Paczka do Wenezueli

Wysyłając paczkę do Wenezueli trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim o tym, że najlepiej jest to zrobić z AlleKurier! Przesyłki kurierskie oferowane na naszej stronie dotrą nawet do tak odległych miejsc jak Wenezuela.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Iraku na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Wenezueli - wysyłaj najtaniej!

Z AlleKurier obojętne jak daleko chcesz wysłać swoją paczkę - zawsze możesz to zrobić w najkorzystniejszej cenie! Kurier do Wenezueli także się do tego zalicza. Wysyłkę można zorganizować w kilku prostych krokach. Najważniejsze informacje znajdziesz w cenniku na naszej stronie. Jeśli chcesz od razu wycenić przesyłkę kurierską o konkretnych wymiarach i wadze, to skorzystaj z wyceniarki, którą podaliśmy powyżej. Od razu dowiesz się, ile zapłacisz za daną paczkę do Wenezueli oraz sprawdzić szacowany termin dostawy!

Paczka do Wenezueli - o tym musisz pamiętać!

Wysyłka paczek do wszystkich krajów spoza Unii Europejskiej wiąże się z odprawą celną. Ma to wpływ na termin dostarczenia przesyłki, jednak wcale nie musi go diametralnie wydłużyć. Wystarczy zadbać o istotne formalności, a paczka dotrze pod wskazany adres w Wenezueli tak szybko, jak to możliwe. Choć Polskę i kraj ten dzieli ponad 9 tysięcy kilometrów, to szacowany termin dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Weźmy jednak zawsze pod uwagę ewentualny dodatkowy czas odprawy celnej! 

Niestandardowe i standardowe przesyłki do Wenezueli

Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie Twojej paczki do Wenezueli, to musisz pamiętać nie tylko o dokumentach do odprawy. Sprawną dostawę kurierską zapewnia też odpowiednie przygotowanie przesyłki. Co oznacza w tym przypadku słowo “odpowiednie”? W firmach kurierskich obowiązują dwa rodzaje przesyłek - standardowe i niestandardowe. Pierwsza wersja to najtańsza paczka, która jest szybka w sortowaniu. Zapewnia to najkrótszy czas przekazania przesyłki w dalszą drogę. Jeśli chodzi o niestandardowe paczki do Wenezueli czy innych krajów, to są one różne. Mogą być to regularne kartony, które jednak są owinięte folią strecz. To także paczki z naklejkami “Uwaga! Szkło”, ze wskazaniem gdzie jest góra, a gdzie dół oraz wszelką delikatną zawartością. Niestandardowa paczka to również sklejka z kartonów czy opony i felgi niezapakowane w karton. 

Odprawa celna przesyłek do Wenezueli

Aby odprawa celna przeszła najszybciej, jak to możliwe, należy dobrze wypełnić formularz nadania. Na stronie AlleKurier w trakcie nadawania przesyłki trzeba określić jej zawartość, a także podać ilość sztuk danego przedmiotu, jego wagę, wartość oraz walutę, w jakiej określamy wartość. Te informacje pozwalają na szybszą i sprawniejszą odprawę celną naszej paczki. 

Pamiętaj, aby zapoznać się z regulaminem danej firmy kurierskiej, która będzie dostarczać paczkę do Wenezueli. Każdy kurier ma swoje własne normy. Sprawdź też, jakie przedmioty są niedozwolone w przesyłkach!

Poznaj Boliwariańską Republikę Wenezueli!

Wenezuela to naprawdę niezwykłe państwo w północnej części Ameryki Południowej. Stolicą tego kraju jest Caracas. Wenezuela jest aż trzy razy mniejsza od Polski, ale zamieszkuje ją ponad 30 milionów osób. Choć kraj jest obecnie w kryzysie i coraz więcej osób go opuszcza, wciąż jest to ciekawy kierunek. Na pewno Twoja paczka nie będzie się tu nudzić! Jeśli chcesz kupić wenezuelską walutę, to są to Boliwary. Z kolei stolicą jest tutaj Caracas

Kurier do Wenezueli - cena

Ceny kurierów zawsze są uzależnione od kilku czynników. Obojętne, czy wysyłasz paczkę do Ameryki Południowej, Północnej czy Europy. Na cenę zawsze ma wpływ waga i rozmiar paczki, a także forma jej zapakowania. Dlatego właśnie podkreślamy ważny aspekt, jakim jest przygotowanie przesyłki standardowej. Po co narażać się na dodatkowe koszty! Sprawdź wszystkie wytyczne, przygotuj dobrze formularz do odprawy celnej i wysyłaj z AlleKurier.

Paczka do Wenezueli - FAQ

Ile idzie paczka do Wenezueli?

Ile kosztuje paczka do Wenezueli?

Co można wysłać kurierem do Wenezueli?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki