Paczka do Hiszpanii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Paczka do Hiszpanii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Włoch to 4-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi. Usługa obejmuje wyłącznie europejskie terytorium Hiszpanii z wyłączeniem wysp.

Paczka do Hiszpanii – procedura nadania

Przesyłki międzynarodowe cieszą się dużą popularnością. Jest to spowodowane z jednej strony rosnącą liczbą osób przenoszących się na stałe poza granice Polski, a z drugiej strony rosnącym eksportem polskich produktów do innych państw. Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się paczka do Hiszpanii, ale taka, która jest wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej (równie dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio paczki na Białoruś oraz paczki do Bośni i Hercegowiny oraz paczki do Bangladeszu). Jest to bowiem tańsza, szybsza i bardziej komfortowa alternatywa dla tradycyjnych usług pocztowych. Za pomocą kuriera można wysłać paczkę w dowolny zakątek państwa – zarówno do wielkich miast, takich jak Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, Saragossa czy Malaga, w których znajdują się główne sortownie kurierskie, jak i do maleńkich prowincji.

Zamawianie kuriera, który dostarczyłby paczkę do Hiszpanii, wiąże się z prostą, szybką i wygodną procedurą, która nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Klientowi wystarczy w tym celu jedynie komputer z dostępem do Internetu. Na stronie internetowej firmy kurierskiej należy podać niezbędne dane do tego, by oszacować wartość zlecenia, a następnie móc je zrealizować. Do tych danych zaliczają się gabaryty przesyłki (wymiary), jej waga, dane nadawcy i odbiorcy (imię, nazwisko, adres). Ponadto nadawca musi umieścić swój adres e-mailowy (który będzie potrzebny w dalszym etapie nadawania paczki), może także (ale nie musi) udostępnić swój i adresata numer telefonu. Warto jednak podawać ten numer, gdyż znacząco potrafi on usprawnić procedurę dostarczenie przesyłki. W tym miejscu nadawca może także określić, kiedy ma do niego przyjechać kurier po odbiór przesyłki. Jeśli ponadto jest on zainteresowany opcjami dodatkowymi – takimi jak ubezpieczenie, ekspres itp. - również musi to zaznaczyć jeszcze przed wyceną usługi.

Gdy wszystkie te informacje zostaną przesłane do firmy kurierskiej, klient otrzymuje wycenę usługi. Po uiszczeniu kosztów na podany wcześniej adres e-mailowy otrzymuje on bardzo ważny dokument, czyli międzynarodowy list przewozowy. Jest on ważny z trzech powodów:

  • jest to numer identyfikujący daną przesyłkę,
  • jest on niezbędny do tego, by przesyłka mogła dotrzeć do Hiszpanii, na niej też znajduje się adres odbiorcy,
  • za pomocą numeru międzynarodowego listu przewozowego nadawca i odbiorca mogą na bieżąco śledzić postępy w dostarczaniu przesyłki do adresata. Na stronie internetowej danej firmy przewozowej znajduje się specjalne okienko, do którego należy po prostu wpisać ów numer.

Kurier do Hiszpanii – jak prawidłowo przygotować paczkę

Zanim zgłosimy naszą przesyłkę na stronie internetowej firmy kurierskiej, musimy zadbać o to, by odpowiednio ją przygotować. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie przedmioty są dozwolone do przewozu zagranicznego, ponadto bardzo ważne jest to, by zawartość przesyłki została odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Hiszpania – jako jeden z członków Unii Europejskiej – podlega prawom unijnym, jeśli chodzi o przewóz zakazanych produktów. W związku z tym żadna firma kurierska nie zgodzi się na to, by w przewożonej przez nią paczce znajdowała się broń, substancje niebezpieczne, czyli łatwopalne, wybuchowe, trujące oraz narkotyki. Istnieje także grupa produktów, które można przywozić do krajów Unii Europejskiej na specjalnych warunkach (zwykle są to ograniczenia ilościowe). Chodzi tu o takie produkty, jak wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, leki oraz zwierzęta i rośliny (włącznie z sadzonkami, nasionami itp.). Tych jednak też zwykle nie można przewozić w przesyłkach kurierskich do Hiszpanii. Firmy kurierskie posiadają ponadto wewnętrzne regulaminy, w których na liście przedmiotów zakazanych znajduje się więcej produktów. Lista ma na celu uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w trakcie transportu. Dlatego też zabrania się przewożenia bagaży, przedmiotów o dużej wartości (złotej biżuterii, kamieni szlachetnych, antyków, dzieł sztuki itp.), a także łatwo psujących się i o krótkim terminie ważności produktów spożywczych.

Gdy już wiemy, że przygotowywana paczka do Hiszpanii ma dozwoloną zawartość, musimy zadbać o to, by odpowiednio ją zabezpieczyć. W końcu czeka ją trasa wynosząca ponad dwa i pół tysiąca kilometrów, a przez ten czas wiele może się zdarzyć, nie mówiąc o regularnych wstrząsach podczas jazdy. Lepiej rezygnować z takich opakowań jak koperty bąbelkowe, które co prawda amortyzują wstrząsy i uderzenia, ale jednocześnie mogą się łatwo rozedrzeć. Najbardziej pewnym rozwiązaniem są sztywne kartonowe koperty lub po prostu kartonowe pudła. Warto ponadto wypełnić wolną przestrzeń w opakowaniu, wypychając ją skrawkami materiału, watą czy choćby gazetami. Ponadto, przedmioty szklane i wyjątkowo delikatne dobrze jest dodatkowo owinąć folią bąbelkową. A jeśli chcemy przesłać do Hiszpanii sprzęt elektroniczny, najlepiej zapakujmy go w pudełka oryginalne. Jeśli takich nie posiadamy, zabezpieczmy dodatkowo zawartość przesyłki styropianem, gąbką lub pianką. Aby mieć pewność, że paczka nie otworzy się, owińmy ją dokładnie – najlepiej kilka razy - szeroką taśmą klejącą.

Bezpieczna przesyłka to także taka, która jest ubezpieczona. Mimo solidnego opakowania i starań kuriera może się okazać, że zawartość paczki uszkodzi się, a nawet zagubi. W takich sytuacjach ubezpieczenie pozwoli na to, by nadawca lub odbiorca mógł ubiegać się o odszkodowanie.

Kurier Polska-Hiszpania jako partner biznesowy

Przetransportowanie paczek do Hiszpanii jest przedmiotem zainteresowania nie tylko osób prywatnych. W Polsce znajduje się wiele firm, które prowadzą eksport oraz import produktów między sobą a firmami hiszpańskimi. Dzieje się tak zwłaszcza ze względu na uproszczone procedury przewozu towarów w ramach krajów należących do Unii Europejskiej. Polska eksportuje do Hiszpanii przede wszystkim artykuły motoryzacyjne, maszyny rolnicze, produkty rolno-spożywcze, a także sprzęt elektroniczny.

Aby móc sprawnie przewozić artykuły eksportowe, dobrze jest podjąć współpracę z solidną i elastyczną firmą kurierską. Transport dużej partii towarów jest indywidualnie wyceniany, a koszty są uzależnione przede wszystkim od tego, jakie wymiary ma załadowana paleta (spedycja bowiem przewozi „paczki” na palecie). Ponadto firmy, które podejmują stałą współpracę z danym przewoźnikiem mogą liczyć na bardziej atrakcyjne warunki finansowe. Dobre usługi kurierskie są ponadto niczym solidny partner biznesowy dla firm zajmujących się eksportem swoich towarów do Hiszpanii – współpraca nie polega bowiem na tym, by firma musiała osobiście dowieźć towar do głównej siedziby firmy spedycyjnej. Spedycja to także podstawowe czynności magazynowe i logistyczne.

Tanie paczki do Hiszpanii

Jedno z ważniejszych pytań, jakie powinno się jeszcze pojawić, brzmi, ile kosztuje paczka do Hiszpanii. Jest to dość złożony temat, gdyż koszty usługi kurierskiej zależą od wielu czynników. Przede wszystkim należy rozróżnić przesyłki, które są listami od tych, które mają status paczek. Ważne jest to, że nie tyle koperta, co ciężar przesyłki decyduje o tym statusie. Ale przyjrzyjmy się samym paczkom, gdyż to te najbardziej nas interesują.

Firma kurierska posiada swój cennik, w którym pokazuje koszty poszczególnych paczek, rozpatrując je pod względem ciężaru i wymiarów. Wystarczy więc zmierzyć i zważyć swoja paczkę, a następnie porównać wyniki z tabelą cennika. Pamiętać należy przy tym, że jeśli waga paczki wskazuje niższą cenę niż tę określoną przez wymiary, to klient będzie musiał opłacić tę wyższą ze wskazanych należności.

Ale cena kurierskiej paczki do Hiszpanii nie zależy tylko od gabarytów i ciężaru. Cena przesyłki będzie wyższa, jeśli zdecydujemy się na opcję ekspres, czyli na przesyłkę realizowaną samolotem. Wyższa cena wiąże się tu z priorytetową dostawą – do 48 godzin. Z kolei czas dostarczenia przesyłki standardowej (lądowej) wynosi średnio 6-8 dni roboczych. Ostatnim istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę usługi kurierskiej jest ubezpieczenie. Jego wartość (a zarazem koszt) jest uzależniona od deklarowanej wartości przesyłki do Hiszpanii. Jeśli więc ubezpieczenie nie jest dla nas istotne, zrezygnujmy z niego, a jeśli się nie da, spróbujmy obniżyć deklarowaną wartość zawartości paczki.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami