Paczka do Afganistanu

Obecnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza Polakom podróży do Afganistanu. Pomimo tego, nadal przedsiębiorcy utrzymują stosunki biznesowe z firmami w tym kraju. Zdarza się jeszcze, że niektórzy nasi rodacy pracują na terenie Afganistanu w związku z zagranicznymi kontraktami, jako podwykonawcy firm amerykańskich. Obecnie zakres ich działania obejmuje najczęściej branżę budowlaną. Zobacz, jak szybko i tanio wysłać paczkę do Afganistanu z firmą brokerską AlleKurier!

Transport paczek do Afganistanu

Głównymi utrudnieniami logistycznymi jest odległość Polski od Afganistanu, problemy związane z transportem transgranicznym, słaby stan dróg w tym państwie oraz przerwy w dostawach prądu. Jednak te kwestie nie stanowią problemu dla kurierów AlleKurier! Dostarczymy twoją przesyłkę szacunkowo w 3 do 5 dni roboczych. Miej jednak na uwadze, że podany przez nas czas nie uwzględnia odprawy celnej. Dlatego zadbaj o to, aby paczka była odpowiednio przygotowana. Unikniesz wtedy niepotrzebnych opóźnień.

Jak najtaniej nadać przesyłkę do Afganistanu?

Paczki do Afganistanu mogą dostać się różnymi drogami. Należą do nich droga morska i powietrzna oraz transport śródlądowy samochodem lub koleją. W zależności od środka transportu różnić się będą jego ceny. Na stronie brokera kurierskiego AlleKurier znajdziesz najbardziej przystępną dla twojego portfela ofertę. Aby uniknąć jakichkolwiek dodatkowych kosztów twoja paczka powinna zostać uznana za standardową. Spakuj swoje produkty w kartonowe pudełko i umieść tak, aby nie poruszały się swobodnie. Karton dokładnie zamknij i owiń taśmą klejącą. Precyzyjnie opisz produkt w formularzu. Upewnij się, że nie popełniłeś żadnych błędów podczas adresowania przesyłki i wypełniania dokumentów. List przewozowy naklej w widocznym miejscu. Teraz wystarczy, że zaniesiesz przesyłkę do jednego z naszych punktów lub przekażesz kurierowi w swoim domu!

Pamiętaj, że przed nadaniem przesyłki warto zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika. Dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów, a twoja paczka szybko i sprawnie dotrze do Afganistanu!

Odprawy celne paczek do Afganistanu

Może zdarzyć się, że odbiorca będzie musiał uiścić opłatę celną przed dostarczeniem do niego paczki. Wysokość należności będzie zależała od wartości i rodzaju towaru oraz przepisów celnych obowiązujących w Afganistanie. Z pełną taryfą celną możesz zapoznać się na stronie Departamentu Ceł Afganistanu. Pamiętaj, że AlleKurier nie ma wpływu na wysokość żądanej kwoty. Jeżeli odbiorca przesyłki odmówi zapłaty cła, zostanie ona zwrócona do nadawcy. W takim przypadku zostaną nałożone na niego dodatkowe koszty transportu i cła importowego. Aby uniknąć niepotrzebnych opłat upewnij się, że dokładnie wypełniłeś formularz wysyłkowy, a twoja paczka kwalifikuje się jako standardowa.

Poznaj Afganistan!

Afganistan jest śródlądowym państwem unitarnym położonym w Południowej Azji. Od 15 sierpnia 2021 roku kontrolowany jest przez talibów i określany przez nich jako Islamski Emirat Afganistanu. Stolica kraju znajduje się w Kabulu, a języki urzędowe to dari i paszto. Jego powierzchnia obejmuje ponad 650 tysięcy kilometrów kwadratowych i zamieszkuje go około 30 milionów ludzi. Jest więc do kogo wysyłać paczki! Obowiązującą na terenie państwa walutą jest afgani(AFN). Warto wiedzieć, że w Afganistanie nie ma polskiej ambasady, dlatego przy ewentualnych problemach należy zgłosić się do ambasady innego kraju członkowskiego Unii Europejskiej.

Produkty, których nie możesz wysłać do Afganistanu

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Afganistanie istnieją produkty, których eksport jest całkowicie zabroniony. Dlatego upewnij się, że twoja przesyłka nie zawiera:

  • broni i amunicji,
  • napojów alkoholowych,
  • narkotyków,
  • nawozów chemicznych i azotanu amonowego,
  • plastikowych toreb,
  • nasion bawełny,
  • wszelkich wyrobów związanych z trzodą chlewną.

Zapoznaj się z pełną listą produktów zakazanych na naszej stronie. Pamiętaj także, że istnieje wiele towarów objętych licencjami importowymi. Należą do nich rolnicze środki chemiczne, leki, owoce, warzywa i inne. Procedury dotyczące uzyskania licencji importowej znajdziesz na stronie Ministerstwa Handlu i Przemysłu.

Paczka do Afganistanu - FAQ

Ile idzie paczka do Afganistanu?

Ile kosztuje paczka do Afganistanu?

Czy zapłacę cło za przesyłkę do Afganistanu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto