- AlleKurier
- Przesyłki zagraniczne
- Paczka do Pakistanu
Paczka do Pakistanu
Pakistan to kraj oddalony od Polski o wiele tysięcy kilometrów, mimo tego przesyłki międzynarodowe wysyłane do tego odległego państwa, leżącego na innym kontynencie, są w Polsce codziennością. Nadawcami są nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, których działalność polega między innymi na eksportowaniu swoich produktów właśnie do Pakistanu.W każdym z przypadków istnieje wiele metod na dostarczenie paczek do celu, jednak zdecydowane prowadzenie obejmują przesyłki kurierskie, które są najtańsze, najszybsze, a do tego realizowane w pełnym profesjonalizmie.
Zamów kuriera po odbiór paczki do Pakistanu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.
Paczki do Pakistanu - co warto wiedzieć?
Kurierem można nadać nie tylko przesyłki do Pakistanu, możliwa są także paczki do Kosowa oraz paczki na Kostarykę, paczki do Kuwejtu. Wszelkie przesyłki zagraniczne muszą być odpowiednio przygotowywane pod kątem kontroli celnej. A to oznacza, że ich zawartość musi być zgodna z przepisami, które kontroluje Urząd Celny. Przyjrzyjmy się temu, jak to wygląda w przypadku przesyłek do Pakistanu.
Przepisy celne obowiązujące w Pakistanie nie odbiegają w jakiś wyjątkowy sposób od tych, które najczęściej można spotkać w krajach europejskich. Warto jednak zaznaczyć, że wwożenie na teren tego kraju nawet najmniejszej ilości narkotyków grozi wieloletnim więzieniem, a nawet karą śmierci. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłkach do Pakistanu broni, amunicji, substancji wybuchowych, trujących, przedmiotów o charakterze pornograficznym oraz leków psychotropowych. Wwożenie na teren Pakistanu gotówki wyższej niż 10 tysięcy USD (lub równowartość tej kwoty) wymaga deklaracji celnej wraz z udokumentowaniem tego, że pieniądze pochodzą z legalnego źródła. Ponadto, tak jak w przypadku ogólnie działających przepisów celnych na świecie, wwóz roślin, zwierząt, wyrobów alkoholowych, wyrobów tytoniowych i lekarstw wymaga odpowiednich pozwoleń lub ograniczeń ilościowych.
W przypadku przesyłek zagranicznych należy pamiętać także o tym, że kurier do Pakistanu dysponuje własnym regulaminem, który poza wymienionymi wyżej produktami wśród przedmiotów zabronionych zawiera również rzeczy o bardzo dużej wartości materialnej (np. dzieła sztuki) oraz produkty żywnościowe – takie, które mogą się zepsuć w drodze z Polski do Pakistanu. Jeśli takie produkty będą znajdować się w przesyłce, wówczas kurier ma prawo jej nie przyjąć lub po prostu wycofać zlecenie w trakcie jego wykonywania.
Bezpieczna wysyłka do Pakistanu
Duże odległości i niełatwe trasy, jakie mają do przejścia zagraniczne przesyłki kurierskie, zwłaszcza takie jak do Pakistanu, mogą narazić listy i paczki na uszkodzenie. Nawet największe starania kuriera mogą nie zapobiec temu, że zawartość przesyłki zostanie naruszona. Na szczęście można zminimalizować tak samo ryzyko uszkodzenia, jak i konsekwencje tego stanu rzeczy, pamiętając o tym, by z jednej strony bezpiecznie spakować przesyłkę, a z drugiej - odpowiednio ją ubezpieczyć.
Bezpieczne opakowanie to takie, które składa się z kartonowych kopert lub kartonowych pudełek. Absolutnie nie poleca się zwykłych kopert, papierów pakownych i innych miękkich opakowań, które łatwo uginają się pod naciskiem. Co więcej, delikatne przedmioty dobrze jest owinąć folią bąbelkową, która ochroni je przed uszkodzeniami będącymi skutkiem wstrząsów i ewentualnych uderzeń. A jeszcze lepszą amortyzację zapewni wypełnienie wolnej przestrzeni w paczce styropianem czy choćby papierem.
Ubezpieczenie to kolejna ważna cecha, którą powinna odznaczać się tania paczka do Pakistanu. Ubezpieczenie jest naliczane na podstawie wartości przesyłki, którą deklaruje nadawca w trakcie jej rejestracji w systemie firmy kurierskiej. Ubezpieczenie zapewnia rekompensatę finansową w przypadku, gdy paczka zostanie zagubiona lub jej zawartość uszkodzona. Odbiorca musi jedynie pamiętać o tym, by otworzyć i sprawdzić stan przesyłki w obecności kuriera. Tylko wtedy będzie można sporządzić niezbędny protokół, który pozwoli na dalszą procedurę reklamacyjną. Zdarza się, że ubezpieczenie jest opcją obligatoryjną, czyli obowiązkową, w przypadku przesyłek kurierskich zagranicznych. Jeśli tak nie jest, to i tak nie warto rezygnować z takiej opcji.
Ile kosztują przesyłki do Pakistanu?
Cena usług kurierskich jest niewątpliwym atutem decydującym o tym, że konsumenci coraz chętniej wybierają tę drogę dostarczenia paczek i listów. W tym miejscu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak najtaniej wysłać paczkę do Pakistanu. Koszt takiej usługi zależy bowiem nie od jednego czynnika, a znając te najważniejsze, można spróbować tak przygotować i nadać paczkę, by jej cena okazała się jak najniższa.
Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje paczka do Pakistanu, zaczniemy od kwestii gabarytów przesyłki. Im większą i cięższą paczkę klient chce nadać, tym wyższe będzie musiał on ponieść koszty. Wystarczy spojrzeć na cennik – tam jest wydzielonych kilka grup gabarytowych, a każda z nich ma swoją cenę oraz poszczególne przedziały wagowe i wymiarowe. Spróbujmy więc tak dopasować paczkę – zwłaszcza wymiary jej opakowania – by mogła zostać ona zaliczona do jak najniższej, i zarazem najtańszej, możliwej grupy gabarytowej.
Oczywiście gabaryty paczki to nie wszystko, co będzie wpływać na koszty wysyłki do Pakistanu. Duże znaczenie ma także sposób transportu paczki. Tania paczka będzie miała miejsce wtedy, gdy zdecydujemy się na sposób standardowy, czyli lądowy. Jeśli zaś wybierzemy opcję ekspres, w której to przesyłki dostają się z Polski do Pakistanu samolotem, wówczas trzeba liczyć się z wyższą ceną usługi kurierskiej.
Ile idzie paczka do Pakistanu?
Pytanie o czas realizacji usługi kurierskiej z Polski do Pakistanu niesie podobną odpowiedź co kwestia ceny przesyłki. Ta wartość jest zależna od niejednego czynnika. Przede wszystkim trzeba tu wziąć pod uwagę wspominany już wyżej rodzaj transportu. Jeśli zdecydujemy się nadać paczkę drogą lądową, wówczas odbiorca będzie musiał czekać na swoją przesyłkę znacznie dłużej, nawet miesiąc. Dlatego, jeśli czas jest istotny, wybierzmy drogę lotniczą, dzięki której przesyłka dociera pod wskazany adres nie dłużej niż w ciągu tygodnia.
Na czas realizacji zlecenia wpływ ma także to, w jaki sposób zorganizowana jest praca wewnątrz firmy kurierskiej. Ta zwykle jest zawieszona w niedziele i święta, co może przełożyć się na trochę dłuższy termin dostarczenia przesyłek. Ponadto, należy wziąć pod uwagę, że wszystkie przesyłki kurierskie, nie tylko te zagraniczne, muszą przejść przez określoną ilość magazynowań i sortowań. W przypadku przesyłek do Pakistanu ma to miejsce nie tylko w Polsce, ale i na terenie Pakistanu.
Jak nadać przesyłkę do Pakistanu?
Jeśli chcemy nadać przesyłkę do Pakistanu, nie interesuje nas, czy odbiorca mieszka w dużym i strategicznym mieście, jak np. Karaczi, Lahaur, Fajsalabad, Rawalpindi, Multan czy Hajdarabad, czy w maleńkiej miejscowości. Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych i to samo dotyczy sytuacji, w których klienci nadają paczki do Szkocji, do USA i do wszystkich innych krajów docelowych.
Aby taką paczkę do Pakistanu – lub innego państwa – nadać, wystarczy tylko posiadać komputer i dostęp do Internetu. Cała ta procedura odbywa się bowiem online. Tak więc możemy nadać przesyłkę nie tylko w dni robocze, ale i w niedziele czy święta, a ponadto można to uczynić o dowolnej godzinie. Na stronie internetowej firmy kurierskiej należy podać informacje odnośnie do zgłaszanej przesyłki – jej wymiary, ciężar, wartość oraz opcje wysyłki, które nas interesują wraz z krajem docelowym. Te informacje posłużą do tego, by ustalić koszt wysyłki. Następnie trzeba będzie już tylko podać informacje o sobie i odbiorcy – to jest dane osobowe (imię i nazwisko), adresowe (dokładne miejsce zamieszkania) i kontaktowe (numer telefonu i adres e-mailowy). Po zaksięgowaniu płatności firma kurierska wysyła nadawcy na e-maila Międzynarodowy List Przewozowy – dokument, dzięki któremu paczka może dotrzeć do odbiorcy w Pakistanie. Rolą nadawcy jest sprawdzenie, czy wszystkie ujęte w tym dokumencie informacje są prawidłowe. Dzięki Międzynarodowemu Listowi Przewozowemu, a dokładnie dzięki jego numerowi, będzie można śledzić aktualny status swojej przesyłki.