

Wyceń przesyłkę do Czech

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami