Paczka na Wallis i Futuna

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę do Wallis i Futuna, czyli wysp leżących w Oceanii? AlleKurier pomoże Ci z tym zadaniem! Korzystając z intuicyjnej wyceniarki wybierzesz najlepszą dla siebie spośród ofert, a AlleKurier zajmie się resztą. Paczka do Wallis i Futuna - to nic prostszego!

Tania paczka do Wallis i Futuna? To możliwe!

W przypadku przesyłek kurierskich na tak duże odległości obawiamy się przede wszystkim ceny. A wystarczy tylko skorzystać z intuicyjnej wyceniarki lub sprawdzić cennik na naszej platformie. Z AlleKurier w kilka minut znajdziesz, nadasz i wyślesz paczkę do Wallis i Futuna. A co zrobić, aby przesyłka była jak najtańsza? Wystarczy, że dopilnujesz wszystkich formalności związanych z wysyłką i podasz prawidłowe wymiary paczki. Tym sposobem unikniesz niespodziewanych kosztów. Pozwoli to również przejść pomyślnie przez odprawę celną oraz przyspieszy doręczenie paczki.  

Czego nie można wysyłać do Wallis i Futuna?

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Przesyłki do Wallis i Futuna również. Stąd też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności. 

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego. 

W pierwszej części formularza opisz przedmiot najdokładniej, jak się da. Najlepiej jest podać kod celny. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określasz ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. 

Na Wallis i Futuna nie możesz wysłać: substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów oraz żywności z krótkim terminem przydatności.

Jak zabezpieczyć paczkę do Wallis i Futuna?

Wysyłając paczkę na duże odległości obawiamy się, że podczas takiej podróży nasza paczka ulegnie zniszczeniu. Jak tego uniknąć? Musimy tylko dobrze zabezpieczyć nasze przedmioty. Muszą być nieruchome podczas podróży. W tym celu umieśćmy je w kartonie wypełnionym folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub gazetami. Taki karton najlepiej owinąć stretchem lub taśmą klejącą. W widocznym miejscu nakleić etykietę nadawczą. W ten sposób nasza paczka do Wallis i Futuna powinna dotrzeć bez żadnych uszkodzeń. Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, aby temu zapobiec możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Co prawda w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto skorzystać z tej dodatkowej opcji. To rozwiązanie zdecydowanie pomoże zabezpieczyć paczkę do Wallis i Futuna!      

Poznaj Wallis i Futuna!

Wallis i Futuna to wspólnota zamorska Francji w Oceanii, obejmująca wyspy wulkaniczne Wallis, Futuna i Alofi oraz około 20 innych. Powierzchnia wyspy wynosi 274 kilometrów kwadratowych. Jest zamieszkiwana przez ponad 11 tysięcy osób. Walutą używaną na tej wyspie jest frank CFP. Stolicą tego terytorium zamorskiego jest Mata-Utu. Na obu wyspach nie istnieją publiczne środki lokomocji. Tylko samochody prywatne. Nie ma również taksówek. 

Bezpieczne doręczenie paczki do Wallis i Futuna

Paczka na Wallis i Futuna nie będzie płynąć statkiem przez wiele dni. Poleci tam samolotem! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. Paczka na Wallis i Futuna jest dostarczana w przeciągu 3-5 dni roboczych. Wysyłając paczkę za pośrednictwem AlleKurier masz pewność, że doręczymy ją bezpiecznie do dowolnego miejsca na wyspie. Co więcej, aby zaspokoić twoją ciekawość możesz śledzić swoją przesyłkę na naszej platformie! 

Paczka na wyspę Wallis i Futuna - FAQ

Ile idzie paczka do Wallis i Futuna?

Ile kosztuje paczka do Wallis i Futuna?

W jaki sposób zostanie dostarczona paczka do Wallis i Futuna?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto