Paczka na Kubę

Paczka na Kubę? Jeśli tylko wybierzemy najlepsze i zarazem najszybsze rozwiązanie, jakim są tanie przesyłki kurierskie dostępne w AlleKurier, wówczas zamawianie kuriera jest dziecinnie proste – wystarczy komputer i dostęp do Internetu. Wszystko odbywa się online, a kurier osobiście przyjeżdża do domu, by odebrać przesyłkę. Dzięki AlleKurier nadasz przesyłkę zarówno do dużych kubańskich miast, takich jak Hawana, Santiago de Cuba, Camaguey, Holguin, Santa Clara i Las Tunas, jak i do malutkich miejscowości. Jak to zrobić? Przekonaj się z tego poradnika!

Uwaga: aktualnie nie realizujemy usług kurierskich na trasie Polska-Kuba. Na stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej można nadać paczkę do innych ponad 100 krajów na całym świecie.

Kuba paczki – jak wysłać?

Co więc należy zrobić, by nasza paczka na Kubę została zgłoszona do wysłania? Wejdź na stronę AlleKurier.pl. W wyceniarce wpisz wymiary, wagę i kraj doręczenia przesyłki. Kliknij w przycisk wyceń przesyłkę i poczekaj aż pojawią się dostępne oferty.

Zostaną tu wyświetlone wszystkie firmy kurierskie, które dla wpisanych przez Ciebie parametrów umożliwiają dostarczenie Twojej paczki. Znajdziesz tutaj również ceny przesyłek oraz szacunkowy czas ich doręczenia. Wybierz pasującą do Twoich oczekiwań ofertę i przejdź do dalszego kroku.

Musisz teraz wpisać dane nadawcy oraz dane odbiorcy wysyłanej paczki. Są nimi: imię i nazwisko, adres zamieszkania (czy dostarczenia przesyłki), nr telefonu, adres mailowy. W tej części formularza możesz również zdecydować się na zaznaczenie opcji dodatkowych jak np. ubezpieczenie przesyłki. Zaznacz także w jakim dniu oraz godzinach kurier powinien zjawić się po odbiór przesyłki.

Gdy wszystkie te informacje trafią do systemu, pozostaje opłacić przesyłkę, by móc przejść do ostatniego etapu, którym jest wydrukowanie specjalnego międzynarodowego listu przewozowego. Jest to dokument, który z jednej strony identyfikuje przesyłkę za pomocą swojego unikalnego numeru, z drugiej strony jest on dla nadawcy dowodem nadania przesyłki. To właśnie dzięki niemu paczka może dotrzeć aż pod wskazany adres na Kubie. Ponadto, podając wspomniany numer międzynarodowego listu przewozowego, można na bieżąco sprawdzać, na jakim etapie znajduje się proces dostarczania przesyłki. Gdy już międzynarodowy list przewozowy zostanie umieszczony na paczce, wystarczy już tylko czekać na umówioną wizytę kuriera.

Paczka na Kubę a przepisy celne

Kuba jest państwem specyficznym, w którym urząd celny podchodzi bardzo rygorystycznie nie tylko do przekraczania granicy, ale i do przedmiotów tam wwożonych. Dlatego też należy dokładnie zapoznać się z panującymi tam przepisami celnymi. Za ich złamanie może grozić nawet wysoka kara grzywny lub pozbawienia wolności.

Paczka na Kubę z całą pewnością nie może zawierać takich artykułów, jak różnego rodzaju urządzenia elektryczne, wśród których wymienić należy zmywarkę do naczyń, kuchenkę mikrofalową, klimatyzator, odtwarzacze VHS oraz DVD, zamrażalkę, kuchenkę elektryczną i inne. Ponadto na kubie obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy fitosanitarne, które zabraniają wwożenia na teren tego państwa mięs, wędlin, serów, przetworów wykonanych z tych produktów, a także warzyw, owoców, nasion, sadzonek i pokarmów przeznaczonych dla zwierząt.

Prawo celne Kuby zezwala na wwożenie pewnych produktów na określonych warunkach. Dla bezpieczeństwa jednak firmy kurierskie zwykle zabraniają przesyłania na teren Kuby także i tych produktów. A wśród nich wymienić należy pieniądze, lekarstwa, papierosy i alkohol.

Istotna jest także kwestia cła. Agencja celna nie pobiera opłat za przedmioty przewożone przez granicę dla własnego użytku. Cło należy zapłacić natomiast za przedmioty, których wartość zaczyna się od 200 USD (przy czym nie może być ona wyższa niż 250 USD - liczy się łączna wartość wszystkich produktów). Trzeba liczyć się z tym, że wysokość należnego podatku wynosi aż 100% wartości.

Do surowych reguł narzuconych przez prawo kubańskie należy doliczyć także wewnętrzny regulamin firmy kurierskiej, który zwykle zabrania wysyłania przedmiotów o dużej wartości materialnej (np. dzieł sztuki), fajerwerków, substancji łatwopalnych, trujących, narkotyków, produktów spożywczych o krótkiej dacie ważności oraz łatwo psujących się, a także bagaży.

Paczki na Kubę - tania wysyłka

Mimo że firmy kurierskie oferują atrakcyjne ceny swoich usług, to nie da się ukryć, że paczka na Kubę z pewnością okaże się droższa niż taka sama, ale krajowa lub wysyłana do któregoś z państw Unii Europejskiej. Dlatego też w tym miejscu postaramy się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie, a mianowicie, jak najtaniej wysłać paczkę na Kubę.

Zacznijmy od tego, że najtańsza opcja kurierska to taka, która jest wysyłana drogą tradycyjną, a więc lądowo-morską. Niestety, tutaj atrakcyjna cena idzie w parze z długim czasem realizacji zlecenia – w końcu Kuba znajduje się na terenie Ameryki Środkowej, a dotarcie tam zajmuje wiele dni. Jeśli jednak wolimy postawić na droższą, ale szybszą wysyłkę, zastanówmy się nad opcją ekspres, która dotyczy przesyłek kurierskich realizowanych samolotem.

Bez względu na to, jaki rodzaj przesyłki wybierzemy dla swojej paczki do Kuby, duży wpływ na cenę będą mieć parametry przesyłki, czyli jej wymiary i ciężar. Wystarczy zmierzyć parametry swojej paczki i wycenić ją w AlleKurier. Pamiętajmy także o tym, że w przypadku przesyłki, która wygląda niestandardowo (jest owinięta folią stretch z zewnątrz, posiada nietypowy kształt oraz wystające elementy), zostaną doliczone dodatkowe koszty.

Na cenę przesyłki kurierskiej wpływa także ubezpieczenie. Ponieważ paczki wysyłane za granicę – zwłaszcza w daleką trasę – są bardziej narażone na uszkodzenia, firmy kurierskie często traktują ubezpieczenie jako opcję obligatoryjną, czyli obowiązkową. Wysokość ubezpieczenia, a tym samym koszt, jaki trzeba doliczyć do ceny usługi kurierskiej, obliczana jest na podstawie wartości paczki, którą deklaruje nadawca.

Jak długo idą przesyłki na Kubę?

Osoby zainteresowane odpowiedzią na pytanie, ile czasu potrzeba na to, by adresat otrzymał swoją przesyłkę na Kubie, mogą poczuć się rozczarowane, gdyż trudno wskazać konkretną ilość dni. Tak daleka trasa, jaką muszą przebyć paczki z Polski na Kubę, sprawia, że termin realizacji zlecenia podaje się raczej w formie określonego przedziału czasowego.

To, jak szybko dojdzie przesyłka, zależy przede wszystkim od tego, ile kosztuje paczka na Kubę, a więc czy jest ona wysyłana priorytetem (samolotem) czy też tradycyjną drogą lądowo-morską. W pierwszym – szybszym - przypadku adresat może spodziewać się swojej przesyłki z Polski średnio w ciągu 5-7 dni roboczych. Gorzej pod tym względem wypada przesyłka standardowa. Tu już trzeba liczyć się z tym, że cały proces może zająć od pięciu do sześciu tygodni.

Pamiętajmy o tym, że w każdym przypadku na długość realizacji zlecenia wpływa nie tylko sama trasa z Polski na Kubę, ale także weekendy i święta, które opóźniają dostarczenie przesyłki, oraz niezbędne procesy logistyczne, takie jak magazynowanie i sortowanie przesyłek przez firmę kurierską - zarówno w Polsce, jak i na terenie Kuby.

Paczki na Kubę - FAQ

Jak moja przesyłka dotrze na Kubę?

Czy mogę śledzić swoją przesyłkę?

Czego nie mogę wysłać w paczce?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto