Paczki do Hiszpanii

Paczka do Hiszpanii? W AlleKurier możesz ją nadać tanio i szybko! Nasze usługi dostępne są zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Szacunkowy czas doręczenia do Hiszpanii to 4-5 dni roboczych. Usługa obejmuje wyłącznie europejskie terytorium Hiszpanii z wyłączeniem wysp. Tani kurier do Hiszpanii tylko z AlleKurier! Przekonaj się jak poradzić sobie z nadaniem przesyłki - wszystkie informacje znajdziesz w tym poradniku!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Hiszpanii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Hiszpanii – jak nadać?

Przesyłki międzynarodowe cieszą się dużą popularnością. Jest to spowodowane z jednej strony rosnącą liczbą osób przenoszących się na stałe poza granice Polski, a z drugiej strony rosnącym eksportem polskich produktów do innych państw. Dużym zainteresowaniem cieszy się paczka do Hiszpanii, ale taka, która jest wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jest to bowiem tańsza, szybsza i bardziej komfortowa alternatywa dla tradycyjnych usług pocztowych. Za pomocą kuriera można wysłać paczkę w dowolny zakątek państwa – zarówno do wielkich miast, takich jak Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, Saragossa czy Malaga, w których znajdują się główne sortownie kurierskie, jak i do maleńkich prowincji.

Zamawianie kuriera, który dostarczyłby paczkę do Hiszpanii, wiąże się z prostą, szybką i wygodną procedurą, która nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy Ci w tym celu jedynie komputer z dostępem do Internetu. Na stronie internetowej AlleKurier.pl należy podać niezbędne dane do tego, by oszacować wartość zlecenia, a następnie móc je zrealizować. Do tych danych zaliczają się gabaryty przesyłki (wymiary), jej waga, dane nadawcy i odbiorcy (imię, nazwisko, adres). Ponadto nadawca musi umieścić swój adres e-mailowy (który będzie potrzebny w dalszym etapie nadawania paczki), może także (ale nie musi) udostępnić swój i adresata numer telefonu.

Warto jednak podać numer telefonu, gdyż znacząco potrafi on usprawnić procedurę dostarczenie przesyłki. W tym miejscu nadawca może także określić, kiedy ma do niego przyjechać kurier po odbiór przesyłki. Jeśli ponadto jest on zainteresowany opcjami dodatkowymi – takimi jak np. ubezpieczenie - również musi to zaznaczyć jeszcze na etapie wypełniania formularza.

Po uiszczeniu kosztów przesyłki, na podany wcześniej adres e-mailowy otrzymuje on bardzo ważny dokument, czyli międzynarodowy list przewozowy. Jest on ważny z trzech powodów:

  • jest to numer identyfikujący daną przesyłkę,
  • jest on niezbędny do tego, by przesyłka mogła dotrzeć do Hiszpanii, na niej też znajduje się adres odbiorcy,
  • za pomocą numeru międzynarodowego listu przewozowego nadawca i odbiorca mogą na bieżąco śledzić postępy w dostarczaniu przesyłki do adresata. Na stronie internetowej danej firmy przewozowej znajduje się specjalne okienko, do którego należy po prostu wpisać ów numer.

Kurier do Hiszpanii – jak prawidłowo przygotować paczkę?

Zanim jednak oddamy swoją przesyłkę w ręce kuriera, musimy zadbać o to, by odpowiednio ją przygotować. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie przedmioty są dozwolone do przewozu zagranicznego, ponadto bardzo ważne jest to, by zawartość przesyłki została odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Hiszpania – jako jeden z członków Unii Europejskiej – podlega prawom unijnym, jeśli chodzi o przewóz zakazanych produktów. W związku z tym żadna firma kurierska nie zgodzi się na to, by w przewożonej przez nią paczce znajdowała się broń, substancje niebezpieczne, czyli łatwopalne, wybuchowe, trujące oraz narkotyki. Istnieje także grupa produktów, które można przywozić do krajów Unii Europejskiej na specjalnych warunkach (zwykle są to ograniczenia ilościowe). Chodzi tu o takie produkty, jak wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, leki oraz zwierzęta i rośliny (włącznie z sadzonkami, nasionami itp.). Tych jednak też zwykle nie można przewozić w przesyłkach kurierskich do Hiszpanii.

Firmy kurierskie posiadają ponadto wewnętrzne regulaminy, w których na liście przedmiotów zakazanych znajduje się więcej produktów. Lista ma na celu uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w trakcie transportu. Dlatego też zabrania się przewożenia bagaży, przedmiotów o dużej wartości (złotej biżuterii, kamieni szlachetnych, antyków, dzieł sztuki itp.), a także łatwo psujących się i o krótkim terminie ważności produktów spożywczych.

Gdy już wiemy, że przygotowywana paczka do Hiszpanii ma dozwoloną zawartość, musimy zadbać o to, by odpowiednio ją zabezpieczyć. W końcu czeka ją trasa wynosząca ponad dwa i pół tysiąca kilometrów, a przez ten czas wiele może się zdarzyć, nie mówiąc o regularnych wstrząsach podczas jazdy. Lepiej rezygnować z takich opakowań jak koperty bąbelkowe, które co prawda amortyzują wstrząsy i uderzenia, ale jednocześnie mogą się łatwo rozedrzeć. Najbardziej pewnym rozwiązaniem są sztywne kartonowe koperty lub po prostu kartonowe pudła. Warto ponadto wypełnić wolną przestrzeń w opakowaniu, wypychając ją skrawkami materiału, watą czy choćby gazetami. Ponadto, przedmioty szklane i wyjątkowo delikatne dobrze jest dodatkowo owinąć folią bąbelkową.

A jeśli chcemy przesłać do Hiszpanii sprzęt elektroniczny, najlepiej zapakujmy go w pudełka oryginalne. Jeśli takich nie posiadamy, zabezpieczmy dodatkowo zawartość przesyłki styropianem, gąbką lub pianką. Aby mieć pewność, że paczka nie otworzy się, owińmy ją dokładnie – najlepiej kilka razy - szeroką taśmą klejącą.

Bezpieczna przesyłka to także taka, która jest ubezpieczona. Mimo solidnego opakowania i starań kuriera może się okazać, że zawartość paczki uszkodzi się, a nawet zagubi. W takich sytuacjach ubezpieczenie pozwoli na to, by nadawca lub odbiorca mógł ubiegać się o odszkodowanie.

Tanie paczki do Hiszpanii

Jedno z ważniejszych pytań, jakie powinno się jeszcze pojawić, brzmi, ile kosztuje paczka do Hiszpanii. Jest to dość złożony temat, gdyż koszty usługi kurierskiej zależą od wielu czynników. Przede wszystkim należy rozróżnić przesyłki, które są listami od tych, które mają status paczek. Ważne jest to, że nie tyle koperta, co ciężar przesyłki decyduje o tym statusie.

Koszt paczki do Hiszpanii zależny jest od ciężaru i wymiarów paczki. Wystarczy więc zmierzyć i zważyć swoja paczkę, a następnie wpisać parametry przesyłki w wyceniarce dostępnej na allekurier.pl. Dla podanych informacji wyświetlą się dostępne opcje wysyłki (firmy kurierskie) oraz cena i szacunkowy czas doręczenia paczki.

Ale cena kurierskiej paczki do Hiszpanii nie zależy tylko od gabarytów i ciężaru. Cena przesyłki będzie wyższa, jeśli zdecydujemy się na opcję ekspres, czyli na przesyłkę realizowaną samolotem. Wyższa cena wiąże się tu z priorytetową dostawą – do 48 godzin. Z kolei czas dostarczenia przesyłki standardowej (lądowej) wynosi średnio 4-5 dni roboczych. Ostatnim istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę usługi kurierskiej jest ubezpieczenie. Jego wartość (a zarazem koszt) jest uzależniona od deklarowanej wartości przesyłki do Hiszpanii.

Paczki do Hiszpanii - FAQ

Ile idzie paczka do Hiszpanii?

Ile może ważyć paczka do Hiszpanii?

Jak nadać tanią paczkę do Hiszpanii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto