Paczka do Mozambiku

Mozambik słynie z wyśmienitych owoców morza oraz wspaniałych plaż. Podobno kraj ten zamieszkuje około dziesięciu Polaków. Zastanawiasz się nad wysłaniem paczki do Mozambiku? Jak zostają nadane przesyłki oraz jak są one dostarczane? Dowiedz się już teraz i skorzystaj z usług kurierskich naszej firmy AlleKurier!

Tania paczka do Mozambiku z AlleKurierem

Przesyłki, które są wysyłane do Mozambiku muszą przebyć długą drogę. Pomiędzy Polską a Mozambikiem jest blisko dziewięć tysięcy kilometrów. Paczki nadawane do tego kraju są dostarczane za pomocą drogi lotniczej. Z racji dużej odległości może wiązać się to z wysokimi kosztami wysyłki. Firma AlleKurier gwarantuje niskie ceny. Wybierając prywatnych przewoźników możemy spodziewać się dużych opłat za dostarczenie paczki, a na dodatek nie jest to zbyt bezpieczny sposób. Korzystając z naszych usług kurierskich zaoszczędzisz nawet do 70%!

Nadanie paczki do Mozambiku

Nadanie przesyłki nigdy nie było takie proste! Podczas korzystania z usług kurierskich firmy AlleKurier możesz nadać swoją paczkę bez wychodzenia z domu. Aby wysłać paczkę posłużymy się wyceniarką, którą znajdziemy na stronie internetowej AlleKuriera. Kiedy już ją znajdziemy, musimy wpisać parametry dotyczące przesyłki. Są to rozmiary, waga oraz kraj, do którego ma zostać doręczona paczka, a w tym przypadku jest to Mozambik. Następnie przechodzimy do uzupełniania formularza. Dotyczy on naszych danych osobowych oraz naszego odbiorcy. Gdy już upewniliśmy się, że wszystkie informacje wprowadziliśmy prawidłowo, zamawiamy kuriera. Wybieramy dzień i godzinę, w jakich kurier ma odebrać od nas przesyłkę i czekamy!

Podczas pisania kraju na paczce, do którego ją wysyłamy pamiętajmy, aby był zapisany on w języku urzędowym danego kraju. W naszym przypadku będzie to język portugalski.

Jak zapakować paczkę do Mozambiku?

Aby nasza paczka była odpowiednio zapakowana, musimy wiedzieć jak to zrobić. Pomimo wysokiej jakości usług naszych kurierów, przesyłka bez prawidłowego zapakowania może ulec uszkodzeniom. Dlatego też w naszych rękach leży to, aby przesyłka została odpowiednio przygotowana. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie kartonu. Najlepiej, aby był on twardszy. Musi być on w kształcie prostopadłościanu. Przedmioty, które pakujemy muszą być stabilne. Nie mogą się poruszać w środku przesyłki. W tym pomogą nam wszelkiego rodzaju wypełniacze. Możemy użyć do tego folii bąbelkowej bądź nawet gazety papierowe. Całą paczkę zabezpieczamy taśmą klejącą. Używanie stretchu jest zabronione.

Pamiętajmy, że z przesyłki nie mogą wystawać jakiekolwiek elementy, a w szczególności ostre. Kiedy nasza paczka zostanie poprawnie przygotowana, nie musimy obawiać się dodatkowych kosztów.

Wysyłając paczkę do Mozambiku chcemy, aby została ona bezpiecznie doręczona. Chcemy uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń. Nasi kurierzy dokładają wszelkich starań, aby przesyłki dotarły w stanie nienaruszonym. Jednak nie zawsze mogą zapobiec szkodom, które są nieprzewidziane. Z racji tego zachęcamy do ubezpieczenia twoich przesyłek. W sytuacji uszkodzenia paczki posiadając ubezpieczenie, otrzymasz rekompensatę.

Poznaj Mozambik!

Mozambik, inaczej Republika Mozambiku jest państwem położonym w południowo wschodniej Afryce. Stolicą Mozambiku jest Maputo, miasto leżące na zachodnim brzegu zatoki. Prezydentem jest Filipe Nyusi. Powierzchnia tego kraju wynosi 801 590 kilometrów kwadratowych. Mozambik jest ponad dwa razy większy od powierzchni Polski. Zamieszkuje tam prawie 32 miliony społeczeństwa. Walutą Mozambiku jest Metical. Jedna złotówka w przeliczeniu na mozambijską walutę wynosi 13,62 Meticala.

Czy Mozambik podlega odprawie celnej?

Odprawa celna obejmuje kraje, które znajdują się poza granicami Unii Europejskiej. Z racji tego, że Mozambik leży w Afryce, podlega on odprawie. Czy musimy więc zostać obarczeni dodatkowymi opłatami? Nie. Wybierając AlleKuriera koszty odprawy celnej są wliczone w koszty całościowe. Jednak czego nie zawierać w przesyłkach, aby odprawa celna odbyła się bez żadnych problemów? Przede wszystkim są to materiały i substancje niebezpieczna dla człowieka. Są to również różnego rodzaju alkohole, papierosy oraz żywność z krótkim terminem przydatności. Przestrzegajmy przepisów, a unikniemy niepotrzebnych kłopotów.

Paczka do Mozambiku - FAQ

Ile kosztuje nadanie paczki do Mozambiku?

Czy muszę zapłacić cło za swoją przesyłkę?

Na co uważać wysyłając paczkę?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto