Paczka do Izraela - tani kurier | AlleKurier.pl

Paczka do Izraela - tani kurier | AlleKurier.pl

Paczka do Izraela – przepisy celna

Przesyłki do Izraela realizowane są z Polski każdego dnia. Aby wysłać tam paczkę, można skorzystać z tradycyjnych usług pocztowych lub z dobrej firmy kurierskiej, jednak nie bez powodu to właśnie kurier jest coraz częściej wybieranym pośrednikiem w dostarczaniu przesyłek. Paczka do Izraela wysłana przez firmę kurierską to usługa szybka, tania i wygodna w organizacji. Ale zanim zajmiemy się zamawianiem kuriera, musimy mieć pewność, że w przygotowanej przez nas zawartości przesyłki nie znajduje się nic zabronionego przez izraelskie prawo. Przepisy, które charakteryzują urząd celny w Izraelu, są dużo bardziej rygorystyczne niż w państwach Unii Europejskiej. Nieprzestrzeganie tych zasad może prowadzić do poważnych sankcji, wśród których wymienić można grzywny finansowe, a nawet karę pozbawienia wolności.

Przesyłki do Izraela bezwzględnie nie mogą zawierać produktów żywnościowych, narkotyków i środków odurzających, mięsa, stylizowanych monet, matryc służących do wytwarzania monet, zwierząt, roślin, a także urządzeń i automatów do gier hazardowych. Szczególną uwagę urząd celny zwraca tu zwłaszcza na żywność i rośliny – ze względu na mocno restrykcyjne przepisy fitosanitarne występujące w Izraelu. Pewną grupę produktów można natomiast wwozić do Izraela pod określonymi warunkami. Do takich przedmiotów zaliczyć można perfumy, napoje alkoholowe i wyroby tytoniowe.

Przygotowując paczkę do Izraela, należy pamiętać, że firmy kurierskie nie zezwalają na przewóz zarówno produktów zabronionych przez prawo celne Izraela, jak i tych o ograniczonym dopuszczeniu. Ale to nie wszystko. Jeśli klient dokładnie zapozna się z regulaminem świadczonych usług kurierskich, znajdzie tam listę wszystkich przedmiotów zakazanych przez firmę. Oczywiście każda firma kurierska może mieć nieco inną taką listę, zwykle jednak można na niej znaleźć takie produkty jak (poza tymi wyżej wymienionymi): zwierzęta, bagaże osobiste, pieniądze, lekarstwa, przedmioty o dużej wartości materialnej, w tym biżuteria, złoto, antyki i dzieła sztuki. Nie zezwala się także na przewóz produktów, których data ważności jest na wykończeniu, a także artykułów spożywczych, które łatwo mogą się zepsuć w drodze do Izraela.

Wysyłka paczki do Izraela – z ubezpieczeniem czy bez

Izrael od Polski dzieli ogromna odległość. Paczki, które są tam kierowane, maja więc do przebycia długą i niełatwą trasę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy nadawca próbuje jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem, z kolei kurier stara się wypełniać swoje obowiązki profesjonalnie, a mimo to może się przydarzyć, że na skutek wstrząsów zawartość paczki ulegnie uszkodzeniu. Czy ktoś w takim przypadku odpowiada za to, że przesyłka kurierska do Izraela nie dotarła w całości? Podmiotem odpowiedzialnym może stać się firma kurierska, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli paczka do Izraela została wcześniej ubezpieczona (podobnie jest w przypadku paczki do Paragwaju, paczki do Peru oraz paczki do San Marino). Proces ubezpieczenia ma miejsce podczas zamawiania kuriera, a jego wysokość jest uzależniona przede wszystkim od tego, jaką wartość przesyłki zadeklaruje nadawca. Często zdarza się, że w przypadku przesyłek o tak dalekim dystansie ubezpieczenie jest opcją obowiązkową – pamiętajmy wówczas, ze nie warto zaniżać wartości przesyłki, by zmniejszyć koszty usługi kurierskiej. Jeśli bowiem paczka się zagubi lub zniszczy, odszkodowanie nie będzie w stanie zrekompensować strat.

Aby skorzystać z odszkodowania za zniszczoną przesyłkę, należy nie tylko wykupić ubezpieczenie. Drugim warunkiem jest to, by odbiorca otworzył paczkę zanim podpisze kurierowi jej odbiór. Wówczas musi on dokładnie przejrzeć zawartość przesyłki. Jeśli coś jest nie tak, kurier sporządza protokół reklamacyjny, na podstawie którego firma kurierska będzie mogła wypłacić należne odszkodowanie. Przesyłki z Polski do Izraela prowadzą dwie partnerskie firmy – polska i izraelska. W razie reklamacji kurier z Izraela sporządza protokół, z kolei polską firmę należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie.

Ile kosztuje przesłanie paczki do Izraela

Każdy klient stara się skorzystać z usług firmy kurierskiej, która jest najlepsza, najtańsza, a zarazem najszybsza. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że paczka do Izraela nigdy nie będzie kosztować tyle co krajowa czy nawet tyle co przesyłka do któregoś z krajów Unii Europejskiej. Cena usługi kurierskiej z Polski do Izraela jest uzależniona od kilku istotnych kwestii. Po pierwsze, tańsze okazują się te przesyłki, które wysyłane są jako list. Dlatego jeśli mamy do przesłania mały przedmiot o niewielkiej wadze, wyślijmy go w kopercie – uda się wtedy zaoszczędzić na wysyłce.

Po drugie, cena paczki do Izraela zależy od tego, jakie wymiary i jaki ciężar charakteryzują daną przesyłkę. Tu już trzeba dobrze przyjrzeć się cennikowi firmy kurierskiej, która stworzyła kategorie gabarytowe. Każdy gabaryt to nie tylko osobna cena usługi kurierskiej, ale i określony zakres wagowy i wymiarowy przesyłki – wystarczy tylko porównać swoją paczkę do takiej tabeli, by oszacować koszty wysyłki.

Po trzecie, jeśli zależy nam na niskich kosztach wysyłki, wybierzmy paczkę idącą w trybie standardowym, czyli przesyłkę lądową. Jeśli jednak zależy nam na czasie, można wykupić dodatkowo opcję priorytetową (ekspres), którą realizuje kurier lotniczy. Samolotem paczka dochodzi do odbiorcy dużo szybciej niż drogą lądową.

Jak wysłać paczkę do Izraela

Firma kurierska jest w stanie dostarczyć przesyłkę w dowolne miejsce w Izraelu – nie tylko do dużych miast, takich jak Tel Awiw-Jafa (stolica kraju), Jerozolima, Hajfa, Riszon le-Cijjon, Aszdod czy Petach Tikwa, ale też do maleńkich miejscowości, których próżno można szukać na mapach. Aby móc zrealizować taką usługę, wystarczy tylko nadać przesyłkę – a zamawianie kuriera jest proste, szybkie i w stu procentach online. Jak wygląda ten proces?

Przede wszystkim nadawca musi wejść na stronę internetową firmy kurierskiej. Tam właśnie zamawia kuriera (sam ustala, kiedy ten ma przyjechać osobiście odebrać nadawaną paczkę), a także podaje wszystkie informacje niezbędne do tego, by system mógł obliczyć, ile kosztuje przesłanie paczki do Izraela. Chodzi tu oczywiście o gabaryty przesyłki (wagę i wymiary), a także takie opcje jak ubezpieczenie czy opcja ekspres, jeśli klient chce skorzystać z drogi lotniczej. Ponadto nadawca musi podać swoje i odbiorcy dane osobowe, kontaktowe i adresowe. Dopiero po udzieleniu wymienionych tu danych system oblicza cenę usługi, którą nadawca może uiścić również przez Internet. Gdy pieniądze zostaną zaksięgowane, klient otrzymuje na swoją pocztę elektroniczną bardzo ważny dokument – niezbędny do tego, by paczka dotarła do adresata w Izraelu, czyli międzynarodowy list przewozowy. Zrealizowanie paczki z Polski do Izraela wymaga trzech kopii tego dokumentu. Pierwsza zostaje u nadawcy, druga, dopięta do paczki, wędruje do adresata, ostatnia zaś jest przeznaczona dla firmy kurierskiej. Co więcej, na podstawie numeru międzynarodowego listu przewozowego nadawca i odbiorca mogą śledzić postęp realizacji zlecenia przez Internet. Paczkę z domu nadawcy osobiście odbiera kurier, nie pobierając za to żadnych dodatkowych kosztów.

Ile idzie paczka do Izraela

Zapewne ostatnie pytanie nurtujące osoby chcące wysłać paczkę do Izraela brzmi, ile trwa wykonanie takiej usługi. Zanim odpowiemy na to pytanie, wyjaśnimy, że dostarczenie przesyłki to nie tylko czas, jaki jest potrzebny do tego, by dojechać z Polski do Izraela. Gdy paczka zostaje odebrana od nadawcy przez kuriera trafia do sortowni, dopiero potem wybraną przez klienta drogą rusza do Izraela. Tam wszystkie paczki przejmuje partnerska firma kurierska, która również umieszcza je w sortowni. Stamtąd może trafić do sortowni w kolejnym rewirze lub też już od razu do odbiorcy. Pamiętajmy też, że w weekendy i święta usługi kurierskie nie są wykonywane i to też może wydłużyć czas dostarczenia paczki.

Paczki do Izraela idące do odbiorcy drogą lądową docierają na miejsce w terminie zwykle do dwóch-trzech tygodni. Z kolei usługi wykonywane samolotem trwają wyraźnie krócej. Maksymalny czas realizacji takiej usługi nie trwa dłużej niż tydzień.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami