Przesyłka kurierska do Azerbejdżanu - szybki transport lotniczy | AlleKurier.pl

Przesyłka kurierska do Azerbejdżanu - szybki transport lotniczy | AlleKurier.pl

Paczki do Azerbejdżanu – jak przygotować przesyłkę

Duży procent wszystkich przesyłek kurierskich stanowią te wysyłane za granicę. I to nie tylko do państw europejskich, ale również do tych mieszczących się na innych kontynentach. Przykładem mogą być paczki do Azerbejdżanu (ale również paczki do Liechtensteinu, czy też paczki do Luksemburgu, albo paczki na Łotwę). Mimo że jest to państwo odległe i o odmiennej kulturze, to każdego dnia gdzieś z Polski wysyłane są paczki do tego kraju.

Przesyłki kurierskie słyną z tego, że są najbezpieczniejsze, najlepsze, najszybsze i najtańsze – zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi usługami pocztowymi. Ponadto są one bardzo wygodne dla nadawców. Prawdę mówiąc, najtrudniejszym etapem jest przygotowanie paczki do nadania – trzeba bowiem zadbać z jednej strony o jej zawartość, z drugiej – o odpowiednie zapakowanie. W przesyłce nie mogą znajdować się rzeczy niezgodne z przepisami celnymi obowiązującymi w Azerbejdżanie, ponadto zawartość powinna być dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem w trakcie długiej i trudnej trasy.

Przesyłki do Azerbejdżanu nie mogą posiadać przedmiotów, które zatrzymałaby agencja celna. Tu koniecznie trzeba wymienić narkotyki, broń, amunicję oraz leki psychotropowe. Za próbę ich wwiezienia na teren Azerbejdżanu grozi kara pozbawienia wolności i to bez możliwości odbycia jej na terenie Polski. Ponadto ograniczenia dotyczą takich produktów jak dzieła sztuki, komputery, wyroby jubilerskie, kawior, wyroby tytoniowe i alkoholowe oraz gotówka. W przypadku przedmiotów, które można wprowadzać pod określonymi zasadami, kurier do Azerbejdżanu uznaje zasadę, iż w ogóle nie mogą one znaleźć się w przesyłkach kurierskich.

Przed zamówieniem usługi kurierskiej warto dokładnie zapoznać się z wewnętrznym regulaminem obowiązującym w danej firmie. Zwykle okazuje się bowiem, że wysyłka do Azerbejdżanu jest jeszcze bardziej kontrolowana. Z różnych powodów lista przedmiotów zakazanych jest dłuższa niż tylko te produkty zabronione przepisami celnymi. Przeważnie wymienić należy jeszcze zwierzęta, rośliny, przedmioty o wysokiej wartości materialnej, produkty spożywcze (łatwo psujące się i o krótkim terminie ważności), leki oraz bagaże.

Kiedy mamy już pewność, że nasze paczki do Azerbejdżanu nie posiadają niczego, co może spowodować zatrzymanie przesyłki, należy pomyśleć o bezpiecznym opakowaniu. Mimo ogromnych starań kuriera może dojść do sytuacji, w której paczka ulegnie uszkodzeniu. Dlatego warto zadbać o to, by była ona jak najlepiej zabezpieczona na wypadek wstrząsów i uderzeń. W tym celu pamiętajmy o tym, by pakować przesyłki w kartony lub sztywne kartonowe koperty. Ponadto, warto owinąć przedmioty (zwłaszcza te delikatne) folią bąbelkową. Wolną przestrzeń w kartonie (zwłaszcza w przypadku wysyłania urządzeń elektrycznych) zapełnijmy styropianem, pianką, papierem lub po prostu kawałkami materiału. Nie zapomnijmy także o tym, by na wszelki wypadek ubezpieczyć wysyłaną paczkę na wypadek zgubienia lub uszkodzenia.

Tania paczka do Azerbejdżanu – ile idzie

Czas realizacji usługi kurierskiej jest bez wątpienia krótszy niż w przypadku tradycyjnych przesyłek pocztowych. Mimo tego trudno podać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, jak długą idą do odbiorców przesyłki do Azerbejdżanu. Jest to bowiem związane z wieloma aspektami usługi kurierskiej.

Największy wpływ na czas realizacji zlecenia ma fakt, jaką drogą wysyłamy paczkę do Azerbejdżanu. Paczki do Azerbejdżanu wysyłane w sposób tradycyjny – a więc drogą lądową – są tańsze, ale jednocześnie idą one do odbiorcy ok. 5-6 tygodni. Przesyłki lotnicze – czyli opcja ekspres – to sposób na krótszą realizację zlecenia. Takie paczki trafiają do odbiorców w ciągu jednego tygodnia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że za przesyłkę priorytetową trzeba zapłacić więcej.

Osoby korzystające z usług kurierskich muszą mieć na względzie to, że w podany wyżej okres czasu wchodzi nie tylko sam przejazd z Polski do Azerbejdżanu, ale także szereg czynności związanych z magazynowaniem oraz sortowaniem przesyłek, i to zarówno na terenie Polski, jak i państwa docelowego, czyli Azerbejdżanu. Tu warto dodać, że większość firm kurierskich realizujących przesyłki zagraniczne korzysta ze współpracy z firmami partnerskimi działającymi na terenie obcych państw. Dzięki temu kurier z Polski dowozi paczki i listy do kraju docelowego, a tam przejmuje je tamtejsza firma kurierska. To ona zajmuje się ich dalszym sortowaniem, a następnie rozwożeniem do odbiorców. W podobny sposób docierają paczki z Azerbejdżanu do Polski.

Ponadto, pamiętajmy o tym, że w okresie świąt oraz w weekendy (zwłaszcza w niedziele) firmy kurierskie mają wolne, dlatego też w te dni mają miejsce jedynie niezbędne czynności kurierskie. Wysyłając paczkę w piątek, miejmy na uwadze, że prawdopodobnie dalsza procedura jej dostarczenia ruszy dopiero od poniedziałku.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Azerbejdżanu

Osoby zainteresowane usługami kurierskimi z pewnością zadają sobie pytanie, ile kosztuje paczka do Azerbejdżanu. Tu jednak – tak samo jak w przypadku czasu potrzebnego do realizacji zlecenia – nie ma jednej odpowiedzi. Warto jednak mieć na względzie to, od czego zależą koszty nadania przesyłki. Dzięki temu można postarać się, by jej wysłanie było jak najtańsze.

Przede wszystkim miejmy na uwadze podział na listy i paczki. Jeśli da się wysłać swoją przesyłkę w formie listu – warto zapakować ją w kopertę. Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze to, co jest zapakowane w kopertę, może być potraktowane przez kuriera jako list. Ważna jest bowiem także waga takiej przesyłki.

Będąc przy wadze, miejmy na uwadze to, że kolejne bardzo ważne czynniki wpływające na koszt usługi kurierskiej to gabaryty paczki – ciężar i wymiary. Postarajmy się zapakować zawartość w jak najmniejszy karton. Przejrzyjmy dokładnie cennik firmy kurierskiej i sprawdźmy, jakie wymiary powinna mieć paczka dla konkretnych grup cenowych.

Cena paczki kurierskiej jest uzależniona także od opcji wysyłki, w tym od tego, ile idzie paczka do Azerbejdżanu. Więcej zapłacimy za usługę realizowaną samolotem. Nie bez znaczenia jest także koszt ubezpieczenia (ten zależy od deklarowanej przez nadawcę wartości paczki).

Jak nadać paczkę do Azerbejdżanu

Osoby zainteresowane wysyłką paczki do Azerbejdżanu mogą liczyć na to, że firmy kurierskie dostarczą przesyłkę w dowolne miejsce w tamtym kraju – bez względu na to, czy jest to jedno z większych i ważniejszych miast, jak np. Baku (stolica), Gandża, Sumgait, Mingeczaur, Xirdalan, Szyrwan, czy też maleńka prowincja.

Kolejną zaletą usług kurierskich, o jakiej nie można nie wspomnieć, jest wygoda – związana z nadaniem przesyłki. Nadawca nie musi wychodzi z domu, by nadać paczkę i zapłacić za jej realizację. O dowolnej porze doby nadawca może siąść wygodnie przed własnym komputerem i całkowicie online (przez Internet) zająć się całym procesem nadania paczki.

Wystarczy wejść na stronę internetową firmy kurierskiej. Tam – w prostym i krótkim formularzu – należy podać informacje niezbędne do tego, by system mógł wycenić usługę oraz zarejestrować ją. W tym celu należy podać informacje dotyczące paczki (wymiary, waga, inne opcje, np. ekspres, ubezpieczenie), a także dane osobowe, adresowe i kontaktowe nadawcy i odbiorcy (w tym adres e-mailowy i numer telefonu). Ponadto nadawca określa, którego dnia i o jakiej godzinie kurier ma przybyć po odbiór paczki.

Ostatnim krokiem jest wydrukowanie Międzynarodowego Listu Przewozowego, który przychodzi na wskazany adres e-mailowy po dokonaniu zapłaty za usługę kurierską. Dzięki niemu paczka może dotrzeć do odbiorcy, z kolei jego numer może służyć do tego, by na bieżąco śledzić postępy w realizacji usługi kurierskiej. Wystarczy ów unikalny numer wpisać w odpowiednim miejscu specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej. Ów Międzynarodowy List Przewozowy potrzebny jest w trzech egzemplarzach. Jeden z nich nadawca pozostawia sobie (będzie to jego potwierdzenie nadania paczki), drugi taki list musi on umieścić na przesyłce (znajdują się na nim między innymi dane adresowe odbiorcy), ostatni zaś trafi do firmy kurierskiej.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami