Paczka do Wenezueli

Wysyłając paczkę do Wenezueli trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim o tym, że najlepiej jest to zrobić z AlleKurier! Przesyłki kurierskie oferowane na naszej stronie dotrą nawet do tak odległych miejsc jak Wenezuela.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Iraku na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Wenezueli - wysyłaj najtaniej!

Z AlleKurier obojętne jak daleko chcesz wysłać swoją paczkę - zawsze możesz to zrobić w najkorzystniejszej cenie! Kurier do Wenezueli także się do tego zalicza. Wysyłkę można zorganizować w kilku prostych krokach. Najważniejsze informacje znajdziesz w cenniku na naszej stronie. Jeśli chcesz od razu wycenić przesyłkę kurierską o konkretnych wymiarach i wadze, to skorzystaj z wyceniarki, którą podaliśmy powyżej. Od razu dowiesz się, ile zapłacisz za daną paczkę do Wenezueli oraz sprawdzić szacowany termin dostawy!

Paczka do Wenezueli - o tym musisz pamiętać!

Wysyłka paczek do wszystkich krajów spoza Unii Europejskiej wiąże się z odprawą celną. Ma to wpływ na termin dostarczenia przesyłki, jednak wcale nie musi go diametralnie wydłużyć. Wystarczy zadbać o istotne formalności, a paczka dotrze pod wskazany adres w Wenezueli tak szybko, jak to możliwe. Choć Polskę i kraj ten dzieli ponad 9 tysięcy kilometrów, to szacowany termin dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Weźmy jednak zawsze pod uwagę ewentualny dodatkowy czas odprawy celnej! 

Niestandardowe i standardowe przesyłki do Wenezueli

Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie Twojej paczki do Wenezueli, to musisz pamiętać nie tylko o dokumentach do odprawy. Sprawną dostawę kurierską zapewnia też odpowiednie przygotowanie przesyłki. Co oznacza w tym przypadku słowo “odpowiednie”? W firmach kurierskich obowiązują dwa rodzaje przesyłek - standardowe i niestandardowe. Pierwsza wersja to najtańsza paczka, która jest szybka w sortowaniu. Zapewnia to najkrótszy czas przekazania przesyłki w dalszą drogę. Jeśli chodzi o niestandardowe paczki do Wenezueli czy innych krajów, to są one różne. Mogą być to regularne kartony, które jednak są owinięte folią strecz. To także paczki z naklejkami “Uwaga! Szkło”, ze wskazaniem gdzie jest góra, a gdzie dół oraz wszelką delikatną zawartością. Niestandardowa paczka to również sklejka z kartonów czy opony i felgi niezapakowane w karton. 

Odprawa celna przesyłek do Wenezueli

Aby odprawa celna przeszła najszybciej, jak to możliwe, należy dobrze wypełnić formularz nadania. Na stronie AlleKurier w trakcie nadawania przesyłki trzeba określić jej zawartość, a także podać ilość sztuk danego przedmiotu, jego wagę, wartość oraz walutę, w jakiej określamy wartość. Te informacje pozwalają na szybszą i sprawniejszą odprawę celną naszej paczki. 

Pamiętaj, aby zapoznać się z regulaminem danej firmy kurierskiej, która będzie dostarczać paczkę do Wenezueli. Każdy kurier ma swoje własne normy. Sprawdź też, jakie przedmioty są niedozwolone w przesyłkach!

Poznaj Boliwariańską Republikę Wenezueli!

Wenezuela to naprawdę niezwykłe państwo w północnej części Ameryki Południowej. Stolicą tego kraju jest Caracas. Wenezuela jest aż trzy razy mniejsza od Polski, ale zamieszkuje ją ponad 30 milionów osób. Choć kraj jest obecnie w kryzysie i coraz więcej osób go opuszcza, wciąż jest to ciekawy kierunek. Na pewno Twoja paczka nie będzie się tu nudzić! Jeśli chcesz kupić wenezuelską walutę, to są to Boliwary. Z kolei stolicą jest tutaj Caracas

Kurier do Wenezueli - cena

Ceny kurierów zawsze są uzależnione od kilku czynników. Obojętne, czy wysyłasz paczkę do Ameryki Południowej, Północnej czy Europy. Na cenę zawsze ma wpływ waga i rozmiar paczki, a także forma jej zapakowania. Dlatego właśnie podkreślamy ważny aspekt, jakim jest przygotowanie przesyłki standardowej. Po co narażać się na dodatkowe koszty! Sprawdź wszystkie wytyczne, przygotuj dobrze formularz do odprawy celnej i wysyłaj z AlleKurier.

Paczka do Wenezueli - FAQ

Ile idzie paczka do Wenezueli?

Ile kosztuje paczka do Wenezueli?

Co można wysłać kurierem do Wenezueli?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto