Paczka do Indii

Polskę i Indie dzieli niemal 8 tysięcy kilometrów, co przekłada się na około 4 dni i noce bezustannej jazdy. Takie statystyki mogą sprawiać wrażenie, że wysłanie paczki z Polski do Indii jest czynnością skomplikowaną, a do tego drogą i niezmiernie długą. Prawda jest jednak taka, że takie myślenie jest bardzo stereotypowe. Być może tradycyjne usługi pocztowe są bliskie wymienionemu mitowi, jednak przesyłki kurierskie są szybkie,tanie i wygodne zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy – kurier odbiera przesyłkę bezpośrednio z domu nadawcy i zawozi ją prosto pod wskazany na przesyłce adres. I nie ważne, czy adresat mieszka w stolicy – w Mumbaju – w dużym mieście, takim jak np. Delhi, Bangalore, Hajdarabad, Ahmadabad, Surat, czy też w maleńkiej miejscowości.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Indii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Indii - jak wysłać?

Zamawianie kuriera jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu – wszystko odbywa się bowiem online. Kiedy przesyłka do Indii jest już przygotowana, wystarczy tylko zamówić kuriera, który odbierze ją z domu, oczywiście we wskazanym wcześniej czasie. W tym celu należy wejść na stronę internetową najtańszej, najlepszej oraz najszybszej firmy kurierskiej i tam podążać za prostymi wskazówkami. Trzeba będzie podać dane swoje i nadawcy – imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mailowy, numer telefonu – a także podstawowe informacje na temat paczki, czyli jej wagę i wymiary (gabaryty). Jeśli nie zadowalają nas jedynie podstawowe opcje, możemy w tym momencie wybrać na przykład wysyłkę priorytetową lub ubezpieczenie przesyłki. Ponadto, wyznaczamy wspominany już termin wizyty kuriera w celu odebrania zgłaszanej w systemie paczki.

Gdy powyższe dane trafią do systemu, następuje dokładna wycena zlecenia kurierskiego. Po dokonaniu należnej zapłaty następuje bardzo ważny etap nadania paczki – na podany wcześniej adres e-mailowy przychodzi międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się wszystkie dane niezbędne do tego, by paczka mogła bez problemu trafić do adresata. Dokument ten nadawca powinien wydrukować, podpisać i umieścić na przesyłce. Całe zlecenie wymaga trzech egzemplarzy tego samego międzynarodowego listu przewozowego. Poza egzemplarzem przeznaczonym na przesyłkę potrzebny będzie jeden dla firmy kurierskiej oraz drugi dla nadawcy (będzie to dowód nadania paczki). Warto zapisać sobie numer międzynarodowego listu przewozowego, gdyż dzięki niemu będzie można śledzić w Internecie aktualny status wykonania zlecenia. Dzięki temu łatwo będzie można przewidzieć termin odbioru paczki.

Paczka do Indii – cena

Może wydawać się, że wysyłka do Indii jest dość kosztowną inwestycją, na szczęście paczki zagraniczne charakteryzują się różnorodnością usług, a tym samym cenami odpowiednimi na każdą kieszeń. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że paczka do Indii i list do Indii charakteryzują się różną grupą cenową. Jeśli więc mamy coś drobnego do przesłania, co zmieści się w kopercie bąbelkowej oraz w zakresie wagowym listu – spróbujmy to wysłać właśnie jako list.

Jeśli jednak nasza przesyłka musi mieć status paczki, pamiętajmy o tym, że na cenę wpływ mają gabaryty paczki – jej wymiary oraz ciężar. Firmy kurierskie posiadają cenniki, w którym wyodrębnione są poszczególne gabaryty i związane z nimi ceny. Wystarczy tylko porównać wymiary i ciężar paczki z cennikiem, by móc oszacować koszty przesyłki standardowej. Ale pamiętajmy, że o ile na ciężar wpływu nie mamy, postarajmy się tak spakować zawartość, by spakować wszystko w jak najmniejszy karton. Jeśli bowiem będzie sytuacja, w której waga paczki będzie zaliczać się do niższych kosztów niż sugerują wymiary, nadawca będzie musiał i tak uiścić tę wyższą z cen. Innym czynnikiem wpływającym na koszt jest ubezpieczenie przesyłki – im wyższą jej wartość zadeklarujemy, tym większe koszty będą związane z jej ubezpieczeniem.

Bardzo duże znaczenie na ostateczną cenę usługi kurierskie ma też to, czy wybierzemy przesyłkę standardową, czyli idącą drogą lądową, czy też opcję ekspres. Wówczas paczka dociera z Polski do Indii samolotem. Cały proces trwa dużo krócej, ale jednocześnie koszty są wyższe.

Przesyłki kurierskie do Indii – jak przygotować

Droga z Polski do Indii jest długa i nie zawsze prosta. Przesyłki, zwłaszcza te ekonomiczne, są narażone na wiele niedogodności. W związku z tym bardzo ważne jest to, by paczka do Indii została odpowiednio przygotowana do wysłania. Tu ważne jest też to, by nie umieszczać w przesyłce rzeczy zabronionych. Przecież każdy nadawca chce, by przesyłka, którą zajmuje się tani kurier do Indii, nie została ani uszkodzona, ani cofnięta na granicy z powodu złamania przepisów celnych, a pamiętajmy o tym, że są one bardziej rygorystyczne niż w przypadku krajów Unii Europejskiej.

Jakie działania powinny więc wyprzedzić wysłanie paczki do Indii? Przede wszystkim porównajmy jej zawartość z przepisami prawnymi obowiązującymi na granicy indyjskiej, ale też z wewnętrznym regulaminem firmy kurierskiej, bo ta także ma swoją listę przedmiotów zakazanych – których nie przewozi w paczkach. Przede wszystkim zorientujmy się, czy nie będą nas obowiązywać opłaty celne. Zgodnie z aktualnym prawem urząd celny nie ściąga cła tylko w takich przypadkach, gdy w przesyłce znajdują się rzeczy osobiste, litr alkoholu wysokoprocentowego, dwieście sztuk papierosów, a także rzeczy nowe, ale wtedy i tylko wtedy, gdy ich wartość nie przekracza 100 USD.

Ponadto istnieje cała lista produktów, których w ogóle nie wolno przewozić przez Indie. Tu wymienić należy narkotyki, broń, amunicję, złoto i srebro. W przypadku paczek z Indii należy uważać, by nie znajdowały się w nich antyki (przedmioty co najmniej stuletnie), wyroby z kości słoniowej, skorup żółwi oraz ze skór zwierząt.

Dużo dłuższa jest lista produktów zabronionych regulaminowo przez firmę kurierską. W przypadku wykrycia takich produktów paczka może w każdym momencie zostać cofnięta bez zwrotów kosztów nadawcy. Dlatego nie umieszczajmy w paczce również takich produktów wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, fajerwerki, żywność, która może łatwo się zepsuć, zwierzęta, rośliny (tu również nasiona, sadzonki itp.), bagaże osobiste, a także przedmioty o dużej wartości, takie jak dzieła sztuki, cenna biżuteria, duża gotówka itp.

Jak zaznaczyliśmy, prawidłowo przygotowana paczka to nie tylko taka, która posiada dozwoloną zawartość. Musi być ona właściwie zabezpieczona. Co prawda istnieje ubezpieczenie, które wypłaca odpowiedniej wielkości odszkodowanie w razie zniszczenia zawartości paczki, jednak warto zadbać o to, by dotarła ona bezpiecznie. Tu doskonale sprawdzi się przede wszystkim folia bąbelkowa, którą warto owinąć wszystkie delikatne przedmioty. Jeśli z kolei chcemy wysłać urządzenia elektryczne, wykorzystajmy jako amortyzację piankę, gąbkę lub styropian. Nie pozwólmy na to, by w kartonie było dużo wolnej przestrzeni – zapełnijmy ja gazetami lub kawałkami materiału. Ponadto owińmy paczkę kilka razy mocną i koniecznie szeroką taśmą klejącą. Nie próbujmy też sczepiać ze sobą kilku opakowań, gdyż może się okazać, że kurier nie przyjmie takiej paczki lub po prostu jej doczepiana część się zagubi.

Przesyłka do Indii – ile idzie?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile idzie paczka do Indii, trzeba dokonać rozróżnienia na przesyłki standardowe oraz priorytetowe. Dużą zaletą tych standardowych jest niska cena, jednak idzie ona w parze z dość długim czasem realizacji usługi kurierskiej. Od momentu odebrania paczki przez kuriera do jej dostarczenia w Indiach mogą minąć nawet 4 tygodnie. Wszystko dlatego, że standardowa – ta najtańsza – przesyłka idzie drogą lądową, a ponadto musi przejść przez magazyny i sortownie zarówno w Polce, jak i w Indiach.

W przypadku przesyłek o statusie ekspres termin realizacji jest dużo krótszy. Wszystko dlatego, że trafiają one do Indii samolotem. Dzięki temu cała procedura – od odebrania do dostarczenia paczki – nie zabiera więcej czasu niż tydzień.

Pamiętajmy o tym, że czas dostarczenia przesyłki kurierskiej to nie tylko czas poświęcony na sam dojazd/przylot do Indii. Wszystkie przesyłki muszą zostać dobrze przesortowane, zarówno w Polsce, jak i w kraju docelowym.

Paczka do Indii - FAQ

Jak wysłać paczkę do Indii?

Ile idzie paczka do Indii?

Ile zapłacę za paczkę do Indii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto