Paczka do Kongo

Pomimo, że przesyłka wysłana do Kongo ma długą drogę do przebycia, proces jej nadanie nie musi być tak długi! Wszystko dzięki porównywarce cen kurierów AlleKurier! Allekurier dopilnuje aby Twoja paczka dotarła bezpiecznie do celu. Twoim zadaniem jest tylko wypełnienie intuicyjnego formularzu nadawczego na naszej stronie internetowej i ciesz się brakiem zbędnych formalności!

Wystarczy skorzystać z prostej i intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz tutaj: https://allekurier.pl/nadaj.

Jak wysłać paczkę do Kongo?

Procedura nadania paczki nie jest trudna. Wejdź na stronę brokera kurierskiego Allekurier i wybierz kraj docelowy oraz wpisz wymiary i wagę paczki. Do Kongo swoją paczkę możesz wysłać za pomocą AlleKurier Przesyłka Ekspresowa oraz UPS Express Saver. Obydwie te opcje są bezpieczne, pewne i szybkie! Czas dostarczenia przesyłki międzynarodowej zazwyczaj wynosi od 3 dni do 5 dni roboczych. Bez uwzględnienia odprawy celnej.

Procedury celne dotyczące paczek do Kongo

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Przesyłki do Kongo również. Stąd też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności. Wszystko jest dokładnie opisane, a więc żadna osoba nie zgubi się w gąszczu okienek do wypełnienia. Każdy bez problemu jest w stanie nadać swoją przesyłkę!

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego. Poprawne i dokładne uzupełnienie tych informacji pozwoli na maksymalne przyspieszenie całej odprawy. 

Opisz przedmiot bardzo dokładnie. Najlepiej podaj kod celny (HS), jeśli tylko go znasz. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Odprawa celna paczek do Kongo

Kiedy zdecydowaliśmy już, któremu kurierowi chcemy powierzyć naszą paczkę możemy przejść do formularza. Musimy w nim przede wszystkim zawrzeć dane zleceniodawcy. Określamy czy jesteśmy osobą prywatną czy wysyłamy jako firma. Następnie przechodzimy do danych nadawcy i odbiorcy.

Wysyłałeś już coś kiedyś za pośrednictwem platformy AlleKurier? Twoje dane teleadresowe mogą być już zapisane w koncie klienta! Opcja ta pozwala na automatyczne uzupełnienie formularza, czyli  jeszcze szybsze nadanie paczki do Kongo i do innych krajów.

Jak wcześniej wspominaliśmy, aby usprawnić pobyt paczki w biurze odprawy celnej, dokładnie określmy w formularzu zawartość przesyłki. Dobrze zapoznaj się z wytycznymi podanymi przy każdym z okienek do wypełnienia - nie powinno Ci to sprawić problemu, dzięki AlleKurier.

Koszty przesyłki do Kongo

Dzięki wyceniarce AlleKurier już na samym początku poznasz cenę wysyłki. Dodatkowo, porównamy ją z ofertami różnych kurierów. Jednak, aby cena była najniższa jak się da, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Na cenę wpływa kilka czynników, między innymi są to: waga oraz wymiary paczki. Przed wysłaniem dokładnie zważ oraz zmierz paczkę, w celu uniknięcia dodatkowych kosztów w trakcie odprawy celnej! Podanie nieprawidłowych danych w formularzu do odprawy celnej także może wydłużyć czas dostawy paczki do Konga. Pamiętaj, aby przesyłkę odpowiednio zapakować. Podane w wyceniarce AlleKurier ceny dotyczą paczek standardowych- przesyłek o regularnych kształtach w kartonie - bez dodatkowych oznaczeń, owinięcia folią strecz czy łączonych ze sobą elementów.

Poznaj Kongo!

Kongo to kraj w środkowej Afryce nad Oceanem Atlantyckim zamieszkiwany przez około 5 milionów ludzi. Jego stolicą jest Brazzaville, od Warszawy oddalone o 9879 kilometrów. W Kongo porozumiesz się w języku francuskim, a za zakupy zapłacisz Frankiem kongijskim.

Do Kongo w kilka dni

Paczki zaadresowane do Kongo dotrą tam naprawdę szybko, ponieważ polecą samolotem. Przesyłka Ekspresowa AlleKurier oraz UPS EXPRESS SAVER szacują doręczenie paczki na Kongo w ciągu do 5 dni roboczych. Jednak czas ten może ulec zmianie ze względu na przestoje na odprawie celnej. Jeśli chcesz przyspieszyć proces odprawy celnej, upewnij się, że dopełniłeś wszelkich formalności związanych z formularzem.

Paczka do Kongo - FAQ

Ile idzie paczka do Kongo?

Ile kosztuje paczka do Kongo?

Co można wysłać kurierem do Kongo?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto