Paczka do Izraela

Przesyłki do Izraela realizowane są z Polski każdego dnia. W AlleKurier możesz wysłać tanie przesyłki kurierskie, w tym także paczki do Izraela, tanio, szybko i bezpiecznie! W jednym miejscu możesz sprawnie wycenić swoją paczkę i nadać ją w atrakcyjnej cenie. Sprawdź poniższy poradnik i przekonaj się jakie to proste! Paczka do Izraela? Nie ma problemu!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Izraela na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Izraela – przepisy celne

Zanim zajmiemy się zamawianiem kuriera, musimy mieć pewność, że w przygotowanej przez nas zawartości przesyłki nie znajduje się nic zabronionego przez izraelskie prawo. Przepisy, które charakteryzują urząd celny w Izraelu, są dużo bardziej rygorystyczne niż w państwach Unii Europejskiej. Nieprzestrzeganie tych zasad może prowadzić do poważnych sankcji, wśród których wymienić można grzywny finansowe, a nawet karę pozbawienia wolności.

Przesyłki do Izraela bezwzględnie nie mogą zawierać produktów żywnościowych, narkotyków i środków odurzających, mięsa, stylizowanych monet, matryc służących do wytwarzania monet, zwierząt, roślin, a także urządzeń i automatów do gier hazardowych. Szczególną uwagę urząd celny zwraca tu zwłaszcza na żywność i rośliny – ze względu na mocno restrykcyjne przepisy fitosanitarne występujące w Izraelu.

Przygotowując paczkę do Izraela, należy pamiętać, że firmy kurierskie nie zezwalają na przewóz zarówno produktów zabronionych przez prawo celne Izraela, jak i tych o ograniczonym dopuszczeniu. Ale to nie wszystko. Zapoznaj się również z regulaminem świadczonych usług kurierskich, znajdziesz tam listę wszystkich przedmiotów zakazanych przez firmę. Oczywiście każda firma kurierska może mieć nieco inną taką listę, zwykle jednak można na niej znaleźć takie produkty jak (poza tymi wyżej wymienionymi): zwierzęta, bagaże osobiste, pieniądze, lekarstwa, przedmioty o dużej wartości materialnej, w tym biżuteria, złoto, antyki i dzieła sztuki. Nie zezwala się także na przewóz produktów, których data ważności jest na wykończeniu, a także artykułów spożywczych, które łatwo mogą się zepsuć w drodze do Izraela.

Wysyłka paczki do Izraela – jak wysłać najlepiej?

Izrael od Polski dzieli ogromna odległość. Paczki, które są tam kierowane, mają więc do przebycia długą i niełatwą trasę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy nadawca próbuje jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem, z kolei kurier stara się wypełniać swoje obowiązki profesjonalnie, a mimo to może się przydarzyć, że na skutek wstrząsów zawartość paczki ulegnie uszkodzeniu.

Czy ktoś w takim przypadku odpowiada za to, że przesyłka kurierska do Izraela nie dotarła w całości? Podmiotem odpowiedzialnym może stać się firma kurierska, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli paczka do Izraela została wcześniej ubezpieczona. Proces ubezpieczenia ma miejsce podczas zamawiania kuriera, a jego wysokość jest uzależniona przede wszystkim od tego, jaką wartość przesyłki zadeklaruje nadawca.

Aby skorzystać z odszkodowania za zniszczoną przesyłkę, należy nie tylko wykupić ubezpieczenie. Drugim warunkiem jest to, by odbiorca otworzył paczkę zanim podpisze kurierowi jej odbiór. Wówczas musi on dokładnie przejrzeć zawartość przesyłki. Jeśli coś jest nie tak, kurier sporządza protokół reklamacyjny, na podstawie którego firma kurierska będzie mogła wypłacić należne odszkodowanie. Przesyłki z Polski do Izraela prowadzą dwie partnerskie firmy – polska i izraelska. W razie reklamacji kurier z Izraela sporządza protokół, z kolei polską firmę należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie.

Ile kosztuje przesłanie paczki do Izraela?

Każdy klient stara się skorzystać z usług firmy kurierskiej, która jest najlepsza, najtańsza, a zarazem najszybsza. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że paczka do Izraela nigdy nie będzie kosztować tyle co krajowa czy nawet tyle co przesyłka do któregoś z krajów Unii Europejskiej. Cena usługi kurierskiej z Polski do Izraela jest uzależniona od kilku istotnych kwestii. Po pierwsze, tańsze okazują się te przesyłki, które wysyłane są jako list. Dlatego jeśli mamy do przesłania mały przedmiot o niewielkiej wadze, wyślijmy go w kopercie – uda się wtedy zaoszczędzić na wysyłce.

Cena paczki do Izraela zależy także od tego, jakie wymiary i jaki ciężar charakteryzują daną przesyłkę. Im większa i cięższa przesyłka, tym większy będzie jej koszt.

Na szczęście w AlleKurier możesz zawsze liczyć na niskie ceny za przesyłki! Przekonaj się o tym i wyceń przesyłkę już teraz, korzystając z naszego formularza. Wybierz dla siebie najbardziej atrakcyjną ofertę, spośród wszystkich dostępnych, dla wpisanych przez Ciebie parametrów przesyłki.

Jak wysłać paczkę do Izraela?

Firma kurierska jest w stanie dostarczyć przesyłkę w dowolne miejsce w Izraelu – nie tylko do dużych miast, takich jak Tel Awiw-Jafa, Jerozolima, Hajfa, Riszon le-Cijjon, Aszdod czy Petach Tikwa, ale też do maleńkich miejscowości. Aby móc zrealizować taką usługę, wystarczy tylko nadać przesyłkę – a zamawianie kuriera jest proste, szybkie i w stu procentach online w AlleKurier. Jak wygląda ten proces?

Zaczynamy od skorzystania z wyceniarki dostępnej na allekurier.pl. Wpisujemy tutaj podstawowe informacje dotyczące nadawanej paczki. Są nimi waga, wymiar oraz kraj doręczenia przesyłki. Następnie klikamy w przycisk wyceń przesyłkę. Pojawią się wtedy dostępne dla wpisanych parametrów firmy kurierskie wraz z cenami oraz szacunkowym czasem dostarczenia. Należy wybrać najbardziej interesującą ofertę i przejść do dalszej części formularza.

Formularz należy uzupełnić o kilka bardzo istotnych informacji jak dane osobowe nadawcy i odbiorcy, dane kontaktowe i adresowe. W tej części można wybrać również usługi dodatkowego ubezpieczenia przesyłki oraz datę i czas odbioru przesyłki przez kuriera.

Ostatnim krokiem jest oczywiście opłacenie przesyłki i wydrukowanie przesłanego na podany adres mailowy międzynarodowego listu przewozowego. Na podstawie numeru międzynarodowego listu przewozowego nadawca i odbiorca mogą śledzić postęp realizacji zlecenia przez Internet. Musisz go więc nakleić na swoją przesyłkę. Przygotuj ją odpowiednio zanim wręczysz ją kurierowi. Dobrze spakowana przesyłka, to duża szansa na dostarczenie jej bez żadnych problemów!

Ile idzie paczka do Izraela?

Zapewne ostatnie pytanie nurtujące osoby chcące wysłać paczkę do Izraela brzmi, ile trwa wykonanie takiej usługi. Zanim odpowiemy na to pytanie, wyjaśnimy, że dostarczenie przesyłki to nie tylko czas, jaki jest potrzebny do tego, by dojechać z Polski do Izraela. Gdy paczka zostaje odebrana od nadawcy przez kuriera trafia do sortowni, dopiero potem wybraną przez klienta drogą rusza do Izraela.

W Izraelu wszystkie paczki przejmuje partnerska firma kurierska, która również umieszcza je w sortowni. Stamtąd może trafić do sortowni w kolejnym rewirze lub też już od razu do odbiorcy. Pamiętajmy też, że w weekendy i święta usługi kurierskie nie są wykonywane i to też może wydłużyć czas dostarczenia paczki.

Paczki do Izraela nadane z AlleKurier docierają do rąk odbiorcy w przeciągu około 3-5 dni roboczych. Nie jest to więc tak długie oczekiwanie, jak mogłoby się to wydawać!

Paczka do Izraela - FAQ

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Izraela?

Jak wysłać paczkę do Izraela?

Jak szybko moja paczka dotrze do Izraela?

Czy konieczne będzie opłacenie cła?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto